Kočíkovanie trojtýždňového bábätka

adus120
14. júl 2017

Mamicky, mam prve babo tak sa chcem poradit so skusenejsimi... maly ma 3tyzdne, chcela by som ho ist uz pokocikovat, skor sa nedalo kedze som bola po sekcii a sama so sebou som mala co robit, tak som chcela vediet ci treba male babatko nejak zvykat na to a davat ho aspon na balkon alebo ho mozem bez problemov takeho maleho supnut do kocika a ist s nim.. ?
Este jedna otazka-co sa tyka ciapky, moj strasne ich nema rad vzdy vrti hlavou az kym nespadnu, ciapku sme mu zvykli davat len ked sme isli niekam ku doktorke a tak... moja otazka-ma mat dieta ciapku aj doma? Viem ze sa dava hlavne kvoli prievanu ale neviem akemu ci kvoli prievanu usi alebo na co... mama mi totiz vravela ze mne do 3mesiacov davala ciapku aj ked som doma v postielke lezala

danik1505
14. júl 2017

@adus120 capicka sa dava kvoli tej priehlbinke na hlavicke, aby to neprechladlo, ale ja som davala len do mesiacov, alebo ked maly spinkal, tak som mu prilozila plienocku platennu na hlavu.. a von mozes ist kludne, ved je teplo, ciapku daj na surovanie, nezhodi... prvy den chod na pol hodky a postupne zvysuj, nic zle sa mu nestane 🙂

biba12
14. júl 2017

@adus120 Ahoj, čiapku doma podľa mňa netreba, vonku je teplo,doma tiež, neprechladne. Myslím, že von môžeš ísť bez problémov, Zvykanie je na mieste podľa mňa v chladnejšom období ako leto. V kočíku je bábo chránené proti vetru. Primerane ho treba samozrejme obliecť a užiť si prechádzku. 🙂

sardinka336
14. júl 2017

Bábätko netreba nijako zvykat na vonkajšie prostredie. Vystroj ho do kočika a chod von, samozrejme drz dieta v tieni, nie ze mu bude do kočára pražiť slnko, tak ale to snad netreba ani hovorit. Dcera sa mi narodila v lete, čiapku na hlave nemavala, načo? Ked bolo 30 stupnov? Ked pofukuje vonku vietor tak tenučku čiapku ok....jedine čo mala na sebe bola plienka a body...a prežila!!!

1988majka
14. júl 2017

doma netreba teraz na vrchole leta 🙂 mozete ist veselo rovno na prechadzku staci najprv fakt aj polhodinka 🙂 inac super vec na leto ak nahodou nemas je slnecna clona na kocik aby na maleho neprazilo ale aby bol v kociku nejaky prisun vzduchu - namiesto prehodenej plienky ako to casto vonku vidno potom je tam ako v sklenniku a babo sa prehrieva a dehydratuje.

esther03
14. júl 2017

@adus120 ciapka v byte je prezitok z cias ked nebolo ustredne kurenie, ale kachlove, byty/domy chladne atd., tak taketo opatrenie bolo v chladnejsich mesiacoch na mieste. Ale dnes??? V tychto vonkajsich teplotach??? Ved mu akurat prehriatie organizmu sposobis. A zvykat na vzduch teraz nemusis, je naozaj teplucko 🙂

terezka1947
14. júl 2017

nemusis...skor v zime,ani ciapocku nemusis....ved do prievanu s nim nepojdes,hrosie by bolo,keby sa spotilo babatko,vtedy aj skor prechladne a aj budu zapareniny.
vobec sa neboj,kludne podvecer,ci skor rano-ked horucavy uz a este nie su chodte vonku....
mne napr.starsi v pohode kocik zvladal a to boli zimne deti,co teda,kym som ich obliekla...jaaaj.
ale mladsi sa zase akoby kociara bal...muslea som ho tam davat,ked zaspal...ale netrvalo to dlho-zvykol si
musis vela veci poskusat,kazde dietatko je ine...aj rady sa roznia,vsetko precitaj,poskusaj....a na svoje babatko prisposobis
lebo vela dobrych rad tu dostanes-mne MK velmi pomohol
a najma,neboj sa....jeden den moze byt dobry,iny horsi....ale babatko je babatko...aj ono ma lepsi a horsi den-takze nech ta to od prechadzok neodradi😉
ono,aj nejaky zvyk,ci rezim je dobre aj v tomto nastavit....

