Kedy ste prestali kupovať dojčenskú vodu?

lia2022
1. sep 2022

Ahojte mamičky.
V akom veku dieťatka ste prestali kupovať dojčenskú vodu a začali dávať piť normálne z vodovodu a bez prevárania?
Ďakujem.

lenkakravcova
1. sep 2022

@lia2022 po 1.r u syna, v 1.2r u dcéry, keď som prestala používať UM. Kravské mlieko som neriedila a inak už pili čaj a vodu so sirupom z vodovodu.

lia2022
autor
1. sep 2022

@lenkakravcova
Ďakujem pekne za odpoveď. Môžem sa opýtať aký sirup a čajík ste dávali po 1roku? My kupujeme sunar čajik ale vyskúšala by som aj niečo iné.

klip0
1. sep 2022

@lia2022 hlavne nedávať granulovane caje

yoxinka
1. sep 2022

@lia2022
Dojčenská voda je biznis. Kamoš pracoval v sklade, kde to skladovali, nie zriedka tie palety s plastovými fľašami plnými dojčenskej vody stáli na slnku, v horúčavách, nikto to neriešil. Moje tri deti nepili dojčenskú vodu vôbec.

zuzinka888
1. sep 2022

Ani moje. Nikdy.

petamich
1. sep 2022

nikdy som nekupovala dojcensku vodu, ked tak na cestu maximalne - prevarili sme doma a od 8M uz ani to a davame z tocky

a sirupy a dzusy tiez nedavame, nevidim dovod, ked pekne pije cistu vodu, caj ked tak detsky sackovy/sypany bez cukru 🙂 ale tak kazda ako sme zvyknuta

lia2022
autor
1. sep 2022

@klip0
Áno, som si toho vedomá. Ale problém je ten, že už som dala a malý čistej vode veľa nedodá. Bojím sa aby nebol dehydrovaný alebo volačo, tak už radšej dám aj ten čaj, hoc by som to rada zmenila ale teraz neviem ako z toho von 🙈.

deti95060810
1. sep 2022

nikdy som nekúpila vodu ktorú píšeš... moje deti pili len z vodovodu, ale zo začiatku prevarenú...

petamich
1. sep 2022

@lia2022 pediatricka kamoske kazala riedit viac a viac, ze menej a menej caju/dzusu davat do vody az si zvykne na takmer cistu vodu, skus 🙂 mozno bude fungovat a ked nie chapem, ze proste chces, aby pili

poopsie
1. sep 2022

Ked bola dcéra malá odmietala inú tekutinu ako materské mlieko, úplne odmietala aj fľašu s čajom... Nikdy som nekupovala vodu... Sestra ešte zvykla prefiltrovať v brite prevariť a tak robiť mlieko... A to s tými fľašami je pravda, minule sme išli okolo nejakej výroby, videla som to na vlastné oči.. Potom je tá voda plná BPA

domka222
1. sep 2022

Nikdy. Prevátala som z vodovodu do cca 7 mesiaca

54tinka54
1. sep 2022

@lia2022 dojčenská voda je len a len biznis. Od začiatku som synovi dávala vodu z vodovodu, cca do 10tich mesiacov som ju prevárala.

lenkakravcova
1. sep 2022

@lia2022 Dávala som sunarovy a potom bylinkové od nás, druhý vhodné pre deti (Pieninica sušené byliny), napr šípky, čučoriedky, jablkový, medovka, repík, podbeľ kvet.

sissy27
1. sep 2022

@lia2022 od narodenia. Ak máš normálnu pitnú vodu z vodovodu, tak stačí prevariť a vybavené. Dojčenská voda je čistý biznis, pochopím to len tam, kde majú nejakú nevhodnú vodu z vodovodu.

simona1306
1. sep 2022

@sissy27 presne. Nam ked robili rozbor vody zo studne, len tak pre zaujimavost sme dali spravit aj rozbor dojcenskej vody a vody z tocky, a teda vysledok ma riadne prekvapil. Zistili sme, ze voda z tocky je vhod ejsia na pitie ako ta dojcenska.

miankass
1. sep 2022

@simona1306 z akej tocky?

sissy27
1. sep 2022

@miankass točka=vodovod

nicole003
1. sep 2022

@lenkakravcova ahoj, poradis mi prosim ta ze caje z Pieninica v akom pomere robis/zalievas podla veku, teda odkedy najskor sa moze a ze ci sa mozu miesat? A z kolko druhov sa moze spravit zmes prichuti? Lebo dcere robim od nich cajiky ale od skolskeho veku iba, inak nemam skusenosti. Velmi pekne dakujem za rady.

