Koľko vážia vaše 14 mesačné deti?

matilda72
30. jún 2020

Mame.doma baculku, vsetci do mna davaju ze je obezna....je pravda ze obcas dostane piskoty, ci kukuricne chrumky ale.okrem toho neje ziadne sladkosti. Proste jej strasne.chuti, miluje zelaninu ovocie, cestoviny....mame uz 14kg....viem je to dost a preto ma zaujima, ci je to ok, alebo ako ju klamat aby tolko nejedla. Dakujem

zdrsjsjiwwi
30. jún 2020

@matilda72 ja keď som mala 14 mesiacov, tak som mala tak 7kg, ale ka som bola drobunka. Ale vidím aj po ulici veľa detičiek, ktorú su trošku baculatejšie.

pribinak
30. jún 2020

Neklam ju. Ona potrebuje normálne papať. Proste niektoré dieťa má v 14 mes 14 kg a iné ledva 9kg. Jecnofucho nie sme rovnakí. Podstatne je, že dieťa je zdravé.

V tomto veku sa nedá hovoriť o tučnote či obezite. Ona potrebuje riadnu stravu a s tých pár piskot či chrumiek 100 kíl mat nebude.
Začne viac chodiť a behať a uvidis ako sa vytiahne. Šesťročná dcérka bola taka gulička, teraz ide do 6 triedy s vyzerá pomaly jak z koncentraku

zuzap33
30. jún 2020

@matilda72 do polroka ma dieta zdvojnasobit hmotnost, do roka strojnasobit. Vypocitaj si to. Moj syn vaha 4100g, v 13mes 11,6kg.

majamat
30. jún 2020

hlavne je dolezita ah dlzka/vyska. ak ma dieta cez 80cm a 14kg, je to ine, ako ked ma rovnaku hmotnost a 74cm

kristianka2255
30. jún 2020

moj syn bol taky tucnucky mal aj 2-3 podhrdliny 😂 a teraz ma 3,3mesiace a chuducky je a vysoky vzivote by nik nepovedal ze bol take tucne dieta 😃

maryetta
30. jún 2020

Moji na rok mali cca 10-11kg.

tulipanicek
30. jún 2020

Moja má cochvila rok a nemá ani 8 kíl 🤷‍♀️ A to papa dosť. U nás je to v poriadku. Toto by mal zhodnotiť lekár čo je ok

bobricek1979
30. jún 2020

@matilda72 moja ma 15mm a ma deväť kíl troška viac pohybu viac zeleniny a bude okí uvidíš

nickpick
30. jún 2020

@matilda72 nasa ma 10 mesiacov a 10kg, nikto a ani doktorka sa nevyjadrila, ze by jej bolo vela a to je kojena, prikrmy tvoria tak 20% jej stravy...na fotke nevidim ziadne obezne dieta, ako vobec niekto moze nieco take povedat....??? kazde dieta je ine, ma inu vysku, stavbu kosti, ak je podla Dr vsetko v poriadku ignoruj taketo komentare, dieta je vo vyvoji, ak sa stravuje ako pises nerozumiem preco by mala byt akoze obezna... dotycni nech si nastuduju co znamena byt obezny....

matilda72
autor
30. jún 2020

Nasa buchticka

matilda72
autor
30. jún 2020
vilma7
30. jún 2020

Tak 14 kg má môj 3.5 ročný syn!!! Takže je to podľa mňa ozaj dosť, stačí znížiť porcie a môže v pohode všetko ďalej.

anicka182
30. jún 2020

Nas ma 13mesiacov a vyše 13kg 🙂 ale zas je vysoký, ma 83cm

domka1205
30. jún 2020

@matilda72 náš 10mesacny má 13.5kg😁 ale aj 89cm 🙂

matilda72
autor
30. jún 2020

@vilma7 akoze vazili sme ju doma, takze beriem nasu vahu z rezervou a vazila.som ju poveceri (muz nastojil aby som ju vazila) lebo naposledy ked sme.ju vazili tak mal.doma 13kg a u dr. 12kg....lebo.ozaj.pije.cistu vodu, ziadne cukriky,lizanky ci pribinaciky este ani nejedla...jasne obcas ma kolacik ale pri mojej frekvencii pecenia raz za 2-3tyzdne 😂😂 to nie je podla mna vela....je pravda ona.je vasnivy jedlik, dnes prosim pekne zjedla nase prve ribezlie (prvy rok zarodil krik ) a madam vsetko zjedla (cca za taku malu mysticku) ....len ako znizit porcie, ako ju oklamat...

lucia147852
30. jún 2020

To je strašne individuálne
Moja v 14 mes mala 12 kg, teraz má 3,5 roka a 18 kg . Je ale vysoká. Nedávno stala vedľa dievčatka čo má 5,5 roka a bola vyššia. O takomto malom dieťati sa nedá hovoriť že má nadváhu alebo je obézne. Pokial sa stravuje zdravo určite nie sú má mieste žiadne diéty. O polroka už možno bude vyzerať ako koncentrák.

kristina2412
30. jún 2020

@matilda72 ked rada je , zamerala by som sa skor na znizovanie kalorickej hodnoty jedla, nie na znizovanie mnozstva. Napriklad skusit kupit alternativne piskoty- susienky ktore nemaju tak vela cukru, su sladene sirupmi, jablkom atd. Tak isto su na vyber rozne druhy cestovin , spaldove atd. Aj chrumky dostať spaldove a tie su dokonca aj chutnejsie ako kukurične.