majulino
14. júl 2017

@adus120 ahoj,amm syna narodeneho v auguste kedy boli 40, ciapku som davala len ked sme isli autom ani som v kociku neprekryvala hlavicku plienkou. zvykat si myslim ze netreba, len z vlastenj skusenosti drz sa blizko domova, moj mi spustil taky rev ze som ho nakoniec niesla domov na rukach :D ale on neznasal kocik do cca 4 mesiacov

lavender273
14. júl 2017

Iny kraj iny zvyk. V australii vsade v letakoch velkym cervenym ze sa nesmie davat ciapka ak dieta spi (bavime sa o spani doma, ja som nedavala ani vonku lebo nebola taka kosa ) lebo cez hlavu si reguluje teplotu. Ak sa dava ciapka prehrieva sa organizmus a potom je riziko SIDS ( co babatka zomieraju v spanku )

Ja som sla s malou von tiez az cca 3 az 4 tyzdne po sekcii , a iba okolo domu som chodila aby som bola blizko keby nieco 🙂

bosoriak
14. júl 2017

@adus120 Kludne chod, podla pocasia treba obliekat, nie podla rad starych mam. Pre novorodene deti je nebezpecnejsie prehriatie, nez chlad (co v juli naozaj nehrozi). Ak je velmi horuco, netreba chodit von. Ja mam druhu dceru augustovu a chodili sme von o siedmej rano a o siestej vecer, ked boli horucavy. Oblecena len v body a to bolo vsetko. Samozrejme v tieni alebo aspon tak, aby na dieta neprazilo slnko. A ciapku urcite nedavaj, dieta sa velmi rychlo prehreje ak je v teple velmi naobliekane. Mojej tretej dcere som nedavala ciapku ani v aprili ked bolo teplo (nad 20 stupnov).

Babatka nie su z cukru, si zober, ze v niektorych kulturach sa novorodenec vezme do satky a idu s nim pracovat na pole. 😉

maminkajanka84
14. júl 2017

Myslim ze ciapocku na doma netreba ani vonku pretoze je teraz dost teplo🙂
No myslim ze skor treba dat pozor a primerane obliect babo aby sa neprehrialo🙂
A prechadzky by som postupne predlzovala,prvy den myslim ze ta pol hodka staci pre mimi aj pre maminku,prajem krasny dnik🙂

jana_eyre
14. júl 2017

Babatko mam len jedno letne, ostatni sa narodili na zimu.. Maleho som vzala von hned ako sme prisli z porodnice, bolo teplo.. nikdy som deti na von postupne nepripravovala..

Ciapku doma tiez nikdy nemali, len tenku na von mal ten letny a zimni zas mali hrubu..

deti95060810
14. júl 2017

s deckom môžeš ísť von hneď teraz, už aj.... mne sa len jedno dieťa narodilo v lete - ostatné v tuhej zime, a pri tej letnej sme išli rovno z nemocnice na zmrzlinu a tam sme sedeli s mm a rozprávali sa - vonku na terase. Dcéra spala položená vedľa nás. Potom sme išli pomaly na taxi a domov....
a čiapočka? Moje deti nosili aj dnu, ale my bývame v rod. dome. Ja by som dala aj teraz takú tenšiu, aj kvôli uškám....Je to malilinké bábo...🙂

adus120
autor
14. júl 2017

Dakujem zienky, tak teda ostava doma dalej bez ciapky a von sa chystam zajtra, dnes sa na to popravde necitim a som nervna uz z toho ze tri tyzdne spim po 3-4hodiny v noci aj to na etapy.. 😈

jana_eyre
14. júl 2017

@adus120 treba spat aj cez den s babom,kasli na domacnost, najdolezitejsi je teraz spanok.. Ono sa to casom ustali a coskoro uz sa buses budit len par krat v noci a zvyknes si 😉

stastnablcha
16. júl 2017

ja by som veru ciapocku davala. ani nevies kde a ako take male ofukne a to sa tym skor nevyspis ked bude maly nervny... doma sme ciapku nemali, ale ked sme sli niekam tak hned. dokonca aj na chodbu ...