Koľko dní je platená OČR na dieťa a v akej výške?

titkovamiriam
20. sep 2009

Zajtra idem so synom k lekárke a určite budem týžden doma.Chcela by som vediet ako dlho mozem byt a ako je očr-ka platená.

evittam
28. jan 2017

@liveka To uz je tvoja vec. Ak mas dost dovolenky....

hradnapani
28. jan 2017

@evulienkaslx k nasej musime prist s dietatom a myslim, ze toto plati u vacsiny. Ale ukoncenie sa u nas robi aj bez dietata, lebo naco vlacit zdrave dieta znova do cakarne.

liveka
29. jan 2017

@evittam prosím ťa ešte, očr sa berie len na dieťa alebo akéhokoľvek člena rodiny? Ak áno člen rodiny musí žiť v rovnakej domácnosti? A tých 10dní teda každý mesiac áno?

manchester123
29. jan 2017

@liveka 10 dni na mesiac pre hociktorého clena rodiny.
Očr-ošetrenie člena rodiny 😊

liveka
29. jan 2017

@manchester123 nemusí mať teda rovnakú adresu ten člen rodiny? Napr. keď pôjdem s maminou k doktorovi ale ona nebýva s nami.

manchester123
29. jan 2017

Nie nemusi ale vy sa budete musiet zdrziavat na tej adrese.

manchester123
29. jan 2017

@liveka ale vy chcete ist na jednodnove vysetrenie ci ostat doma 10 dni ?

tilly24
29. jan 2017

@maznacik007 tu chcem trosku poopravit ano mozes byt aj flhsie , ale je to platene, ja som bola 2x po 10 dni za sebou s jednym dietatom, kedze maly mal sarlach a nemohol do skolky, takze po 10 dnoch som brala druhu ocr a obe som mala zaplatene, a bolo to v jednom mesiaci

liveka
29. jan 2017

@manchester123 ak by som išla s maminou tak len jeden deň na nejaké vyšetrenia ale ak by som bola so synom tak dlhšie. Oplatí sa teda čerpať aj jeden deň či radšej viac dní?

tilly24
29. jan 2017

@liveka oplati s ati ak napr ides v piatok a vezmes ocr na 3 dni, teda preplatia ti piatok, sobotu a nedelu, a mas aspon 3 dni preplatene, co je vyhodnejsie, teda ak nepracujes cez vikend, potom s ato uz neoplati

manchester123
29. jan 2017

@liveka ked ides na jeden den tak ti v robote pripadne u lekara daju priepustku ako sprevadzanie rodinneho prislusnika -platene ako by si bola v praci.
Ak je to na viacej dni lekar ti vystaci očr-max mozes byt doma 10 dni-platene slabsie ale lepsie ako pn.

ikonica
29. jan 2017

@liveka skus to prestriedat... vezmi si potvrdenie o navsteve lekara jeden den na seba, potom dovolenka dva dni, potom lek. vysetr. ako doprovod, potom zas dovca, potom zas nejake lek vysetrenie.... neviem kolko lek. vysetreni ti zamestnavatel bude tolerovat v jednom mesiaci, ale nikde v zakome sa nepise, kolko maximalne mozes cerpat a ani sa tam nepise, ze to nemoze byt viac dni po sebe... pise sa len, ze je to na nevyhnutne dlhy cas na osetrenie alebo doprovod na osetrenie... fakt zalezi jak ti to zamestnavatel odobri....

nivea777
29. jan 2017

@ikonica paragrafy (lek. vyšetrenia) sú obmedzené..Tam nezáleží od zamestnávateľa..

katriona1
29. jan 2017

@nivea777 u nás v práci můžu mít 7 paragrafů na sebe a 7 paragrafů na jiného člena rodiny za celý rok, maximálně můžou být 2 po sobě a jsou zaplacené jako dovolenka, jinak v těhotenství může být paragrafů i více

ikonica
29. jan 2017

@nivea777 ma 7 na seba, 7 na rod prislusnika, ale zakon neurcuje, kedy a kolko ich moze cerpat, takze je to fakt o tom co bude mzdove akceptovat... su ludia ktori to zneuzivaju a daju si miesto pn 5 dni vkuse lek. vysetrenia... tak toto by som netolerovala....

