Monitor dychu áno či nie

monikakitko
17. aug 2018

Ahojte mamicky idem sa vas opytat co by ste mi poradili .Monitor dychu ano ci nie...treba mi ho alebo nie...lebo ja uz neviem...dakujem za kazdu odpoved 😀

tribi
17. aug 2018

@monikakitko ja bez neho neviem existovat...som si akasi spokojnejsia

hennyinnsbruck
17. aug 2018

Tiez ma to zaujima.... Neviem ci kupit ci nie

algavendova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena4
17. aug 2018

monitor dychu je odporuceny priamo z porodnice len pre rizikove deticky napr. predcasniatka, chore deti - kardiakov a pod. no tu na konovi ti ho bude odporucat pre tvoj pokoj duse 99,9% rodicov, vacsinou sa dava do 6m zivota dietata potom uz babatko cestuje po postielke a nema opodstatnenie ak nie je rizikove 🙂 takze je to na tvojom zvazeni ake mas dieta a ci to chces pokazde vypinat a zapinat ked tam budes ukladat dieta 🙂

viky8
17. aug 2018

Ja som ho chcela .. doktorka nám povedala že nám o netreba, ze dcéra sa narodila v poriadku tak že na čo ... No nakoniec sme ho kúpili, ale taký, ktorý je 2v1 aj s pestúnkou ... A asi je sú to najlepšie investované peniaze... Mala ma 16 m a používame ho stále... Som omnoho kludejsia keď ho máme... Máme anglcare AC401 ..za mňa super.

l1991
17. aug 2018

Ja tiez bez neho neviem fungovat(aj ked sme niekde mimo domu a nemam ho sice fungujem no maly ma uz 7,5m tak asi preto) ale u prveho sme ho pouzivali 14 m a u druhejo budem tiez do cca toho veku. Lepsie sa mi s nim zapsava spi. Nikdy sme nemali plany poplach. Ale radsej poplach ako najst potom nevladne dieta. Nasi su obaja prenasani ale aj tak som nevahala, ze by som nekupila. Zapinam ho drobcovi na kazde spanie, uz taka automatika asi. 🙂 dasav porodniciach pozicat na pol roka alebo aj poistovne poziciavaju.

bubinkaaa
17. aug 2018

Aj my ho máme,za mňa určite ÁNO...je to výborná vec,najlepšie investované peniaze....nie je to len pre predčasniatka ,tomu never!...aj normálne donosene dieťatko v hlbokom spánku môže prestať dýchať,vtedy začne monitor najprv vybrovat,aby sa dieťatko zobudilo z tvrdého spánku,no ak sa nenadychne,až vtedy začne pipat a privolá dospelého,ktorý dieťatko zobudí...my máme SNUZu....odporúčam všetkými 10- timi☺

evittam
17. aug 2018

@monikakitko Suhlas s
@kacena4 .
Mam dve deti-nemali sme ani pri jednom dieťati a ani sme neuvazovali.

babi81
17. aug 2018

@monikakitko my sme mali, a pri falsom by som tiez urcite pouzivala.

90909
17. aug 2018

Poznam pripad zdravo narodeneho dietata, ktoremu na zaklade poplachu z monitoru dychu zistili vadu....ano, mozno pripad jedneho zo 100, z 1000, ale ja stale hovorim, ze za 100€ si viem v dnesnej dobe kupit hovadin milion, vybucha ich clovek za dva dni ani nevie na com..nehovoriac pre deti..kde je stovka uz snad pravidlom..tak preco ich nepouzit na vec, ktora mi moze zachranit dieta keby daco...a co, ze to musim zapinat a vypinat...tiez si musim zaznut a zhasnut ked idem na zachod a zily mi to netrha...mne je zas divne, ze niekto nema problem kupit kocik za 1000€ ale monitor naco...a tiez ma napada..mame milion alarmov na autach, domoch, snad aj na chladnickach a co ja viem na com, preco nemat nejaky, ktory mi moze zachranit dieta

bayonetts
17. aug 2018

Ja som si ho pozicala rovno v porodnici, zial malicky mi nechce spavat v postielke jedine pri mne, ked ho aj uspim a vlozim do postielky hned je hore, tak ho mame doma zbytocne ale nevahala by som ho mat aj pri dalsom

lucynecka
17. aug 2018

My sme veru kupili a nikdy nepouzili. Ani neviem preco, proste sme nejak necitili potrebu. Maly bol v poriadku a tak monitor lezi v krabici. Teraz ma uz 8 mesiacov a rano ho kolkokrat najdem zapichnuteho na bruchu v rohu postielky, tak uz by to vyznam nemalo. Jedine, ak by som chcela dostat ja srdcovu zastavu z falosneho poplachu. Ale - 100 ludi, 100 chuti... 🙂

lucy218
17. aug 2018

Za mna ano, ja by som hrozne bola nekludna kebyze ho nemame. Nemusite kupovat novy, poziciavaju aj v poistovni.

evkamotka
17. aug 2018

Nam ho nakazali v porodnici, lebo maly bol rizikovy novorodenec

sjuzan77
17. aug 2018

Mňa vždy udivuje, ako dokáže niekto označiť monitor dychu za zbytočnosť. U nás v pôrodnici ho odporucaju používať, nie je totiž pravda, že SIDS ( resp. ALTE) sa týka len predčasniatok. Všetky dojčatá sú tomuto riziku vystavené rovnakou mierou, rozdiel je len v tom, že kým zdravé deti najčastejšie syndróm postihuje do 4.mesiaca, u predčasne narodených detí sa táto doba predlžuje. Rocne u nás na SIDS zomiera viac ako 30 deti, tie deti by mohli žiť, keby mali monitor. Odporkyne monitorov argumentujú najčastejšie stresom kvôli falošným poplachom. Avšak tie poplachy môžu byť nasledkom toho, že dieťa naozaj prestalo dýchať kvôli nezrelej CNS (mozog na to proste zabudne). Prenikavy zvuk alarmu však dieťa prebudí z hlbokej fázy spánku a znova sa nadychne. Potom sa to rodičovi javí ako falošný poplach, kedy alarm hučí a dieťa pekne spi. Osobne mám kamarátku, ktorej to zachranilo dcérku, pretože sa mala nenadychla ani pri alarme, ak by monitor nemali, mala nežije. A taktiež nepochopím vyjadrenia, že dieťa spí pri matke a ona by sa zobudila aj na najmenší suchot. Žiaľ - nezobudila, keďže pri tomto type úmrtia sa nedá zaznamenať absolútne žiaden pohyb, ani zvuk, dieťa je len ráno nájdené bez života. Takže za mňa rozhodne áno, žijeme v dobe, kedy hodnota výbavy vďaka zbytocnostiam presahuje 1000€, tak prečo nedať 100€ na niečo, čo môže dieťa zachrániť.

maros29
17. aug 2018

Nám monitor 2x zachránil syna, keď prestal v spánku dýchať. Myslím, že každý v živote utratil 100 € omnoho hlúpejšie ako kúpou monitora dychu, ktorý vám môže zachrániť bábo. Určite odporúčam, nakoniec - dá sa zase predať, keď ho prestanete používať.

bellabell
17. aug 2018

@monikakitko určite áno 👍

emakiki
17. aug 2018

Jednoznacne ano! Ja by som brz neho nezaspala a neviem to isto, ale myslim si, ze par krat nam nepipal zbytocne, maly asi prestal dychat a nadychol sa az ked som nim zatriasla... Narodil sa 3 tt pred terminom a z porodnej vahy 2910 nam schudol vdaka refluxu na 2,5 kila, monitor som dala priamo pod plachtu a perinku aby mu vobec zachytil dych...

klodyka76
17. aug 2018

Samozrejme že ho netreba, nie je to "povinná výbava" k novorodeniatku, ale aj ja som ho mala pre kľudnejší spánok. Cítila som sa jednoducho istejšie, takže je to len na tvojom rozhodnutí. 🙂

babi81
17. aug 2018

@bayonetts my sme mame snuza hero, dava sa na plienku takze nemusi byt babo v postielke

jannyr
17. aug 2018

@monikakitko náš malý sa narodil zdravý ale tiež sme si radšej požičali z nemocnice monitor na polroka.

renikar
17. aug 2018

ja som maximálne za monitor ...ako úplne som kludna, dokonca u prvého som ho mala zapnutý do 2,5 rokov a teraz ho zasa mam....monitor a vysielačka je premna top...a su uz take lacne ze naozaj, a predat sa daju tiez...urcite si zaobstaraj!!!

henka123123
17. aug 2018

Monitor za mna ano.stale ho mam.v postielke mam babasense 2 a mam ho po celej dlzke postielky..a ked budem mat druhe kupim este jede a zoberem so sebou do nemocky.lebo som tam cely pobyt absolutne nespala 🙂

evalin88
17. aug 2018

Ja som myslela ze ho netreba ale v porodnici ich ma kazda postielka.. tak mi to potom prislo samozrejme a kupovala som ho az po porode.. inak maly bude mat 5 mesiacov.. pred casom objavil kabel co ide k tomu pipacu (neda a to schovat koli mantinelu) teraz sa ten kabel snazi zuzlat.. a po postielke aj tak cestuje ako divy 😁

bubinkaaa
17. aug 2018

@sjuzan77 krásne napísané👍

sjuzan77
17. aug 2018

@sasesoe tieto odkazy sú absolútne neadekvátne, nakoľko stránka mamila si myslí, že na všetky problémy funguje prototyp dojcit-nosit-spolu spat.

babi81
17. aug 2018

@sjuzan77 uplne s tebou suhlasim.

majusska202
17. aug 2018

Za mňa to bola zbytočnosť ktorá letela o 3 v noci z postieľky... Malý bol od narodenia strašne pohyblivý a vkuse sa z nej suchal preč a vkuse to pipalo prežívala som v noci šoky... Ako som podložku dala preč nastali po 3 týždňoch u nás parádne noci... Ale viem ze som možno jedna s tisíc

henka123123
17. aug 2018

@sjuzan77 aj ja suhlasim