Kamarátka kritizuje moje dieťa a výchovu

aylaxx
30. jún 2014

Ahojte baby,mam susedku,ktora chodi k nam so 15 mesacnou dcerkou.Jej dcerka je tichsia a taktiez sa stale toci okolo maminky.Moj 3r.syn je zato zivy a vzdy ked k nam pridu,tak sa aj predvadza..chce sa s nou hrat ale ona je stale pri maminke a moj syn to nechape,ze sa s nim nechce hrat..no a obcas vsetky hracky su jeho a nechce jej pozicat.No a kde je problem ??Stale hovori,ze som nanho makka -no ale ona nevidi,ze aj po nom pokricim a uz dostal par po zadku ked uz bolo zle.Ked je do mnou pomaha mi,ide pekne za ruku , poupratuje si hracky ..no ale ma dni ked vystraja a nepocuva vobec. stale hovori,ze jej dcera by si nemohla dovolit to a to a zeby mojho syna riadne zbila po zadku alebo ked dobera tak zavrela do izby ..povedala,ze nam bude skakat cez hlavu.Tak ja neviem,ci to len ja nevidim alebo ozaj je tak nevychovany??Ked nieco vyvedie tak sa ospravedlni,podakuje ..bol aj v sukromnej skolke na 4 hodiny a tam ho chvalili.On je taky spolocensky a dost hlucny..no a to jej vadi,lebo jej dcera sa boji ked krici ..no baby chcela som sa len vyrozpravat.

cerez
30. jún 2014

@aylaxx Vychovávať tzv. drezúrou? Čo robila v cirkuse? 😀

miroslava124
30. jún 2014

ahojte, ja mam 3 deti a osobne si myslim ze deti mame viest k tomu aby si veci vedeli poziciavat uz od mala. Nevravim ze ich treba bit ale urcite im to vysvetlit a trvat na tom. Fakt je ze niektore matky vychovavaju svoje deti uplne inak ako ja ale ked sa mi to nepaci tak sa s nimi proste nestretavam ale urcite im nevravim ako maju vychovavat svoje deti.

elika74
30. jún 2014

Netrap sa tym, ona má taky nazor, vidi svet zo svojho uhla, mozno je natolko otvorena k tebe, ze z kamaratstva povie aj to co by uz nebolo treba. Kazda sme zvyknute na svoje vlastne dieta/ deti a kazde cudzie dieta aj ked najlepsej kamaratky je ine ako nase a ta inakost bije do oci. Niektora to dokaze pochopit a nekomentovat, ina to mozno nechape a okomentuje. Ja som napr. prvemu synovi nedavala dudel, nechcel, nepotreboval a moc dobre som nechapala, ako moze niekto este aj do skolky chodit s dudlom. Druhy syn je dudlovy a ja som "mudrejsia", dufam ze ako skolkar ho uz chciet nebude. 🙂

zuska_bluzka
1. júl 2014

nič si z toho nerob, kamarátka je len drbnutá 😀 veď ona sa z toho zobudí (snáď). radšej nech je dieťa živé a spoločenské. kto vie čo z jej dcéry vyrastie, len aby to nebol uzlík nervov a zakomplexované dievča s problémom začleniť sa do koletívu...

tatanka1
1. júl 2014

@aylaxx som sa dobre pobavila 🙂 ked sme nemali deti a videli sme ako znami maju problem s 1,5 -2 rocnou dcerkou a pocikavanim, tak sme si spolu s mm hovorili ze tak nase deti budu cikat v roku urcite do nocnika 🙂 realita? 2-2,5 roka a zrazu mi to bolo prirodzene a bezproblemove 🙂 ked mal prvy syn 1-1,5roka a videla som na pieskovisku 3 - rocne deti, tak som si vravela to moje dieta nebude sa takto chovat a vyvadzat nepoziciavat hracky .... zrazu mal 3 roky a so setkym sme sa uplne rovnako borili 🙂 uz pri deuhom som neriesila a vzdy sa len pousmiala ked nieco posobne riesila ina prvomamicka 🙂 pripadne ked mamicky 1 rocnych deti az ganili na mamicky deti 3-4 rokov v najvacsom obdobi vzdoru 🙂 ja som uz sa len pousmiala a povzbudila mamicku ze to prejde len nech radsej obijme svoje dietatko.
vychova? jasne!!! prisna? no ano ale s laskou a prislusne veku a mentalněu porozumeniu a schopnostuam dietata.
mas normalne dieta v danom veku a ak len obcas nechce pozicat hracky tak to ste na tom dobre. pozri ja mam starsieho uz oovela starsieho a eate vzdy ma chvile ked sa rad predvadza pred druhymi 🙂

