Mám dcérku ľaváčku

adulik1976
18. feb 2012

Ahojte prosim o radu mam dceru Misku v maji bude mat 6rokov je lavacka ja s manzelom sme pravaci mame problem z vystrihovanim aj pisanie neviem ako jej to mam ukazat mame aj noznice pre lavakov vystrihuje ako keby nato nevidela uz som z toho zufala neviete poradit?
DAKUJEM

mamavera
18. feb 2012

@adulik1976 pri písaní si sadni oproti nej, ty to budeš mať síce hore nohami, ale pero budeš mať v pravej a ona v ľavej. ja som tak cvičila písanie s deťmi. Inak tie nožnice, s tým som sa ešte nestretla, mám v triede každý rok pár ľavákov a s nožnicami pre ľavákov strihajú v pohode. Ale skús, či by sa jej nestrihala lepšie pravou, mala som aj také prípady, deti jednoducho doma nožnice pre ľavákov nemali, tak strihali pravou. Možno je skôr chyba v tom, že začínate neskôr ako je bežné, myslím strihanie, tvoja dcéra zrejme nechodí do materskej školy, preto máte problémy.

adulik1976
autor
18. feb 2012

@mamavera viem je to neuveritelne,ale do skolky zacala chodit mala 2,4roka je to tak a aj trosku smutne

andrejka1974
18. feb 2012

ja mam syna lavaka a pisat sa naucil sam pravak ho to nenauci a dokonca sa naucil pisat tak ze si to nerozmazaval a tak si hned vypytal plniace pero predtym mal obycajne 🙂 🙂 🙂 on ma problem ten ze je dmo a pravu ruku nevie vobec pouzivat a to ma uz teraz 18 rokov lavak je od malicka aj striha vsetko robi lavou rukou a nic nemal ako pre lavaka skoro vsetko zvlada na co nepotrebuje obe ruky ale naucil sa aj zapnut zips snurky sice si nezaviaze ale daju sa kupit zalepovacie topanky 🙂 🙂 🙂 je sikovny ver tomu ze to tvoja velka slecna zvladne 🙂 🙂 🙂

traktor
19. feb 2012

ja mam doma tiez lavacku, a presne ako pise
@andrejka1974 , aj nasa sa vsetko naucila sama, postupne aj v skôlke, ..v skole jej pisanie nerobilo problem..je vyslovene lavacka..neboj, aj tvoje dieta to zvladne..tak ako to zvladaju deti pravaci, tak to zvladnu aj lavaci, lebo je to pre ne prirodzene..len ich netreba nutit pisat opacnou rukou 😉

mamavera
19. feb 2012

@adulik1976 to nemyslíš vážne!!!!! V tom prípade by mala vedieť strihať vo svojom veku úplne perfektne a mať ruku rozcvičenú a pripravenú na písanie.

adulik1976
autor
19. feb 2012

Je to tak preto som dala aj odklad do skoly som si ista ze neni pripravena do skoly aj napriek tomu ze ucitelka tvrdila nieco ine len teraz riesim ci do nulteho alebo skolka aj som sa pytala v skolke a povedala ze ona nevie je to moje rozhodnutie

cellesta
20. feb 2012

@adulik1976 aj ja mam doma lavacku a ide do prvej. od malicka robi vsetko lavou rukou, od jedenia, kreslenia, strihania a to nema ani noznice pre lavakov a teraz uz aj pisania... nikdy nebol ziadny problem, vsetko sa naucila sama 😉 niektore deti su sikovnejsie, niektore menej ale vsetky sa to naucia.

adulik1976
autor
20. feb 2012

Dakujem za povzbudenie ja som si myslela ze to vsetko ju mam ucit ja ked vidim obrazky na vystavke ake su pekne hned viem ze ten ........je mojej dcery

adrianaza
23. jan 2014

@mamavera dobry den, Vy ste pani ucitelka? Chcela by som sa opytat, mam syna ma 4,5 roka, bude asi lavak a neviete nahodou ako to je s tymi testami, to robia v skole ze ci je lavak a ktoru hemisferu ma dominantnu? Tiez je narodeny na konci leta, ako sa rozhoduje o takych detoch ze kedy pojdu do skoly - testy? Syn pise niekedy zrkadlovo, sice zlava do prava ale jednotlive pismena sprava do lava a nieco napr. aj zdola nahor - cislo 1. Vadi to, mam ho to ucit ako to ma byt, alebo to nevadi a ucitelka v prvej triede ho nemusi napravat? Dakujem za odpovede.