Koľko necháte plakať dieťa pri zaspávaní?

luna22
10. nov 2011

Včera išlo moje vyše ročné dieťa spať až o po druhej. Dnes ju dávam spať teraz 23,00 stale plače. Koľko necháte plakať dieťa?

pia22
11. nov 2011

@luna22 nikdy som cielene nenechala plakat ani vyplakat svoje dieta! Preco by som to, preboha, mala robit? Ked place, tak sa asi neciti ok a nema vela moznosti ako to dat najavo. My sme sa do 1,5 roka viac nevyspali ako vyspali, ale vzdy to malo opodstatnenie. Vsetko sme zvladli s pokojom a v pokoji a vysledkom nam je pokojne, vyrovnane a stastne dieta. Tolko moj nazor.

luna22
autor
11. nov 2011

@pia22 ani 10 minut? ako ty teda zaspalo dieťa?Lebo , keď ju nechám hore dopadlo tak, že ide spať o pol druhej a v kuse sa baví, akoby bol deň. Aj my pomali budeme mať 1,5 a tiež nespíme

kaja73
11. nov 2011

@luna22 Ani ja nenechavam plakat-ked len tak "akože" place, tak max 5 min.
Inak idem hned-ma 22m
Podla mna mate daku zakladnu chybu v režime.
Vyzera to na to,že mas malu už velmi pretaženu a preto nechce spat-ani moj,ked prepasiem spravny okamih potom už spat nechce a vyzera ako duracelka.
Musim si to ozaj strasne prisne vzdy ustriehnut a potom do max 15 min zaspi-vacsinou sam.
napr ked ho nedam na obed spat do 12h-vtedy zaspi do max 10-15 min,ale ho uložim napr až o 13h,tak už nevie zaspat a minimalne do 14 len vystraja a ked aj zaspi spi 40 min a dost.
Od 12 mi spi aj 2 hodinky. 😉
To iste mame aj vecer-ak nie je do 19,30 v posteli-vtedy do 2Oh najneskor spi,tak potom je hore aj do 21,30 co nevie zaspat.
Staci ak ho uložim po 20 a je pruser,len vykrikuje a siel ba sa hrat.

pia22
11. nov 2011

@luna22 nie nikdy sme ho nenechali plakať, nevidím v tom žiaden význam. Koľko spinkáva vaša malinká cez deň? A ako ste na tom zo zúbkami? Je to dlhodobý problém, alebo krátkodobý? Náš mal 2 veľmi zlé obdobia čo sa týka zaspávania-1. keď sa drobcovi drali zúbky, i keď nič ešte nebolo vidieť, ale 2 mesiace sme prakticky nespali a 2. pokiaľ som mu po 1. roku nezrušila druhé spinkanie cez deň.
Ako píše @kaja73 musíš si odsledovať režim svojho dieťatka, každé dieťa je iné, náš napr. rád spinká cez deň, ale ukladám ho 1x a skôr a večer chodí spinkať neskôr, inak by sme tiaž mali večerné žúrky 😉

luna22
autor
11. nov 2011

@pia22 ale ako vám zaspí, samo od seba? či drglujete na rukách. Je to on narodenia a už sa to nedá vydržať. Jediné k čomu to vedie, že spíme až o 1,30 čo je už katastrofa.Spí raz za deň, bud od 13,, do 15.00 alebo od 14.00 vtedy ju normalne položím a zaspí v postielke. Je kojená.A ak aj zaspí skôr, každu hodinu je hore a to som ešte viac robita ako ked ide spat po polnoci.

