Mat druhé bejby alebo ísť do práce? Aké sú vaše skúsenosti?

selene12
20. jún 2019

Ahojte. Prosím vás ako vedieť ci ísť do druhého tehotenstva alebo nastúpiť do práce? Príde to samo? Obávam sa oboch.... A každopádne normálne mi je až cudne a neuveriteľne pocity uzKosti mam... Keď na obe spomeniem.. Niečo s avo mne zlomilo...doteraz som si myslela z eby som. Sa dala aj na druhé tehotenstvo a mam čas pol roka teoreticky na to nemyslieť ešte...keď bude mať krpec dca roky... . Ale začala som si premietať všetko doteraz aké bolo náročné .... A rozmýšľať aké by to bolo náročné s dvomi deťmi..a ci by som to vôbec zvládla. Ale keď is predstavím nastúpiť do práce tak sa mi zdvíha žalúdok... Z toho stresu a papierovnia.... . manžel pracuje na zmeny a často som s krpcom sama..lenže zasa nechať druhé tak ísť do práce a uvidím neskôr ci sa na tehotenstvo dám ešte? Ach. . hľadám nejaké vaše skúsenosti... Také zo života.... Vždy lepšie ako čítať múdre články. Vďaka za každú skúsenosť.

selene12
autor
20. jún 2019

@zuzula507 ved práveže manžel povedal ze skq nám stačí..... Ale my sme každý zo 4 súrodencov tak som rátala že aspoň dve deti mat budem...ale popravde normálne mam nejaký blok... A bojím sa odvčera ako čert sväté nej vody.... Žienky ja som bola v tom ze za polroka sa uvidí... Ak sa podarí podarí ak nie idem do prace.... Ale fakt.... Niečo sa. Zlomilo a veľmi sa bojím aké by to bolo... Lebo teda neviem ci ja mam na to. Silu... A. Moneyalne aj chuť.. Viem ze by som ho ľúbila... Ale keď nikto nie je na ceste ľúbim to co mam seba a manžela samozrejme...

lienka192
20. jún 2019

@selene12 ahoj, tak takúto dilemu som riešila aj ja prednedávnom. mám jedného syna (2r. 8 m.) a mám pocit, že konečne sa nám z bábätka stáva parťák a ako rastie všetko je to akési jednoduchšie s ním, tiež sa desím pri predstave absolvovať to všetko (tehotenstvo, pôrod, starostlivosť o maličké bábätko) znova. zároveň by som ale chcela, aby mal malý súrodenca - predsalen dvom je veselšie spolu.. ALE povedala som si, že druhé bábätko nebudem siliť a dáme sa do toho vtedy, keď príde tá vnútorná túžba ako aj pri prvom). takže po dlhom rozhodovaní som nastúpila do práce - ja mám ale 28 rokov, takže relatívne mám ešte čas. ja byť tebou, keď máš takéto myšlienky už teraz a to ešte na druhom ani nepracujete, do toho nejdem, choď do práce možno o rok - dva názor zmeníš - aj malý už bude väčší, samostatnejší 🙂

selene12
autor
20. jún 2019

@29simona29 Simonka pokojne mi napíš ss... Budem rada.

eliska13
20. jún 2019

@selene12 dávaš si samé limity dovtedy, kým malý bude mať 3 roky, do 35 r.som chcela mať odrodene ty samu seba tlacis😊a si z toho nervózna.Nikde nie je napísané, že vôbec otehotnies, že keď nastúpis do práce budeš chcieť byť znova tehotná plus skolkar s chorobami...
Keď len môžem poradiť daj svoj čas a energiu zatiaľ synovi nič sa nestane, keď budeš mať bábo neskôr.Takto by išiel do škôlky, ty druhé a už je na druhej koľaji v najhoršom veku.5,6 r je krásny vekový rozdiel nič Ti neujde.

