Koľko platíte opatrovateľke na hodinu?

daskak
9. jan 2009

Ahojte maminy,
chcem Vas poprosit,ak mate niektora skusenosti s opatrovatelkou, mozete mi poradit kolko jej platite na hodinu? Dakujem pekne 🙂

mirka414
16. jan 2009

daskak,no nie vzdy je to v pohode,ale da sa..zajtra ideme do lesa tam sa mala vyblazdni a ja si trosku odpociniem.vecer som na nete,lebo mi trosku chyba slovencina,tak netujem a mala je s ocinom.nie som otrok domacnosti,snazim sa aby bola dlazka cista,kuchyna,ale neprehanam to..mam jednu mamicku vzdy som si myslela,ze je to trosku styl madam,nemala som dobry pocit,mala som skor respekt pred nou (nikdy neviete co su svajciarky zac,niekedy maju pocit,ze su trosku viac)a teraz ma prekvapilo,ked ma doporucila aj jej kamoske.tak som sa jej spytala,kedze jej syncek pomalicky u nas konci ci bola snami spokojna a ona,ze jasne,ved nasa spolupraca este nekonci..(teraz je v 7mesiaci tehotenstva)tak mi trosku odlahlo a zaplavil pocit spokojnosti...

mirka414
19. jan 2009

kamoske svajciarke docasne pozastavili moznost pracovat s detmi,mala rodinne problemy a skusila si podrezat zili ☹ ☹ ..som stoho smutna robila so mnou kurz,bola super.

daskak
autor
21. jan 2009

ahoooj, hmmm to je naozaj smutne... ☹ ☹ muselo to byt vazne ked to riesila takto...
podarilo sa mi vybrat kocku k malemu 🙂 🙂 🙂 ...

mirka414
21. jan 2009

daskak dufam,ze budes spokojna 😵 😵 daj potom po case vediet ako sa ujala...

mirka414
23. jan 2009

daskak ako si spokojna?ja si idem robit na pokracovanie kurz 2hu cast a to kurz prvej pomoci pri malych detoch...

miriamkac
2. feb 2009

No...tak precitala som si to tu....a mam dost..
Tak aj sa chystam byt "krkavcia matka" no ale tiez mam ten problem, ze "dvojicky"...No ale ako tak pocitam...moj plat ma byt cca 15 000,-Sk/mesiac....ak mam dat tieto peniaze oatrovatelke...tak naco pojdem do roboty?
😨 😒 ☹

dai
21. sep 2009

v zamknutej teme som nasla takuto otazku tak obnovujem temu...

opatrovatelke platime dokopy cca. 900€ mesacne - je to pani s praxou, starsia, osvedcena, ktora pojde pomaly do dochodku a preto potrebuje normalny plat...stara sa len o moje dieta, vychadza nam maximalne v ustrety, chodi k nam a caka na mna pokial pridem z prace...

tie peniaze mi pridu ze je to dost, ale zas keby sa mi nevyplatilo vratit sa do prace, tak by som to urcite nerobila

😖

nelinka79
21. sep 2009

ahojte este sa chcem spýtat ci vam opratrovatelka aj trochu pomaha v domacnosti myslim ako zehlenie a tak. nemam na mysli ju zodrat ale ked dieta spi a je cas? a este ako je to so stravou? jedava z vasej chladnicky alebo si nosi? ja idem od januara do prace tak uz hladame niekoho vhodneho a v týchto veciach nemam jasno. dik

vroni
21. sep 2009

900€ opatrovateľke? Tak sorry, ale alebo mate tak strašne veľa peňazí, že netušíte o ich hodnote alebo si vymýšľaš. Tu sa platí pravidelným opatrovateľkám cca 3 € za hodinu (majú zmluvu a dieťa opatrujú v pevných intervaloch), nepravidelným okolo 6 (opatrujú na zavolanie, keď je treba). Oficiálne, žiadne kšeftíky pod rukou. Ani nežijem na Slovensku ani nezarábam 900 alebo menej euro. Ale tá suma za opatrovateľku je jednoducho prehnaná a nepravdepodobná.

bihan
21. sep 2009

Vroni, vo Fr by ti za takúto sumu nikto ani len prstom nepohol. Registrované opatrovateľky majú zmluvu a sú platené minimálne minimálnou mzdou, čo je vo fr. asi 8,83€ na hodinu v hrubom, pričom určitú časť prispieva matke na opatrovateľkú štát, ale nie je to ani polovica.