tatanka1
1. júl 2014

@aylaxx tak ako jej mala nebude robit vsetko toto tak moje deti nebudu mat pubertu 😀 😀

tatanka1
1. júl 2014

@miroslava124 ano je spravne vychovavat k tomu ze veci poziciavaju ale zas je soravne ich ucit ze ich veci su ich vlastnictvo a ma im na tom zalezat a treba najst v tom symbiozu aby nic z toho nebol extrem. okrem toho kazde dieta je ine jedno to lahsie akceptuje a druhe velmi tazko. u mna orvy pozical ale predsa len boli situacie ked mu to "neslo" a naproti tomu dcerka da od mala kazdemu vsetko bez problemu a nic jej nechyba co toez nie je uplne najlespie. jasne neh pozicia ale musi si tie veci vazit. ved my hocikomu hocico tiez nepoziciame. znamym kamaratom jasne ale asi cudziemu by ste auto nepozicali?
a ja som k tomu tak pristupovala. ze kamaratom ani pozicaj cudzim sa ty rozhidni alebo sa najprv skamarat a potom, aby to nebolo ze cudziemu.

dai
1. júl 2014

@tatanka1 suhlasim s tebou🙂 a pridavam ze okrem toho ze si treba prezit dane obdobie, treba aj akceptovar iny charakter dietata... ja si pamaetam ako mi svagrina stale rozpravala akeho ma jej kamoska nevychovaneho syna... ja som bola ticho kedze moja dcera charakterom blizsie k tomu chlapcovi ako k jej tichej dcere - len som jej vzdy povedala nech pocka casu🙂 jej druhe dieta je maly uragan - a uz vie o com som jej hovorila - zrazu je ona matkou " nevychovaneho" dietata🙂

tatanka1
1. júl 2014

@aylaxx hlavne ho nikdy neudri pred nou a ani na neho nezvys hlas ocividne by jej to robilo dobre ... musi ta to znervoznovat. radsej povedz ze si bola u odbornika a ze tvoje dieta je uplne v poroadku a skor veeelmi sikove 😀 a nech ju od jedu aj roztrhne

snopkulka
1. júl 2014

"milujem" matky, pre ktoré je neprijateľné mať doma normálne vyvádzajúce živé hravé spontánne dieťa 🙄 🙄 🙄 Takých detí, ktoré sú tiché, sedia, kde ho posadia a boja sa prejaviť je ako štvorlístkov v tráve - málo. By som jej poslala na dva dni naše živé striebro 😀 😀 😀 😀 Máš doma úplne normálneho chlapca - testosterón robí svoje, sú skrátka živelnejší, neposednejší, výmyselnejší ako dievčatá 😵 vyprdni sa na tú "akože kamarátku" a nerieš 😉 😉

lieska
1. júl 2014

@aylaxx - jaaaaj, akoby som seba videla na tvojom mieste pred par mesiacmi! Nebudem sa vyjadrovat k tomu, co je podla mna vo vychove spravne a co nespravne, na to mame kazda svoj nazor a myslim, ze to ani nie je tvoj problem! Ty si svoje dietatko poznas najlepsie, sama vies, kde ma "silne stranky" a na co si u neho pysna a aj slabe miestecka, kde vies, ze mate na com pracovat! Uplne ta chapem, ze ta reci tvojej kamosky znervoznuju, drazdia, proste nepadnu dobre (ved komu by aj dobre padli? 😉 ). Ja osobne som bola tiez v takom stadiu, mam par mamiciek, s ktorymi si celkom fajn rozumiem, ale len kym nie sme spolu s nasimi detmi. Reaguju na moj vkus neskutocne podrazdene v pripade, ked moja nieco vyvedie ich dietatu (pistiacemu stvoreniu, ktore by som najradsej ja sama miestami prefackala co mi tak lezie na nervy) a to ide ozaj o kraviny typu "ona mi povedala, ze nie som jej najlepsia kamaratka" a "ona mi vyplazila jazyk" a podobne.... Ja sa snazim vychovavat moje deti v tom duchu, ze najprv nech zacne od seba...ustupit, poziciat, povolit (ak to nie je ozaj nejaka do neba volajuca nespravodlivost). Sama som potom bola z chovania tych kamosiek castokrat tak vytocena, ze som uplne nespravodlivo vybuchla a vyventilovala sa na mojej dcere. Ked sa to stalo niekolko krat uvedomila som si, ze to je moj problem a jedine moj! Riesenie???? S kamoskami sa dohadujem akurat tak na kavicku, ktoru si dame my dve bez deti. Dievcata k nam nepozyvam, vidia sa v skolke alebo vonku na ihrisku. A moju neposielam k nim.... proste sa snazim eliminovat situacie, o ktorych viem, ze ma vnutorne vytacaju a znervoznuju! Nestoji mi to za to. A takto som kludnejsia a spokojnejsia! Aj ked mi to je miestami luto, lebo tie baby (maminy) same o sebe v inych oblastiach su fajn...ale moj klud a moja rodina a moja pohoda vnutorna mi je prednejsia! Skus to aj ty! 😉