kate_cs
30. jún 2020

@matilda72 nemám doma váhu, ale odhadujem, že okolo 11kg. Teraz už má 18 mesiacov a stále nosi veľkosť 80/86 a ja zas naopak počúvam, aký je maly a drobný. A pritom tiež by stále jedol, len je drobec a cely deň behá, nezastaví sa. Tiež nedávam žiadne sladkosti.
Podľa mna nie je dobre deti porovnávať. Ty musíš vedieť, že sa dieťa dobre stravuje a ty robíš všetko pre to, aby bolo zdravé.

margaretka_
30. jún 2020

Je blbost porovnavat. Niekto sa narodí 2 kg a 48 cm a niekto 4.5 kg a 56 cm. Jasne ze tie deti potom nebudu rovnako rast. Niekto ma 2 metroveho otca a vysoku mamu k tomu, niekto nízkych rodicov. Jasne, ze nebudu tie deti rovnake...
Nasi boli obaja baculate deti. Mladsi ma cez rok a pol a asi tych 14 kg (dlhsie som nevazila). Vzdy bol riadny bacul, ale beha cele dni, vytiahol sa uz dost. Je sice mimo tabuliek od narodenia, ale je dojceny, ma pestru stravu a nejedava sladkosti. Normálne zdrave baculatejsie dieta 😀 starsi tiez dlho priberal kilo za mesiac, mimo tabulky. Teraz ma 4 a pol roka a asi 22 kg (tiez som dlhsie nevazila) a asi 110 cm. Normálny zdravy chlap 😀 sestra ma o pol roka mladsich chlapcov a su o vela mensi. Ale tiez su v poriadku. Proste sa to neda porovnavat len takto cislom. Ja som bola tiez najvacsie dieta z ulice, tak som narastla na vyse 180 cm akurat 😀 moja mama kocikovala mna vedla susedky malinkej, ta je odo mna teraz tak o 2 hlavy nizsia 😀

1katus1
30. jún 2020

Nic si z toho nerob môj syn má 11 mesiacov a 12,5kg tak myslím že tých 14 kg v 14 mesiacoch bude mat bez problémov. Nie všetky deti sú chuducke hlavne že je zdravá

sasi_timi
30. jún 2020

Moja zas naopak v 14m mala 9kg a počúvala som dristy typu že čo jej nedám najesť, preboha ona je taká chudučká😱🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️ No jasne nedám jej cely deň najesť🤦🏽‍♀️ Vyprdni sa na take reči

vilma7
30. jún 2020

@matilda72 má len roztiahnuty žalúdok, keď budeš postupne uberať, žalúdok sa zmenší a prispôsobí. Lebo ak papá veľké porcie, zbytočne môže mať nábeh na obezitu. Ale ty vieš čo a koľko toho spapa. Má aj UM?

saskia_98
30. jún 2020

Moj mal v 14 mesiacoch 15/16 kg tak nejako. Teraz ma rok a pol a ma 17 kg. A je normalne. Neklamem ho a absolutne vahu neriesim. Moje 4 rocne krstna ma 17 kg a ona vyzera jak podvyživena pritom za den zje tolko toho co moj syn za 3 dni. Načo to riesis ? Sa rozchodi, vytiahne a bude. 🙂

janett_332
1. júl 2020

@matilda72 každé dieťatko je iné a netreba počúvať tie reči, že je bacuľka. A čo jej už teraz nebudeš dávať jesť? Veď vychováš z nej anorektičku! Ona ešte sto krát vyrastie, schudne, naberie, dieťa sa vyvíja a ona sama najlepšie vie, koľko potrebuje papať. Takže hore hlavu, vôbec nevadí, že je taká baculatejšia.

evitka83
1. júl 2020

@matilda72 vobec neries, kazde dieta je ine. Dcera mala rok, nosila ledva 74 a vazila cca 9 kg. Plus minus. Syn ma 3 mesiace a nosi 74 bodycka uz teraz a vazi cez 7kg. Takze tolko k porovnavaniu 😉

matilda72
autor
1. júl 2020

@vilma7 ano sme.aj na um 120ml rano obcas 90ml na.obed a 120-150vecer.....ale.skor ma 2krat 150 alebo 3krat 120ml....ako kedy

matilda72
autor
1. júl 2020

@saskia_98 akoze ja.som to.neriesila ale muz.zacal ...aj.starsia bola.bucka ale nie az taka a prisli 2roky a bojujeme.z.jedlon, bkomlex a.pediakid....a.to ma.18,5kg a vyzera ako z.koncentraku a ma asi 108cm ak nie aj.viac v jabuari mala.105cm ...aj dr ked sme boli v rocnej poradni mala.cez 12kg a drn ze to vybeha....zacnem viac zeleniny davat a.menej peciva a priloh...jasne.bude to jest ale trosku menej....ona je.neskutocny hlados a strasne rada je ona.si t.priam.uziva a od 11m papa sama aked nechce proste zatns.usta nepusti alebo zacne jedl hadzat na zem alebo ho puci to.uz.viem ze.ma dost....

deniskap
1. júl 2020

Nemusi to byt len o piskotkach. Zalezi aj, akema porcie hlavneho jedla. A nie je pravda,ze sa nic nedeje, pokial je zdrava, je to ok. Uz v takomto veku vznika nabeh na obezitu. Skus dat viac zeleniny na obed....

lianka123
1. júl 2020

@matilda72 ahoj. Hlasim sa, my este horsie. 13mesiacov 15kilov, vyska 86

lianka123
1. júl 2020

@deniskap no takto. To som si aj ja kedysi myslela. Pocas tehotenstva som pribrala 12kil9v, dieta sa narodilo 5kilove. Velmi dbam na zdravu stravu, ma stale zeleninu, vela ovocia, chude maso. Ma 13m a 15kilov