Keď ho prikryjem, tak sa zobudí. Ako ho naučiť, aby zostal prikrytý?

pistok
17. sep 2009

ahojky
ide pomaličky zima a neviem čo s tým mojim drobcom 14mes.
minulu zimu sme používali spací vak, ale už ku koncu sa mu prestal páčit, lebo ho v spaní obmedzoval v pohybe. on v noci počas spánku prelezie postielku niekolkokrát a ked mu niečo zavadzia, okamžite sa budí.
a teraz ten problém. noci sú už chladnejšie a nemože spávat len tak bez prikrívky. snažím sa ho teplejšie obliect - viac vrstiev, ale asi to nebude stačit. skúšali sme a skúšame stále detský paplon, alebo len tenšiu deku, ale bez uspechu. bud sa z toho vyhrabe a stiahne si to pod seba, alebo ked sa nepodarí, tak sa po chvílu mrzutý zobudí. aj ked ho zoberieme spat k sebe do postele a prikrijeme našim paplonom, tak okamžite rázne protestuje.
v lete mi to tak velmi nevadilo a ked bola chladnejšia noc, tak som ho chodila prikrivat častejšie.
rano alebo niekedy v noci ked pozerám/prebalujem, tak má studené nožičky a aj tak sa nechce ohriat ani so mnou v posteli.
ako ho naučit zostat prikritý?

sofia2008
10. feb 2012

@p.j.jacky my sme mali to iste a nasa dodnes spava len v pyzamku, ani perina, ani lahka deka ani vak neznesie..teplota v izbe je 23-24 st, takto spi od 6m 🙂

adelaine
10. feb 2012

ahojte,
moj maly je presne taky isty, ako vasi drobci, moj maly uz ako novorodenec vrestal v zavinovacke po kupani,
vsetky deti boli kludnucke, iba on nie, az som ho rozviazala, bol klud...to iste bolo pri spacom vaku, ale kedze bol julove dietatko, tak som to neriesila a neriesim to doteraz a to ma uz 19 mesiacov 🙂 on prosto na sebe neznesie ani gram prikryvky, spava v celotelovom pyzamku teraz cez zimu, pod nim ma este tielko a to je vsetko 🙂

mirkita
10. feb 2012

@p.j.jacky jeeej to aj ine deti su take? ja som myslela ze len moj krpec vymysla...presne - akonahle ho prikryjem, uz je hore...v kociku moze byt az po usi zababuseny ale spi len v celotelovom pyzame /tenky overal/ a to je vsetko...minule dokonca mal len vrch zapnuty a plienku na sebe a celu noc odokryty - spal pri nas v posteli a mal horuce nozky aj spodky noh az do rana...najnovsie uz je problem dat mu plienku...najstastnejsi je ked je vyzleceny 😀 po kupani nam 20 min skace po posteli uplne vyzleceny a jasi sa...
pravdupovediac neviem co s tym...my mame dost teplo v byte, mozno aj 24-25st....kvoli tomuto jeho odporu k deckam a prikryvaniu sme prestahovali postielku co najdalej od okna lebo nam cez stare okna taha, potom sme ich este utesnili a odtiahli vsetko od radiatora nech ide co najvaci tepla do izby...cez postielku mam prehodene deky aby sa mu tam drzalo teplo - ked otvorime dvere do spalne tak trosku taha..cize sme spravili vsetko co sa dalo aby mohol spat nalahko...

katinam
10. feb 2012

@p.j.jacky tiez mam takeho drobca, vyriesila som to rovnako ako moja mama, ked ja som bola mala, usila som z tepluckej bavlnenej deky overal a odvtedy spi ovela lepsie a ja sa nestresujem s prikryvanim. Nezavadzia mu, ked sa pretaca a uz konecne nema rano studene nohy. Druha moznost je prerobit spaci vak, to pouzivame ked periem overal, zo zatvorenej casti dole som spravila nohy a v pohode v nom chodi, sice protestuje viac ako pri overale, ale nakoniec sa necha presvedcit. Skus 😉

upam
30. júl 2015

mame presne ten problem mala sa odkopava a budi ked ju prikryjem - mam ju na noc viac obliect a nechat neprikrytu? doteraz spala v bodycku bolo teplo ale par noci je chladnejsich a dnes mala studene nozky... ako dlho vam trval takyto bezprikryvkovy strajk? prejde to?