Štvordňové bábo pije veľa mlieka

nadaa1
9. apr 2018

Ahojky moja malá ma len 4 dní a stále chce jesť nikdy nemá dosť papá každú hodinu 70 až 90 ml je to ok čo mám robiť stále plače je nespokojná má niekto skúsenosti ? Pije mlieko beba ja nekojím bo mlieko nemám a ktoré mlieko je lepšie hipp alebo beba dakujem

kacena4
9. apr 2018

ona povedala, ze je hladna, ked place? mozno ti len dava najavo ze je prejedena, ze si potrebuje odgrcnut, ze ju boli brusko ci len tak sa popestovat na rukach ak ma 4 dni casom sa naucis rozoznavat plac hlavne jej davaj mlieko podla davkovanie na 24hod. uz ako jej ho rozdelis do davok je na drobcovi kedy si bude pytat ci prespi v noci ci nie. ale ak place neznamena ze je hladna a pokazde musi jest ked zaplace tahat mliecko bude stale ked jej prilozis flasku k ustockam kedze babatka maju saci reflex

vandica
9. apr 2018

@nadaa1 moj tiež stále plakal, mysleli sme si, že je hladný, tak sme mu dávali stále viac a viac. Nakoniec mal reflux a plakal kvôli tomu. Vracanie nebolo nejaké extrémne, tak ma to nenapadlo, že by to mohol byt reflux. Povedz dr na poradni.

mirka17
9. apr 2018

@nadaa1 90 ml vypili moje 6 mesačné dcéry po 2 - 3 hodinách, sa nedivím že plače, problém bude niekde inde, ale hladom určite netrpí

martinap735
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinap735
9. apr 2018

@mirka17 no tak každé dieťa je iné, môj pil od prvého týždňa do 3 mesiacov 90-120ml kazde 3-4 hodiny, teraz vypije tak 150-180ml...podotykam vecer sa naje naposledy o 20tej a vydrží aj do siedmej rána bez papania.Ale súhlasím s tebou, že bábätko, o ktorom je v diskusii reč určite hladom netrpi

anjelicek26
9. apr 2018

Nie kazdy plac je hlad :( Keby tolko pije kazde 3-4h tak v poriadku, ale takto teda nie :( Urcite mas lekara po ruke, chodte k nemu. Nas syn mal napriklad laktozovu intoleranciu, s kazdeho jedla ho bolelo brucho, on reval non-stop. Najdite pricinu. Ale neprekrmovat. Lebo ked v brusku miesas natravene a nove mlieko, tak aj s toho brucho boli.

pininka
10. apr 2018

Moze ju kludne boliet brusko. Mozes skusit ine mlieko, tazko povedat ktore sadne tvojmu dietatu. A u 4 dnoveho uz vies ze nemas mlieko? Ved to ste este v porodnici,ci? Moj najstarsi vypil 6 dnovi 120ml, ale potom bol kludny,neplakal.

janickacrazy
10. apr 2018

No možno jej to mlieko nesedí za mna teda Beba u nás bola najhoršie mlieko, aké sme mali, mojmu sadol Nutrilon HA, mal citlivé bruško, ale ja som ja kojila, aj prikrmovala od začiatku. Skús ju nosiť na rukách a nedávaj jej jesť tak často, skús tak po 2 hodinách. Može to byť aj ten reflux alebo ju bruško bolí, ťažko povedať. Určite sa porad aj s lekárkou.

dzinka777
11. apr 2018

My sme tiež riešili pitie mlieka u nášho drobca.Vypil naraz 150ml a to mal len pár dní.Vždy si pýtal mlieko keď sa zobudil (vypil 150ml) a o 2 hodiny chcel spať tak zas plakal (prestal plakať iba keď dostal mlieko - ďalších 150ml). Riešili sme to s doktorkou,spísali sme na papier presne kedy pil a koľko vypil. Vravela mi že keďže pije moje mlieko to nevadí. Ale keby pil umelé mlieko,tak by to už určite riešila. Po čase sme zistili,že mlieko si pýta hlavne kvôli tomu,že chcel podudľať cumlík na fľaši -pred spaním (som si vravela,že nie je možné žeby po 2 hodinách zase vypil ďalších 150ml. Do dvoch rokov keď sa v noci zobudil a nemohol zaspať po čase si hneď pýtal mlieko,lebo vedel že hneď zaspí.

zavolaj lekárke (naša mi stále vravela, že radšej dopredu zavolať a ona mi povie ktorú hodinu mám s malým prísť) aby sa nenakazil od iných chorých detí v čakárni. Nemyslím si že tvoj maličký je hladný. Myslím že lekárka ti najprv odporučí zmenu mlieka a keď sa nič nezlepší budete musieť hľadať inú príčinu.

Ináč v nemocnici mi vraveli,že na začiatok mám kupovať Nutrilon HA lebo je hypoalergénne.

mata44
11. apr 2018

Nasa pila vtedy ledva 40ml, ale je pravda, ze kazde dietko je ine ... skus si najst clanok na mama a ja tusim to bolo, 4 rozne druhy placu babatiek a ako ich rozoznat, su tam aj videa a fakt to funguje. Ja som po 1 dni, ked som sa na to sustredila, vedela rozoznat minimalne plac od hladu a od bolesti bruska. Dost mi to pomohlo na zaciatku 🙂

flair555
12. apr 2018

Po 4 dňoch vyhlásiť "nemám mlieko" je prinajmenšom zaujímavé ..radšej si ho skúšaj prikladať čo najčastejšie..kojenie je viac ako len príjem stravy

simca06022011
12. apr 2018

Skor je prejedena... dobre jej miesas tu BEBU? lebo takto vela mojej mame pila dcera (moja), kedze jej zarabala riedku vodu... ak sa dobre podla krabice zamieas, tak urcite nebude o hodinu hladna zase.. skro nieco ine ju trapi.