Takže by som netvrdila, že si ľudia, ktorí dokážu oceniť prácu osoby, ktorá sa stará o to najcennejšie, čo majú, nedokážu vážiť prácu a peniaze, skôr by sa asi mali zamyslieť ľudia, ktorí svojich zamestnancov neplatia ani polovicou min. mzdy.

bihan
21. sep 2009

A druhá vec je, že štát poskytuje za opatrovateľku príspevok, ktorý pokýva určitú časť jej mzdy.

vroni
21. sep 2009

Nuž, tu sú opatrovateľky oslobodené od daní a odvodov, či strážia jedno či viac detí závisí od dohody s rodičmi, takže zneužívané rozhodne nie sú. Taká učiteľka v škôlke (na SK) tiež nezarobí 900 €, tá sa snáď stará o deti, ktoré majú ich rodičia v paži? Ono je to tak, že väčšinou "vonku" časť týchto nákladov preberá v nejakej forme štát, na Slovensku sa to rieši spôsobom "po známych" a "na čierno", ale pri priemernom plate okolo 600 € hrubého si dovolím spochybniť výrok o platení 900 € opatrovateľke. Keď si predstavím, že by som mala zarobiť miestny priemerný plat (okolo 1400 €) a z toho vycálovať 900 za opatrovanie, tak do roboty nejdem. Ešte snáď mne záleží na vlastnom dieťati viac než cudzej osobe. To by som musela mať tak okolo 3000 - 4000, aby sa mi oplatila podobná suma. A pri zarábaní podobných súm som zase natoľko svojprávna, že nepotrebujem full time opatrovateľku....

angyalok
21. sep 2009

Ja som prave dnes dala inzerat na internet ze som ochotna poupratovat byt aj dom a aj postrazit deti a ked bude treba tak aj cez vykend to neni umna problem,tak uvidim ci sa mi niekto ozve 😒
O peniazoch som ani nepisala ale podla mna je 900Eur troska moc na mesiac no neviem

maznacik007
21. sep 2009

no to je podla mna tiez nadsadena suma... ale samozrejme je to vec dohody.. oboch stran... ono zavisi aj ci ti pani iba opatruje ci aj jedlo pripravi ci uprace....

pri dennom opatrovani.. co je cca 10 hodin denne teda 8.5 hodiny prac. cas + 1.5 hod. dochadzania.. ked zoberies sumu 2 Eura na hodinu... tak mas denne 20 EUR co pri 20 pracovnych dnoch vyjde 400 EUR v tom je samozrejme strava.. ovocie.. atd...

da sa najst aj take opatrovanie ze 1.5 eur na hodinu.. no ale to je tazsie..

ada32
21. sep 2009

vroni asi sa troska mylis v tej svojpravnosti -zrejme si tym myslela slobodu nakladania s vlastnym casom.
aj na Slovensku su pracovne oblasti kde sa zaraba tych 4000eur aj viac a predsa si zamestnana a nie si celkom panom svojho casu.
a ak aj si panom svojho casu, v zmysle podnikania,vlastnej firmy a pod.,ked chces take peniaze zarobit,tiez ta to stoji cas aj energiu.takze zase len tu opatrovatelku potrebujes.
ak si tie peniaze nezdedila alebo nevyhrala,nic ti len tak z neba nepadne.
nechcem sa ta dotknut ale z tvojej reakcie citim trosku drobnej zatrpknutosti.
a mozem s istotou povedat:ano.aj u nas ziju ludia ktori 900eur na opatrovatelku maju a nie je ich malo.
a ich vlastne dieta im za tie peniaze stoji.
je velky problem zohnat naozaj dobru ,spolahlivu a zodpovednu osobu k detom.hlavne ked su to moje vlastne deti o ktore sa bojim,ktore milujem a na ktorych mi zalezi .

