Kedy ste prestali kupovať dojčenskú vodu?

lia2022
1. sep 2022

Ahojte mamičky.
V akom veku dieťatka ste prestali kupovať dojčenskú vodu a začali dávať piť normálne z vodovodu a bez prevárania?
Ďakujem.

stanislavicenka
2. sep 2022

@vanda323 ja neviem. Pozeram, ze mas 4 deti, a informacia o granulovanom caji sa k tebe nedostala? Clovek ma pomaly vsade pripojenie na net. Asi necitas spravne veci🤷

cervenaruza123
2. sep 2022

@lia2022 Myslim, ze to je velmi individualne. Vacsina domacnosti na Slovensku ma zdravy zdroj pitnej vody. Ale nie vsade, moja babka maju studnu a vodu maju taku, ze ju neprevarenu nepiju ani oni radsej. My v praci mame vodu kvalitnu, ale stare potrubia strasne, takze tiez ju neprevarenu nepijeme. Ja davam malej zatial dojcensku vodu. Po roku som skusala normalnu pitnu, ale velmi ju nechcela. Teraz striedam raz dojcensku, raz pitnu. Ked si zacnes zistovat viac, budes mat dojem, ze kazda voda je zla, lebo jedna je v plaste, druha tecie cez stare zanesene potrubia, ked si filtujes, zbavujes vodu aj potrebnych mineralov... Ani tak nedobre ani tak.
Ked sa ti vyhadzal, par dni mu davaj zase dojcensku a potom zase skus vasu pitnu. Ked sa zase vyhadze, tak to bude asi z vody a dala by som na rozbor, aby ste vedeli, aky je tam problem.

00vladka00
2. sep 2022

ja som ani nekupovala

lia2022
autor
2. sep 2022

@cervenaruza123
Presne tak sa chystám aj urobiť. Kúpili sme zase dojčenskú, pár dní dám tú a potom zase vyskúšam dať kohútikovú aby som si bola teda istá či to nebolo z tej vody.

janulka257
2. sep 2022

@lia2022 nekupovala som nikdy. Prevarala som vodu z vodovodu cca do 1,5 roka

zanet54
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkaaa25
2. sep 2022

@yoxinka Môj tatino robí vo firme, kde ju vyrábajú. A teda, voda im nestojí na slnku a ani nič podobné...

yoxinka
2. sep 2022

@lenkaaa25
Veď v pohode, ale ja píšem o skladoch, nie o výrobe. Vieš, ono tá voda sa ďalej distribuuje, nepredávajú ju len z miesta výroby, kde pracuje tvoj tatino. A nič to nemení na tom, že je to len čistý biznis. Z kohútika na Slovensku tečie voda takej kvality, že túto dojčenskú srandu v pohode strčí do vrecka. Aj to tu nejaká kočka písala, že dali zo srandy spraviť jej rozbor a žiadna sláva to nebola, porovnaní s vodou z kohútika.

slavomira236
2. sep 2022

@lia2022 mám 3deti a vzivote som nekúpila dojčenskú vodu

olivnik
2. sep 2022

Na Slovensku máme ohromne bohatstvo v podobe pitnej vody z vodovodu. Určite by som nekupovala zbytočne dojčensku ak to nie je vyslovene nutné.

penelope2066
2. sep 2022

@lia2022 nikdy som nekupovala dojčenskú vodu.Odradzalo ma to,že je to v plastovej fľaši a bohvie ako dlho a za akých podmienok to bolo skladované.Vzdy som prevarala,či už na mlieko alebo na pitie.Bez prevarania som dávala dieťatu piť od cca 13teho mesiaca.Na UM prevaram stále.

86katka
2. sep 2022

@lia2022
Pri starsej dcerke od roka obycajnu z vodovodu a neprevarenu.
Pri mladsom ma aktuálne 15 mesiacov lucku kedze mal zdravotne problemy mesiac hnackoval a nevedeli sme z coho skusili sme vsetko ... Vysledky v poriadku aj vytery ... Zmenili sme vodu na lucku ( lebo od roka som dala z vodovodu neprevarenu) a asi to bolo z vody ... Lekarak mi ze uz mala taky problem aj u inych deti.
A na gastro nam povedali ze odporúčaju lucku ju ipr do 2 rokov su detj ktore maju velmi citlivý zaludok ...

tanya65
2. sep 2022

@lia2022 pouzivam filtracnu kanvicu a taku pijeme vsetci. Voda z kohutika u nas nic moc.

