Je vhodné, aby 9 ročné dieťa bralo 4 mesačné bábo na ruky?

ivankajar
1. dec 2012

V blízkej rodine sa nachádza 9 ročné dieťa, ktorému je všetko dovoľované a na základe toho je vhodné aby dievča v začínajúcej puberte bralo 4 mesačné bábätko na ruky a nosilo si ju??? Nie je to nebezpečné pre babätko? Je to vhodné aby nedospelá osoba dieťa bralo dieťa na ruky???

jaruska8
1. dec 2012

Určite, pod dohľadom nie je problém, moja neterka nosila Ninku bežne, bolo to veľmi milé. 😉 A vaše fotky sú krásne!!

ivulienka79
1. dec 2012

Ja naopak od väčšiny túto maminku chápem. Mala som podobný problém: keď som porodila prvú dcérku, neter z manželovej strany mala 6r a mne veľmi vadilo, keď jej ju svokra dávala na ruky. Alebo keď som k nim prišla na návštevu, tak svokra mi proste zobrala kočík a išla ju aj s neterkou kočíkovať. A ja som tam zostala sama. Ale vadilo mi hlavne to, že sa ma vôbec nikto neopýtal, či môže! A priznám sa, dôvodom bola aj žiarlivosť 😵
Milá "ivankajar", ak Ti to vadí, tak to proste nedovol! Si matka, máš na to právo!
A podľa mňa je aj dôležité, v akom príbuzenskom vzťahu ste. Keď sa mi narodil synček, dcéra mala 2,5r a už z vesela pomáhala. A človeče, s tým som problém vôbec namala. Naopak, uvítala som to. 😉

samantha223
1. dec 2012

nasa 8,5 rocna dcerka mala v rukach sestricku pravidelne, lebo sa s nou stale mojkala. je to krasny pocit, dokonca ju prebalila a aj kupala. Uz je to baba velka po moju bradu, silu ma a aj cit, nevidim dovod preco nie. ale aj tam su hranice. a samozrejme kazde dieta je inak zodpovedne. a ine je ked je to surodenec a ine ked sesternicka, alebo cudzi.

lilyen2011
1. dec 2012

ja som prvýkrát držala bábätko ako 6ročná, v 10tich som pomáhala jednej rodinke a tiež som tam držala bábo, to malo vtedy 7dní.. môj syn držal na rukách svoju sestričku ako 2ročný a pekne vedel ako ju chytiť... teraz má 3,5roka a nosí malú po byte bežne. Dáva na ňu pozor.. ak niekam malá vylezie dá ju dole. Nič na tom nie je pokiaľ je v prítomnosti dospelá osoba... 😎
- samozrejme záleží aj od dieťaťa, treba mu vysvetliť, ako má to bábätko chytiť, že to nie je bábika a musí dávať pozor 🙂

majuskacechova
1. dec 2012

ahoj. ja mam 9 rocny vekovy rozdiel medzi detmi. a syn berie obcas sestricku na ruky. samozrejme po dohladom 🙂 🙂

dejnas
1. dec 2012

ako 9 ročná som brata (8,5 ročný rozdiel) nielenže vedela držať "správne" na rukách (tj. vysvetlili mi ako pridržiavať hlavičku novorodencovi a pod.), dokázala som mu vymeniť v pohode plienku (poštolkový systém), prezliecť ho... pripravovala som mu jednoduché jedlá - tj. napr. mixovala som nejaké tie kašičky, prípadne pretláčala vidličkou banán, strúhala jabĺčka a pod. a veľmi som mame "pomohla" tým, že som ho nekonečné hodiny prekočíkovala vonku 😉 neskôr, ako cca 11 - 12 ročná, som ho ráno vodila do jaslí a do škôlky, a takisto som po neho chodievala, keď bola mama v práci... (btw - učiteľka na strednej škole - keď už je to teraz tak aktuálne... doma nikdy o 14tej nebola... asi tak o 15,30 najskôr 😝 to len na okraj)
nevidím na tom nič nevhodné, ani nesprávne... nikdy som nemala (aj z tohto) dôvodu problém vziať do ruky úplne malinkaté dieťatko, mala som "zácvik" a necítila som potrebu zbytočne vyhodiť peniaze za nejaké kurzy, kde sa "učí" starostlivosť o dieťa 😉

sviezost
1. dec 2012

Ja osobne by som nedala pokial by to nebolo moje dieta preca dvoverujem svojmu dietatu a je s babetkom vkuse.ako cudziemu dietatu aj ked mi povedia ci nedam neteri podrzat babetko tak nie lebo tam nemam dvoveru moj mali ma 4 roky a malu mi postrazi kym si odbehnem ale na ruky ju nebere to ma zakazane.tam mu dvoverujem ze ju postrazy aby sa neskorulala na zem. 🙂

zuzi0911
1. dec 2012

Ja som prvy krat drzala mojho brata ako 5 rocna.moja dcerka druhu ako dvojrocna. bat sa nemusis.ja som aj sesternici 7 rokov dala mladsiu dceru na ruky aj kocikovat.by si neverila ale taketo deti su velmi zodpovedne a opatrne 🙂

lea641981
1. dec 2012

TO SU KRASNE FOTOCKY 😀 😀
mam 7rocneho syna a tiez pestuje malicku 🙂 vzdy ho upozornim na to aby hned povedal ked ho budu boliet rucky aby neutekal aby daval pozor malickej na lavicku aby si sadol ked nevladze samozrejme sam si malu neberie a ani sam s nou nebeha ,chodim za nimi a davam pozor sam povedal ze mam davat pozor keby ho ruky boleli 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tiez cudziemu dietatu dcerku na ruky nedam 🙂 dala som jednemu dievcatku ale sedelo a vankusom mala moja malicka podlozenu hlavicku a ritulku na jej nohach ale nedovolila som aby s malou chodila ako moj syn 😉 😉 😉 😉 ale stacilo jej aj to mat ju na kolenach 🙂 🙂 🙂 tolko radosti 😅

excelent1
1. dec 2012

ja si myslím ,že je rozdiel či dieťatko nosí na rukách súrodenec ,alebo je to niekto z rodiny 😀 naša malá má 9 mesiacov a vačšia 8 rokov a bežne ju nosí na rukách po byte..najprv som sa hnevala ,bála som sa ,ale s takou láskou sa o nu stará ,že sa nebojím ..keby mi ju mala naťahovať neter ,alebo podobne to by som nedovolila ..

sendy182
1. dec 2012

keď som priniesla mladšieho syna z pôrodnice domov....tak starší syn si ho obzeral osmelil sa mal ho v zavinovačke na rukách.......bol šťastný nezabudne na tento moment cítil sa byť dôležitý bol rád že tiež môže mať bračeka aj on ........samozrejme pod dozorom...........no v jedno ráno všetci ešte spali : muž a drobec na manželskej posteli v izbe ešte posteľ so starším synom 6r. ,,,,,,ja som odbehla do kúpeľne sa obliesť a prídem do izby a čo nevidím?!?!?! starší mezitým vzal si bračeka perinke do svojej postielky.....mal takú radosť 🙂 .......... samozrejme že muž spal 😲 ..................len som mu jemne vysvetlila že nesmie brať sám že môže plakať..tak verím že to neublížilo ani jednému.............. ak máš pochybnosti o tom či má brať 9roč. na ruky dojčiatko,batoľa.....ja ťa neodsudzujem......no skús to neako skorigovať.....že o tom budeš vedieť.......budeš pri tom........a budú sedieť alebo na posteli..........potom uvidíš....tie deti sú súrodenci? alebo bratranci............? 😎

lussy23
1. dec 2012

krásne fotečky. joooooj.
no ja na tom nevidím nič zlé.🙂 to 9 ročné určite vie, ako zaobchádzať s bábomm(to len aby som bola v téme, inak prispeivam len kvôl itým krásnym fotkám)

nalla
1. dec 2012

ja som mala cez 4 roky, keď sa mi narodila segra, a vrámci možností mi ju naši dali 😀 (mamina ju zozadu istila, tak aby som to ja nevidela a myslela som si, že ju držím sama 😀 )
že by nám to k zlepšeniu vzťahu nejak pomohlo, to si nemyslím 😀 ale nevidím nič zlé na tom, aby si dieťa budovalo vzťah s mlladším súrodencom aj takto....
treba dávať pozor, ale nie to dramatizovať

medinila
1. dec 2012

Ked sa mi narodili dvojciatka,tak sa neter strasne na ne tesila a chcela mi pomahat.Mala tiez 9 rokov a zvladla ich nielen drzat na rukach,ale aj prebalit a neskor aj kupat.Samozrejme vsak pod dohladom. Teraz ma 11 a nemam problem jej ich nechat postrazit.Baby ju posluchaku,respektuju viac ako niekoho ineho a hlavne vie sa snimi tak detsky blaznit a hrat,ze ked su snou,zrazu im ani mama nechyba. Tak si myslim ze pod dohladom by dieta mohla kludne drzat.

masinka
1. dec 2012

ked sa najmladsia narodila, tak ju segry - vtedy 3 a 5 rocne - chceli stale nosit na rukach....posediacky ju mohli drzat aj same, ked ju niesli, tak sme malu zozadu istili. teraz ma krpata 1 rok, starsie ju vlacia ako maca.... malej to nevadi (pokial ju teda nenesu inym smerom, ako mala namierene), len ja trpnem.... predsa len uz vazi polovicu z toho, co ony, taka aby si neuhnali pruh ....
takze podla mna, 9 rocne dieta kludne moze drobceka podrzat, len mu treba vysvetlit ako 😀

lenka1108
1. dec 2012

moj 6 rocna dcerka je pre mojho syna druha mama uz od narodenia.prebaluje, dava papat,hra sa , kupkaju sa spolu... nezakazovala som jej.je zapajana do vsetkeho okolo maleho a som na nu pysna. ona ho strasne zboznuje a ked pride zo skoly tak ben sa ide zblaznit ked ju zbada.tulkaju sa aj 10 min spolu. strasne sa lubia!

monika15
2. dec 2012

no suhlasim s babami ze je to OK>>>> ale ja osobne by som to nenechala.....
ak to neni surodenec tak neni dovod...=)=)
ale to som ja ;)
@ivankajar

sisaka
2. dec 2012

dcera mala 9 ked sa jej narodil brat a drzala ho na rukach prvy krat hned v porodnici a to mal len niekolko hodin a este podotknem, ze zavinovacky sa tu nepouzivaju! No a ? 9 rocne dieta uz velmi dobre chape, ked je mu nieco vysvetlene, drzat dieta nie je predsa ziadne umenie, ktore zvlada len par vyvolenych (rozumej matky )

zymga
2. dec 2012

ja mam synceka ktory ma 2roky a 5 mesiacov a mojho druheho drobce drzal uz od 2mesiacov...pritom je medzi nimi rozdiel len 2roky 🙂

namarie
2. dec 2012

Ja otázke asi rozumiem a nie je dieťa ako dieťa, ja som mala 18 rokov a keď mi sestra podávala svojho vtedy 3 mesačného synčeka tak som si s ním dala foto a v momente bol späť u mamy, niekto na to nemá vlohy a nejakému rozbesnenemu 9 rocnemu dieťaťu by som ani ja svoje dieťa nedala, ak je malá ale vhovana tak, že vieš, že bude poslúchať a neurobí nič extréme tak pod dohľadom nevidím problém... Moju 6-týždňovú dcérku držal na jej krstinach 3 ročný synovec, samozrejme pri tom sedel, ale napr keď tu boli teraz keď mala malá 9 mesiacov tak už bolo väčšie riziko úrazu, lebo tu už obaja lietali ako namydlene blesky a synovcovi sa nedalo vysvetliť, že ona nevie chodiť a podobne, keďže na tak malé deti nie je zvyknutý...

katka121
2. dec 2012

JA mám 7 rokov rozdiel syn velmi rád nosil malú ale iba po dôkladom poučení z našej strany a pod dohľadom, potom asi od 7 mes už ju nosi aj keď sme v miestnosti neboli, ale to som si už bola istá že zvláda úplne profesionálne, tarz má malá 15 mes a vláči ju ako mačičku.... poskajú a hopkajú spoju a ona to zbožňuje - resp. zbožňuje jeho.... je jedno čo s ňou robí.... ona miluje každú činnosť s ním