selene12
autor
20. jún 2019

@lienka192 ja mam o chvíľu 31 malý ma 20 mesiacov o pár dní..... Fakt som. Z. Toho nejaká.. Ale presne si mi to zobrala z hlavy... Vďaka za skúsenosť aj tebe

selene12
autor
20. jún 2019

@eliska13 vďaka za tvoje slová... Máš pravdu ja skôr potrebujem niekoho kto mi poradí pomôže... Keby som to tu cele rozpisala isto by ste poradili a pomohli som rada apson keď viete minimum a poradíte aj tak a podeliť sa zo skúsenosťami

sasula8892
20. jún 2019

@selene12 ja som sla do prace v oktobri a v marci som otehotnela, takze pekne rok som odrobila a v oktobri som sla na matersku. Chcela som mat druhe bejbe ked prva pojde do skolky aby som nemala hlavu ako melon z dvoch deti doma. Takze prva je v skolke a poobede ideme pre nu s bejby a neviem sk to vynachvalit 🙏🙏🙏 starsia sa doma nenudi a je pekne v skolke, mne hlava nespraskne a mozem sa pekne venovat mladsej naplno 😊 takze za mna odporucam tuto kombinaciu, ked starsie nastupi do skolky 😊 budes chvilu v robote a potom druhe babatko 😊

selene12
autor
20. jún 2019

@eliska13 presne tlači ma to ze rýchlo rastie a ze. Som opäť balila malé veci zo skrine a ze. Mi do toho dolsi nejaké neuveriteľne hormonive krámy.... A ze manžel povedal. Ze. Sak nám stačí... A ja osm zostala z othi celého vo veľkom kotle a všetko to do mňa naráža z každej strany

zajkomajko
20. jún 2019

@selene12 Ja mám 35 a tiež sme nechceli druhé nakoľko som rodila prvé v 33rokoch ale akosi prišlo a vychádza mi to tesne termín v tom mesiaci v ktorom bude mať prvé 3roky... po 2rokoch je všetko úplne inak dieťa je úplne iné tak sa to v pohode zvládnuť aj dve deti, pri najhoršom dáš staršie do škôlky a cez deň budeš iba s jedným, veľa mamičiek to tak rieši.

sonkaxxx
20. jún 2019

@selene12 ja mám deti, ktorých rozdiel je 15mesiacov. Druhé babo sa nam podarilo ani nevieme ako (vieme, dali sme si vino a 😅). Ked som to zistila prvorodeny mal pol roka ja ze ma klepne a to doslova som revala muzovi ako toto ja vobec dam. A poviem ti bolo to narocne ale teraz ma dcerka uz pol roka a je to super. Zaciatky boli otrasne ale akosi sme si nasli system. Mam 29rokov a mne 2 deti uz stacia zhodli sme sa s muzom ze na teraz nam to staci. Nam sa pritrafilo ako sa hovori ale nemenila by som. Teraz je to fajn antikoncepciu mam takze sa venujem detom. Radsej si to odbit s dvomi naraz ako sa zase vracat z prace na matersku. Som zabehana aj si toho vela pamatam. Aj vidim na mojich drobcoch ze sa maju radi. Tak ja radim byt na retazovej materskej 👍

lauriik
20. jún 2019

Ja som bola v podobnej situácii ako ty. Zvadzala som vnútorný boj, či mať ďalšie dieťa alebo ísť do práce. Nejako som nebola o tom druhom tak uplne presvedčená (po prvom som strasne moc tuzila) a tak som isla do prace. Momentalne pol roka pracujem a uz na mna idu myslienky, ze by sme mohli mat aj druhe. Dcera uz je samostanejsia, chodi do skolky a tak by som mala aj na to druhe cas. Zatial tomu nechavame volny priebeh a uvidime co nam zivot prinesie 😊

elizita
20. jún 2019

U nas to bolo tak, ze sme si zvykli uz na pohodlnost - cim vacsie dieta, tym samostatnejsie.. a o to tazsie sa nam rozhodovalo, ze zas do plienok a opat nemluvna, ktoremu ani vlastna matka nerozumie 😀 prislo to akosi samo... a mame rozdiel 4r... uz sme si aj povedali, ze sme mali mat uz prv, ale v podstate je vsetko tak ako ma byt..