titkovamiriam
21. sep 2009

kamartka opatruje dieta a len opatruje ziadna domacnost za 600eur -10h denne a ked cez vikend tak dva dni 150eur

ada32
21. sep 2009

maznacik nerozumiem...ty zapocitavas do pracovnej doby aj dochadzanie teda cestu do prace? 😕
to predsa neplati ziaden zamestnavatel.

sue
21. sep 2009

Dai,asi som nepostrehla, ale ty žiješ v zahraničí? 😕

murcos
21. sep 2009

tusim sa ku vam pridam.ja zijem v at. aj tu je velka poptavka po opatrovatelkach...oficialne su ceny ca 3,50 za hodku.
ked sa date na oficialne sukromne opatrovanie, su holky, co pytaju v klude 10 euro na hodinu.
jasne, pre rodinu je vyhodnejsia mensia suma...ale ked sa otocim a vidim, ze upratovacka berie na hodinu osem euro a vyssie - v nasej lokalite sa plati od 10 vyssie a to mate zodpovednost tak akurat za vazu, prip. salku na policke -
co sa s dietatom absolutne neda porovnat....a to ani nehovorim o mrnousovi do troch rokov, ktory jednoducho nepochopi ze nie je nie a v zlomku sekundy sa moze stat nestatie.......
najlepsie na tom je to, ze opatrovanie si zial hladaju aj holky, ktore si potrebuju oddychnut...takze rano ti hodia ratolest za par supiek, ona si zatial odbavi fitko, manikuru a podobne radostky.....
no jo, najlepsou opciou by bolo asi vytvorit system, aby sme mohli s detmi zostat prve tri roky doma bez toho, aby sme sa museli obracat na opatrovatelky...konecne, ved praca mamy sa kludne dala hodnotit ako 24 hodinovka 7 dni v tyzdni...v prvom roku urcite.

murcos
21. sep 2009

ada, suhlasim s tebou.
ja som tiez presvedcena, ze vela ludi na sk ma na to.okrem ineho netyka sa to len bratislavy, ale kazdej krajiny. a ked mam na to, jasne, ze ked viem, ze moja ratoles je v dobrych rukach, tak preco by som jej nezaplatila???
vroni, netusim v akej oblasti pracujes, ale predpokladam, ze si uz aj sama prisla na to, ze existuju povolania, ktore su ozaj financ.vysoko nadhodnotene a potom jasne, ze tam, kde by sa peniaze mali jednoducho pridat, nie je z coho...
nastasie...od zapadu zacal fukat vietor a konecne im zasvietilo, ze ked nezacnu s vecou nieco robit budeme mat viac psov, dochodcov a vsetkeho mozneho len nie deti........

nelinka79
21. sep 2009

babule nechcem vam tu do toho moc kecat ale moc ste mi neporadili ako je to s tou stravou a troskou vypomoci. v podstate kazda z nas co musi alebo chce ist do prace zaplati tolko kolko si moze dovolit.

ada32
21. sep 2009

ja sa tiez vzdy rozculujem nad vyskou rodicovskeho.
pripada mi to az nechutne ohodnotit -presne ako si napisala-zenu,ktora poctivo maka 24 hodin denne 7 dni v tyzdni na tu almuznu ktora nestaci ani na mlieko a plienky. 😠 ano pisem maka,lebo ja napriklad este stale makam aj v noci .aj take su niektore deti.
niekto povie,ze tu zenu ma zivit muz 😝ale kolko je zien ktore ziju same?a k tomu rodicovskemu maju mozno par stoviek vyzivneho...ak maju stastie a otec dietata aspon to vyzivne plati.
a kolko je rodin ktore fakt tu opatrovatelku potrebuju,z manzelovho platu nevyziju,do skolky dieta nevezmu kvoli preplnenosti alebo veku,na sukromne jasle nemaju....
ach jaj.

