Kedy začať skúšať dávať na nočník?

evickuska
1. máj 2024

Ahojte dievčatá, mama do mna stale huci, ze uz ma skoro 13 mesiacov az ho zacnem ucit a davat na nocnik. Skusam ale bud z neho hned ide na zem alebo ho rozhadze po izbe. Nechce tam sediet, nie to vykonat potrebu.
Kedy ste zacinali Vy?

evkao
1. máj 2024

ja som obe deti zacala davat v 2 rokoch, no ani jedno este na to nebolo pripravene, syn sa odplienkoval sam ked mal 2 a pol, dcera ked mala 3

veronikaszabova
1. máj 2024

@evickuska nasa ma 13mesiacov, nocnik nemam ani kupeny. Za mna - zbytocne skoro. Aj tak tomu nerozumie.

haley7897
1. máj 2024

@evickuska haha. Moja nemala záujem až niekedy do 3 rokov. Proste odmietla, max tam len tak sedela aby mi urobila radosť. Tak som to nechala tak kým sama neprejavila záujem. Čo bolo niekedy keď mala 3 roky. Opýtala som sa jej ci chce plienku alebo na nočník a jedného dňa bola odpoveď "áno". Od toho dňa bola 100% odplienkovana na deň aj na noc bez jednej nehody do dnešného dňa 🤷🏽‍♀️
Áno, dá sa trénovať mesiace, zvykať dieťa atď, ale pokiaľ dieťa samo nemá záujem... Osobne nepoznám jedného dospelého človeka ktorý by dobrovolne nosil plienky. Všetci sme tým prešli a zvládli, toto naozaj nepatrilo k veciam ktoré by ma stresovali...

taynee
1. máj 2024

Ja len na margo, niekedy keď boli riadne látkové plienky, deti boli odplienkované skôr. Ja som od roka nemala plienočky a chodila som na nočník. To nepohodlie v látkovej plienke deti nútilo si odvyknúť skôr. Skúste porozmýšľať, ako to využiť.

simona92101
1. máj 2024

@evickuska v 13 mesiacoch?a ako sa bude nan pytat ked nevie rozpravat?nasilu posadzat?pockajte nech dozrie a bude si to uvedomovat,a same sa bude pytat.zbytocne skoro to riesite

simona20201309
1. máj 2024

@evickuska hneď keď dieťa vedelo sedieť. 8-9mesiacov?
Nedávaj ho nasilu. Posad ho pri prezliekani, stačí na minutu- dve. Vôbec nečakaj že sa tam musí vycikat. Ta poloha na čítanie je prirodzená a skôr či neskôr sa tam určite vycika. Napríklad keď ráno vstane, daj mu dole plienku a posad ho. Skúšaj. Neviem čo platí na tvojho syna.
Alebo čakaj do 3,5r kým ba to príde sám a potom budeš stresovať že ho nevezmu do škôlky- téma skoro každý deň.... ,,mal čas "

tani777
1. máj 2024

Robila som podobne ako @simona20201309 ..okolo roka som ju kazde rano pred prezlecenim z pyzamka dala sadnut na chvilu na nocnik..kym som bola ja na zachode 😁 tak ci tak bola pri mne,tak som to vyuzila...obcas sa vycikala,obcas vykakala..a po par tyzdnoch zacala takto kazde rano kakat vylucne do nocnika..ked sme boli na navsteve u sestry,ukazovala mi na plienku,a zachod,ze chce kakat..musela som ju dat na zachod,kedze sestra deti nema 😁 a vykakala sa..odvtedy asi do plienky ani nekakala..vzdy som jej to komentovala,jednoducho-cika/kaka,nech vie,co to je..v 20m bola odplienkovana komplet..
Ale,je to o povahe,u mladsej som to robila rovnako,ona vobec na nocnik nechcela sadnut..az v 2r4m povedala,ze nechce plienku,zacala chodit rovno na zachod..a kakala do plienky do 3.5 roka

oli18
1. máj 2024

Tvoje dieta vie uz chodit a je to pre neho vacsia zabava, ako sediet na nocniku. Bolo treba ho posadzat od 8-9 mesiacov, ked nevedelo chodit, nikde by ti neuslo, len by ziskalo navyk sediet. A postupne by aj nieco do nocnika urobilo. A pomenovat to "aaa", ci "eee". To dokaze dieta povedat, aj ked nevie rozpravat. Teraz uz len cakat, kym "dozreje".

andreakotesova
1. máj 2024

Moje deti nesedeli na nocniku (neznášali ho), rovno nabehli na klasické WC.

pukina
1. máj 2024

tieto zastarale nazory mi strasne lezu na nervy. dieta je na to pripravene najskor okolo roka a pol az dvoch, ked ti vie same oznamit, ze ide robit alebo spravilo potrebu. komu sa uz len chce nonstop striehnut a davat preventivne dieta na nocnik? moj ma 1,5r a hoci mi oznami, ze sa vykakal do plienky, aj vie, naco sluzi nocnik, ale zatial je to prenho len hracka, vydrzi na nom sediet tak 3 sekundy a hned zdrha🤷🏻‍♀️ nechavame si prvy pokus odplienkovania az na neskore leto, ked bude mat skoro 2 roky. je to uplne zbytocne skor, iba si sami vytvorite stres pre seba aj pre dieta, nonstop ho nahanat na nocnik.

kaca222
1. máj 2024

v prvom rade nastav hranice mame, nemá čo do teba hučať, stavím sa, že nejde len o nočník, ale aj X ďalších nevyžiadaných rád 😉
do 1,5 roka sme nočník ani nemali, odvtedy je vyložený, malý si občas naňho sadne a číta si. Skôr než v 2 rokoch ho to ani učiť nebudeme a ani vtedy nebudem tlačiť na pílu, ak nebude pripravený.

evickuska
autor
1. máj 2024

@evkao superko

evickuska
autor
1. máj 2024

@simona20201309 dobros skusim aspon takto sem tam a uvidime 🤷‍♀️

evickuska
autor
1. máj 2024

@kaca222 samozrejme ale tak clovek si musi vypocut ked ide o rodinu 🤷‍♀️

natall113
1. máj 2024

Zbytočne to neunahli... dieťa si to uvedomuje okolo 2, rokov až takže kľudne začni neskôr...

evickuska
autor
4. máj 2024

@natall113 ano premyslam po lete zacat, nechcem ho tyrat vsetko naraz...