selene12
autor
20. jún 2019

@lauriik vnútorný boj! Presne!

selene12
autor
20. jún 2019

@sonkaxxx dali sme si víno 🥂 hihihi

kristina2412
20. jún 2019

@selene12 podla mňa druhé tehotenstvo v 35 je o.k. mnoho zien ma vtedy prvé dieťa. Ja som mala pri druhom 34 a otehotnela som na prvý krát a tehotenstvo bolo v poriadku. Samozrejme ,ty poznáš svoj zdravotný stav,rozhodovala by som sa podľa neho.

siska53
21. jún 2019

@selene12 no..kedze ja som mala prve v 35r. a chcela som aj druhe,plus to,ze sme mali veci,kocik, postielku a pamatala som sivsetko okolo "baabtkovania", tak som nahovorila muza, ze podme na to.. podarilo sa na 2.x, mame 2r.rozdiel medzi detmi. Ked malo druhe 3roky, nastupila som.do novej prace. Pre mna lepsej, ako ta predtym, kde som.uz chodila so stiahnutym.zaludkom a bola som stastna, ked som.neplanovane otehotnela.

Takze aj citis tuzbu, dajte sa do toho, ono sa to zas tak rýchlo podariť nemusi..

selene12
autor
21. jún 2019

@siska53 ono jasne už v tom veku si. Žiadalo ak ste chceli nečakat.. Ja mam prácu fajn o ulicu ďalej v mojej obci na neurčito kam inam by som utekala ako učiteľka keď som sa sem dostala hihi. Ja sa len strašne bojím toho okolo toho a nechápem prečo mám taký strach 😱 mat druhé ja sa bojím všetkého možného po skúsenostiach kamoši ek a známych aké tehotenstva mali aké deti majú aké problémy atď. Ja mam toto moje decko veľmi dobre nepoznala som koliky nepoznala som nechce byť v kočíku nepoznal ekzém a kúpanie v extra prevaranej vode.... Mal. Svoje obdobia hej že na rukách uspať atď.. Ale ma obdobie že sa zoberie a ide si ľahnúť a to ma 20mesiacov.. Áno mali sme. Iné problémy a museli sme behať o všelijakých vyšetreniach ale všetko dopadlo ôk. No ja sa stále desim myšlienky tu mať naozaj malé dieťatko pretože mám živo pred očami aké to bolo síce pekne ale veľmi náročné....

ingelika78
21. jún 2019

@selene12 no, do istej miery ta aj chapem, rozmyslam podobne ale ja mam uz par mesiacov po 40ke a malicke babo...v Tvojom veku by som sa este fakt neobavala mas este kopec casu.

alchemilkazltozelena
21. jún 2019

@selene12 ja keby som mohla vratit cas, urobim to inak, mala sla v 2r do skolky, to by som nemenila, ale ja som do roboty nesla lebo som otehotnela(nie velmi planovane) takze som doma 5,5r a dost mi z toho hrabe..keby sa to dalo vratit tak mala do skolky, ja do roboty aspon na rok, vypadnut zo stereotypu a potom mat druhe..aj rozdiel medzi detmi by bol vacsi, bolo by to lahsie, teraz je rozdiel 2r9m a dakedy je to na prasky..cize za mna takto....
Teraz je to tak ako to je, som rada ze mam zdrave deti, to je jasne, len za mna nazor ze byt doma tolke roky a si to "odbyt" naraz je nie dobre riesenie, radsej by som to mala tak ako som napisala....cim vacsi rozdiel, tym je starsie samostatnejsie atd

