Kedy si sadli vaše bábätka?

22. jún 2022

Ahojte,
Kedy sa Vase deticky prvy krat posadili a z akej polohy? Z polihy na 4 alebo z bocneho vzoriamenia?
Moje 6m babo sa zatial len otaca na brusko do oboch stran. Neporovnavam. Len chcem vediet co by malo nasledovat a ako ju v tom podporit. Dakujem

katkami123
22. jún 2022

Všetky 3 deti okolo 10m

lucjja
22. jún 2022

nas si sadol ked mal 6 mesiacov, zo sikmeho sedu isiel ☺️ podporovat jedine tak, ze posilnovat brusko a chrbatik, nas bol celkom silny od narodenia, tak vsetko prichadza skoro... teraz ma 8 mesiacov, uz 2mesiace stvornozkuje, stavia sa.. cakam len kedy zacne chodit 😅 ale on je velmi popredu, standardne tusim okolo 10 mesiaca si deticky sadaju 🤗

tosomja
22. jún 2022

Prvá sedela na 6m a stala sama v priestore na 10m chodila na 12m
Druhý sedel na 7m stal na 10m chodil na 12m
Posledná sedela na 6m, stojí a chodí len okolo nábytku a má 13m

eerikusik
22. jún 2022

Okolo pol roka zo sikmeho sedu, ale ona je pohybovo celkovo popredu,nemala ešte ani 10 keď začala sama chodiť ....podľa mňa je to veľmi individuálne

danielahamar
22. jún 2022

V 8mesiaci,vtedy začal aj lozit

hilda08
22. jún 2022

Nikam sa netreba ponáhľať este ma na sed čas, moj si sadol v 10 mesiaci a kazdy mesiac som s ním chodila na kontroly k fyzio a ona sama vravela ze je to uplne v norme, samozrejme treba cvicit ale treba aj vediet ake cviky. Nasledovať by malo ak sa dobre pamätám plazenie, to však vela deti vynechá, potom by sa mal dat na 4 a pohupovat dopredu dozadu, potom mu treba davat pred neho hracky pomaly odďaľovať a motivovať k posunu.

ibajaanikiny
22. jún 2022

Moja sa v 6 mesiaci plazila ako husenica a koncom 7 mesiaca si sadla zo sikmeho sedu…chvilu na to sa postavila pri gauci a od vtedy to ide😄

amelie2017
22. jún 2022

Dcera sedela, ked mala 7 mesiacov. Vtedy zacala aj stvornozkovat a stavat sa na nohy. Syn si sadol prvykrat, ked mal presne 10 mesiacov. Stvornozkovat zacal o 2 tyzdne neskor a na nohy sa postavil tyzden na to.

marianarem
22. jún 2022

Moj zacal 4nozkovat ako.6.5mesacny, potom stal s oporou, chodil okolo nabytku a az potom, v ako 9mesacny, si sadol. Dovtedy ho sedenie vobec nezaujimalo. Cize sadol si asi nejako zo stoja, uz ani neviem presne. Ja som nerobila nic, nijako som mu do motorickeho vyvoja nezasahovala.

tara42
22. jún 2022

Moja si sadla v 9. mesiaci. V 8.mesiaci sa pohupovala na kolienkach, v 10. zacala 4nozkovat.

gerfinka
22. jún 2022

Uf, tak moje boli trošku neskôr. Asi až v 10.mesiaci si moje obe dcéry sadli, jedna zo štyroch a druhá zo sikmeho sedu

nwnw
22. jún 2022

8m a 12m z sikmeho sedu.

kallanchoe
22. jún 2022

Každé dieťa je ine....môj v 6 mesiacoch stal,7 chodil okolo nábytku,v 10 začal sám chodiť,sadol si pekne rovno až keď vedel chodiť čiže okolo 10-11 mesiacov a vtedy začal aj stvornozkovat....🤷....druhý syn zvolil presne ten istý postup...

nicol_10
23. jún 2022

Cca keď mala 6 a pol mesiaca...od 8 mesiacov chodila popri nábytku a od 10 mesiacov sa začala sama púšťať