Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

bubulik
7. nov 2007

Nikde som sa nedocitala, za mam nechat plakat dieta ktore je hladne, alebo mu nieco je. Samozrejm, ze sa jedna o dieta ktore je opatrene a napapane. Deti uz od malicka skusaju na rodicov co si mozu dovolit a je len na nas ako im ustupime. 😵

bubatko
7. nov 2007

nepouzila som ten najlepsi vyraz, uznavam, ale nic mi v tej chvili ine nenapadlo...

no tak vysvetli, ked som to nepochopila, lebo mas pravdu, naozaj to nechapem nechat vyplakat 2 mesacne dieta

len som chcela poukazat na to, ze taketo metody su pravdepodobne myslene pre starsie deticky, ktore naozaj aj dokazu potrapit a povymyslat vselico, ale malilinke par mesacne babo neexistuje, ze robi nieco "naschval", proste ma len fyziologicku potrebu, ktoru mu netreba odopriet

bubulik
7. nov 2007

Ak sa Ti chce behat stale k postielke, lebo Tvoje dieta len " piskne " tak pokojne behaj. Ale niekto iny ma na to iny nazor a myslim, ze ma nan pravo 😉

ufka
7. nov 2007

mamacat to bolo vyčerpávajúce tolko napísat.prosím ta mám to praktizovat ak ked idú malej zúbky a zobudí sa koly tomu? niekedy sme aj 2-3 hodiny v noci hore

bubatko
7. nov 2007

ja len za ako vies na 100%, ze 2 alebo 4 mesacnemu dietatu nieco nie je??? to nikdy nevies, moze mat plyny, bolesti bruska, neskor aj zubky, ktore sa mozu prerezavat aj niekolko tyzdnov bez toho, ze by to bolo vidno, proste strasne by som sa bala nechat ho vyplakat s tym, ze co ked naozaj mu nieco je a ja to neodhadnem, pretoze u takeho malinkeho to naozaj nie je sanca odhadnut...

inak ja som velmi dosledna pri vychove maleho a naozaj to funguje, ale holt aj horsie obdobia su, ked nechce spavat a tak, ale vzdy sa to strieda a u kazdeho dietata je to ine, ale v podstate sa len striedaju lepsie a horsie obdobia

bubulik
7. nov 2007

Samozrejme, ze pokial place usedavo a aj dlhsie treba k nemu ist, ale pokial len vymysla a myslim, ze kazda mama to uz rozozna aj u maleho babatka tak mu netreba ustupit. Treba prist, pohladkat, usmiat sa a odist. Robim to tak mesiac a funguje to 😉

lindda
7. nov 2007

moj nino s nami spaval v posteli do 7mes tak mi to bolo pohodlne a potom, ked zacal kolienkovat som mala strach ,ze spadne s postele,tak som ho dala do postielky a spi tam. Mam pocit,ze to ani nepostrehol je mu jedno kde spi 🙂

bubatko
7. nov 2007

aha, cize ja nemam pravo na svoj nazor, no nevadi, tak pekny vecer 😒

mamacat
7. nov 2007

bubatko, podla toho co som si o tom prestudovala v obdobi od 5-8m su deti schopne naucit sa spat same, u niektorych mozno neskor. samozrejme dieta musi byt v cistom, napapane atd. teraz pred par dnami sa mi stalo ze jasminka zascala strasne plakat nadranom a nesla som k nej lebo asi hodinou pred tym som ju nakojila (takze som vedela ze nie je hladna), nechala som ju aby zase zaspala. no a potom rano sme zistili ze bola pokakana az po usi 😅 ooops, aj to sa moze stat. mala som z toho blby pocit...

bubulik
7. nov 2007

Bubatko, neurazaj sa. Mas pravo na nazor, ale skus si pohladat taku temu kde maju baby podobny. 😉

bubatko
7. nov 2007

mamacat, presne take podobne sa mi stalo, aj ked to nesuvisi so spankom, ze maly lozil uz po byte (cca 10 mesiacov mohol mat), postavil sa ku kosu so spinavym pradlom a zrazu zacal vrestat no a bol to celkovo taky zly den, ze od rana len pistal a vrestal, tak som na neho trochu skrikla, ze co stale pisti, no a zistila som, ze si do kosa na pradlo trosku pricvikol rucicku, tak mi to bolo strasne luto a bolo mi do placu