bianka0111
1. júl 2014

@aylaxx nič si z toho nerob...Ty vieš, ako si vychováš svojho synčeka. Každé diedatko je jedinečné, ale každé má svoje obdobia. V tom čo píšeš ja osobne nevidím, nič katastrofálne...jasné, že su to jeho hračky a nemá pravdu? chráni si len to čo je jeho...a susedka? aj jej dcérka bude ma 3 ročky a bude sa viac zaujímat o svet 😀 ...keby som na Tvojom mieste, asi by som sa jej trošku stránila, pretože Ta zbytočne dáva do pozície ,,zlej maminky,,...a to rozhodne niesi a to si musíš stále hovorit...prajem krásny nikým nerušený den...a synčekovi vela elánu :D

2danculik
3. júl 2014

ako moze porovnávat 15mes a 3ročné dieťa???

lucimax
4. júl 2014

čudujem sa, že túto osobu považuješ za kamarátku.... a že si necháš do vlastného bytu pravidelne púšťať takúto návštevu... Keď čakajú ľudia návštevu, zvyčajne sa tešia na priateľov.. rodinu... kamarátov, posmejú sa, pochvália jedlo, pohladkajú deti... ak aj deti niečo vyparatia a ročičia sa cítia za to trošku zle, návšteva sa snaží to otočiť, odľahčiť, povzbudiť hostiteľa..... prajem ti, aby si stretla ozajstných priateľov, ktorí ťa dobijú energiou a pozitívnymi myšlienkami... a od vysosávačov energie radšej boč. Tvoje dieťa je tvoje dieťa, ty ho najsamlepšie poznáš, postav sa za neho=)

l337
6. júl 2014

Nečítala som všetky odpovede, ale snáď ti trochu pomôže ak uveríš sebe - tvoj syn je ti najbližší, kamarátka to môže myslieť či v dobrom, či v menej dobrom, vždy ostáva kdesi bokom. Naozaj dôležitý je tvoj kontakt s drobcom, , ktorý ti verí a potrebuje ťa. Ak prijmeš tento fakt ako devízu do budúcna, spolu zvládnete všetky trable, ktoré budú ako kamienky na chodníku s jasným smerovaním. Proste, rieš len veci, ktoré sa riešiť dajú - dnes a teraz m. 🙂

martulka35
6. júl 2014

najlepšie je stretávať sa vonku a je rozdiel mať 15 mesačne dieťa a trojročne dieťa ktoré si už uvedomuje svoje ja a trucuje a presadzuje si svoje ved uvidí ona v troch rokoch aká bude tá jej malá to sa nedá porovnávať a ja si kamarátku jednu tiež už nepustím do bytu a nevolám ju k nám,nie kvoli tomu ako sa správajú naše deti ale ako sa správa ona ale jej a moje deti sú kamaráti sú u nás vítané napr. na narodeniny atd ale bez rodičov...hlavne bez tej jednej matky ,...deti sú každé zlaté a mám jednu kamarátku pred ktorou môžu moje deti hocičo a je v pohode.

lilitela
6. júl 2014

@aylaxx A naco k vam chodi, ked jej vadite? A naopak, ak ti prekaza, co sa na nu nevykasles?
Ja si vravim v takych pripadoch, ze budeme bilancovat za par rokov, ked budu deti vacsie, tak uvidime, kto vychovaval "lepsie".
A ked je to neunosne a dotycna nereaguje ani ked ju jemne upozornim, tak ukoncujem kontakty.
A mimochodom, medzi tvojim a jej dietatom je "priepastny vekovy rozdiel" - nemoze to porovnavat. Jej dieta sice bude vzdy asi take tichsie, asi ma taku povahu, ale moze nastat cas, ked prestane tiez posluchat a bude mat svoju hlavu.

