Je v poriadku, keď sa 6 týždňové dieťa pretáča z chrbátika na bruško?

Zodpovedané
13. aug 2019

Dobrý deň,

moja dcéra sa začala pretáčať z chrbátik na bruško a to má iba 6 týždňov. Pripadá mi to strašne skoro. My ju nijak k tomu “netlačíme”, nenapomáhame jej. Začala to robiť z ničoho nič.

Pár dni sa točila na jeden bok, na druhý.

Nemôže jej to uškodiť?

Nepresili si chrbticu?

Robí to iba na ľavú stranu. Cez pravý bok sa zatiaľ neotočila. Keď je na brušku na podložke, tak hlavičku nedvíha. Vie ju otočiť na druhú stranu, keď sa jej chce.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dcérka sama robí iba to, čo jej svalstvo dovolí.

Takže, ak sa aj takto skoro občas pretočí, určite jej to neuškodí. Niektoré deti určite "veci" vo vývine môžu robiť aj veľmi skoro.

Nie je to znakom žiadneho ochorenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas