Kedy ste začali dieťa dávať do chodítka - do pavúka?

arasidka123
22. nov 2012

ahojte 🙂 odkedy ste zacali davat deticky do choditka? niekto to vola aj pavuk 🙂

miskaatinka
23. nov 2012

čítam to tu teraz celé a vau 🙂 to je diskusia bože radšej sa nezapájam 🙂 ale chodítko ani mi nepoužívame dnes sme akurát boli na kontrole u neurologičky a tá to razatne neodporúča ale aj keby to neodporúčala neplánujem dúfam, že sa naučíme chodiť aj bez toho 🙂 aj bez toho sme veľmi živé 🙂

lea641981
23. nov 2012

ja som v choditku nebola a som rozbita riadne boli,klby,migreny,chrbat a to len preto ze som po 2porodoch 😀 😀 ale nelutujem sak hlavne ze mam deticky zdrave 🙂 ja to uz volako odplazim 😝

opica89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lea641981
23. nov 2012

@miskaatinka ako dufas,naucite sa aj moj synator sa naucil a dcera sa nauci , bude musiet 😀 ja nemam miesto na choditko 😕 😅 nic ine jej nezostava,mojej bublinke 😝

peta_petruska
23. nov 2012

necitala som celu diskusiu, ale my sme maleho do pavuka nedali
ked uz sa ruckoval okolo nabytku, tak sme ho postavili vonku za jeho bicyklik a on ho "tlacil"
ale kazdopadne si myslim, ze dieta sa nauci chodit aj bez choditka aj bez bicyklika
vela sa hovori o skodlivosti choditka, netusim, ci je to nozaj pravda, ale ak ho niekto chce, tak nech ho pouziva
moja sestra dala obe deti do choditka okolo pol roka

ginger_fox
23. nov 2012

@opica89 porozpravaj sa o tejto svojej teorii (Dnes o 11:53) s ortopedom 😀 a kludne aj s dvoma a aj viacerymi 😉

mahalo
23. nov 2012

nam ortoped ked vysvetloval co ano a co nie, povedal ze urcte nemam davat do ziadnych pavukov/choditiek, ze to je vraj najhorsie..skus sa opytat vasho ortopeda, nie pediatricky.

lea641981
23. nov 2012

inak zakladatelka chcela vediet odkedy ma davat 😀 a nie ci je zdrave a ine veci okolo toho ktore sa nepytala co to tu je popisane 😝 😝 😝 😝

opica89
23. nov 2012

@ginger_fox ja si budem robit tak ako uznam za vhodne a je len na mne ci budem moje dieta davat do choditka alebo nie a to iste som napisala autorke otazky tak asi len tolko....

opica89
23. nov 2012

@lea641981 presne tak ako hovoris otazka je uplne ina ako diskusia

billam
23. nov 2012

@opica89 ja na rozdiel od teba nemam doma mrciny!!!...ak sú podla teba odporúčania ortopedov debiloviny, tak sa riad podla svojho chabeho umyslu...len toľko k tebe a k tvojmu štýlu vyjadrovania sa😉

ginger_fox
23. nov 2012

prepáč, že som Ti napísala aby si sa poradila s kompetentnejšími a pri danej otázke jednoznačne informovanejšími a vzdelanejšími ako si nepochybne ty 😉

opica89
23. nov 2012

@billam urcite sa budem... ja nemam ale ty budes mat....

marulka83
23. nov 2012

ja som nedavala do choditka,kvoli tomu,ze sme mali maly priestor a skleneny nabytok,tak som sa bala ju tam davat. Keby sme mali vacsi dom,urcite by som ju dala aspon na chvilu,ale tak az vtedy ,keby sa uz vedela postavit a pohybovat okolo nabytku. Kazda mamka vie,co je pre dietatko najlepsie a dat do choditka ci nedat, je to tvoja a KAZDEHO vec!!! nedaj sa odradit,daj si poradit 😉

billam
23. nov 2012

@opica89 podla štýlu a urovne tvojej komunikácie, nema ďalej význam s tebou diskutovať...hlupakovi vsetko hlupe 😉

lea641981
23. nov 2012

@billam 😲 😲 😲 😲 ake mrciny? 😲 😠

billam
23. nov 2012

@lea641981 take o ktorych tu pisala opica89

billam
23. nov 2012

@billam nikdy by som si nedovolila nazvať dieta mrcinou - použila som len jej slovník...zial ☹

billam
23. nov 2012

@lea641981 ja som to omylom poslala sebe 🙂...patrilo to tebe.

lucina7
23. nov 2012

nedávali sme ju tam našu malú na dlho, ale od 7 mesiacoch, lebo vtedy už rúčkovala sama. ale to iba na chvílu, ked som potrebovala niečo urobiť alebo ju nakrmiť. 🙂

opica89
23. nov 2012

@billam keby si bola inteligentnejsia tak by si si vsimla, že ja som sa na tvoj nazor vobec nepytala a ani som nepisala tebe ale autorke- a nesnazim sa silou mocou si presadzovat svoj nazor ako ty, že choditka nie su dobra vec.... a ak sa nemylim tak si možem povedat svoj nazor a povedat jej ake mam ja skusenosti... ja jej nevnucujem, že musi jej decko behat v choditku... tak neviem kto je tu vacsi hlupak A Už LASKAVO NEREAGUJ NA MOJE PRISPEVKY!!!