selene12
autor
21. jún 2019

@alchemilkazltozelena nad tým sa zamýšľam ja ja ze sa dostatočne venovať obom a nie to odbyt uvidíme ako budeme ci sa soamatam a tieto stavy strachu pominú a skúsim to ved 3 ročný rozdiel? Lenže to ze som sama na to často.... Je tiež ťažké a je náročné si už len predstaviť aké dieťa by som mala zdravie je samozrejme prvoradé.... Ale teda tiež ten stereotyp možno by prospelo keby s anejak soamatam a viac si to dnes snažím uvedomiť ze meniť stereotyp a dat ho aj babke aspoň cez víkend na dve tri hodinky to zvláda.... Popravde do prace na rok som neplanovala ale zvažujem neprihliada ani na to co oni tam či zasa zloženú náhradu.. Vždy som bola taka ze pozerala na druhých a bolo mi to neraz vutknute že v prvom rade ja musím pozerať na seba.. No co už... Som taká... Len tento ocit ktorú má dostal a pocit totálnej úzkosti a nepopisatelneho strachu že čo ak by to bolo babo a co ak by som to už druhýkrát nezvládla... Jasne ľúbila by som ho ono ťažko s ami vraví ľúbim svoje nenarodené dieťa keď je len v myšlienkach.... Ľúbila by som ho isto a robila by som co je v mojich silách len dopad okolia keď som si všetko posplietala dokopy že čo všetko môže byť... Ma neskutočne dostal.... A momentálne som psychicky na dne ako nikdy snáď... Zostala.....

selene12
autor
21. jún 2019

A je super ze ste mi poradili ci tak alebo onak.. Vážim si to je super sa mať s kým podeliť o svoje pocity kto vie aj zo skusenosti povedať co si zažil a aký má pohľad na svet.. Všetko je to o mne.. Ja neviem prečo to na mňa tak dolahlo prečo dva dni sa bojím niečoho na čo mám čas myslieť v zime potom by som tu mala písať.... Potom plakať a mat pocity strachu teraz by som si mala užiť leto užiť si to s mojim fakt super samostatným krásnym chlaocekom.... A myšlienkou druhého dieťaťa sa zaoberať od jeho dvoch rokov v októbri napr.... Vďaka ze ste si ma prečítali že ste napísali! Ste super...

eliska13
21. jún 2019

@selene12 niekedy to tak príde a hlavne menzes je zradný.vtedy prídu všelijaké úzkosti, depresie tiez si asi typ, ktorý chce mať všetko premyslené, zodpovedne poznám to😉niekedy netreba príliš rozmýšľať, plánovať....zvládla si to s malým a druhé by bolo možno tiež také dobré nerozmýšľaj nad zlým to sa potom len vystrasis....bude ako bude tak či tak sa ty budeš musieť prikloniť na jednu stranu a rozhodnúť a vziať to do svojich rúk.Pozri vek máš dobrý, pracu za rohom, užívaj si malého teraz najkrajší vek a o rok, dva sa rozhodneš.Ver sebe, že vždy všetko zvládneš😉

siska53
22. jún 2019

@selene12 tak ..moj muz chcel.o 5 rokov ( to by som.mala.40). Sim.mu povedala, podme.naplno, ked nevyjde, asponnsi uzijeme.. a ono vyšlo, prodot to tak malo byt, ja som ale nemala ziadne pochybnosti, ja som aj tretie chcela, ale na to som uz muza nepresvedcila.. mala bola kolikova, prve mesiace veela plakala, bolo to tazke, ale aj tak by som na tom nic nemenila.

Ty mas este relativne cas, tak dajte tomu vilny priebeh.

derdia
22. jún 2019

@selene12 pozri ty musíš vedieť ako sa cítiš...či ti má kto pomôcť...teraz máš jedno...keď zaspí máš fraj...ale keď budeš mať ešte jedno frai nebudeš mať nikdy....ja by som sa na tak malý vekový rozdiel nedala ...aj keď nepíšeš kolkoa tvoje dieťa
...ale to som ja môj názor...ja to tak cítim...ty musí vedieť ty sa budeš starať....