a o tom hovorim, ze nikdy nevies, co tomu dietatu naozaj je, takze taketo metody pre mna nie su, ale zas ked ma niekto na to zaludok, tak to asi po case naozaj funguje, ale u vela deti to nezafungovalo a skoda potom takehoto cirkusu 😖

kosicanka1
7. nov 2007

holky, to je na kazdej z nas ako si to zariadi, my s manzelom sme o tom vela diskutovali, precitali sme si nejake knizky, rozpravali so skusenymi rodicmi, pokukali nejake internetove fora a nakoniec sme sa rozhodli, ze Simonka s nami spinka v manzelskej posteli. mam ju pri sebe celu noc a spi sa mi uzasne prave kvoli tomu pocitu ze je pri mne. v noci sa prebudi iba na kojenie, spapa si prso za par minut, ani svetlo nezazinam, Simonka ani oko neotvori a po napapani zaspinka, ani negrgne. vlastne sa kojime v polospanku, nestihne sa ani poriadne prebudit, zacne si len zmolit rucku a ja jej prso hned strcim dnu 😀 mozno tie noci mame bez placu prave preto, ze sa nestihne poriadne zobudit a hned ma cecik v ustockach
ale na druhej strane chapem mamicky, ktore sa nevyspia a preto potrebuju babetka naucit na samostatne spanie.
kazda nech nasleduje svoj matersky instinkt, ved kazde babetko je ine 😉

bubatko
7. nov 2007

kosicanka, super, uvidis, Tvoje babo Ti to vynahradi 1000-krat 😵

lindda
7. nov 2007

bubatko je s tebou uplne suhlasim 🙂
mne osobne sa to tiez nepaci ,ale je to na kazdej s znas ako uspava svoje dieta 🙂
ja by som svoje dieta nenechala plakat a urcite by som ho neviazala ,,,,, mali sme strasne koliky a aj reflux ja som si svoje vytrpela a aj Ninko ☹

dobromila
7. nov 2007

bubatko, ono sa to na prvy pohlad zda brutalne, ale skus si precitat tu knihu. Nechat vyplakat tam nikde neradia, ide o komunikaciu s babetkom a stanovenie hranic. Pise sa tam, ze sa to da aplikovat na deti od 6. mesiacov. My mame zatial len 4,v noci stale vstavam cca 3 razy, ale maly bol schopny naucit sa zaspat sam v postielke a to vyriesilo aspon scasti jeho zavislost - zaspavanie s prsom v puse a tym padom aj caste nocne vstavanie.

bubatko
7. nov 2007

dik lindda, inak vsimla si si, ze ak niekomu dojdu argumenty, tak druhych posiela do inych tem??? cudne 🙄 ved ked je tato tema taka tajna a urcena len pre vyvolenych, nech to nejak zablokuju 😀

bubatko
7. nov 2007

super dobromila, ze to pises, vidis, aspon teda od 6 mesiacov, ale sa tu chvalia, ze to robia u dvojmesacnych a podobne...

lindda
7. nov 2007

bubatko ved prave ja uz som tu videla vselico 😀

kosicanka1
7. nov 2007

bubatko, pevne dufam 😉
s manzelom sme pripraveni aj na to, ze v najhorsom pripade bude s nami spat az do puberty ??? 😀 😀 😀 ... ale nie, dufam, ze nejak postupne vycitim, kedy na to bude Simonka pripravena a ved nejako uz bude, ne ?
a este k tomu placu, zatial som ani raz nenechala Simonku plakat (nehovorim o znudenom ziapote), proste na to nemam srdce, ked pocujem plac, stale sa ju snazim utisit. neviem to proste v sebe udusit, mam nejake zvieracie instinkty, ci co 😀 😀

dobromila
7. nov 2007

predtym, ked som ho uspavala vecer na prsniku, tak v noci po prvom dlhsom spanku cca 3-4 hodinovom, vstaval a chcel "papat" kazdu hodinku az do rana. Psychicky ani fyzicky sa taketo nevyspatie neda dlho vydrzat, bez ujmy. Cez den neviem dospavat noc...Som zvedava, ci metoda zafunguje naplno od tych slubenych 6. či 9. mesiacov veku.

mamacat
7. nov 2007

lindda to spanie v zavinovacke mozno znie brutalne ale fakt to funguje. bola som prekvapena kolko babatiek tak spi aj do 6m ci neskor! (ze vraj su aj dospeli ludia cu su radi zababuseny ako v spacaku.. 🙂 my sme s tym prestali ked sa mala naucila prevracat z chrbta na brucho v 4m. skusali sme prestat uz skor ale ona sa s tymi svojimi rucickami furt udierala do hlavy a budila sa... teraz si uz zvykla spat "normalne" 🙂

kosicanka1
7. nov 2007

mamacat, suhlasim s tebou, tiez niekedy este Simonku zaviniem do deky, ked je nervozna a rozhadzuje rucickami, fakt to pomaha, pekne sa ukludni, potom ju z deky vyberiem

bubatko
7. nov 2007

mamacat, moj muz je tak zababuseny 😀 😀 😀

ja som si uz presla vselicim, aj ukazkovym obdobim spanku, aj 7-8 krat za noc hore, aj samostatne zaspavanie, aj potrebu osobneho kontaktu, u nas je to ale dost sposobene tym, ze este stale kojim a tym padom tazko urcovat nejake pravidla, kedze kojene deticky aj v noci zvyknu papat

luciask
7. nov 2007

mamacat suhlasim s tebou, zavinovanie deti pomaha. Ja som tiez obe zavinovala do deky( nie zavinovacky). Je to pre male dietatko najlepsie, ved 9 mes. boli u ans v brusku tiez poriadne stiahnute. Takto si predsa len lepsie zvyknu na vonkajsi svet. Ja som ich iba balievala do deky ked spinkali, a tiez iba dovtedy kym sa z tej deky vedeli vymanit same cize okolo 3-4 mes. A odvtedy spinkaju dobre, len sme mali obdobie ked sme cestovali a vtedy som musela nechat malu vyplakat lebo na nu vobec nic neplatilo, samozrejme ze som sla najprv k pediatrovi a ten skontroloval ze mala je OK (mala 9. mes.) a odporucil mi nechat ju vyplakat, kedze jej spanok pozostaval zo zobudzania aj 5 krat za noc.

ufka
7. nov 2007

ja som tiež malú nikdy nenechala vyplakat a ani plakat,vždy som musela nato prístprečo.a čo sa týka zavynovačiek tak som počula,že sa to kedysy robilo a ,že sa cíti bábo istejšie,ale naša sa velmi nestrhala a raz dva vyrástla z perinky a nemala perinku od 1 m.spáva od narodenia len v postielke,ale teraz idú zúbky tak ju dávam ku mne spat.

luciask
7. nov 2007

bubatko, nemyslim si ze je to len tym , ze je dietatko kojene. Ide o to ci je uz zaludok vyvinuty na to aby dieta bolo schopne prespat noc. Co uz okolo 6. mes. obycajne je. Moja starsia dcerka medzi 6-8 mes. prespala celu noc a na jedenie sa nezobudila. Mladsia spala celu noc od 6. mes. az doteraz . Obe boli kojene zhruba 1 rok.

dorotka
7. nov 2007

znami sa tejto knizky drzali a maly zacal spavat celu noc nasa sa zatial budi max 4x za noc ale zvacsa len raz dva razy a tak nemam tu silu riadit sa tym obcas mi to aj vyhovuje ze si cez den spolu pospime
inac co sa periniek tyka moja bola od troch tyzdnov bez nej ale bola vacsia ked sa narodila spaval doteraz v spacom vaku ale je pravda ze som ju mala v babyvaku od siedmej potom som ju o pol desiatej kupala a to uz tu tesnost nepotrebovala od siestych tyzdnov do styroch mesiacov spavala celu noc
inac aj v tej knizke radia ze od siestich tyzdnov je mozne takto dieta budit okolo desiatej a je schopne potom prespat celu noc

bubatko
7. nov 2007

jasne, ze teoreticky je zaludok uz vyvinuty, no prakticky sa maly proste chce tulit aj v noci a rad si dobre potiahne aj mliecko, mozno tym, ze je chalan je taky pritulnejsi 😵

kamilecka
7. nov 2007

Ahojte,napisem svoj nazor,babatko najprv odnaucit v noci papat,ze ked sa zobudi na nocne papanie tak zobrat na rucky a uspat,takto sa odnauci v noci papat a az tak by som potom praktizovala tie uspavacie metody 😉

bubaczik
7. nov 2007

no ja som asi jedina,co neviem co je v noci vstavat ku detom,a to ich mam 4 😵