Maminy po IVF. Pridajte sa!

lucia.kl
2. sep 2010

čaute, tak je načase, aby sme sa s neplodnosti presunuli sem 🙂

l.u.c.i.e
3. sep 2010

@denis19, já už mám vařeno 🙂 Udělala jsem jen rychlé špagety s omáčkou.
To taky známe. Malej se nám začal zvedat. Vždy řve, když ho nechci přitáhnout k sobě 🙂 Ani hračky ho někdy nebaví atd... Nejraději by s maminkou koukal na net či telku 😀

denis19
3. sep 2010

@l.u.c.i.e no s tím zvedáním,ale opatrne, je ješte malinký 🙂 no nás také nebaví hračky denne a treba milovala kolotoč a ted je z nej na pokraji hysterie,normálne jsem ho musela odmontovat z postýlky!!!! Každý den proste neco nové, tak jsem dnes usedla za net a objednala nejaké hračky, v zásade jsem ji ješte nic nekoupili ,my jako rodiče, vše co jen dostala a podedila a ty podedené hračky to je super, neboť je jich hodne a tak mohu každý den vytáhnout neco nového! Hele co jsem i objednala 🙂 http://www.hanashop.sk/obchod/detsky-sortiment/... 😀

l.u.c.i.e
3. sep 2010

@denis19, neboj se, nezvedám ho pořád. Jen občas a na krátkou chvíli. Vím, že je ještě malinký 🙂
Taky jsme podědili spoustu hraček, tak je taky měním. Některá hračky jako dárek nemám ještě ani rozbalené 🙂
U nás kolotoč zatím dobrý 🙂
Páni, to jsou moc hezké zvířátka. 5 lodií, to se malá nebude nudit 🙂 Je jen škoda, že je to vždycky všechno jen na chvíli. O oblečení ani nemluvím. Zítra nám budou 2 měsíce a my už nosíme oblečení na 3 měsiční mimino.

denis19
3. sep 2010

@l.u.c.i.e na margo oblečení!! Lucko, naše je nedonošená a já ji dávám body s dlouhým rukévet to z Tesca 6-9 meesícu!!!Chápeš? a je jí relativne fajn,trochu delší rukáv,ale jinak pohodička!!!! To a snad se nebude nudit, jediné štestí je v tom,že je také mám potom komu posunout a budou delat radost dýl 🙂

l.u.c.i.e
3. sep 2010

@denis19, koukám, že Tesco má nějaké divné číslování 🙂 Já už taky dávám věci stranou a brzo se budou přesouvat na výpůjčku dále. Moje kamarádka je těhotná, tak to využije po nás a jestli se nám za 2 roky poštěstí, tak si to zase vezmeme my zpět.

denis19
3. sep 2010

@l.u.c.i.e chcete jít do toho znovu? Ať matýsek není sám? No super!!!!! My už ne, jsme na to už mooc starí,ale je fajn nemít jen jedno! Tak Karolínka práve super poblinkala celou deku 😀

lucia.kl
autor
3. sep 2010

@l.u.c.i.e
@denis19 tak pozerám, že ste dnes mali súkromnú debatu🙂
čo sa oblečenia týka, tak nosíme 62 -68 ale nohavice stále 0-3 m. baby majú krátke nohy 😀
no ako dobre, že ja už babám zaobstarávať súrodenca nemusím 😀 tak za desať rokov im možno zadovážim bratríčka, ale len ak tak prirodzene, darovala som zvyšných mrazáčikov 😀

denis19
3. sep 2010

@lucia.kl také jsme chteli darovat snehuláčky,ale nemohli jsme ☹ a také máme krátké nohy 0-3 oblečko 68, je to nepomer,ale ony to holky dobehnou,no ne? jakou máte dnes holky náladičku?

lucia.kl
autor
3. sep 2010

@denis19 skvelú, práva sa chystáme do kostola na prípravu - baby maju v nedelu krštiny.

denis19
3. sep 2010

jéje toto letí!!!!!!! tak hezké prípravy a potom i krst!!! teda krsty! 🙂

lucia.kl
autor
3. sep 2010

@denis19 ďakujeme 🙂

denis19
3. sep 2010

tak jaký byl nácvik @lucia.kl

lucia.kl
autor
3. sep 2010

@denis19 konečne posledná a vôbec netuším čo tam ujo hovoril, som sa venovala alexandre, ktora tam začala nariekať 😀 potom som počúvala len to ako to bude prebiehať.... takže teším na nedelu 🙂

denis19
3. sep 2010

@lucia.kl tak já mám pocit, že dnes odpoledne Karolína zvrací i to co snedla minulý týden!!! Tolik nezvracela ani nepamatuji ☹ a nerozumím tomu, že to je tekuté mléko, vubec není natrávené, jako by se ani nedostalo do žaludku, či co!!
A krst budete delat doma, jako ,že varíš, pečeš a tak? 😉

lucia.kl
autor
3. sep 2010

@denis19 tak také obdobie s grcaním mala aj moja nicolka, čo spapala to išlo okamžite pri odgrgnuti von a skončilo to tak, že som jej musela zmeniť mlieko, neotvorila si dnes novu krabicu z mliekom??? alebo včera???