lilitela
6. júl 2014

@aylaxx No pozeram, ze skoro vsetky sme ti napisali to iste 😀

drakvak
30. júl 2014

@aylaxx Nečítala som všetky príspevky, z môjho pohľadu: ak Ti veľmi záleží na kamoške, skúste si to vydiskutovať, ak Ti tieto jej komentáre a správanie odoberajú energiu, postupne s ňou obmedzuj kontakt, ja osobne uprednostňujem stretávanie s deťmi v približne rovnakom veku a hlavne aj s mamičkou si musím sadnúť 😉 Niektorým babám z materstva a výchovy trochu "hrabne" a aj keď predtým boli fajn, potom sa s nimi už o ničom inom nedá porozprávať - niežeby som bola nejaká intelektuálka, ale aj na materskej som mala radšej inteligentné debaty, nič proti small talks na detskom ihrisku, ale za pár mesiacov po narodení dcérky som pochopila, že nie každá mamička s bábätkom bude hneď kamarátka a to som veľmi zhovorčivý otvorený človek... mala som kamošku, ale tiež bola "supermatka" všetko vedela najleošie, všwtko stíhala, s ničím nemala problém, dieťa bolo ukážkové, liezlo mi to na nervy, postupne som s ňou prerušila kontakt a je to tak lepšie - takže radím, ak Ti tie reči vadia, obmedz stretávanie 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bronia13
30. júl 2014

necitala osm vsetko ale kamoska je dost hm ako by som to napisala ;no nehc si pozameta pred vlastnym prahom najprv a potom kritizuje tvojho syna
mam jednu kamosku a ona ma taku "super" vulkgarnu kamosku co na srdci to na jazyku a tejto mojej kamoske vravi "no ale ten tvoj maly ma velky capaty nos" nechapala som,keby toto povie mne tak uz nie je moja kamoska

emulienka99
23. jún 2015

My máme podobný problém, ale v rodine. Mám dvoch bratov, ktorí už majú tiež deti a ich manželky stále niečo riešia okolo našej dcéry. Dokonca sa pridali aj moji rodičia. Naša dcéra má 4 roky. Je to inteligentné a šikovné dieťa. Je však veľmi hamblivá. Denno denne sme medzi deťmi, chodí do škôlky, navštevujeme sa ako susedia s deťmi. Tam v kruhu svojich je normálne živé dieťa. Stačí však, keď príde niekto cudzí alebo sa na ňu upriamy pozornosť, tak klopí oči. No a to je stále problém mojích švagrín. Dokonca to zašlo tak ďaleko, že si z nej robili minule srandu, tak som musela zakročiť. Keď sme u našich, tak moja 4 ročná dcéra pekne obeduje sama, len zje napr. polovicu nabratého jedla a švagriná, ktorá mimochodom kŕmi 8 ročnú dcéru sa ohradí na moje dieťa slovami : Kto ti dovolil odísť od stola, keď si ešte nedojedla. Nevieš, že tanier má ostať prázdny. No, mňa skoro vystrelo. Minule moja dcera nechcela požičať kolobežku ( švagriná to tiež riešila, že je lakomec ), tak som jej dohovárala, až nakoniec požičala a potom mi hovorí, že ani ona mi nechcela požičať bábiku a moja drbnutá švagriná nato zavalí, že bábika teraz spinká, tak sa s ňou nemôžeš hrať. Takže sme kontakty obmedzili na minimum a stretávame sa s ľuďmi, ktorí sú nám názorovo a ľudsky bližšie ako rodina. Čo je však škoda, ale riešiť stále nejaké sprosté pripomienky na adresu svojích detí nemienim. Každý nech sa pozrie na svoje deti. Niekto je lepší v tom a niekto v inom. Mimochodom naša malá už lyžuje a bicykluje bez pomocných koliesok a aj to bolo problémom. Vraj načo ju učíme také sprostosti, nato má čas. Takže aj keď to človeka mrzí, tak jediné riešenie je podľa mňa obmedziť kontakt na minimum, lebo takýto ľudia sa nezmenia.

natalym
23. jún 2015

@emulienka99 Obmedziť styk so švagrinami a máš to vybavené.

