Ísť na svadbu s 3-4 týždňovým bábätkom?

poslednepogo
24. jún 2020

Ahojte, myslíte, že je vhodné ísť na svadbu (manželova sestra) necelý mesiac po termíne pôrodu (narodení)? September- teda ak ovšem bude 🙂😄Ďakujem

jeanne14
24. jún 2020

No čo boli u nás svadby takto v rodine posledné dva roky, a mali presne takto staré detičky nešli. Prišli zagratulovať pred kostol, 😉 to už zrejme ako sa cíti ona. My sme boli s našim 7mes a bol to zaberak, nič z tej svadby nemám 😂

robin30
24. jún 2020

Drobatko treba u niekoho nechat,nie je nic horsie ako pri obrade placuce deti,to si nezasluzi ziadny pár pre,ktory je to výnimočný okamih

kataka10
24. jún 2020

@poslednepogo ja by som s tak maly babatkom urcite nesla. Nie je to vhodne po zdravotnej a psychickej stranke ani pre babatko ani pre maminu. Sestonedelie je narocne obdobie. Treba si tam dat oddych od navstev aj oslav.

tatiana1329
24. jún 2020

Bola som na svadbe kamosky a ina jej kamaratka si na svadbu doniesla ani nie 2 tyzdnove babatko. Ani brucho este nemala stiahnute a boli na svadbe cely cas... My s manzelom sme sli na svadbu ked mal syn presne 2 mesiace a nechali sme ho doma... Myslim ze je to skorej na tebe ako budes zosuladena s babatkom. Pripadne porozmyslaj ci nemas moznost nechat male strazit u niekoho aj s mliekom... Ale ak je to tvoja svagrova mala by ist... Nemusite tam byt az do rana, len dajme tomu do 22hej... 🙂

danieladeley
24. jún 2020

@poslednepogo no fuuu 🙂 ja som si taky cas ani nesadla, nie ze by som uz svadbovala :D

vilma7
24. jún 2020

Nechcela som ísť ani s 3.mes. a nie to ešte s mesačným. Ale je to len na tvojom rozhodnutí, jedine možno tak, že by sa vonku členovia rodiny striedali pri kočíkovani, dieťa by do sály určite nešlo.

qetka
24. jún 2020

tazko ti teraz poradit. Uvidis, ako ti bude. Ja som rodila dva tyzdne po termine a poviem ti, ze prvy mesiac som nesla nikam, mimo poradne s babatko. Cely den v pyzame, medzi sprchou, postelou a gaucom 😂 Cistila som sa aj viac ako mesiac. Nemali sme poriadny rezim ani nic, cize ja by som nesla nikam. Ale napriklad mamina sefka nastupila 6 tyzdnov po porode normalne na plny uvazok spat do prace. Cize je to velmi individualne, ako ti bude, ako sa budes citit. Nic by som neslubovala, ale ani by som to nezavrhovala. Ale uvidis, ako sa budes citit, mozno sa ti babatko narodi trochu skor a budes mat cas sa vic zotavit 🙂

mogaa
24. jún 2020

@poslednepogo tak švagrinej by sa patrilo ísť na svadbu...ak sa dá tak v hotely kde bude svadba si zaplatiť izbu a zobrať napr.mamu/sestru/kamarátku ktorá bude na izbe s malinkým, prípadne sa môžete na izbe s malým prestriedať....malinký na izbe bude aj tak len búvať, ty vieš odsať mliečko do flaše alebo vybehnúť ho hore nakojiť....s mužom sa aj zabavíte a na dlho dlho to bude vaše posledné kultúrne vyžitie😉

janinah
24. jún 2020

Nie...sestonedelie mie je len slovo.ma svoj vyznam pre matku aj dieta.matka sa zotavuje po porode a dieta zvyka na svet.na svoju izbu a rodicov nie na 100 ludi a ich bacily

veronikaszabova
24. jún 2020

@poslednepogo osobne by som nesla. Je to este skoro.

ckatka
24. jún 2020

Ja by som šla ak by som sa na to cítila. Ale ideálne s plánom B....akože izba niekde...mamina na postráženie a tak...bábätko do sály nie ani do kostola. Všetci sa budú chcieť pozrieť a ono ešte fakt nemusí chytať bacily od toľkých ľudí...

nikpa
24. jún 2020

@poslednepogo ja by som neisla ale ty sprav ako uznáš za vhodne. No tak malé babo brať medzi toľko ľudí nie je moc zodpovedne, každý ti bude nakukat do kočíka a kolko takých blbcov sa najde co tam aj ruky budú strkat aby si bábo chytilo 🙄

poslednepogo
autor
24. jún 2020

Ďakujem pekne za odpovede. 🙂Oni si museli posunúť termín kvôli korone. Tak uvidíme ako to bude a ako sa budem aj cítiť. Išla by som asi len do kostola a moja mama s kočíkom vonku. A potom hostinu majú pár 5 minút pešo od ich rodičovskeho domu. Tak maximálne budem tam, bábo s mojou maminou a budem odbiehať.

evamea
24. jún 2020

Ja osobne by som nešla, malý bude mať 2 mesiace a som rada, ak po 2-3 hodinách návštevy ideme domov, alebo návšteva odchádza. Nielenže by som sa bála, že by niečo pri takom množstve ľudí chytil, ale aj sám by bol nepokojný, pokiaľ by bol okolo neho húf ľudí, ktorí sa ho snažia brať na ruky a neustále sa mu prihovárajú. Buď ho nechať doma s niekym, zabezpečiť dostatok mlieka, alebo na hotelovej izbe tiež pod dohľadom. Aj tak verím tomu, že by som za ním tak či tak išla sama.

