Kam na chvíľku dať malé deti

maj98
11. dec 2019

Ahojte, mám malé dvojičky, za chvíľku budú mať dva roky a súrne sa ich potrebujem zbavit aspon na dve hodinky do týždňa. Nemyslite si o mne že som nejaká krkavcia mater ale som s nimi 24/7, odkedy su na svete nemám minútu pre seba a už mi z toho začína pekne sibat. Som hotová, potrebujem fakt aspoň chvilocku ticho a kľud. Nemá mi ich kto postrazit, preto by som ocenila rady kde sa takto daju tak malé deti odložiť. Viem že detske centra nezoberu deti pod 3 roky bez rodiča a jaslicky neviem či by mi zobrali deti nepravidelne. Nemáte náhodou niektorá skúsenosť s niečím takým? Najlepšie v Nitre . Ďakujem pekne za každú odpoveď

ledgerka
11. dec 2019

a co tak ich otec? ci si na nich sama? ved kazdy vecer aspon 30 minut, sla by som sa von prejst a nechala ich s nim.

limetka69
11. dec 2019

@maj98 ja som davala aj pod dva roky do kutika, nikdy nepovedali nie. Najdi taky kutik. Urcite je 🙂 ja som hocnechala v maxe v kutiku a pobehala po maxe bez neho a bolo to super, chapem ta.

zuzkamargit
11. dec 2019

@maj98 a čo keby ich zobral ocko na prechádzku, kým si ty dáš horúcu vaňu, masku na tvár a zábal na vlasy? 2 hoďky by určite zvládol 🙂

ledgerka
11. dec 2019

alebo skus nejaku studentku co ma skusenosti s opatrovanim. Mozes si opytat referencie a obvolat si tych ludi. Snad za 2 hodiny ked sa s nimi bude hrat neobrati dom hore nohami.

ledgerka
11. dec 2019

este stale nebudes az taka zufala ked si vyberas co sa ti paci a co nie 🙂

maj98
autor
11. dec 2019

Baby ďakujem všetkým za rady, ale viete čo? Ako si to spätne čítam tak som si uvedomila že stále si nájdem nejakú akoby výhovorku prečo ich práve tam nedám, no je to normálne??? Na jednej strane potrebujem byť chvíľku sama a na druhej strane si neviem predstaviť ze ich niekam zanesiem... keď idem k lekárovi surne mi ich postrazit muž ale inak vôbec, a aj vtedy si musím dať cholagol na kŕče v bruchu čo som na nervy.. A to nie je odpočinok, to som ešte viac s prepacenim v riti.. asi by mi skôr pomohol psychiater 🥴

maj98
autor
11. dec 2019

@zuzkamargit jasné že by zvládol, len nejakym zázrakom keď ho o to požiadam tak ma strašne veľa roboty a musí ísť niečo vybaviť a bla bla bla...

kvetinka75
11. dec 2019

@maj98 tak sa ho spytaj ce ma teraz 2 hodiny casu ze si spravite pekny den. Ked povie ano oblec sa a povedz ze prides o 2 hod nech posyrazi deti. Ved ma cas

bobula46
11. dec 2019

Skús napísať na nejaké študentské internáty na VŠ. Je tam veľa dievčat čo študujú predškolskú pedagogiku. Napíš že potrebuješ dve dievčatá na postráženie dvojičiek mimo bytu. Určite nebudú mať problém zobrať ich niekam von. Ja som veľakrát takéto inzeráty našla na našom internáte v Nitre. A budeš vedieť že sa takým deťom venujú, že sú dve čiže ich zvládnu, dáš presné pokyny. A keď si dievčatá za 2 hodiny niečo zarobia bude to pre nich len plus. Skúsenosť plus odmena.
Môžeš ich nechať s nimi v kútiku a ty si kľudne pobeháš obchody alebo ich vyhodíš z bytu nech idú napríklad do parku a ty si kľudne na dve hodiny ľahneš do vane. Mám kamarátku s trojickami a plne ťa chápem. Keby som jej ja nepomáhala tak si to uviaže. Samozrejme že jej manžel pomohol ale zas to nebolo často -chodil do práce, potom staval chalupu...

