Mama mi pomáha s malým. Kto pomáha s deťmi vám?

bubinko83
27. júl 2009

Viete mi pravdivo odpovedat? Ja musim povedat,že mi velmi s malym pomaha moja mama.Ale problem je v tom že jeden tyžden tyžden robi a druhy je vždy v robote.Ona mi tak neskutočne pomože snim,že som aj s malym aj oddychnuta.Horšie je to ten druhy tyžden,ja som upne neštastna ,že mi nema kto pomoct,nič nestiham a jednoducho ho v tomto obdobi aj tak trochu nezvladam.Neviem ako ho zabavit.Ked ho dam do bežky taha ma za nohu,že chce ist na ruky,na rukach sa zase pyta dolu,stale chce chodit za ručičky ,lebo sam ešte nevie.Ja neviem či je chyba vo mne že ho niekedy nezvladam a mama to vie s detmi lepšie. 😒

trixi
28. júl 2009

ano, pomaha partner a moji rodicia - velmi. Boli super ked som po porode prisla domov, chodili mi nakupovat, dedo upratal, mama navarila, takze ked maly spal mohla som si pospat aj ja. Ja som sa len venovala malemu a kojila. Takze ziadny stres, depresia. Nasi pol roka nikam necestovali, len pomahali. Po pol roku ked boli na cestach mi pomahala strazit maleho nasa rodinna znama, pretoze som uz musela do prace. Teraz ked su nasi doma, babka sa vytesuje z vnucika a pomahame si navzajom. Oni sa pohraju s malym, ja im skocim nakupit, upracem, napeciem, babka obcas navari a tak pod.

pancake
28. júl 2009

ja zijem v uk, takze bez rodiny a priatelov. mne pomaha iba moj muz a dobra nalada. 😀 😀 😀 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinkab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luucusik
30. júl 2009

ahojte...
tak keďže žijem vonku,rodičia mi pomáhať nemôžu...ale mala som šťastie na svokrovcom...takže oni mi veľmi pomáhajú...taktiež aj manžel... 🙂

kikatko
30. júl 2009

ahoj,
ja mam na pomoc moju babičku, teda malej prababičku.ma už sice 85 rokov ale je v mnoho čipernejšia ako moja mama.nemusite sa bát že ju nejak velmi zamestnávam 🙂 ma čisto strážiaco- kočikovacio funkciu. pokial ja varim a robim veci doma , babička si pri malej čita či vyšíva.bývame spolu s babičkou na dome a kedže už nezvladala sa sama onho starat, vyriešili sme to takto.ona je štastná že je ette užitočná a ja nepotrebujem žiadnu ohrátku či chuvičku. sem tam sa s nou ide po ulici pokočikovat a to ich nevidim tak 3 hodiny- babička sa pýši a malú natahuje tak pol trenčína. takže u nás je to takto
a polovička ma malú každý den na hodku iba pre seba- to je moj free time na cvičenie,pokec s kamoškami a tak

eimiky
30. júl 2009

Cez týždeň mi nepomáha absolútne nikto,muž je v práci, chodí domov v noci a pokial a cez víkend chodíme občas k našim tak oni mi pomôžu ale niekedy som celý týždeň na malého sama.No ale zvládam to,nejak som si už na to zvykla, že som často sama s malým.Je to určite fajn, keď vám má niekto dieťa povarovať aspon na chvilku.

bibi1711
30. júl 2009

my byvame 450 km od nasich aj manzelovych rodicov. ani po porode u nas nikto nebol...manzel robi od siedmej do piatej, kym dojde domov je aj sest, tak som sama...bez malej som bola max.2 hodky raz.

liska
31. júl 2009

my mame obidve rodiny 1500 km vzdialene, kazda na inu stranu 😀 manzel odchadza rano o 9 a prichadza v noci okolo 22.30, medzitym 2 a pol hodinova pauza poobede, takze nielen ze sama,ale total sama 😀 pretoze pri "normalnych" pracovnych dobach moze manzel pomoct aspon pri tych vecernych ritualoch - kupanie, papanie, uspavanie...pocas prveho tehotenstva som si hovorila,ze si to neviem predstavit, teraz to robim s dvoma a vcelku pohoda 😎 po porodoch tu bola moja mamina vzdy mesiac a pol, co bolo super, ale mozem zodpovedne prehlasit, ze teraz je to este lepsie, som zorganizovana, isteze niektore veci isli bokom,ale zaklad stiham a po 2 mesiacoch uz aj net 😀 vsetko je o zvyku,o dobrej organizacii a ked sa musi, ide to, ja uz rozmyslam o tretom 😎 co je ale uplne najpodstatnejsie pri tom vsetkom: zdravie maminy a deticiek, ked je toto, da sa vsetko 😵