nivea777
29. jan 2017

@ikonica to sa u nás nedalo..2 dni po sebe Pčko a 3.den už PN alebo dovolenka

katriona1
29. jan 2017

@ikonica tak já pracuji v nemocnici a žádný Dr. nám tam nenapíše víc jak dva po sobě a i to někdy něchtějí a zaměstnavatel ani víc jak ty dva po sobě neakceptuje, množství v jednom měsíci je neomezené, klidně i všech 7 může být
@nivea777 přesně takto se to i u nás praktikuje 🙂

manchester123
29. jan 2017

To kolko dni po sebe mozes cerpat PLV rozhoduje zamestnavatel -malo by to byt uvedene v kolektivnej zmluve.

evittam
29. jan 2017

@tilly24 Ale nemohla si mať tú istú diagnózu, určite ju musela lekárka zmeniť....😉

evittam
29. jan 2017

@liveka Na jeden deň si daj "paragraf" nie OČR, ale tam záleží od zamestnávateľa - buď pri 8 hodinovom pracovnom čase akceptuje dve pečiatky od rôznych lekárov alebo možno akceptuje jednu - s tým, že dopíše "celodenné ošetrenie"....
A s tým či máš nárok na OČR aj napr. na mamu, s ktorou nebývaš v jednej domácnosti som si nie na 100% istá....

tilly24
29. jan 2017

@evittam mala som tu istu, urcite, tiez mam kolegynu v prasi a ta brala 2 krat za cebou ocr na maleho ked mal kiahne, tam je ten hacik ze to musis prerusit , teda zoberies 10 dni OCR, potom 1 den paragraf a zase 10 dni oCR

evittam
29. jan 2017

@tilly24 No čo viem určite nie v jednom mesiaci. Musí byť iná diagnóza. Ty si ich v karte od lekárky kontrolovala? Alebo na vypísanej OČR - či si len vysvetlila lekárke o čo ide a ona už spravila čo je potrebné?😉 Na jednu diagnózu v jeden mesiac na to isté dieťa máš nárok na platenú OČR 10 dní - nezáleží na tom na koľko ju prerušíš. Čiže "háčik" je len a len v diagnóze.....

kacenka3219
30. jan 2017

Dobrý deň,je potrebne na ocr aj papier na peniaze ako na pn?

lulu2014
30. jan 2017

@ikonica ďakujem za radu .😉..len to bolo pred cca 10 rokmi...takže keby aj niečo...už asi nezmením nič😕

tilly24
30. jan 2017

@evittam tlacivo na oCR som niesla do prace, tam sa nevyopisuje diagnoza na dieta, tam sa vypisuju udaje ako meno, rodne cislo adoktorka da peciatku, podpis a datum.

evittam
30. jan 2017

@tilly24 V poriadku,ale lekarka musi uviest diagnozu a na jednu diagnozu a to iste dieta mas narok na OCR 10dni platenu-hotovo,bodka.

evittam
30. jan 2017

@tilly24 A len detail- tvoj zamestnavatel nema s tvojou OCR nic spolocne....len vypise kedy si bola naposledy v praci a kedy si nastupila spat. A ak lekar nenapise diagnozu na doklad o OCR,tak ju musi vypisat na doklade,ktory posiela do SP.

tilly24
31. jan 2017

@evittam ale ved to tlacivo na ocr davas zamestnavatelovi, oni to odnesu na socialnu poistovnu, ale to je jedno, len pisem ze da sa vziat aj 2 ocr na jedno dieta a na jednu diagnozu pocas jedneho mesiaca

evittam
31. jan 2017

@tilly24 Neda sa na jednu diagnozu a jedno dieta mat dve OCR v jednom mesiaci-to mam priamo z SP. Nemienim sa tu hadat. Osobna skusenost. Musi byt ina diagnoza. Ano mozes to tak spravit a mas zodpovedneho zamestnavatela. Ja po zlych skusenostiach si radsej vsetk zariadim vzdy osobne.

katriona1
8. feb 2017

@evittam měla bych jednu otázku, v sobotu 11.2. mi končí RD, PP mi stále trvá, dcera je ted nemocná a bude i příští týden, takže od 13.2. půjdu na OČR, celý rok 2016 jsem byla na RD, neměla jsem žádný jiný příjem, z čeho se mi bude počítat ta OČR?