silvia3009
11. dec 2019

Väčšina súkromných jaslí ponúka hodinové stráženie. Ja som z menšieho mesta ako je Nitra a máme tu dve také zariadenia. Môže tam dieťa byť hodinku, dve, jednorázovo alebo pravidelne. Samozrejme zadarmo to nie je.

ledgerka
11. dec 2019

evidentne mas ty sama so sebou problem. Muza si asi od zaciatku velmi nezapajala ked to takto dopadlo. Moja sestra bola na tom podobne. Ked boli deti male muza k nim nepustila aj ked on chcel. Potom ked mali uz cez rok tak bola na prasky ze nikam nemoze ist lebo muz to nezvladal. Jasne ze to nedaval chudak, ani nevedel co ma robit, deti s nim revali, nepocuvali, nevedel ich ukludnit. Vyjasni si to sama v sebe preco ich s nikym inym nechces nechat. Muza treba zapajat, aj ked nechce.

bettymacd
11. dec 2019

Ja sa snažím vypnúť keď malý spí...vtedy si dam kaffe sladkosť a ľahnem na gauč aspoň na 15_30m.. potom varim ale všetko ostatné popri ňom spolu upratujeme a snažím sa ho zapájať do týchto domácich prác ako hru....a raz do týždňa idem na Jumping to stráži manžel....
Našťastie mám strojček tak raz za mesiac idem k zubarke to stihnem aj shopping aspoň 20-30 minútový
Chápem že dvojičky to už je extra náročné
Inak som sa "zmierila" s tým že žiadny voraz mi nehrozí....ešte aspon 3 roky...ak nepríde ďalšie tak aj dlhšie 😉 snažím si to užívať toto obdobie nechcem potom hovoriť "škoda ako to rýchlo ubehlo" . ...ale to je môj postoj.....samozrejme takedy som k.o.

petkaaa
11. dec 2019

@maj98 Ja mám tiež pocit, že na každú radu máš 10 výhovoriek prečo nie. Muž "ti postráži" deti? No tak snáď sú aj jeho, nie? A nie sú také aj z teba? Lebo mám pocit, z toho čo píšeš, že si klbko nervov, tak či to neprenášaš aj na deti... iba tak, na zamyslenie 😉

mpg
11. dec 2019

A v ktorej časti NR bývate, podľa toho vyhľadať buď súkromné jasle alebo opatrovanie detí, v NR ich je viacero.

bellovag
11. dec 2019

Normálne ich nechaj manželovi...a rob to pravidelne...raz som čítala myslím, že to bolo v Evite, že mamička tiež dvojičiek raz mesačne mala celý piatok pre seba s tým, že dokonca prespala v hoteli..deti zatiaľ boli s ocinom...ja síce nemám dvojičky ale mám 2 malé deti a máme s manželom dohodnuté kto kedy ide do kina, fitka atď, proste sa odreagovať....minulý rok ma moji chlapi dokonca pustili na 5 dní samú na Malorku 🙂

asia83
11. dec 2019

@maj98 Starí rodičia? A to vám vôbec nespia? Večer, cez obed?

larisalarisa
11. dec 2019

Jasle

kindervajicko
11. dec 2019

@maj98 nepytaj sa, jednoducho sa oblec ked je doma a chod prec. vlastna skusenost.

maj98
autor
11. dec 2019

@asia83 máme iba moju mamu a tá ešte pracuje takže buď nemá čas a keď má čas tak je chúďa rada ze si oddychne...inak švagrina v bratislave a druhá švagrina nemá čas 🙄 a moj brat nie je schopný dať pozor ani na seba 😁

maj98
autor
11. dec 2019

@kindervajicko áno ja viem mohla by som mu to spraviť ale ja by som chcela vypadnúť aj s nim. Odkedy máme deti sme sa pat minut nerozprávali lebo jedine co riešime sú nase deti...

maj98
autor
11. dec 2019

@bellovag ja by som chcela na chvíľu zmiznúť z kolotoča aj s nim.. mohla by som mu deti nechať nejako by to dal, aj ten čas by si možno našiel ale potrebujem byť aj s ním sama nie len s deťmi stále...

bellovag
12. dec 2019

@maj98 tak potom opatrovateľku...náš druhý syn bol od 10 mesiacov na pol dňa s opatrovateľkou u nás doma a ja som bola v práci na 4 hodiny....