Má môj ročný synček dostatok spánku?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

môj ročný syn začal odmietať doobedný spánok. Tým pádom má len 1 spánok hneď ako sa naobeduje. Je to cca o 12.30. Spinká len hodinu, maximálne 1,5 hodiny. Večer ho ukladáme okolo 19.00, kedy máme rutinu - krátky kúpeľ, mlieko, uspávanie.

Od narodenia bol zlý spáč, budil sa kľudne aj každú hodinu. To bolo veľmi náročné. Priemerne sa budil každé dve hodiny, výnimočne potiahol aj tri. Teraz odkedy má len jeden denný spánok, tak nočný sa výrazne skvalitnil. Prvý spánok má aj 4 hodiny, raz dokonca 6. Po zobudení dostane mlieko a spí 3 hodiny. Potom mlieko a viacmenej spí do rána. Vstáva okolo siedmej.

Nie je tá hodina spánku cez deň málo?

Synčekovi to tak vyhovuje. Cez deň je spokojný a hravý. Jeho uspávanie po obede aj večer trvá asi 5 minút.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je to málo. O tom svedčí aj to, ako sa polepšil spánok v noci. Presne takto mu to vyhovuje a je to tak dobre.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas