Ako zlepšiť nekľudný spánok 7,5 mesačného syna?

Zodpovedané
25. máj 2022

Dobrý deň,

7,5 mesačný syn donedávna krásne spával. Budil sa raz v noci na mlieko. Asi tak mesiac je to už katastrofálne. Plače zo spánku, stále sa budí a ani nie je hladný.

Denné spánky má takéto:

  • 9:30 prvý spánok maximálne 30 minút,
  • 12:30 druhý spánok 1 - 1,5 hodiny,
  • tretí spánok má okolo 16:30 cca 30 minút.

Ešte som chcela doplniť, že mu asi idú zúbky.

Ako zlepšiť nočný spánok?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku už môže ísť aj o separačnú úzkosť. Dieťa sa v noci môže prebúdzať s plačom, aby sa uistilo, či ste pri ňom. Akonáhle zistí, že ste tam, plač ustane a dieťa zaspí.

Taktiež bolesť zúbkov môže spôsobovať častejšie budenie a nekomfort v noci. Dieťa sa už tak nezabáva ako počas dňa a bolesť zúbkov je intenzívnejšia. Môžete skúsiť dať homeopatické čipky proti bolesti zúbkov na spánok.

Zuzana Sláviková
holistická spánková poradkyňa
mail: ahoj@spinkajbabo.sk
web: https://www.spinkajbabo.sk
IG: @spinkajbabo