ol1234
3. sep 2022

Do 2 mes som dávala dojčensku. Odvtedy z vodovodu, prefiltrovanu. Sirup nedávame. Raz sa napil z džúsu, aj to mu nechutilo. Nechce mi ani veľmi čaj, takže je zatiaľ len na vode. Ma 14mes. Čaj skúsime, keď bude chladnejšie.

zuzikq91
3. sep 2022

Mne pije do dnes dojcensku vodu a bude mat 4r, ina mu zial nechuti, hned citi rozdiel aj ked skusame. Ja napr ju nepijem tiez lebo mi je bezna voda tazka a z brity mi nechuti tiez😀
Sirup nas syn “nepozna” nikdy som mu nedala , nemohol a ani nevidim dovod a caje odmieta tiez nakolko koli ekzemom nemohol , takze je len na vode, ine nechce a dobre tak, nepotrebuje ani… max cerstva stava z ovocia, ani dzus krabickovy ci ine “100%” stavy mu nedavame koli zdrav.problemom.
Staci bohate voda, ked tak normalne caje nesladene.

zenulkaaa
3. sep 2022

@miankass tak tato otazka ma dostala 😄😄😄
S diakritikou točka= vodovod ako uz tu bolo pisane

natalia_r
3. sep 2022

@yoxinka co sa stane tej vode ked je na slnku?

layla123321
3. sep 2022

Všetky, čo tu píšete, že máme kvalitnú a super vodu - dávali ste si ju testovať v nezávislom laboratóriu? Lebo ja áno, tá skvelá čerstvá studňova z našich super podzemných vôd ani neprešla ako pitná..... A z vodovodu máme takú tvrdú, že keď prevarím pol litra, tak na spodku hrnca mám súvislý "piesok".... Takže za mňa dojčenská zatiaľ, uvidíme do kedy.

alasea
3. sep 2022

Ja som tiez nekupovala, ani som neprevarala vodu na pitie. Pol roka boli cisto kojeni a potom pili standard vodu a aj som v nej varila (pocula som, ze niekto aj vari z Lucky).

lenkaaa25
3. sep 2022

@yoxinka nooo, ver tomu, že našu vodu by si do úst nedala a už vôbec nie deťom 😉 Tam, kde robí tatino ju aj vyrábajú a aj skladujú. Tá voda musí prejsť xy rozvodmi a pod. A kamoška keď to dala na rozbor a vyšiel výsledok taký zlý, prečo to nezverejnila? Ja Ti poviem pravdu, že keď sme sa priotrávili špenátom, hneď sme volali na toxikológiu a aj do TV...

yoxinka
3. sep 2022

@lenkaaa25
Ale žiadna kamoška, tu to nejaká baba písala v diskusii, že dala dojčenskú vodu na rozbor, pohľadaj si to tu v diskusii a opýtaj sa priamo jej, aké vyšli výsledky. Ty si spájaš kadečo z tejto diskusie a pripisuješ to mojím príspevkom. Môj kamoš pracoval v sklade, kde tie palety mali vycapené na priamom slnku, v lete, v zime to bolo na mraze, on tam riešil iné veci, len to videl a hovoril mi to, lebo som vtedy mala 2mesačné dieťa, tak že on by toto decku piť nedal. Ok, sú miesta na Slovensku, kde voda pitná nie je, ale to je teda ozaj že marginálna časť územia. Tak keď ty akurát v takej časti žiješ, tak smola. Ja som z východu, okolie Košíc, keď som bola decko, o dojčenskej vode sa nechyrovalo, pili sme prevarenú, neskôr z vodovodu. 5 rokov som žila na strednom slovensku, vodu som pila len z vodovodu, takmer 20rokov žijem v BA, vodu pijem len z vodovodu a deťom som dávala iba z vodovodu, pričom moje najstaršie dieťa má 10 rokov. Pochodila som vrámci dovoleniek skoro celú republiku, možno na 5miestach nás upozornili, že voda nie je pitná, inak sme pili len z kohútika aj deťom som dávala z kohútika.

lenkaaa25
3. sep 2022

@yoxinka no, my sme ako deti pili tiež z vodovodu, nebolo vtedy nad tú vodu 😉

sakaca
6. sep 2022

@lia2022 nikdy som ju nakupovala. Pokiaľ nebývam niekde na samote bez prístupu k verejnému vodovodu, tak nie je dôvod dávať balení vodu, ktorá bohvie ako dlho stala v plastovej fľaši možno aj na slnku...