Aký máte názor na odklad MMR očkovania?

Zodpovedané
11. sep 2022

Dobrý deň,

16-mesačný syn mal odklad očkovania MMR kvôli nádche a prerezávaniu zúbkov. Celkovo nie som s vakcínou stotožnená, ale očkovať dám. Zatiaľ uvažujem nad odkladom, nakoľko ide chrípkové obdobie.

Aký je Váš názor?

Postačí očkovanie na jar/leto?

Je to vhodnejšie obdobie ako jeseň/zima vzhľadom na choroby, počasia?

Ďakujem

Dobrý deň,

očkovanie nie je vhodné odkladať. Je určené na vek 15. mesiaca, lebo vtedy je to do našeho očkovacieho kalendára pasujúce a treba dieťa chrániť pred ochoreniami v najnižšom veku, keď ochorenia spôsobujú vážne následky, ktoré očkovaním predchádzame.

Ak sa bojíte tohoto očkovania (čo je ale neopodstatnené a to prečo sa rodičia boja sú bohužiaľ nepravdy a hoax z minulosti), tak Vám odporúčam stiahnuť si túto brožúru. Pravdepodobne tam nájdete vedecké vyvrátenie všetkých mýtov, ktoré sú o MMR očkovaní.

https://www.sprievodcaockovanim.sk/ (kliknite na brožúra vpravo hore)

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas