Je dobré kúpiť chodítko?

safina541
18. dec 2023

Ahojte, potrebovala by som radu. Mam 11 mesacne dieta a zacalo sa posuvat pomocou stoličky,ked sa stolicka zabrzdi tak zacne revat. Moja otázka znie je dobre pre dieta kúpiť choditko, chodilo vam s tym vase dietatko, nepadalo, ked je to plastove? (pavuka tym nemyslím, co sa v nom sedí)

beata_k
18. dec 2023

@safina541 Ani choditko nie je vhodne. Tazisko tela je v miernom predklone a to nie je dobre. A vyuzitelnost tak 2-4 tyzdne kym ziska odvahu. Uplna zbytocnost

lenocka8894
18. dec 2023

@safina541 ja v choditku nevidim problem ale ako pise beatka tak to posluzilo mozno tyzden pokym nabrala odvahu a uz len padal nan prach 🤷‍♀️ aj pavuk to iste...ju to obmedzovalo lebo som ju do neho dala vtedy ked uz sedela takze ani to som nevyuzila...uz druhy krat by som to nekupovala

natall113
18. dec 2023

Chodítko za mňa nie, pavúk vôbec a ani toto na tlačenie nieje výhra

safina541
autor
18. dec 2023

@beata_k ďakujem za radu

dusankomoj
18. dec 2023

@safina541 ak je to dievčatko tak kúp kočík,ten využije aj neskôr. A ak chlapček,tak nejaký nákupný košík,alebo niečo takéto. To chodítko by si mala nozaj na krátku dobu. 11m bude o chvíľu lietať ako šarkan aj bez pomoci🤣

safina541
autor
18. dec 2023

@dusankomoj chlapceka mam, skúsim nieco popozerať. Ďakujem

lelelienka
19. dec 2023

@dusankomoj kociky a voziky a pod. velmi lahko prevrati, na to pozor, staci sa silnejsie opriet o rucku, to by som urcite pri zaciatkoch chodenia nepouzila… az neskor

lienka9
19. dec 2023

@dusankomoj mali sme tiez taku podobnu karicku z ikei.
@safina541 brali sme aj na prechadzky,zbierali kamienky a sisky..dcera mala take dievcenske ,ze tam boli rozne gombiky,a dala sa lopticka vhodit a zvyky hrali..za mna super vec,mala som pri oboch detoch a vyuzili sme naozaj dlhoo

maryetta
19. dec 2023

Mam 3deti a kazde sa naucilo chodit aj bez “blbosti”. Pamatam si ze sme boli na navsteve. Tam nieco podobne mali…. Syn sa toho chytil a ako sa “rozbehol” to cudo pred nim sa rozbehlo este viac a zletel rovno na tvaricku. Nevedel s tym udrzat tempo lebo to islo moc rychlo.
Aj ako pisu vyssie. Aj pri tom ma doeta len klamlivu istotu a hlavne zle drzanie tela-to tazisko. Ale rozhodnutie je samozrejme na tebe.

dusankomoj
19. dec 2023

@lelelienka má 11m už nebude dlho potrebovať oporu. Ja som sa snažila poradiť, keď máš lepší nápad tak daj. Mám už veľké deti a nemám prehľad,ale snáď mamina vie,že umelohmotná vec nieje stabilná,nemyslíš?

zooeynka
19. dec 2023

Plny bazar je choditok za 10€, neries a kup, najlepsie aj so zvukmi a chvilu sa ti s tym vyzabava. Keby si bola nablizku tak ti ho aj darujem.

zooeynka
19. dec 2023

@dusankomoj umelohmotna vec a la choditko je uplne stabilna. Tie firmy co to vyrabaju nepotrebuju zaloby na krku.

vkatush
19. dec 2023

@safina541 ja som malému nekupovala nič. V sedacích je to zlé z fyzio hľadiska a tlačiacim neverím, že by sa neprevrátil s nimi a navyše som nechcela, aby sa spoliehal pri chodení len na vozík.

Nedostal nič, musel sám skúšať a pred 11m mi začal sám chodiť 😁
Takže nekupovala by som nič. Keď ti už tlačí stoličky, pohybuje sa okolo nábytku, o chvíľu ti začne sám chodiť, daj mu čas 🙂

thoughtfulweirdo
19. dec 2023

@zooeynka My máme taký plastak, ktosi nám to dovliekol, keď boli decká malé, lebo sa toho chcel zbaviť 😅 a veru stabilné to nie je, aj 8-9 mesačné ľahké dieťa to prevrhlo veľmi rýchlo.

zooeynka
19. dec 2023

@thoughtfulweirdo treba kupit znacku, chicco alebo fisherprice, labilne smejdy treba vyhodit.

