Kedy začali vaše detičky štvornožkovať z hojdania?

8. nov 2022

Ahojte, dcera ma 9m a este stale nestvornozkuje, uz v 5 mesiaci sa snazila dvihat zadocek, ale kedze sa nepohla ani o kusok tak sa na to asi vykaslala a sem tam to este skusala ale potom sa na to vykaslala zrejme, snazim sa ju motivovat, ale ona sa nechce dat ani na 4, nozicky vie ze ma, ale nepouziva ich. Ked ju dam sama na 4 najprv sa hned rozkvacila ako zaba, do par dni sa uz naucila tu pozu udrzat (len ked nema gate) a hojda sa.... kedy zacali vsade deticky sa posuvat vpred a vyuzivat tie nohy po tejto "faze hojdania" ?
Este k tomu krasne sa pretacala z chrbta na brusko, a teraz posledne dni co viac a viac cvicime stvornozkovanie sa ako keby uz vykaslala aj na to, spravi to raz za den ale uz to nie je ako byvalo, ze som nestihla ani mrknut a uz bola na brusku :D :(
Plazi sa dozadu, rukam, aj to nie rychlo ale nejakym zazrakom sa za par minut dostane z podlozky prec (ked je zima a ma gate, smyka sa jej na podlozke aj podlahe, na gauci nie) a to ju motivujem ist do predu ale ona sa nejak rukami skor odtahuje :(
Posadit sa sama nevie, kedze ani sa nedava na 4, sikmy sed neobjavila.

zuzkaa1991
8. nov 2022

Moja nestvornozkovala vobec v 9m si sadla postavila sa nenutila som ju kedze to bolo presne rovnake ako u vas....keď chcela ist niekde bola v chodaku alebo sa plazila gulala po zemi.....stvornozkovala ako 2r ked sa začala hrst na psa 😂😂nemusí dieta stvornozkovat moja nikdy nesla ani nejde podla tabuľky a to uz ma 4.5r

autor
8. nov 2022

@zuzkaa1991 dakujem za odpoved, a chodili ste k nejakemu fyzio? dost ma deprimuje ze ine deticky uz chodia a ta moja je sice uzasna ale z tohoto nestvornozkovania sediviem uz :D

zuzkaa1991
8. nov 2022

Kolko mesiacov ma??
Ako 4m sme.mali chodiť na rehabka vojtovu cvicit kedze do.4m nedvihala hlavicku nesla som.s nou vlastne ma svoje tempo a ak sa citila na nieco tak islo to ;) nenutim.ju kedze je moje prve dieta nečítala som do 2r.skoro nic takze som nepoznala tabuľky a netrapilo ma ze niečo nevie....len si pamätáme ze sme boli v kuchyni s muzom a ona z nicoho nic dosla.po svojich 😂😂😂(mame spojenu obývačku s kuchynou) motivovať skuste ale neriesila by som...detsku taku mame co ma na haku...rozprávat zacala ako 3.5r ved ma cas ma cas....a logopedicka ze davno som.mala riešiť. Ma 4.5r uz tak čakáme termin

autor
8. nov 2022

@zuzkaa1991 9m :D no ja asi citam az az moc.. az ma to ubija ked vidim co ine deticky uz vedia. Asi by som fakt mala ten internet vypnut a radovat sa ze existuje (dcera) :D co planujete riesit u logopedicky ked uz dcerka rozprava od 3,5r?

marianarem
8. nov 2022

Z toho hojdania to uz u nad bolo tak do 2 tyzdnov. Musi sa najprv posilnit, potom sa pohne.

zuzkaa1991
8. nov 2022

Nerozprava cisto ako sa naucila slovíčka v 3.5r tak ich vyslovuje doteraz pismenka ciste vie povedať ale v slove nie...napr nepovie zasa ale vava atd vcera 5min som hadala co mysli v aute lebo som jej nerozumela aj ked. Sa naucila ze inac to slovo opise alebo vysvetli nevedela (myslela krizik) ....moja do 9m nic ale nic neovladala mozno sa pretocila nepamätám ale.ako odbilo 9m kazdy týždeň daco spravila nové na 10m ci 11m chodila za ruku od 13m chodila takze len motivovať a neporovnavat vlastná skúsenosť synovec je o 4m mladsi a zacal skor rozprávať a ine veci ale zas ine veci nevedell moja ja sikovna v motorike v rozumovo

zuzkaa1991
8. nov 2022

Ked nastupila.do škôlky ako 2.5r tak ovladala viac veci ako 3r. Deti co ucitelka spomínala

basska_b
8. nov 2022

Ja si tak nejak pamatam, ze uplynuli asi 1-2 mesiace, medzi tym preferovali plazenie. Jedna mi zacala stvornozkovat v 8 mes, druha v 10 mes

janikk54
8. nov 2022

no tiez to bolo u nas nejak tak, ze mu trvalo este zo dva mesiace, nechcelo sa mu nejako) ale tak kazde dietatko je ine, podla mna to netreba vobec sledovat, proste to pride, ked to bude mat prist, ono samo najlepsie vie🙂

mimi3008
8. nov 2022

Kazde dieta je ine. Starsi syn sa pretocil sam na brusko ako 4 mesacny, vobec sa neplazil, zacal lozit ako 7 mesacny, na 1.narodeniny zacal chodit. Mladsi sa pretocil raz ako 4 mesacny, potom uz nie, az ako 7 mesacny, plazil sa asi 2 dni, potom zacal hned na to stvornozkovat - mal 10 mesiacov. Teraz bude mat o par dni 13 mesiacov, d9kaze sa sam postavit, sam stat a ked sa zabudne, prejde sam aj 2 kroky. Tiez som sinrobila starosti, lebo som spominala, ako starsi uz robil v danom velu toto a tamto. Potom ma ukludnila nasa pediatricka. V rodine mame zas dievcatko, teraz ma 11 mesiacov, neviem v kolkych.mesiacoch zacala stvornozkovat, ale pred tym sa dlllho, dlllho, asi 3 mesiace len plazila. Jej mama ju davala uz ako 5 mesacnu do choditka🙈🙈🙈takze ako presne 11 mesacna zacala sama chodit. Ci jej mame to stoji za nicenie klbov a chrbatika neviem, ale asi bola rada, ze ma od nej pokoj a sama si brazdi byt choditkom.

Tym vsetkym chcem povedat, ze kazde dieta je ine

matkahelka
8. nov 2022

moja starsia zacala stvornozkovat v 11mes. a mladsia ma aktualne 10 mesiacov a stvornozkuje asi 2 tyzdne. este ma tvoja malicka cas. ale teda, ja zdielam nazor pediatrov a neurologov, ze dieta stvornozkovat "musi", takze ak by nestvornozkovala trebars do 11.mes.urcite by som sla k fyzio.

autor
8. nov 2022

Dakujem za odpovede, vidim ze to je velmi individualne, tak uz len dufat ze moja sa rozstvornozkuje :D .. choditko ani nic podobne neplanujem pouzivat, snazim sa hlavne motivovat