Kedy už môžme ísť na výlet s bábätkom?

ajkadi
13. máj 2014

Ahoj baby, v ktorom mesiaci sa už môžme vybrať aj na nejaký dlhší výlet s bábom niekam do zoo napr..?

moni244
13. máj 2014

@kkristin škoda že tu nie je tlieskajúci smailík 🙂

kkristin
13. máj 2014

@moni244 no ja riesim teraz to iste ☺mam 2 rocne dieta zvyknute byt vonku kazdy den skoro cely den...rano sa zobudi a pyta sa von ci prsi ci nie....nemozem cakat 6 tt kym vyvencim dieta... a doktor mi povedal ze prave naopak dieta ma byt vonku na vzduchu a naucit ho nasmu rezimu. A byt s nim na vzduchu... kojit viem aj na lavicke kym sa maly hra na ihrisku...nevidim v tom problem....ale toto pochopi len ten kto ma dve deti....nie jedno a teda len jeden problem 😅

moni244
13. máj 2014

@kkristin ja mám len jedno a chápem to, čo máš iné robiť? veď to staršie doma neobsedí a keby si všetko poriaďovala mladšiemu bábätku, to staršie môže žiarliť a to by bolo horšie.

jana_eyre
13. máj 2014

@417781 chces povedat, ze nase mami boli cele dni doma, ked sme boli male? :D tak nechcem ti brat iluzie, sice nechodili po obchodoch, ale vonku sme boli cele dni aj ako babatka.. som 4te dieta a zijem, som tu, chrbticu mam zdravu.. mam fotky z kupaliska, ked som mala asi pol roka - a pochybujem, ze sa mama trepala domov na obedny spanok..

vklude si bud "staromodna" /podla mna sa hodi skor konzervativna/ a zivot si podriaduj komu uznas za vhodne, ale nesud nikoho v koho kozi si nikdy nebola..

kkristin
13. máj 2014

@moni244 keby len to ziarlenie ale ved aj to male dieta potrebuje cerstvy vzduch ak ked ma 1 tt...ved ci spi na balkone alebo na prechadzke na detske ihrisko je uplne jedno a vzdy lepsie ako doma zavrete....

moni244
13. máj 2014

@kkristin ja si tiež myslím, niet nad čerstvý vzduch, ja som bola prvý krát s malou von keď mala 2 týždne a bolo -6 ale svietilo slniečko, išla by som aj skôr ale minulá zima bola dosť štedrá na sneh a pustili nás z nemocnice deň pred snehovou kalamitou, ale mať jarné alebo letné dieťa, som hneď von akonáhle by som sa na to ja cítila

417781
13. máj 2014

viem že je to ťažke tiež nežijeme "zatial" v rodinnom dome....možno by som zvolila isť niekde na zahradu, do lesa alebo niekde kde nie je tona ludi...kupať sa ok ale nie verejne kupalisko možno prirodne jazero...ja mam jesenne dieťa takže sa mi aj trošku neobjektívne k tomu vyjadruje len viem že som to musela riešiť tak aby som ho "zdravotne neohrozovala" a neskolabovalo ....

417781
13. máj 2014

nejde o obedny spanok ale o teplotu ktorá byva v lete najvyššia....
🙂 nikoho nesudim len sa vyjadrujem...mne je uuuplne jedno ako si ostatne maminky vychovavaju svoje deti, ja si vychovavam svoje podľa seba...takže ak som sa niekoho dotkla pardon...

moni244
13. máj 2014

@417781 a v čom je iné prírodné jazero od kúpaliska? akurát je tam viac hmyzu 😉 a záhradu tiež nemá každý a čo v lese? kde sa tam dá prechádzať s malým bábätkom a ako zabaviť staršie? a moja mama to riešila mokrou plienkou cez kočík 😉 tú obednú páľavu, to fakt bolo leto, kedy bolo 2 mesiace v kuse pekne slnečno a teplo 🙂

maria200981
13. máj 2014

no moj za 8 mesiacov letel 6 krat letecky takze co to o cestovani s dietatom viem...prvy krat ked mal 3 mesiace...🙂

jankastubka
13. máj 2014

My sme chodili hned ako uplynula ta prva doba co mohla chodit na dlhsie von, a mohla sa stretavat s ludmi. Nerozumiem, co komu vadi na kupalisku po sestonedeli. Ved dieta aj tak cely cas prespi v kociku a je mu jedno kde ten kocik je. Nam sa mala narodila na konci maja a cele leto sme chodili na vylety.

jankastubka
13. máj 2014

Este na margo tych teplot, ked boli minule leto, take vysoke teploty v byte sme mali konstatne 29 stupnov. Nedalo sa to vyvetrat, ani nic. No na zdochnutie. Vtedy bolo pri vode, niekde v tieniku, kde aspon pofukoval vetrik ovela prijemnejsie ako v rozpalenom panelaku.

moni244
13. máj 2014

@jankastubka 29? to ste mali super málo, nám sa to držalo cez 35 😠 od rána do večera nám do obývačky a spálne páli slnko a nepomôžu ani žalúzky, ani závesy, nič

jankastubka
13. máj 2014

@moni244 fuu tak to si uz nechcem ani predstavit.

moni244
13. máj 2014

@jankastubka my sme to mali našťastie len 1 deň, na druhý sme balili kufre a cestovali k svokrovcom na východ na dedinu, tam tiež teplo, ale aspoň večer a v noci sa dalo dýchať

jonki
13. máj 2014

@moni244 mne presne to napadlo....ze dokelu co je zle na kupaliskovom tieni s dostatkom tekutin a mozno sancou na aky taky vanok...ak mam v byte 35... 😉

simona30
15. máj 2014

Dievcata, moja prababka povedala : Kde je cicka, tam je dieta 🙂 Tak nevidim problem 🙂

roamers
16. máj 2014

Hned ako sme prisli s porodnice som isla s malym von, tz. na 10 den (boli sme v porodnici 8 dni) 2 hodiny. Od vtedy kazdy den v podstate nepretrzite.

cucoriedkacucoriedka
11. aug 2014

@kkristin ja to chapem a mam len jedno🙂

xandra7
2. mar 2016

...tie prehnane uzkostlive matky nerobia dobre ani detom, ani sebe a este dokazu aj otravovat ostatnych. Kedysi na dedine (alebo mozno aj dnes este niekde) zeny pomaly porodili na poli, uviazali dieta do satky medzi dva stromy do tiena a robilo sa dalej. Bola to bezna prax a verim, ze deti boli zdravsie, ako su dnes.

briketa
2. mar 2016

Moct, mozes ist uplne hned ale rob len tolko kolko je Tebe samej orijemne. Netaraj sa niekam do Tralalakova, lebo tvoj to tak chcel... Vies co myslim. Ak sa citis na dovolenku do hor a potesi Ta to, tak nevahaj.

gabika_tkacikova
2. mar 2016

@ajkadi akonáhle sa ty budeš cítiť dobre, zotavená po pôrode, choď 🙂 keď budeš spokojná ty, bude aj babatko 🙂

nelinka2009
2. máj 2016

No my teraz cakane drobca koncom juna a mala na 6 rokov.. Tiez je mi ju luto na cele keto zatvorit... A ked si ptedstavim to teplo v hyte co tu v lete byva... Potedili ste ma kocky. Ale urcite vsade poriedim tien...

sardinka335
2. máj 2016

@ajkadi na vylet mozeš ist ked sa na to budeš ty citiť. My sme išli na celodenny vylet k jazeru s partiou kamaratov ked mala krpata 2 týždne. Kedze boli letne prazdniny a mame aj ,,ine,, deti tak predsa nebudem knedlit doma. Staršie deti sa kupali a bábätko bolo v tieni v kočiku, spalo. Samozrejme ja som sa kupat nemohla, nakolko som bola v 600 nedelí - no nič moc v tom ,,hice,, ale tak hlavne ze som netrčala doma v panelaku a deti mali výbeh a možno aj pocit, ze koli bábätku vobec nemusia trčať doma a ich potreby ,,výbehu,, nijako neodsuvame, čím sa odburava ziarlivost na surodenca. Ved to novorodena nejde do vody 😀 ani mamička...holt kto ma viac deti uz musí inak premyšlat. I ked poznám jednu kočku čo po kazdom porode 6 týždnov nevystrčí ňufák z bytu - ako kazda sme ina. Mna by non stop zavretu v byte asi mrle zožrali a s deťmi si to neviem fakt predstavit. Čistá psychiatria...

gretocka
2. máj 2016

tak ako tu uz viacere maminky pisali, pri prvom dietatku moze zena riesit dolezite casove obdobia kedy ist von, kedy to alebo ono.... od druheho dietatka uz riesite veci inak (aj ked my sme cestovali uz aj s prvym synom hned od zaciatku). Teraz po porode tretieho nehrozilo ziadne sestonedelie ani nic podobne.... v piatok nas pustili z nemocnice, a cca od stredy uz sme museli s drobcom rano nosit starsich do skolky a na obed zase pre nich. Drobciatko bolo a je uplne v pohode, von spi najlepsie. Teraz ma necelych sest mesiacov a nacestovane uz kopu kilometrov aj ked vlakom som sa zatial neodvazila kvoli vahe kocika a vysokym schodom, ale uz sa tesim o take dva-tri mesiace zoberieme do lahu golfky a pojdeme na prazdniny k babke 🙂 A tento rok nam zial nevyda casovo, inak by sme dali nase tradicne dva tyzdne v karavane....

maykaaa1122
7. máj 2016

ahoj, my od malička cestujeme s malou..najskôr sme začali cestami autom..dlhšími a potom lietadlom..je to super..my si užijeme dovolenku aj malá.. 🙂 🙂

lilu74
15. jún 2016

tiez cestujeme da sa povedat od malicka - prevazne sice autom, ale aj na dlhsie vzdialenosti - zapnem mu telku a pozera rozpravku, prip. prespi celu cestu🙂

maykaaa1122
30. jún 2016

jasne, netreba mat predsudky pred cestovaním..všetko sa dá zvládnuť..odporúčam.. 😀

sue
30. jún 2016

S prvym synom sme boli 1x na ture, ked mal 5.tyzdnov a to je januarovy 😊...s druhou dcerkou sme na celodenne vylety zacali chodit ked mala tak isto 😊 synovi totiz zacali letne prazdniny a nedalo sa byt zavreti vnutri 😊
...takze kupaliska, zoo, hrady, turistika, cyklistika od 5-6 tyzdnov (samozrejme vo verejnom bazene sa dcera kupala 1x az ked mala viac ako polroka)

Odpoved, na vylety sa da chodit odkedy sa na to mamina citi 😊 detvaky su obvykle spokojne vtedy, ked su spokojni rodicia a s babatkami je to tak, ze kym su mensie , tak tym je aj menej starosti 😃 lebo vyzaduju len suchu plenu, plne brusko a maminu naruc...take rocne batola uz je ovela narocnejsie 😊

maykaaa1122
30. jún 2016

preste tak, všetko to je v rodičoch..a nie v dieťati.. 🙂 🙂