jaond19
19. dec 2023

@safina541 ja som z bazaru kupila plastove na tlacenie, moj chodil po byte so stolickou na kolieskach a vsetko s nou obuchaval a ked ju nemal hucal jak hrom. Vyuzivali sme to aj vonku na prechadzky lebo uz mi v kociku nechcel byt. Pouzivali sme to tak mesiac kym prestal padat. Neislo to rychlo lebo to malo na kolieskach take navliekacie gumy a zospodu este nadobku kde sa dala napustit voda aby to bolo este tazsie v pripade potreby. Neprevratilo sa ani raz, kolieska boli nasiroko.

dusankomoj
19. dec 2023

@zooeynka to je pravda! Len tu autorke nikto neporadí s výberom,ale zato poučení o škodlivosti sa začína kopiť😊 možno keď dieťa zistí,že v tej hračke nemá dostatok opory,tak skôr získa stabilitu,ja neviem. Preto som aj navrhla hračky,ktoré využije aj neskôr a nie prioritne chodítko.

natall113
19. dec 2023

@dusankomoj tak zjavne autorka asi nevie ako to škodí tak poradím že je to zle nie

dusankomoj
19. dec 2023

@natall113tak poraď alternatívu! Autorke sa nepáči,že dieťa používa stoličku a hľadá niečo iné. Tak keď vieš o niečom,čo nieje škodlivé, tak jej to napíš!

thoughtfulweirdo
19. dec 2023

@zooeynka Bola to nejaká známa značka, nie no name z cinaku, ale už si nepamätám ktorá, je to kdesi nenávratne schované 😅

safina541
autor
19. dec 2023

Ďakujem všetkým za rady, vážim si, ze ste si našli cas na odpisanie nakoniec som sa rozhodla, ze vydrzime s tou stoličkou a nekupime mu nic. Samozrejme by som neinvestovala do hociakych choditok, chcela som a aj vzdy chcem kvalitku. (NA TO MAM SVOKRU, ZE POZBIERA AJ...) PEKNY DEN

natall113
19. dec 2023

@dusankomoj alternatíva ktorá neškodí nieje takže napíšem svoj názor či mám zakázané?

sono2
22. dec 2023

@safina541 nie, lebo to nejde podľa potrieb dieťaťa, myslím rýchlosť. Bude viac na zemi ako chodiť.
Nechaj ju samu. Ona sa pustí, keď bude čas

nafka0483
22. dec 2023

@safina541 Konzultovala som to s fyzioterapeutkou. Pavuk nie, na tlacenie tiez nie, nech si radsej trosku tlaci stolicku. Moju to za par dni preslo, ked uz zacala chodit sama.

janulik2008
22. dec 2023

Mala mala také čo sa dieťa mohlo aj hojdat, potom klasika a prerobilo sa na tlačenie ale z toho využila akurát len to hojdanie 😁😁😁

pettom19
22. dec 2023

Syn tiez zacinal tak, ze tlacil pred sebou stolicku alebo taburetku, ale nechcela som mu hned kupovat choditka a podobne veci. Pockala som, kym sa rozchodil, a ked zacal tlacit velky bager, kde bol zohnuty v riadnom predklone, tak som mu z Lidla kupila taky dreveny nakupny vozik na kolieskach. Teraz s tym beha po celom dome 😁. Je to celkom mohutne, len tak lahko sa to neprevrati. Ja by som pockala este taky mesiac, kym sa rozchodi, nech si tlaci stolicku alebo hocico ine, moj sa tiez hneval, ked ho nieco zabrzdilo, ale prezil to. Potom uvidis, ci este bude mat zaujem nieco tlacit, a ked ano, potom by som nieco vybrala 🙂. My mame este u mojich rodicov taky vozicek na kolieskach, aj s tym sa celkom vyhral, ale kym nevedel poriadne chodit, malokedy si ho sam vzal. Az neskor ho zacal vyhladavat. Ale viac sa mi paci ten nakupny vozik.

evaachesa
22. dec 2023

Ak máš FB, pozri si profil fyzioterapeutky fyziomama. Má tam na túto tému veľa zaujímavých príspevkov ale aj o iných témach, ktoré by ťa mohli zaujímať. Chodítka sa určite neodporúčajú ako pomôcka k prvým krokom.

lenagawel
22. dec 2023

nam choditko pomohlo a mala je uuuplne zdrava 🙂

lienka.7
22. dec 2023

@safina541 za mna urcite ano. Mas aj tu na bazari rôzne tie hracie. Malá ma už 2 roky a doteraz sa s nim zahrá, či si ho "potlaci". Kocik urcite nie, to ti akurát padne na ústa, keď sa ti oprie o rúčku.

majka176
22. dec 2023

Tiež som si myslela že aká super vec to je. Kúpila som ho synovi, keď ma 12 mesiacov a ešte sám nechodil. No pravdu povediac, bola to zbytočnosť, pretože kým nechodil,nevedel ísť ani s chodítkom, začal s ním chodiť až keď vedel už sam chodiť a bola to pre neho iba ďalšia hračka. Najlepšie, keď sa dieťa naučí chodiť samé vlastným tempom🙂