kawasaki17
11. nov 2011

@luna22 tiez mam niekedy problem pri uspavani maleho, kazdy vecer o 8.45 sa oblecieme do pyzamka a urobim mu mlieko a sup do postielky, pokial mi nezaspi pri mlieku , ale vacsinou ano, tak ho necham lezat kym sam nezaspi, iba sedim pri nom alebo ho drzim za ruku, a pokial zacne plakat tak si ho vezmem na ruky a pomojkam si ho, vtedy spi do 5 min. 🙂
urcite ho nikdy nenecham vyplakat sa, ako tu uz bolo spominane, ked dieta place tak to ma urcite nejaky dovod, a urcite rozoznas kedy place dieta naozaj a kedy z trucu
drzim palce 🙂

luna22
autor
11. nov 2011

@kaja73 len neviete ako uspavate dieta , lebo ja dám do postielky, veľké vresky, jedine na obed je kludnejšia

mamabiba
11. nov 2011

@luna22 Ja som svoju dcéru nikdy nenechala cielene vyplakať v postieľke. U nás to ani nemalo význam,pokiaľ som nechcela prísť o nervy, pretože by tam vedela preplakať aj niekoľko hodín. Ja som s ňou zaspávala až do 3 rokov. Pekne treba dodržať termín, kedy sa ide spať a skús si k dieťatku ľahnúť. Možno mu iba chýba kontakt s tebou a preto tak vystrája.

kawasaki17
11. nov 2011

@luna22 a pri vecernom kojeni ti nezaspi? skus jej nejaky pravidelny rezim urcit, alebo nieco vecer co siganlizuje, ze uz sa ma ist spat, napr. my ked sa oblecieme do pyzamka, vzdy si este umyje zubky a tak sa ide spat 🙂

luna22
autor
11. nov 2011

@kawasaki17 Ona ani nevie , čo je večerné kojenie, lebo sa napije, potom sa začne prevracať a hrať, vyskať. Dám do postielky, strašne vresky, potom vyberiem dám prsník, isto je smädná, čaj moc piť nevie. Nemýslím hodiny plakať, ale tak 10 minut, potom zoberiem kojenie a zas zopakujem. Len toto , keď už urobím veľa krat za sebou som unavená.

luna22
autor
11. nov 2011

@mamabiba Ja si ku nej aj lahnem a po pravde ona sa prevracia po celej posteli, až sa bojím, že spadne a mne od unaví klipnu oči. Potom zase k prsníku a takto dokoliečka. Aj ju hladkám, nech spinka a nič.

mamabiba
11. nov 2011

@luna22 ja som koľko x zaspala v posteli skôr ako malá 😀 . Aspoň som sa dobre vyspala. A zaspávanie na prsníku tiež nepomáha? Aj nám to občas dlhšie trvalo, ale bol to náš každodenný rituál. Nemala by si byť pri tom uspávaní nervózna. Deti to hne´d vycítia a možno aj pre to je nekľudná. Ja ke´d som chcela aby dcérka čo najskôr zaspala, lebo som niekam išla, vtedy to trvalo vždy najdlhšie. Treba sa upokojiť. Ja som sa s ňou v postieľke nerozprávala. Treba jej povedať, že na to máte celý deň, teraz sa už spinká. A keď nie, tak že odídeš a neplechu si tam môže robiť aj sama. Pokiaľ sa neukľudní, tak sa postaviť a odísť...najprv na 5 min, potom sa vrátiť (ak bude plakať..ak nie, tak ju nechaj tak) a spýtať sa, či si teda želá aby si tam ostala a keď áno, tak musí zavrieť očká a spinkať, ináč znova odídeš.

luna22
autor
11. nov 2011

@mamabiba veď aj skôr ako malá, len už takto pri mužovi spadla na zem, čo sa vrtí. Myslím, že som kludnápri kojení, lebo až po polnoci som nervozná

kawasaki17
11. nov 2011

@luna22 velmi zive dieta

mamabiba
11. nov 2011

@luna22 a zaspáva vo vlastnej postieľke, alebo u Vás na posteli? Ak vo vlastnej, sú dostať také zábrany, aby dieťatko nespadlo. Moje ešte aj teraz občas kydne z postele 😀 😀 😀.