lucjja
1. sep 2022

@lia2022 my tiez sme nepouzivali vobec, dokonca ani neprevarali 🤷🏼‍♀️ maly je kojeny, okolo 5-6 mesiaca sme zacali s prikrmami a vzdy aj vodu z vodovodu do flasky, nech si zvykne... postupne si zvykal a teraz (ma 11mesiacov), pekne pije cistu vodu z flase... vsetko ostatne na pitie mi pridu ako uplne zbytocnosti (caje, dzusy, sirupy a neviemco este vsetko) 🤗

lenkakravcova
1. sep 2022

@nicole003 Ja som robila väčšinou zmes 2 alebo 3 rôznych. Ale najprv vyskúšaj po 1 zvlášť (ak by malo dieťa alergiu na nejakú bylinku, aby si dobudúcna vedela).
Miešať sa môžu tie vyššie spomínané akokoľvek (aj všetky spolu).
Zvykla som dávať šípku + jablko + niečo k tomu podľa nálady
Šípka má dosť vit C, tak kvôli tomu, jablko tomu dodalo takú "detskú" ovocnú chuť, a potom som niečo domiešala podľa potreby - medovka podporuje spánok, čučoriedka je proti hnačke, rovnako repík, ten je aj protizápalový, podbeľ je proti kašľu, a ešte som niekedy dala aj bazu (tá je tiež pri nachladnutí).

jaroe
1. sep 2022

@lia2022 ani som ju kupovat nezacala

lamonita
1. sep 2022

Od 8m dávam z vodovodu. Kúpili sme max 10 fliaš kojeneckej za ten čas, zvyšok som všetko prevarala

kiki234
1. sep 2022

Dcerke som vyvarala lucku do pol roka a lucku neprevarenu som davala do 1 roka. Ci uz do sunaru alebo na pitie. Pri chlapcovi som pol roka prevarala lucku, do 8m som davala lucku.. A teraz ma 9 mesiacov a uz davam z vodovodu aj do sunaru aj na pitie. Dcerka ma 21m a chlapec 9m, okrem cistej vody nepiju nic ine. Ziadne caje ani nic. Su spokojni a vodu si pytaju sami

zuziiiii
2. sep 2022

Nikdy som žiadnu dojčensku vodu nedávala
Čaje nepiju len čistú vodu,len v zime sem tam čajík

euka210
2. sep 2022

@lia2022 3 deti a ziadnu dojcensku vodu nepili, normalne voda z vodovodu a caje ovocne nesladene. Doteraz piju cistu vodu v lete a v zime robim caj, aby mali teple.

rebeka7501
2. sep 2022

@lia2022 nikdy, na SK je kvalitná voda.
V plaste, na ktorý svieti slnko, uskladnené bohvie kde a bohvie ako....... To musí byť prudko zdravé 🤮

vanda323
2. sep 2022

@klip0 Cooooo prečo nie grsnulovany čaj?
Ja dávam ten sunarek

klip0
2. sep 2022

@vanda323 lebo to obsahuje skoro len cukor. A ten je absolútne nevhodny

lia2022
autor
2. sep 2022

@lia2022
Ženy ja neviem. Včera som dala ročnému synovy prvý krat neprevarenu obecnu vodu z vodovodu, inak sme kupovali stále Lucku a dnes ma na brušku, chrbátiku a hlavičke také male červené fľaky. Ja neviem z čoho nakoľko včera žiadnu novú potravinu nepapal a ani aviváž sa nemenila. Čo si myslíte, môže to byť z tej vody🤔?
Že by to vašim deťom nič nerobilo a zrovna len môjmu? Príde mi to čudné ale ozaj neviem čo si o tom myslieť keďže som mu prvý krát dala včera piť obyč. vodičku a dnes toto.

stanislavicenka
2. sep 2022

@lia2022 skoncit s tym cajom. Vies, ked mu nedas alternativu v podobne toho caju, vypytovat ho nebude, a kedze je maly, lahko na to zabudne. K otazke, taku vodu som detom nikdy nekupovala. A rovnako aj sirup, nema to vo vyzive dietata co robit, a uz vobec nie nahradzat tym pitny rezim. Aspon moj nazor