Mesačný syn nekľudne spinká v desaťminútových intervaloch

katulka253
13. mar 2012

ahojte. prosim o pomoc skusene maminky. mam mesacneho synceka a jeho spanok cez den vyzera asi takto 10min.zdriemne potom sa mikne a uz je vyspati a place ked ho povozim v kocikutak zaspi na 10min.nije ze zaspi ale len zdriemne a zase sa mikne a ju hore a takto to ide dokola celi den. je nevispaty a nekludny potom stale place. Co snim mam robyt? dakujem za kazdu radu.

nibiru
13. mar 2012

no poddla mna za 10min sa nema sancu vyspat a preto stale place a je nekludny treba postupne natahovat cas zabavit ho u nas platilo 2h. hore a potom spanok min.1h.a nebol problem akonahle sme pretahovali alebo skorej zaspala uz to bolo videt.

tea333
13. mar 2012

@katulka253 on sa pravdepodobne budi na svoje vlastne pohyby. najlepsia cesta ako mu zarucit pokoj a pocit bezpecia je bud zavinovacka, zavinovanie je pre deticky prirodzene a lepsie tak spinkaju, nebudia sa na vlastne lietajuce ruky. druha moznost je nosit dieta na tele, v baby satke, budes mat volne ruky a babatko tak bude spokojne spinkat 😉

zebra41
13. mar 2012

@katulka253 ak ho uspavas napr. v kociku,tak pokocikuj aspon tych 10-15 po zaspati. lebo zrejme neupadne do hlbokeho spanku

tea333
13. mar 2012

@nibiru pre mesacne babo mozu byt aj dve hodiny "prilis".niektore deti ked presvihnu moment unavy zacnu byt velmi placlive, nervozne a je takmer nemozne ich uspat. pisem aj z vlastnej skusenosti.pri tak malom babatku by som urcite nenatahovala, nezabavala, ale prave naopak- ukladala pri prvych naznakoch unavy.

nibiru
13. mar 2012

@tea333 hej hej teraz tak lovim v pamäti ze tak zacala az spavat v 2-3mesiacoch dovtedy vydrzala ahore hodinu ale aj tak za 10min sa dieta nema sancu vyspat a kolobech 10min.spankou nieje dobry ani pre jedneho aspon posla mna....mozno by som tiez skusila zavinovacku ak sa budi na vlasne pohyby mi sme mali dcerku v zavinovacke doma cca do 3mesiaca.ale ona celkovo bola pokojne babo az na občasne afektivne plače.

katulka253
autor
13. mar 2012

dakujem vam pekne za radu. zajtra urcite vyskusam zavinovacku ci zaberie. lebo som z neho zufala. potom napisem ci pomaha. 🙂

anavi555
14. mar 2012

ahoj ja mam presne to iste... zaujimave je ze ked ju dam von do kocara tak zaspi aj na dve hodiny a v noci mi v pohode prespi,vstavam max dva krat... zatial to trva len druhy den ale uz aj to mi staci,nemozem sa od nej ani pohnut a nestiham ani navarit... dufam ze je to len prechodne, zavinovacka nemam pocit ze by pomahala,no asi tu šatku vyskusam...