luna22
autor
11. nov 2011

@mamabiba ona už tolko krat spadla,tak sa chcem vyvarovať. Záspava vo svojej, lebo manželská sa neosvedčila. Len ako vravím poobede je to o.k niekedy len položim a za 2 minuty spí. Ale v noci je to to ako z hororu v kuse reve v postielke. a ak nahodou zaspí za hodku je hore, plne vyspinkaná

mamabiba
11. nov 2011

@luna22 Skúšala si jej dať večer niečo hustejšie? napr kašu cez fľašku.... a naozaj tá zábrana na posteľ je fakt dobrá vec. naša tiež cestovala po posteli, tak sme to kúpili...má to sieťku, takže sa neudrie do ničoho tvrdého. A o koľkej chodíte spávať?

luna22
autor
11. nov 2011

po polnoci ide spať, ona nevie piť z flaše, najviac vypila 40 ml a to mala vysoke horučky, tak kašu cez flašku isto do ej nenapchám. Kašu je cez ležicu každý večer.

mamutka
11. nov 2011

@luna22 mas velmi zive dieta, maly mi zaspaval dlho presne o 00.30, cez den pospal len 2 x pol hodinu..... prvy rok som bola vdacna za kazdy 2 hod. usek co som mohla cely prespat, inak kazdu hodinu hore..... clovek uz naozaj nevladze ani zit, ale proste niektore deti su plne energie..... ja neviem co to je, ked dieta zaspi o 20. ..... maly ma 3 roky a takmer doteraz to bolo tak, ze si musi niekto s nim lahnut aby ho udrzal v posteli, lebo on este hodinu aj dve by sa besnel, on proste nema potrebu skor zaspat a to rano zavcasu vstava do jasli, teda teraz uz do skolky....
nema nijaky vyznam, nechat ju plakat............ len sa nervujete a bude este viac nabudena a v pozore, ze na nu nieco chystate.... matky co uspavaju deti metodou "nechat vyplakat" maju tie standardne spiace deti, ktorym len chcu "vysvetlit", ze maju zaspat same..... ty mas ale dieta tak plne energie, ze by ti revalo ako tur cele cervene, cele hodiny a odpadlo by potom od unavy, ustvane a plne soplov, co znamena mizerny spanok.....
musite este vydrzat, lebo teraz jej mozu ist stolicky, to sme boli nejaku dobu hore aj 13 krat za noc 😖
teraz uz s malym normalne pokecame, povieme rozpravku a ideme vedla do izby, on tam este odovzdane lezi, par krat nas pride pozriet a asi o hodinu zaspi.....uz respektuje, ze aj ked zaspat nie a nie, tak si ostane v izbe sam, ale kym bol mensi, tak musel dakto byt pri nom, inak by sa tam hadzal a preliezal postielku a zakazdym sa zrubal na zem....
tiez som ho skusala rozne naucit zaspavat, okrem metody vyplakania, to ani zvierata nerobia, nebudem ani ja, aj daco hutnejsie mu dat na veceru, nech ho nebudi hlad, ale vsetko prd platne, je ako na baterky a besnie sa a besnie aj ked vidi ze je tma a rodicia polomrtvi..... neboj, raz sa znormalizuje. a teraz ju fakt mozu trapit zuby, alebo cokolvek, nema sopliky, nabeh na zapal uska alebo tak? drzte sa!

luna22
autor
11. nov 2011

@mamutka ďakujem za rady,lebo ja už si prídem nenormálna.tiež nevidím zmysel plakania, keď aj tak za hodku je hore. 10 minut je vela nechat dieťa plakat?

