Jasle verzus opatrovateľka

cherry19811
2. nov 2021

Ahoj, moje dieta ma 2 r.2 mesiace a od marca ako 2,5 rocne by malo nastupit do jasli, alebo k opatrovatelke. Stale sa neviem rozhodnut. Co je podla vas lepsie? Ja nastupujem do prace. Bojim sa ze ked nastupi do jasli bude stale chory a co potom? Ako s absenciami v praci. Nemam babky ani dedkov ani susedy nikoho na vypomoc.

nelca0510
2. nov 2021

@cherry19811 ja mám opatrovateľku. Aj moje kamarátky mali. Lepší pristup a fajn je to aj kvôli chorobám..

mirkava
2. nov 2021

@cherry19811 ak si môžeš dovoliť opatrovateľku, tak by som asi volila túto možnosť.

luccija
2. nov 2021

@cherry19811 určite opatrovateľku

simca06022011
2. nov 2021

2,5 by som kludne uz dala do kolektivu... cize za mna jasle. ked nastupi do skolky a bude chory, tak potom co? Alebo teda planujete mat opatrovatelku az kym nepojdete do skoly?

zuzanockamt
2. nov 2021

Ja by som volila v tomto veku už kolektív, ale len za predpokladu, že máš ústretového zamestnávateľa a nevadia mu OČR. No tá chorobnosť si ťa počká v MŠ.

cherry19811
autor
2. nov 2021

@simca06022011 to je jasne ze nie, od septembra nastupi uz normalne do skolky alebo do jasli . Chcela som len toto obdobie 6 mesiacov opatrovatelku.
@zuzanockamt Neviem ci bude ustretovy, kedze nastupujem do novej prace, cize si nemozem dovolit byt tyzden doma, tyzden v praci.

simca06022011
2. nov 2021

@cherry19811 tak si opatrovatelku dohodnes na obdobie ked bude chory...

zuzanockamt
2. nov 2021

@cherry19811 tak do septembra opatrovateľku, no potom v MŠ tiež treba počítať so zvýšenou chorobnosťou. Ale to už budeš v práci zabehnutá, závisí aj od toho, akú máš zmluvu

cherry19811
autor
2. nov 2021

@nelca0510 prosim ta dokedy planujes mat opatrovatelku? Len do 3 rokov a potom dietatko do skolky?

simca06022011
2. nov 2021

ja osobne si myslim, ze dieta je lepsie davat do kolektivu na jar, je menej chorob, v lete sa aklimatizuju na seba deti atd ako ho supnut v septembri, ked je najviac chorob, potom zima... . Cize do septembra by som ja necakala... april-maj uz by som dieta dala do jasiel, ak by ho zobrali.

beatik3
2. nov 2021

tak v tomto pripade, ak by si ho potom nemala kde nechavat, ak by bol chory tak opatrovatelka vychadza asi najlepsie si myslim. i ked v kolektive by to bolo tiez fajn, taka socializacia 🙂

cherry19811
autor
2. nov 2021

Baby a volili by ste pani okolo 40 , plus minus , alebo radsej mlade dievca okolo 20

cherry19811
autor
2. nov 2021

@simca06022011 ved aj ja si hovorim ze uz marec april ide pomaly jar, ze by to mohol zvladnut v sukromnych jaslickach, kde je 10 deti . Uvidim sama netusim co urobim 🙈

zuzanockamt
2. nov 2021

@cherry19811 určite 40-ničku a nie mladé dievča

elizabet173
2. nov 2021

@cherry19811 ak ju mieniš dať od septembra do škôlky, je opatrovateľka zbytočná, tak môže byť chorá v septembri v škôlke, ako v máji v jasliach. Myslela som, že bude s ňou opatrovateľka aspoň rok a pol, dva. Dala by som ju do jasieľ, na jar je menší predpoklad, že bude toľko chorá, aj keď to samozrejme nezaručí, že nebude chorá potom v škôlke. A ak sa rozhodneš pre opatrovateľku, tak 20 ročnú určite nie. Česť výnimkám, ale bude sedieť s mobilom v ruke a vypisovať frajerovi a dieťa bude vieš kde.

