Máte 3 a viac detí?

anna2808
16. jún 2020
vikinkamarkusko
16. jún 2020

@anna2808 Ja mám kľudne napíš

yoxinka
16. jún 2020

Ja mám 3

mimibb
16. jún 2020

Mame 3

deti95060810
16. jún 2020

4 a?

barboritta
16. jún 2020

5 ks mame

monqy
16. jún 2020

V nomebri budeme mať tri 🥰

andrejka1974
16. jún 2020

5 preco

sunny8
16. jún 2020

Asi sa chces spýtať či boli po sebe a ako ženy zvládli sedieť doma toľko rokov ? No mna by piclo 😁 na jednej strane mi je smutno ze už len rok som doma ale na druhej sa už cítim ako nejaký odľud 😂😂😂

ajka0207
16. jún 2020

@sunny8 ja mam dve deti dva roky od seba a medzi nimi som v pohode stihla robotu. Teraz v septembri idem tiez do roboty a snazime sa o tretie (mladsia ma rok)

luciasveckova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciasveckova
16. jún 2020

Mam 3

maminuska
16. jún 2020

@sunny8 mám 5 detí a doma som sedela len pri prvých dvoch .

anna2808
autor
16. jún 2020

Len som sa chcela spýtať ako to zvladate🙂

anna2808
autor
16. jún 2020

@monqy 😊😊❤

sonnenshein
16. jún 2020

Tri, dve s rozdielom 18 mesiacov a tretie po takmer 12 rokoch od druheho. Totalne si to vsetci uzivame, starsich to uci zodpovednosti, a ja mnohe veci vnimam inak, ako ked som mala 25...

maja22
16. jún 2020

@maminuska mas krasny nick, ale slovami "doma som sedela len pri prvych dvoch" dodavas poslaniu zeny ako matky skoro az hanlivy vyznam 😉 Neverim, ze si cele dni presedela a taktiez si myslim, ze oslovenie maminuska patri zene, ktora sa detom s laskou venuje, vari im, perie, prebaluje, upratuje, ale hlavne stokrat denne polaska, vybozkava, pomazna, zatancuje si s nimi, postavi vezu, precita knizku, vezme na prechadzku, obdivuje chrobaciky a motyle, pocuva stebotave vtaciky, pozoruje zvieratka, proste sa im venuje a nenazve to slovami "sedela som doma". Akoby to bolo nieco zle. Venovat sa detom nie je zle, je to spravne. Pre niekoho to je mozno take narocne, ze radsej "uteka z domu" do prace. Ale to sa za nespravne nepovazuje, dokonca su na to tie zeny hrde, ako "zvladli" aj deti aj pracu. Samozrejme, za pomoci inych ludi alebo institucii, nakolko deti sa o seba 8 hodin nepostaraju. Da sa tak aj tak, je to o nasom slobodnom vybere a aj povolani, ktore vykonavame, ci nam to umoznuju. Ale vazme svoje slova, ako tieto situacie nazveme, je to dolezite aj preto, lebo tak to budu vnimat aj nase deti. Ci pri nich mama doma "sedela", co je take nasilu, alebo im vysle signal, ze bola s nimi rada, co znamena pouzit uplne ine slova. 😉 Myslim to teraz v dobrom, nie ako vyzvu do slovneho suboja.

ajka0207
16. jún 2020

@maja22 ja som teda chodila do prace, v tom case sa staral muz a musim povedat ze som ten cas mala ovela radsej ako teraz ked fungujeme "tradicne", cize muz s detmi skoro vobec nie je, za to mne dochadzaju nervy lebo som s nimi nonstop. Vratit sa do prace nemusi znamenat osem hodin denne, ani to ze detom nie je poskytnute dost materinskej lasky.

maja22
16. jún 2020

@anna2808 Ja mam tri deti, 13, 11 a 1 rok a su nasimi najlepsimi rozhodnutiami v zivote. Ako to zvladame, zistime, az sa osamostatnia, ci sa nam podarilo vychovat dobrych, cestnych a sebavedomych ludi. Inak okrem pohody a radosti je to obcas aj unava, bezne hnevy, ked nieco urobia inak ako sa od nich vyzaduje, ale vsetko trva chvilu, len laska stale. 🙂

maja22
16. jún 2020

@ajka0207 ja viem. Ale to, ako to cele nazveme, vydava signal, bud pozitivny alebo negativny. Sediet doma vyvolava dojem lenivosti, utekat do prace zasa pocit slabej zodpovednosti. Pricom to cele moze byt uplne inak. Preto je vyber slov dolezity.

anna2808
autor
16. jún 2020

@maja22 😊😊🙏 super dole klobúk pred všetkými maminami čo majú viac detičiek.🙏

kath1210
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminuska
16. jún 2020