ada32
21. sep 2009

nelinka asi zalezi od toho ako sa dohodnete.
co bude stihat a za ake peniaze ochotna robit.

sue
21. sep 2009

Nelinka, ja som robila opatrovateľku a dohoda bola taká,že som jedla to čo som u nich našla 🙂 ak som chcela niečo špeci,tak som si doniesla. Maličkej varili oni. Ja som si za sebou aj po malej umývala riad a tak,keď spala,tka som jej ukladala veci,ale sama od seba...

vroni
21. sep 2009

Ada, nie som zatrpknuta, len nedoveciva 😉 Ked sem niekto napise, ze plati tisicku mesacne upratovacke, tak to povazujem za technicky mozne, ale prakticky krajne nepravdepodobne. Alebo bude tvrdit, ze plati 5000 najomne (hovorime o eurach a na Slovensku). Hoci byty take existuju (ano, aj na Slovensku. A nie su prazdne, takze urcite su aj ludia, ktori si ich mozu dovolit) Keby boli opatrovatelky ¨uzky profil¨, tak uverim. Ale ono su uzky profil skor ludia, ktory opatrovatelku zaplatia. Vela ludi na Slovensku - a hlavne mimo Bratislavy - nezarobi o moc viac - ak vobec - nez tych 900, takze mi tu hadzanie podobnymi sumami skutocne zavana skor vytahovanim, nez prostou informaciou

sue
21. sep 2009

...pokiaľ viem,priemerný plat na sk v čistomje 500eur...

vroni
21. sep 2009

No, to by s tymi 600 eurami hrubeho aj mohlo sediet, ci?

sue
21. sep 2009

V hrubom je to asi 650.700... ale 900 isto nie

ada32
21. sep 2009

no opatrovateliek je na mraky.aj pani na upratovanie.
lenze nie je opatrovatelka ako opatrovatelka 😔 a panie na upratovanie...pomlcim. 😔
ja tym 900euram normalne verim.ak to uz nie je studentka ale naozaj seriozna zrela osoba,ktora si poctivo plati odvody robi to ako svoju pracu na plny uvazok a chce mat potom aj nejaky dochodok...
mozno dai zaraba spominanych 4000,jej manzel tiez tolko,tak si to asi mozu dovolit.
no tak sa pochvali kolko jej plati.
foto tu nema,tak sa moze pochvalit.nie je vystopovatelna a moze byt otvorena. 😉

maznacik007
22. sep 2009

nelinka su v podstate da typy opatrovateliek. take hrube rozdelenie..
jedna co ma doma taky mini kolektiv.. 3-4 deti.. a pod.. a dava vsetko detom od stravy po ovocie.. jogurty atd.. a rodicia nosia len plienky... /toto robi moja mama uz 25 rokov sumy za dieta su cca 200 EUR za mesiac pri plnej dochadzke..

alebo potom take co opatruju u teba doma.. tam treba ratat s vyssou sumou.. za opatrovanie ako v prvom pripade.. a to ci upratuje a je z tvojej chladnicky je len a len vecou vasej dohody.. je dobre si taketo veci spisat... a predebatovat ich.. rovnako ako tvoj nazor na vychovu malej.. na je zvyky, stravovacie navyky a pod..

je to anozaj len a len vecou dohody..
co sa tyka tej sumy 900 EUR vecer som si spomenula na kamosku co sa za podobnu sumu starala o jdno deita v dome.. aj pomahala.. ked spalo a tak.. ale tiez to bolo na zmluvu normalne.. zamestnanie.. takze aj v tom je rozdiel...
ada tych 10 hodin bolo preto lebo 8.5 hodiny robis a zvysny cas cestujes.. BA-SC