number19
2. nov 2021

@cherry19811 Jasle, a v pripade chorob ak je mozne opatrovatelka. Napr. 3 dni v jasliach a 2 dni opatrovatelka...my sme to tak riesili, ked mala nezvladala a bola non stop chora. Chodila do kolektivu po-st, stvr. opatrovatelka, piatky som nerobila. Aj ked pocas 3 dni zacala soplit, mala som 4 dni na preliecenie. Sialene, ale tak nic ine sa neda robit.
Nasa si budovala imunitu veeelmi pomalicky.
A opatrovatelku 40 rocnu...100%.

1angelika
2. nov 2021

nie každé dieťa býva stále choré keď príde do kolektívu, neboj sa vopred , že budeš veľa vymeškávať z práce. 2,5 ročné by som dala do jaslí nech si zvyká a ak to nebude dobre ešte to vždy môžeš zmeniť a hľadať opatrovateľku.

katkaseiner
2. nov 2021

dcera bola do 2 rokov s opatrovatelkou, syn do 3 rokov... z hladiska zdravotneho som za opatrovatelku ale zaroven z toho isteho hladiska som za skolku. Vysvetlim... sice pri opatrovatelke bude vzdy zdravy, raz do tej skolky ist bude musiet a s bacilmi sa stretne... cize bude spociatku nonstop chory. Asi by som dohodla skolku a zaroven aj opatrovatelku, ci je ochotna v case choroby (samozrejme ze nie ked ma horucku, ale len napr. je dieta soplave ) ci by bola ochotna vypomoct... co bude asi do aprila vo vacsine.

annm81
2. nov 2021

@cherry19811 Ja by som volila opatrovateľku, kým začne v škôlke. Pretože ju dáš do jaslí a len čo si zvykne, zmeníš jej znova kolektív? Po nástupe do škôlky potom môžeš opatrovateľkou vykryť práve tie dni choroby. A vek by som volila podľa toho, čo od opatrovateľky očakávaš. Ak ty prídeš domov a chceš s dieťaťom robiť nejaké pokojné činnosti, našla by som mladú babu (alebo aj chalana), čo sa s dieťaťom počas dňa vyblbne na ihrisku. Ak máš sedavé zamestnanie a po práci nemáš trpezlivosť sedieť doma a maľovať, hrať sa s plastelínou, čítať knihy, zvolila by som staršiu pani.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evica17
2. nov 2021

Baby, neviem ako vy, ale ja by som volila opatrovatelku 20 r. Ako ja mam len pozitivne skusenosti, malemu sa venovali paradne, ked som obcas potrebovala prizret. A zeny zouz mali deti,vtak tie boli zas take ze oni vedia najlepsie co robit a nedali si povedat ze my to mame takto. A zeny 60 su este horise v tom, ze dieta.sa ma samo bavit a mama si ma robit svoje a maju svoje vychovne metody a im.nevysvetlis. Tolko moja skusenost.

evica17
2. nov 2021

Ale radsej by som.volila prii takom.vacsom dietati uz jasle a v pripade choroby, ak by sa nedala ocr, tak opatrovatelku.

nelca0510
2. nov 2021

@cherry19811 ja plánujem asi až do 3,5 roka cca. Ju by zobrali do školky v januári a radšej by som to potiahla.

mabenn
2. nov 2021

to obdobie budovania iminuty ta raz dobehne, ak si to nemozes dovolit teraz, tak opatrovatelka radsej

andreatytler
3. nov 2021

@cherry19811 Ak si nemozes dovolit vynechat pracu, tak nemas nad cim rozmysat a chod s opatrovatelou. Kym nastupi do skolky, budes v praci zabehana a budes si moct dovolit ostat doma.