lubina
23. jún 2015

@emulienka99 vzdy branit svoje dieta. Ty ako dospela mozes svagrinej aj odpapulovat ak sa navaza do tvojej dcerky a poslat ju niekam...dieta to neviem...alebo sa s nimi stykat co najmenej a hotovo...

magali
23. jún 2015

ja mam toto s mojim bratom.. stale kritizuje nasho syna.. ona ma teraz 3 mesacne dievcatko je z nej hotovy a este viac zacal rypat do nasho syna.. nas ma 4,5r chodi do skolky, je zivy, do toho vzdor a spravanie odkukane zo skolky.. ked sme doma sami sprava sa "normalne" ma svoje dni ale inak poslucha, upratuje si po sebe, krasne sa zahra, ale akonahle pride navsteva, predvadza sa, neposlucha, no skratka robi zly dojem, ale pritom taky vobec nieje, som z toho nestastna ale povedala som si ze kaslem nato.. aj moj brat to raz pochopi.. ja niesom ten typ ze by som ludom hovorila ako co maju robit, doma sa s manzelom o tom bavime ale nikomu nedavame rozumy, jedine co si proste neodpustim je to ze si nenecham pindat na moje dieta alebo na mna ked viem ze to nieje pravda.. v dnesnej dobe su vsetci strasne mudri a a myslia si ze sa mozu vyjadrovat ku vsetkemu.. obcas sa nad tym treba len povniest.. podla mna je tvoje dieta uplne normalne, hlavne aby si mu ty vedela dat hranice a vysvetlit co sa sme a co sa nesmie.. deti to pochopia, niekedy nie hned ale po case sa nas syn vzdy naucil co moze a co nie.. aj nas mava vselijake obdobia a obcas proste musime len vydrzat a nevzdavat sa..

natalym
23. jún 2015

@magali Aj moje švagriné takto kritizovali moje deti a viete, že tie moje deti sú zo všetkých najlepšie vychované a už teraz nikto nepovie ani slovo, dokonca pýtajú rady. Zatiaľ. Zachovajte pokoj a kľud a robte ako najlepšie viete, ak Vás to rozčuľuje, obmedziť styk.

magali
23. jún 2015

@emulienka99 ako keby si pisala o nas :D mam podobne problemy, nie az take ze by sa svagrine vyjadrovali tak priamym sposobom ale tiez stale ked sme u svokrovcov pocuva nas syn ze malo je ze je maly a chudy.. pritom ma uplne priemernu postavu.. nevadi ze ti ostatni su tucni, ale nas musi byt vzdy divny.. ked mal dva roky vedel krasne rozpravat, kopec pesniciek a basniciek, aj vtedy bol divny.. ale tak zmierila som sa s tym ze nikdy nebudeme najlepsi, ani len dobri, ale nevadi.. ale prestava ma bavit ze manzelova rodina robi z nasho syna podvizivene chudatko.. uz som parkrat proti tomu zasiahla, tak teraz prestali hovorit ze je chudy, tak namiesto toho hovori svokra ze bude maly.. no ved nech si len trepe, my jej to vysvetlime.. namiesto 1x do mesiaca tam budem chodit raz za stvrtrok.. niekedy ma to unavuje..

alexanotbad
23. jún 2015

@aylaxx vychovavaj si svojho synceka podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia a kasli na reci druhych a hlavne takychto "kamaratok" . Cas ukaze, ktore z vasich deti bude lepsie vychovane a v zivote lepsie obstoji. 😉

magali
23. jún 2015

@natalym ved to je aj u nas.. moj syn vie podakovat, povedat nazdravie, sam sa umyt, pri jedle si utiera usta.. sprava sa slusne v ramci svojho veku.. to ze jeho raz tak stari bratranci ani nevedia co je to servitok tak k tomu sa radsej nevyjadrujem, osobna hygiena nula bodov.. presne. .treba sa sustredit na svoje dieta, vychovat ho najlepsie ako vieme a na ostatnych kaslat.. ja mam v nich aspon dobry priklad comu sa vo vychove vyvarovat a podla toho sa aj riadime.. a rozdiely je vidno poriadne.. uz len to ze ich syn sikanoval spoluziaka a oni nato ze vsak v dnesnej dobe musis mat lakte 😕 jasne ze ho vyhresili, ale touto vetou ho obhajovali.. a nedavno dospel synovec az tak daleko ze ako druhak si sam podpisal zlu znamku v ziackej knizke 😒 no comment