tatiana1329
24. jún 2020

@poslednepogo myslim ze tak ako si to vymyslela to bude najlepsie... Do kostola sama babo vonku strazene a nech je u nich s tvojou maminou a budes odbiehat k nemu... 🙂 Zabavis sa, aj male budes mat kusok 🙂

lenuliatko84
24. jún 2020

Babetko nechaj u tvojich rodicov a vy si uzite

katty2012
24. jún 2020

@poslednepogo ked sa budes citi dobre ty, aj babo, preco nie? teda pokial nie si typ bio matky. okrem toho mozes kedykolvek odist.. boli u nas s mesacnym, uplne v pohode a nikto do kocika nenakukal, ani ho nikto nechytal ako pise ktosi vyssie

henka123123
24. jún 2020

@poslednepogo uvidis podla tvojho poporodneho stavu ako sa budes citit.ja som sa dlho davala dokopy napriklad...ale ked sa budes citit fajn isla by som na obrad a potom na hodinku dve na tu hostinu ale potom by som ja odisla 🙂

evkamotka
24. jún 2020

Budes iba uspavat, krmit a kocikovat a to vsetko pre babo v bojovych podmienkach. Brat tak bol na mojej. Potom sa radsej navecerali a uz to vzdali, sli domov

1mina
24. jún 2020

Ked mala 2 mesiace tak som si netrufla ju brat strazila ju babka a ja som sla skor domov...ja by som si netrufla ale tak to je velmi individualne....ked mala rok bola s nami na svadbe a to bolo super

daganov
24. jún 2020

@lenuliatko84 ja osobne by som si neužívala, nie kvôli pôrodu, bola som fit už pár dní po ňom, prirodzený pôrod, takže pohoda, ale preto, že prvý mesiac, možno dva som nemala potrebu vôbec niekam chodiť, užívala som si vytúženého drobca a nechcela som byť bez neho. Nejaká tancovačka by mi bola ukradnutá, tých ešte bude, ale tieto úžasné chvíle sa už nemusia zopakovať.
@poslednepogo vymyslela si to perfektne, išla by som tiež len na obrad, zablahoželala a vybavené. Neodbiehala by som nikam, išla by som domov, to už je zábava o ničom pozerať na mobil stále.

hrasocek12
24. jún 2020

Ja som bola s trojmesacnou a dobre jej to nerobilo tak som hned aj odisla kedze nam nemal malu kto postrazit a mala plakala tak mi bola prednejsia 🤗 a ani v kostole som nebola, len pred aby malinka neplakala aby mali peknu svadbu ☺️

deti95060810
24. jún 2020

boli sme na svadbe švagrovi....
my sme malé bábo nechali mojim rodičom, ďalšia švagriná zobrala malé bábo na svadbu....
My sme sa zabavili super, švagriná veľa z tej svadby nemala...

tini27
24. jún 2020

My sme boli, keď mal synček 7 týždňov. Išli sme s tým, že budeme len toľko, koľko to bude ok. Nakoniec sme boli do tretej rána, malý spokojný, spinkal v kočíku, všetko bolo fajn 🙂. No pravidlo pri deťoch- vždy rátaj so všetkým ;)

bluka2
24. jún 2020

Môj bol v tom veku úplne super bábo, ja som sa cítila skvelo, ale bohužiaľ to bolo v takom nesvadbovom období. Neplakaval, takže by ani "neotravoval" plačom ako niekto vyššie písal. Sprav ako cítiš...

viikkki
24. jún 2020

Myslim ,ze pre tak male babatko svadba a vsetko co sa tam bude diat vela ludi, hluk atd. Nieje velmi vhodne ale je to na tebe

tomcimka
25. jún 2020

Ja som bola na svadbe s 28 dňovým bábätkom a o týždeň sme išli na oslavu. Problém som nikde nevidela. A ani dôvod prečo neísť.
S mužom sme len boli radi, aspoň sme mohli ísť skôr domov. Obaja svadby a oslavy nemusíme 🤭

kassandra25
25. jún 2020

Nie, neni to vhodne. Ja by som urcite takto nesla. Svadieb este budes mat ajajaaaj, ale keby sa tomu malemu nieco stalo, ked ho u niekoho nechas, tak ako si to vysvetlis, ze svadba mala prednost pred novorodencom?

juliet86
25. jún 2020

mam dvojtyzdmove. nedala by som to

canany
25. jún 2020

Zalezi aky budes mat porod a ake babo. Ja som pri druhorodenej mala porod bez problemov a mala bola zdravotne v poriadku Brat mal svadbu cca mesiac po jej narodeni. Po mesiaci som uz ako tak vedela co mozem od nej ocakavat Ked sme boli na urade mala spala v kociku, pred hostinou som ju nakojila, mali v hoteli prenajatu jednu miestnost , na hostine sa rozkukavala a ked zacala hudba zaspala zas. Tak sme boli kym sa dalo, kym som ja vladala a starsi nezacal vymyslat. Je to muzova sestra, nie vzdialena rodina, ci kamaratka, patrilo by sa aspon na par hodin.