Kedy ste začali dieťa dávať do chodítka - do pavúka?

arasidka123
22. nov 2012

ahojte 🙂 odkedy ste zacali davat deticky do choditka? niekto to vola aj pavuk 🙂

veronicka1901
22. nov 2012

@dominika1988 Preco tolka ironia?

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandragora22
22. nov 2012

@vonicka ahoj, vies, ja osobne mam pocit, ze @denaalubos narazala na to, ze tema je stavana stylom: "kedy ste zacali davat vase deti do choditka?" a nie: "co si myslite o choditku" a na toto @denaalubos narazala, ked sa ozvala. tiez sa mi nepaci, ked sa niekto volaco opyta a potom tu idu zakladatelku pomaly ukamenovat len preto, ze sa pyta na nieco, co ine odsudzuju...
co by vsetkym tymto zenam urobilo, keby odpovedali sposobom: "nedavala som, pretoze to pokladam za nespravne" ....... a bodka?????
alebo: "davala som, a to od ....... mesiaca"
jednoducho problem 99% zien je zrejme v tom, ze citia potrebu vsetko obkecat ako take baby na trhu. preto sa @denaalubos obula prave do tych zien, ktore mali uz prichystane v rukach kamene na zakladatelku a ostatne (ktore choditko detom davali).
mozno by bol naozaj najvyssi cas, aby si kazda a jedna 3x precitala otazku a odpovedala velmi strucne. nie utocne, nie urazajuco a mnohokrat aj sprosto..
mne je smiesne, ked mne admini bloknu kratku spravu, ktorou nikoho konkretneho neurazam, naopak, tu niektore urazaju tak, az to "boli", a nikto sa nad tym nepozastavuje..
dakujem za precitanie, majte sa 😒

veronicka1901
22. nov 2012

@dominika1988 ok. len ma to zaujimalo, kazdy ma vlastny nazor. Tiez nesuhlasim s tym, ze ich mamicky pouzivaju na "odkladanie" deti.

vonicka
22. nov 2012

@mandragora22 - chodenie po spickach v istom veku dietata je uplne normalne a dokonca prospesne, lebo si tak cvici klenbu a svaly na chodidlach. Nemozes porovnavat samostatne chodenie na spickach a chodenie na spickach v choditku, ked je vaha dietata v sedadle a nohy su odlahcene.

vonicka
22. nov 2012

@bubinko83 - chapem presne co tym myslis a ano, scasti mas pravdu - zakladatelka sa pytala odkedy, nie ci a ano. Lenze supermamy (tak si ich nazvala ty, nie oni seba, aby sme uz boli uplne objektivni) sa ozyvaju preto, lebo veria, ze chcu oradit v dobrom a mozno si to matka, ktora chce dat dieta do pavuka rozmysli...
Vies, to je to iste ako fakt, ze detom nedavame kavu. Preco? Lebao ju vobec nepotrebuju a bola by pre nich skodliva. Ten isty princip sa uplnatnil v tejto diskusii

cikyta
22. nov 2012

Len na okraj....nemôžem zato, že mám od malička extremne žive dieťatko a v porovnaní s inými nedokázala nikdy nečinne sedieť a s opatrnými krokmi mi nazačínala v roku. Chodí mi od 8.mesiacov a v 9.mesiacoch sme už chodili na prechádzku po svojich.............. Len na sekundu som odbehla na WC a dietko sa mi v postielke v 6.mesiacoch postavilo (skoro spadlo cez ohrádku ☹), mimo postielky liezla cez nu, ku psíkovi (ktorý ju nemusel) , okolo stolíka s ostrou hranou, kde si raz rozbila pusu tak, že som jej ledva zastavila krv (stále jej silno tiekla) a bez auta, bez muža, s plačom som letela s nou v papučiach ku dr.☹......... a tak v rámci bezpečia som ju naozaj akoby "matky roka" povedali odkladala na nekonečných 20 minut denne 5 dní v týždni na 1 mesiac do chodítka. (a možno aj ten mesiac je už vela 😖 )

gretka2
22. nov 2012

@vonicka ma pravdu. Mozme si tu otazku prisposobit takto: "Odkedy mozem davat dietatu kavu" A samozrejme ze logicky nastupuju odpovede typu "si sa zblaznila? ved to je nevhodne, to skodi! ...bla bla bla"
Je to uplne to iste, len v ruzovom....
Takze asi tolko k tym kecom, ze ona sa nepyta na to....Je to jednoducho taka "dietaochranujuca reakcia" 🙂

slniecko41
22. nov 2012

.....nedoporučujem ani jedno, dieťatko sa samo naučí chodiť.....ja som nepoužívala vôbec nič ani u jednej dcérky 😉

