9 mesačná dcéra sa nechce plaziť a ani štvornožkovať. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
16. nov 2020

Dobrý deň,

moja 9 mesačná dcéra sa vôbec nechce plaziť a ani štvornožkovať. Ešte sa sama neposadí. Keď ju ja posadím, tak usedí.

Na neurológii sme už boli aj kvôli pretáčaniu, ale to už je v poriadku. Len plazenie nejako nejde. Hračky ju zaujímajú, snažím sa ju motivovať na čokoľvek.

Ani stavať sa ešte nejako nechce - ako keby sa bála.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je vhodné prešetrenie dcérky, navštívte pediatra, ten Vás zrejme odošle opäť na neurológiu. Vhodné by bolo riešiť nejakú rehabilitáciu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas