Malá vstáva skoro ráno. Kedy sa konečne vyspím?

kukona1
18. mar 2009

Nenašla som tu takú tému....
aj vaše deti vstávajú na svitaní a vy by ste ešte spali? Mna ide porazit,ked malá o štvrtej alebo okolo piatej vstane,vyskočí na rovné nohy a hned je schopná života..džavoce,rozkladá na posteli okolo nás hračky a každých 5 minút sa jej žiada ciikat,pit,papat..hrat sa..len aby nás za každú cenu dostala z postele von...a vždy ked si poviem že si ráno trochu pospím že pojdem do roboty neskor..tak práve vtedy ona vstáva o štvrtej..ale od toho sa potom odvíja celý jej den..vlastne celý den poslúcha a ked prídem z roboty,tak je zlá,umrnčaná...nemožem sa s nikým rozprávat a už vobec nie s mužom..okolo osmej pravidelne sa pýta spávat...spí v podstate celú noc,len okolo druhej nadránom chodieva cikat ..
a cez den nespáva vobec ... 😖 ☹
kedy sa konečn vyspím? 😨 😢

dena883
7. dec 2012

@zelmirka1 ahoj viem ze si to pisala uz par rockou dozadu a tak sa chcem spytat ci a kedy sa vam popravil tan nestastni spanok.Tak ako si pisala tak tak to mam teraz ja a uz som hotova tak dufam ze aspon o hodku sa nam to popravi Spaval najskor v noci zle kojila som ho aj 10-15krat potom som povedala dost a prestala som kojit no noci hroza a strach vstal o 3-4 a bol hore aj do 6 to trvalo asi tyzden odvtedy spi sice celu noc ibaze o pol piatej maximalne do stvrt na sest je hore.Vsetky mamicky tu pisu ze to trva dlho a ze uz si zvykli juj dufam ze nam sa to upravi 😉

zelmirka1
14. dec 2012

@dena883 kým som to riešila a stále hľadala nejaký režim tak to bolo desné, fakt to nemá zmysel lebo som stresovala seba aj malého. Nám sa to postupne upravilo keď sme prešli na jeden spánok denne a začal spávať ráno dlhšie a cez deň pekne spal. Úplne ťa chápem, že si unavená lebo takto skoro je to fakt náročné, ale ver mi, že časom sa to upraví, keď to beriem dnes keď má 4 roky tak si hovorím, že som zbytočne sa nervovala a riešila furt niečo.
Dnes ho musím budiť do škôlky a spí ako drevo 😀 (samozrejme cez víkend keď si môžem ja pospať tak je hore zavčasu akoby mal v sebe zvláštny radar a presne vie kedy je víkend 😀). Nie je žiadna univerzálna rada, len vydržať, mne dosť pomohlo keď som si povedala, že sa proste prispôsobím ja jemu a že to zvládneme, potom som bola psychicky viac v pohode tak sa to celé zlepšilo. Skúšala som aj rôzne rady z tej knižky Každé dieťa sa vie naučiť spať ale to bolo len horšie, každé dieťa je iné, má inú potrebu spánku, aj dospelí sú niektorí ranostajovia a iní spachtoši.
Držím palce, za pár mesiacov budeš zase riešiť niečo iné neboj 😉 .

dena883
16. dec 2012

@zelmirka1 dakujem si zlata🙂

ktalcikova
19. dec 2012

naša Simonka má 19mes. a dnes tiež od piatej hore, a to tento tyzden už druhy krát takto buntoší, tiež som z toho na nervy, hodinku je s nou muž a potom od 6-tej vstanem ja........... ale ukludním ťa mám doma dvoch pubertákov a tí by spali celé doobedie keby mohli, takže ono sa to určite zlomí.........my sa s mužom smejeme , že sme sa už konečne mohli
vyspať ale naša malá Simonka sa postará o to aby sme si na to ešte zopár rôčkom počkali 😉

mirkajanik
20. okt 2013

damy, my sme to vyriesili k obojstrannej spokojnosti. dietatu sme kupili vreckar za postel. alzbetka si tam nahadze vsetky oblubene hracky a knizky, s ktorymi sa rano vyhra a my sa trochu viac vyspime.

vreckáre sk, tam nájdete inšpirácie

dossy
30. okt 2013

@feldus ja mam ten isty problem..a jak Sá menil cas je to este horsie.pravidelne o piatej sme hore. Pustim spievankovo a som rada ze ma princezna este neriesi. Cakala som majaku utechu...ze to hadam prejde alebo Sá to casom zlepsi ale ako citam bude to este zabava. Este ze mame tatinka ranostaja. 😀 😎

bonnie29
13. aug 2016

Uz trosku starsia tema ale u nas rovnako...maly vstava okolo 5...uz sa stalo ze aj o 4 uz nechcel spat..v noci sa tiez budi aj neviem kolko krat...vsade pisu ze deti na um spia celu noc aj dlhsie no my sme asi vynimka...kazde rano dufam ze potiahne dlhsie