andrejka1983
23. nov 2012

ja som nedávala do chodítka asi do 9 mesiacov....moja švagriná ale dávala dcerku asi od 4-5 mesiacov ...lebo su presvedčení že tým sa dieťa spevňuje, skorej sa naučí sedieť, stáť a chodiť,lebo sa viac snaží samo a aj matka si pri tom viacej porobí a oddýchne....a pravda bola taka že veru malá nemala ani nie 11 mesiacov a už sama behala....ja som odmietala davat do chodáka, potom neskor som už dala aj ja, lebo už bol na mňa nátlak že tak sa nikdy nenaučí chodiť a všetky deti na rok už behajú a ty ju len vláčiš po rukách a tak, sama jej robiš zle a podobne.... 😖 tak som ju tam dala...ale potom sa asi za dva mesiace naučila na nom tak lietať, že parkrat sa aj prevrátila cez prah až vylomila koliesko tak som si povedala a DOST a už sme chodili len za ruky,...a sama zacala chodiť aj tak až ked mala asi 16 mesiacov!!! 😢 ..už mi bolo aj trápne že či som fakt nerobila niečo zle....dnes beha aj chodí krasne, nič nezameškala....
...inak švagrinina dcerka bude mat rok a pol a behá po špičkách, to má z toho pavuka, ale nikoho to netrápi.....

billam
23. nov 2012

@opica89 ja som reagovala na tvoju poslednú vetu "vsetci sme vyrastali v choditku...." odpoveďou, že nie vsetci sme vyrastali v choditku....a aka bola tvoja odpoved???...len ironia a zosmiesnovanie...tak sa potom necuduj, že si dostala reakcie ake mas.

opica89
23. nov 2012

@billam teba som medzi vsetkých nepocitala

billam
23. nov 2012

@opica89 chvalabohu 🙂))

sashabb
23. nov 2012

Fuha "pekna" debata sa tu strhla. My sme chodítko používali, a osobne neberem chodítko ako vec na učenie chodenia. Môj mal reflux, čiže na brušku aby ležal u neho neexistovalo, na chrbate rovnako. Akonahle bol v choditku, bol spokojný, pekne všetko videl a hral sa s hračkami na pultiku - NECHODIL v ňom. Ohladne krivej chrbtice a pod. to by som nejako nerozpitvávala, keďže v choditku mi maly sedel krásne rovno, kdežte napr. v kočíku byvaju deti všeliako pokrútené.

To či je to zdravé alebo nezdravé nech si každá mamička uváži sama. Ja dám radšej dieťa do chodíka, ako ho v 1r. zobrať do mekáča a ládovať ho hranolkami 🤐

jasmika
23. nov 2012

jaj žienky žienky.. je mi z toho nanič... keď vidím jak tu zas sa osočuje a uráža... BLEEEE konkrétne jednu vidím.. a dalej nemám chuť ani čítať... nechajte tu temu tak.. lebo si všetky len pokazíte deň

piacere
23. nov 2012

@sashabb a pre niekoho je práve to chodítko prúser rovnakého kalibru ako pre teba tie hranolky v roku 🙂 Všetko je vec názoru. 🙂

A to, či je chodítko vhodné/nevhodné... či ho matka volí preto, lebo ho nepovažuje za nič zlé alebo ho volí napriek neodporúčaniam lekárov je na svedomí každej ženy.... Ja osobne som chodítko nikdy nevolila, napriek tomu, že mám totálne živé dieťa... no nikdy by som si nedovolila "hádzať" kameň do ženy, ktorá tak robila/robí....

Toto "konské" fórum ma naučilo jedno.... pokiaľ má dieťa svojprávnych rodičov, tak je mi totálne ukradnuté, či dieťa dávajú/nedávajú do chodítka.... či ho očkujú/neočkujú.... či ho prikrmujú od 2 mesiacov alebo od roka... či ho ládajú pribinákom alebo bio holandiou.... To však nemení nič na tom, že na všetky tieto záležitosti mám svoj názor, tak ako x-ľudí na tomto fóre.... Nebudem ho však presadzovať urážkami, nadávkami a inými "ami"...

A k téme... ak už chodítko, tak až od mesiaca, kedy vie dieťa samostatne sedieť a vie sa samé vytiahnúť do stoja....a teda svaly chrbtice, nôh a kĺbky sú na túto chodítkovú záťaž pripravené... Ale opäť prízvukujem, že toto je len môj názor a to, ako by som to urobila ja, ak by som riešila vec, ktorú riešiš ty... a je už len a len na tebe, či si z písmen, ktoré ti tu ženy popísali niečo vezmeš alebo nie 🙂

🙂

amouramour
23. nov 2012

ja do choditka nedavam, len ma tak napadlo, ze sme tua si povacsine deti, ktore vyrastali v nom...a mame vsetci zdegenerovane chrbtice? 🙂

lussy23
24. nov 2012

@billam neprežívajte to tak, pre pána kráľa! kašlite na ňu ,ani tak to nezmeníte. Zbytočne sa len rozčulujete! ženy to nemate nič iné na práci, len sa tú hádať o úplnej hlúposti)? veď to tak neprežívajte. Niekto dáva do chodítka, no a čo? On bude ľutovať, keď bude mať dieťa nedajbože problémy.... načo sa tým vôbec zapodievate? kašlite na to. a netrápte sa nad niečim, čo nemôžete zmeniť!
NAVRHUJEM ZAMKNúť tému