ja po krštinach nepripravujem nič - pri týchto dvoch potvorkách nestíham, ale ideme k mojej mame, tak ona pripraví 😀

denis19
3. sep 2010

@lucia.kl tak u maminky, to bude super.
Ne ,není nová krabice s mlékem,ale ona je tak neposedná,stále šermuje a kope s nohama, že nekdy ji neuhlídám a potom to teče až do dalšího krmení! A to se mi u jídla ješte i posrala, tak jsem ji musela hodit čerstve najezenou pod sprchu, tak to máš jedno s druhým 😀 😀 Ale je pravda, že dnes jsem ji nedala cviklovou šťávu, jak to delám, byla jsem líná ji delat a tak jsem ji do mléka dala Maltofer kapky, to je železo na chudokrevnost a takto to dopadlo a takto to vlastne bylo i v tom období co jsem ji ty kapky dávala, než jsem dostala radu na tu cviklu!!!!
Lucka, takže Nicol má jiné mléko jako Alexa? A to se muže stát takovýto grc i pri tom samém mléku jen nové krabici?

lucia.kl
autor
3. sep 2010

@denis19 nicol mala iné mlieko, mala asi mesiac hami no a potom mi začala z ničoho nič všetko grcať a ked som dala aj jej bebu, tak prestala. no a stalo sa nám, že som otvorila krabicu a obe baby chitili hysterický záchvat a odmietli ju piť, a ked som otvorilka inú, tak tú pili

gabulik77
3. sep 2010

ahoj holky já měla zase celý dnešek pestrý, dopoledne procházka, po obědě jsem tu měla kámošku a po třetí hodině jaem jele s manžou an jeho firemní akci, která byla venku. Počasí v Praze bylo fajne, 19 stupňů takže pohoda, svítilo i sluníčko. Pěkně jsme si to užili, jen domu jsme přijeli v půl deváté večer, tak jsem malého už nekoupala a nechce se mu teď usnout. Spal tam v kočáře i v autě po cestě tam, tak je asi vyspalý... Na dnešek taky nespal moc dobře, každou chvilku se budil bolením a v jednu už jsem chytla malinko nerva, tak jsem naklusala na manžu, který byl ještě u počítače, ať si ho jde nakrmit a obstarat, když je ještě vzhůru, tak se o něj celou noc staral. Vzal si ho do obýváku a spali tam spolu. Několikrát se mu ještě v noci vzbudil, ale byli tam do rána a já se do osmi hodin vyspala🙂 Manža jel pak do práce, ale jen do 14 hodin, pak měli tu akci. Brala bych to takhle každý víkend🙂) ale to by asi neprošlo

l.u.c.i.e
4. sep 2010

Dobré ránko,

@lucia.kl, koukám, že jsi po mě převzala štafetu a mělas s Denis soukromou skupinu taky 🙂
Užijte si přípravy a pak křtiny. Určitě se určitě moooc těšíte.

@denis19, to je mi líto, že malá tolik zvrací. Už je to lepší?

@gabulik77, to máš hodného muže, že se o Petříka tak hezky postaral a tebe nechal vyspat 🙂 Jen ať se taky stará, že? Ten můj se taky stará. Pravidelně koupe a tak. Jen krmit nemůže 😀

lucia.kl
autor
4. sep 2010

@gabulik77 ja nechavam vikendy pravidelna mm, aj teraz je s deťm vonku a ja mam voľno 🙂 to ja som včera bola s deťmi v meste, išla som kupiť topanočky na krst a kupila som velke ☹ a to som ich prirovnavala k topankam, čo mali na nožičkach, som to nejak neodhadla ☹

@l.u.c.i.e no tak ked si odišla, tak musel niekto pokračovať 😀

tak si predstavte, mne dnes baby spali od osmej večer do štvrtej do rana, neuveritelne 🙂 som im otvorila okno a dala ich do spacich vakov, tak možno aj preto a mali v izbe vyvešane pradlo 🙂

uvažujem, či zbehnem do toho tesca kupiť nove tie topanočky ...