mayama
13. aug 2016

@bonnie29 skus urobiť na večer to posledné papanie silnejsue

katkakovac
13. aug 2016

Kniha Kazde dieta moze dobre spat. Je tam vysvetlene ako a hlavne preco naucit dieta dobre spavat. A este u nas pomohla zatemnovacia roleta u maleho v izbe. V lete vstaval o pol 6, teraz potiahne do pol 7, co uz je znesitelne. Zaspava sam vo svojej izbicke, spi od 8 do rana. Naucili sme ho to v 8 mesiacoch, odvtedy sme mali pokoj. Teraz mam 4 mesacnu dceru a za 2-3 mesiace to naucim aj ju😉

katkakovac
13. aug 2016
bonnie29
16. aug 2016

@mayama silnejšie ako viac odmeriek? to b som mu nechcela dávať, keďže na návode píšu aby sa nedávalo viac ani menej

bonnie29
16. aug 2016

@katkakovac máme takú roletu ale jemu je jedno či je tma či svetlo..zobudí sa tak či tak...a ako ju to chcete naučiť?

u2jana
16. aug 2016

@luciadan
mne všetci vraveli, že sa to zlepší, keď pôjde do školy, ale prázdniny, neprázdniny, sviatok-piatok, dcéra je furt hore o 5,30 :D
a samozrejme následne je hore aj syn.
Ale už to tak neprežívam, proste zobudí sa, kreslí si, hrá sa, ja tak na pol oka som už síce hore tiež, ale je to lepšie, ako keď bola maličká a hneď sa jej bolo treba venovať.

ale zas to má aj dobré stránky, netreba ju budiť do školy, nikdy nezaspíme a hlavne večer po 20,00hod je u nás ticho a kľud. Môžeme si s mužom pozrieť film, porozprávať sa...

monhla
16. aug 2016

@katkakovac Ani tá kniha nefunguje na 100% 😉 U nás má zatiaľ skóre 50%. Najmenšiu v štatistike ešte nemám.

bonnie29
16. aug 2016

@u2jana no už je fajn, keď sa sama zabaví...lenže malý sa odvtedy len nosí na rukách skoro stále a to je teda pri jeho váhe fuška..ani ja tomu neverím, že sa to zmení a bude dlhšie spať

katkakovac
16. aug 2016

@monhla tak niekde robite chybu. Aj syn mal teraz blbe obdobie, znova mal problem zaspat, vybiehal z postele. Vyskusala som nedat ho spat, ale bol unaveny a zly. Takze pekne krasne som ho ulozila, sadla som si k dveram a ked vybehol z postielky, pekne krasne naspet. Trvalo to 2-3 dni a uz znova pekne zaspava. Treba byt dosledna a vydrzat. Moj syn je trvdohlavy spekulant, 3 noci prereval ale pomohlo to. Odkedy poriadne spava, je spokojny, kludnejsi a hlavne tolko nemrnci. A spokojna som aj ja, lebo si dobre pospim.
@bonnie29 vsetko je v tej knihe. Pokial ma dieta pravidelny rezim a skoro sa to budi, musis bud ubrat na dennom spanku alebo davat spat trochu neskor. U nas to tiez chcelo skusat rozme varianty, ale nakoniec spava od 8 do pol 7, od 12 do 3. A ked aj nespi, tak lezi v postielke a hra sa z dudlom, mojkacom, alebo si rozprava. Vsetko sa da, len treba byt dosledny a hladat, co vyhovuje.

monhla
16. aug 2016

@katkakovac V tom je to - ja som ju revať nenechala. Moja pri "revaní" od narodenia vracala 😝 a okrem toho som ju revať nechcela nechať. Nakoniec sa to naučila sama aj bez nás 😉 Na mladšiu to fungovalo. A dokonca ber revu. Pekne sme ju uložili a po chvíli odišli. Keď čo i len "mrnkla" tak som pribehla. A za 2 noci spala pekne. Preto viem, že tá kniha môže niekomu pomôcť, ale nie "každé dieťa"

mayama
22. aug 2016

@bonnie29 pozri ak mas mimi ktoré ma 4 kg pri narodeni tak si pýta viac a preto ti neprespi keddze je hladné ak mas už prikrmujes daj mu na večer kašu čo zasýti a ak ešte dávaš umelé mlieko tak daj o 1 odmerku viac alebo daj comfort ktorym zasytis viac isté ak ma dieťa viac než 2 mes

bonnie29
23. aug 2016

@mayama malý má 4m a má cca 7500g...avšak najviac mi vypije 130 občas 160ml a za noc papá až 2x...kašu normalne lyžicou?

mayama
24. aug 2016

@bonnie29 mne začala prespavat celú noc od 2 mes cca o7 zaspalo a okolo 6 -7 bolo hore najprv som dávala nutrilon comfort potom keď som prikrmovala večer okolo 6 kaša a spala celú noc

milka1988
20. mar 2023

No čo ženy ako sa to zmenilo za tie roky? Kedy začali dlhšie spávať deti?