Jeden krátky denný spánok 1,5 ročného chlapca

l222
2. máj 2020

Ahojte. Mam otazocku ohladom spanku. Mam 1 a pol rocneho chlapceka. Kedze nam pred casom zacal bojkotovat poobedny spanok, tak uz ho davam spavat iba raz denne, namiesto dva krat. Max. vydrzi do11:30 a aj to uz je vaaaazne unaveny a zaspi do 2 minut (zaspava na prse) Predtym spaval doobeda od cca 10tej tak hodku a pol. a potom poobede okolo stvrtej opat hodku a pol. Viac krat ale poobede nezaspal ako zaspal a potom sa nam uplne sprehadzal vecerny spanok. Teraz chodi spinkat vecer okolo siedmej. Trapi ma ale, ze teraz spi iba hodinu a budi sa taky vselijaky. Vyzera, ze by este potiahol ale uz nezaspi. Pride mi to hrozne malicko v porovnaní so skoro 3 hodinami predtym. Raz denne spava asi tyzden. Myslite, ze si ten spánok postupne predlzi? Spinkavali vasi drobci postupne dlhsie cez obed? Kolko im trvalo kym sa prestavili a zacali ako tak spat poriadne? Dakujem 🙂

nika_m
2. máj 2020

Synovi sa predlzil ten obednajsi jeden spanok na 3-3,5h...tiez potiahol kratsie ked presiel na jeden, neviem uz ale ako dlho to trvalo, dlho to ale nebolo

l222
autor
2. máj 2020

@nika_m dakujem 🙂 Tak velmi dufam, ze aj tomu mojmu sa to casom natiahne.

laura164
3. máj 2020

Moja od roka spávala len 1x denne. Vstala o 7 ráno, spala od 13 do 15 a večer zaspala o 20. Od 2 rokov spáva len občas poobede, Max 2x za týždeň. Vstáva o 7 a zaspi večer o 20-21. Celý deň behá ako vichor a neunavi sa😅

leelu
3. máj 2020

V roku presiel z dvoch max. hodinovych spankov na jeden. Vstane okolo 6.00, uspim okolo 12, zvykne spat 2,5-3 hodinky (na taky dlhy spanok presiel asi po mesiaci od prestavenia) a ide spat najneskor o 19,30. Pre mna idealne 👍

katarinavav
3. máj 2020

@l222 tiež prechádzame na jeden spánok má 16 mesiacov .ten prechod bude nejakú dobu trvať uvidis ,že ti potiahne jeden dlhy cez 2 hodiny .moja po zlej noci musí ešte krátky doobeda a dlhší poobedny .ked ti spal tvoj tak ideálne 😁😁urcite to potiahne ten hlavny obedny .my sa už trápime so zaspávaním večer

l222
autor
3. máj 2020

@katarinavav no dufam 😊 My so spankom bojujeme od narodenia. To by bolo na dlho. Neboj k idealu to malo vzdy na mile daleko 😂😂😂. Tak drzim palce aj vam. Nech sa dari zaspavanie ☺️

valeriadk
3. máj 2020

@l222 prechadzame presne tym istym. Aj prvy syn to tak mal. Casom sa to utriaslo a spal 2 hodky mininalne. O 19tej uz spal o 5tej vstaval. Ako si pisala aj by spal dlhsie aj sa mu neda - aj my dospeli to tak predsa mame 😊 Zvykne si na 1 spánok a bude taky dlhy aby mu stacil.

iwannka86
8. máj 2020

@l222 Dlzka sa upravi. U nas to bolo rovnako, potom vstaval 6:30 , 11:30-14:00 obedny spanok, u nas platilo a vzdy plati, ze obedny spanok max. do 14tej, potom vecer v pohode zaspal medzi 19:30-20:30, skor davat spat sa nevyplacalo lebo sa potom budil pred 6tou zbytocne 🙂 Inak aj rano nam niekedy vedel potiahnut aj do 8mej...ale potom sa cely obedny spanok posunul a tak aj vecerne zaspavanie, co bolo od veci u nas. A tak maly ma 2r 4m. a ja mam stale nastaveny budik na 6:30 pre istotu 🙂 Teraz ked spi kratko spi s nim a mozno sa este opatovne uspi pri Tebe 🙂