l.u.c.i.e
5. sep 2010

Ahoj,

páni, to je něco. Ani pro ty děti nemůžou dělat lahvičky v pořádku. Ale když je to stahování z preventivního důvodu, tak můžeme v léku pokračovat dál, ne? Nám to gumové kapátko nezapáchá...

denis19
5. sep 2010

Dobré ránko, no tak to je super!!!! A co ted? Jdu to očuchat,ale už i tak mám husí kuží!! K sakru!
Co jinak deláte devčata?

denis19
5. sep 2010

Tak já tam nic necítím a ,idkyž zkuším mléko ,tak žádnou pachuť také ne,ale ted když to vím, si asi koupím klasické naše déčko!!!!
@lucia.kl jo a Ty radeji nad ránem ješte hají a nesurfuj po nete 😀 😀 😀 😀

gabulik77
5. sep 2010

tak nám to kapátko taky nezapáchá tak snad v pohodě.

denis19
5. sep 2010

@gabulik77 takjak jsem četla na UM, tak HA Nutrilon asi také nic,co? Holka tak je to asi fakt na zkoušení mléka,aby se Péťa tak netrápil, nedočetla jsi se neco o tom france lait? zkus to eventuálne, anebo zkus klasicky prevarenou vlažnou vodu na podporu stolice, u nás to nekdy zabralo,ale neboj, z toho Péťa fakt vyroste, jak bude vetší a silnejší a na ty probiotika, bych se stejne nedala zlomit 🙂 když už stolice není mekká, tak on se naučí časem ji vytlačit sám, možná i zapájí špatné svaly, musí na to prijít 🙂

lucia.kl
autor
5. sep 2010

@denis19 to ja som krmila deti, preto som tu pobehovala 🙂 no ja som ho prestala dávať a v utorok sa poýtam dr. že čo a ako. no a v utorok idem dať detičkam nastreliť naušničky, tak dufam, že to zvladnu 🙂

my už máme krštiny za sebou, no a prišli sme domov o siedmej, sme boli si ešte posedieť a bolo super...... no a domov sme prišli v novom kočíku 🙂))

denis19
6. sep 2010

Dobré ránko devčata!
Vidím, že nedela byla relaxační...co deláte?
@lucia.kl kam jdeš holkám dát nastrelit naušnice? Také to mám tento mesíc v plánu,ale zároveň mám malé obavy,aby ji nenapíchli nejaký špatný bodík ☹
@gabulik77 tak ako? Stále se to nelepší s Péťou,ale fakt to chce jen trpelivost...a Tobe je jak?
@l.u.c.i.e tak co víkend a Matýsek? jak se vlastne píše jméno Matýsek?

lucia.kl
autor
6. sep 2010

@denis19 dobré ránko, tiež ranné vtáča?? mňa nejak bolí hlava, ale to bude asi tým alkoholom čo som mala asi po dvoch rokoch 😀 😝
náušničky idem dať nastreliť k detskemu lekarovi kam chodime, dostanú titánové naušnice 😀 aspoň nehrozí alergia.
a neni Mates náhopdou Matúš??? mňa vždy napadne hláška s filmu S tebou mě baví svět.... Matýsek se posral. durch??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 @l.u.c.i.e dufam, že si sa na tom tiež zasmiala a neurazila 🙂
@gabulik77 ako sa maš???

denis19
6. sep 2010

@lucia.kl
@gabulik77
@l.u.c.i.e
holky, mám ješte jeden dotaz.....mely jste co jste už matky a máte doma miminka už návštevu? Nemyslím rodiče,či kámošku na kafe,ale návštevu treba na celý víkend i s jejich dítkem?
Já bych mela mít takovou,svou nej kamarádku s manž. a dcerou ,ale mám i z toho nejak obavy! Vím,že nestihnu varit, to nereším , a že nebudu mít uklizeno,ale nejak mám strach, že se jim nebudu moci dobre venovat , a že tím pádem si to odneseme všichni. Včera tu byl totiž muj bratr s prítelkyní, jsou oba úplne super,ale já si až potom uvedomila,kolik času je treba venovat Karolínce,a že potom s nima porádne ani neposedím, nepokecám a nakonec naše malá z toho byla tak vykolejená, že celý den nespala.....je to asi jiné u mých rodiču, kde se také promele hodne lidí,ale je to veliký barák a já se tam mám s Karolínkou kam schovat,ale kde se chcovám v 3+1????? Jsem magor či opodstatnené obavy?