mamutka
11. nov 2011

@luna22 pre mna osobne hej, ja by som to nevydrzala.... mne stacilo raz vidiet, ked bol malicky, ze ked zacal plakat, tak si skriabal tvaricku ruckami, nejde o to, ze ostriham nechty a teoreticky si neublizi, ale z pohladu nanho bolo jasne ze trpi a je totalne mimo...stacilo mi. ja radsej pozezim v postely a cakam kym zachrape akoby som ho nechala revat. a povedzme si uprimne, co zadrzi tak stare dieta v postielke??? no v nasom pripade nic.... nepotrebujem aby sa preklopil cez okraj a pod.... 10 min asi nebude ziadna drama, ale ja opisujem svoje pocity a svoju skusenost. chapem ako sa asi citis, az na samom dne so silami 😅 povedz si, ze ak by si mala dvojicky a jedno by bolo takto nabite energiou, tak uz asi zdrhnes z domu, nech sa dakde pod mostom v klude vyspis....

luna22
autor
11. nov 2011

@mamutka asi 🙂 len niekedy kebyže ju nedám do postielky je snáď hore do rána 🙂 Neviem si ani predstaviť, že by som chodila do roboty

luna22
autor
11. nov 2011

@mamutka ale ako vám zaspí? samé od seba? či mám v kočiku drglovať či ako uspať.

mamutka
11. nov 2011

@luna22 ani ja som si to nevedela predstavit, bola som ustvana ako stary kon... a vies co sa stalo? v robote som si konecne oddychla 😀 sice som robila cely den, ale ten klud, cas na pracu, cas na kavu, to prijemne tempo, to bol relax 😀 a dieta mi v jasliach ustvavalo dakoho ineho..... a taky vacsi uz aj v noci spaval lepsie, sla som robit ked mal nieco vyse 2 rokov

mamutka
11. nov 2011

@luna22 vo veku tvojej malej zaspaval len pri dojceni, inak len lozil hore dole, alebo na prechadze, na vzduchu, nikdy nie doma ci na balkone v kociku, to vedel ze nikam nejdeme a nechcela som lozit po byte s kocikom ako blbec, keby som ho tak naucila....

sisaha
11. nov 2011

nenechavam plakat, popravde, ulozime hracky, zhasneme vsetko v domacnosti a poviem, ze ideme spat. V posteli si vytiahne vzdy jednu knihu, kde si "precita" zopar stran, odlozi, pozbiera dudle, ktore vlozi do ust a rúk a uspava sa sama.. Ja som tam len do počtu. A tiez chodime spavat okolo 23 hod.

luna22
autor
12. nov 2011

Dnes zaspala o druhej v noci a zobudila sa o štvrtej. Bola hore hodinu a vstala ráno o siedmej,
Príde vám že to je normláne?Skušam jej aj všetky cumle, odmieta.Ona tiež niekedy zaspí pri kojení, ale za chvilu je hore a niekedy napije sa a je hore
@mamutka
@sisaha

mamutka
12. nov 2011

@luna22 no des a hruza.... a naozaj jej nejdu ocne zuby? to u nas bolo vtedy podobne.... alebo neberie nejake lieky momentalne? to tiez drazdi nervovu sustavu.....

sisaha
12. nov 2011

@luna22 tak nie je to prijemne takto, ale aj my sme mali take dni, ze sa vyspala v noci a este hodinu buntosila. Ak sa zobudi o siedmej, znova ju uloz okolo 11:00 hod. To by mala mozno zo 2-3 hodiny pospat. Idealne max do 14:00 hod. Potom by hadam vecer mohla ist skor..

tinki
12. nov 2011

@luna22 ahoj aj ja mám problém s malou, cez deň spí pekne v postielke aj keď uspávame na rukách. Má 8,5 mesiaca. V noci sa budí často, keď sme pri telke, ona nechce byť sama. Takže uspíme na rukách, položíme do postielky o hodinu je hore, zasa nakojiť, pohojdať a do postielky. Ale keď idem spať, okolo tej desiatej, tak si ju preniesiem k nám a medzi nami spí pokojne. Zobudí sa ešte asi 2 krát na jedenie a spí až do rána, teda do 5-tej. Neskúsiš ju v noci uspávať na rukách, možno sa cíti osamelo..alebo si ju dať k sebe do postele.. 🙂