matozazzo
22. nov 2012

@arasidka123 Ahoj, ja som vyrastala v choditku, aj moja starsia sestra, ale v takom klasickom pavukovi... Dnes su uz moderne, my sme mali pri oboch detoch "auticko", malej sa v nom pacilo, malo aj hraci pultik... Ale bola tam len chvilu, zo zaciatku tak 5 minut, nikdy nie viac ako 15min a odkedy dokazala sediet a stat pevnejsie na nozickach, aby v nom nevisela. Zo zaciatku si len posedela, pohrala sa s pultikom a hlavne, bola to zmena polohy a nieco nove. Ked bola vacsia (v chodaku sa dali nastavit 3 polohy), uz sa odrazala, takze pevnu obuv s tvrdou podrazkou, a bola len chvilu, potom som ju mala v miestnosti, kde nic nemohla na seba stiahnut. Auticko bolo stabilne, prevratit sa nemohla. Velmi sa jej v nom pacilo, v ohradke mi plakala, nechcela tam byt. Pouzivali sme ho, kym z neho nevyrastla... alebo uz tam nechcela byt, ze lozila po 4. Lekari na to maju rozny nazor, je to ako s mliekom, ockovanim, ... Nam 3 rozni ortopedi (v CR, Rakusku aj na SR) povedali, ze nie je to podla niektorych odbornikov vhodne, ale ak chceme, tak nech davame, ale nie na dlho... Len nech zacneme, az ked ma pevne nozky. A ze dnes su uz ine chodaky ako boli kedysi, da sa nastavit vyska...

bubinko83
22. nov 2012

@vonicka ale niektore to tu prehanaju ako keby išla dieta zabit a nie dat ho na 15 minut do choditka.

memma
22. nov 2012

ja som moju davala do choditka.Pytala som sa na to aj dvoch lekarov a obidvaja sa zhodli v tom, ze mi povedali pokial tam nebude dieta cely den, tak na tom nevidia nic zle. Niekedy v nom nebola ani cely den, niekedy raz a niekedy 2x. Ale nedavala som ju na viac ako 20 min. A chodila ako 10 mesacna celkom sama, kocik sme od roka nevideli. Nechcela ho vsade chodila po svojich a to aj skoro 2km

zuzi0911
22. nov 2012

Ja som tiez davala tak okolo7~8 mesiaca. skor sa hrali s pultikom ako behali. a sami behaju od 11 mesiacov.

lussy23
22. nov 2012

nikto z mojej rodiny ani bratia ani sestra, ani synovci a netere neboli v chodítku. Zbytočnosť.

lussy23
22. nov 2012

@dominika1988 @soldi nerozčulujte a nesmúťte nad vecami, ktoré nemôžete zmeniť. Veľa mamičiek dáva deti do chodítok, ale vy tomu nezabránite a sú aj horšie veci páchané na deťoch.

miskax2
22. nov 2012

@arasidka123 ahoj ja som dala prvu dcerku ked uz vedela sama sediet ze mala pevny chrbatik myslim ze v 7 -8mesiaci to bolo a tuto mladsiu som tiez skusala ale ta mi tam nechce byt 🙂 kazde dieta je ina ale skor ako same sedi popripade stoji by som ho tam nedavala sak uvidis sama kedy bude ten naj cas 😀

billam
22. nov 2012

Choditko je absolutne nevhodne a tie, ktore tam dávajú svoje deti, ich vedome ohrozujú.

bubinko83
22. nov 2012

@billam a čim ešte tak ohrozuju mamičky svoje deti okrem toho že ich davaju do choditka? Daj niečo mudre rada sa priučim aby som dalej vedome neohrozovala.

billam
22. nov 2012

@bubinko83 téma je o choditku!

bubinko83
22. nov 2012

@billam aha takže taketo mudre rady rozdavaš aj v inych temach ,ešte že su tu aj taketo mamičky inak by som normalne nevedela čo s dietatom 😉

sympa1
22. nov 2012

@mandragora22 😀 😀 😀 😀 😀 tetky na trhu !!! som sa pobavila.... ale to iste si myslim 😉

enya00
22. nov 2012

@mandragora22 toto iste si aj ja mysli,coraz viac sa tu hadaju a urazaju,nech sa kazdy pozrie na seba!ak maju radu nech poradia,nech neurazaju 😠

billam
22. nov 2012

@bubinko83 pre ostatne je to samozrejmost a pre take ako ty ironia....rob ako myslis, je to tvoje dieta, tvoja zodpovednosť.

bubinko83
22. nov 2012

@billam ale ja to nemyslim ironicky ale nemam čas študovat čo ohrozuje moje dieta ako ty 🙂

elienka
22. nov 2012

@arasidka123 keďže sa tu diskusia riadne rozprúdila, tak vlastne by ma zaujímalo, ako si sa rozhodla. Chceš chodítko či nie? a odkedy ho tam teda budeš dávať?

simaha
22. nov 2012

Ja som prveho syna davala do choditka od 6mes. max na pol hodinu a druheho nedavam vobec .

melinda26
22. nov 2012

ja vaz zeny nechapem taku vedu stoho robite.

zuzanockamt
22. nov 2012

nedavala som vobec a ani som o tom neuvazovala ... a uz vobec nie, ked malo moje dieta 5 mesiacov
@arasidka123

billam
22. nov 2012

@bubinko83 nemusím to študovať, mam zdravý rozum 🙂

bubinko83
22. nov 2012

@billam jaj tak naše mamy a aj ostatne mamičky su pripečene a nemaju zdravy rozum ked tam davaju deti.