@maja22 ale to presne robíš. 🙂. Hádžeš rukavicu do slovného súboja. Áno ja som sedela doma , chodila som do školy a behala po lekároch a cvičila donemoty vojtovku. Potom som zas sedela doma s druhým lebo s prvým som cvičila stále vojtovku a behala po lekároch. Keď som konečne to prvé postavila na nohy a naučila ho rozprávať druhý mi išiel do jaslí aby som tomu prvému mohla zabezpečiť adekvátnu starostlivosť. 1000 krat som s tym prvým zopakovala niektoré slova čo tvoje dieťa sa možno naučilo samo, dva týždne mi trvalo kým som ho naučila jedno písmenko , dva mesiace kým si zaplo gombičku na gatiach a šnúrku zaviazať doteraz ho učím. A presne tak ja siom sedela doma a všetok svoj čas som venovala deťom . A nie s druhými detmi nesedim doma , pracujem od ich narodenia a od roka chodia do jaslí. Necítim sa previnilo a nenechám si vnucovať predstavu o dokonalej mame a manželke. Každa ju máme niekde inde. Ja si plne vychutnávam že moje ďalšie 4 deti śu zdravé a vývoj im ide sám a krásne , pod mojim dozorom bez toho aby som im menežovala každú minútku ich času, neustále ich utvrdzovaka aké śu dokonalé a jedinečné , obalovala ich ochrannou fóliou materskej dokonalosti a vychovávala z nich ľudí neschopných a nesamostatnych. Takže skutočne vážme slová na adresu matiek ktoré sa rozhodli skĺbiť prácu a deti.🙂

mariska1989
16. jún 2020

Čerstvé 3 takže mám doma veselo a ešte len bude 😊

mou88
16. jún 2020

Som slobodná matka s troma deťmi 11rokov 9 rokov a 7 mesiacov, bývam v podnájme momentálne na rodičovskej ale hej zvládam 🙂🙃

maja22
16. jún 2020

@maminuska preco to vsetko, co si opisala - chodenie do skoly, behanie po lekaroch, cvicenie s dietatom a vsetku tu starostlivost nazyvas sedenim doma? Lebo si robila vsetko mozne, ale nesedela si doma. Sediet doma znamena o nic sa nezaujimat, nestarat, prezit nejako den a cakat na dalsi. Spojenie, ktore evokuje, ze clovek, ktory sedi doma, nic dolezite nerobi, je pasivny a akoby caka, ze nieco zaujimave za nim pride rovno domov, bez jeho akejkolvek snahy. Z tvojho opisu to nevyzera, ze to tak aj bolo. Sediet doma ma negativny emocionalny naboj. Neutralne sa da povedat, ze prvu matersku som bola doma s dietatom, cez dalsiu som sa mohla (musela, chcela...) vratit do prace a pod. Ani ja sa necitim previnilo, ze som doma s dietatom, tesim sa, ze mi je to umoznene, je to pre mna najkrajsi cas v zivote. Ked sa ma niekto opyta na pracu, poviem, ze teraz som doma s dietatom. Nepoviem - teraz sedim doma. Citis ten rozdiel "medziriadkovy"? 😉 To je cele, co som chcela povedat, nie hodnotit, kto je aka matka. Mame uzasnu moznost byt s detmi doma do troch rokov ich veku, toto je nieco, co by sme si mali zachovat aj pre nase deti, aby tiez mali tuto moznost travit s detmi tento vzacny cas. Preto mi tak zalezi na tom, aby sme ho same nedehonestovali ako nejaky zbytocny, neuzitocny, ci ho prezentovali ako "nicnerobenie", len take obycajne "sedenie doma". Aby ten cas politici mamam nezobrali, tak ako ho zobrali inde, kde mama musi od dietata odist, zverit ho rodine alebo institucii, lebo ten vydobytok rodicovskej dovolenky trva velmi kratko. Vazme si ho a potvrdzujme to aj svojimi vyjadreniami, aj ked sme ho same naplno nevyuzili a rozhodli sa inak. Aby toto slobodne rozhodnutie mohli robit aj mamy po nas...

sandrika1986
17. jún 2020

My mame styri deti 🙂
Tri dcerky ( 2008, 2012, 2015 ) a syncek ( 2016 )
Ked sa chce, tak sa to da zvladnut...na zaciatku si treba spravit system, aby to vsetko islo 🙂

anna2808
autor
17. jún 2020

@mou88 Wauu 😊ste super👌

tomasko27
17. jún 2020

U nás 15r,13r,4r a 1r

veronika297
17. jún 2020

Mám 3 a čochvíľa bude štvrte...
Ja som mala prvotný šok ako to zvládnem všetko ,lebo naozaj to prišlo úplne nečakane 😀
Tehotenstvo síce dosť ťažké ale už som na konci a ako to všetko zvladneme sa uvidí časom.
Hlavne aby bol malý zdravý,lebo naozaj celé tehotenstvo len vyšetrenia a stále sa nevie ako to všetko dopadne

anna2808
autor
18. jún 2020

@veronika297 🤗🤗Prajem všetko dobre ♡

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre