Prečo sa 5-mesačné bábätko otáča z chrbátika na bruško len do jednej strany?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

moje 5-mesačné bábätko sa otáča z chrbátika na bruško len do pravej strany. Do ľavej sa nechce. Už som ju viackrát motivovala, ukázala, pomohla, stále nič. Už s ňou trénujem asi týždeň. Pritom je veľmi šikovná, od 4. mesiaca je na štyroch. Aktuálne robí kolísku a plazí sa.

Je v poriadku, ak sa bábätko otáča z chrbátika na bruško len do jednej strany?

Ďakujem

Dobrý deň,

otáčanie do jednej strany je v poriadku pri začiatkoch otáčania - cca tie 2 týždne po prvých otočkách. Ak by ale trvalo otáčanie jednostranne dlhšie ako 2 týždne, je vhodné kontaktovať detského fyzioterapeuta.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas