Používame cookies. Viac informácií tu. OK
anjelicek26
4. mar 2012

@bibi16 - podla toho, aky mas kocik... ak mas korytkovy, to ide, ale daj ho do lahu. Ak mas normalny sportak zo sirsou sedankou, tak urcite este nie. Alebo poriadne "zakotvit" vo fusaku v polohe do lahu Ono ide o stabilitu chrbatiku, odkedy moze dietatko sediet. Nemozes si pozicat kocik s väcsou vanickou? Mne sa zda 5 mesacne dieta v sportaku velmi skoro.

ladytt
4. mar 2012

Môžeš ho dať aj do športového, si myslím, ale sedieť by som ho nedávala, zbytočne by to zaťažovalo chrbátik.

mirkita
4. mar 2012

aj moj bol v sportaku od 5. mesiaca...a este sa zmestil do vanicky ale uz riadne vykukoval
bol samozrejme vacisnou v polo-lahu alebo skoro lahu, do uplneho sedu so ho dala asi o mesiac neskor, uz vedel sediet

lili777
4. mar 2012

Aj moja dcérka bola v športiaku od mesiacov. Ale ona v tomto veku cca 5,5 mesiaca aj sama bez opory sedela. Syn to vedel tak v 10. mes. Ak sedieť nevie, tak do toho pololahu. Úplne viem pochopiť situáciu, že sa nezmestí. Moja sa zmestila, ale tie nervy, čo mala 😒 A keď bola tak v pololahu, tak videla a bola spokojná. A samozrejme si stále sadala.-)

nice202
4. mar 2012

ked sa da dat do lahu, preco nie.... ved to je skoro ako vo vanicke

kvetinka211
4. mar 2012

Mne zacal vyliezat z vanicky v 5 mesiacoch, takze sportak s popruhmi bol nevyhutny. ale prve tyzdne len v polohe v lahu, neskor v pololahu a az potom sedkal.

luckaprima
4. mar 2012

jasneeee 🙂 my mame 4 mesiaciky a uz sme v sportaku lebo sa tiez nevmesti uz riadne a chce vsetko vidiet, vcera sme kupili aj golface a babika je v nich najstastnejsia 🙂

martinkatinka
4. mar 2012

To je to, keď si človek kúpi kočík s malou vaničkou 😀 Ja mám veľkú vaničku a malý má 10 mesiacov a stále sa tam zmestí, športiak riešime až teraz, na leto... v kočíku bol dokým ležal, keď sa sám naučil sedieť, tak som ho zdvihla do sedu. Kompromis je polosed ...

adriana84
4. mar 2012

no moja,my mame 5 a pol mesiaca,10,5 kg a tiez sme uz v sportiaku :D

zebra41
4. mar 2012

my sme tiez toto riesili a ako sme presli na sportak,tak zacal v kociku spavat po 30 min...zrazu vsetko zacalo byt zaujimave 🙂))

jajka0211
4. mar 2012

my sme tiez od 5 mesiaca v sportaku, takze si myslim ze kludne 🙂

lili_mia
4. mar 2012

najprv iba do ľahu a ked sa začne sám dvíhať, nie v kočíku, ale v postieľke či na gauči, zemi, do sedu, tak postupne aj v kočiari dvíhať opierku .. pokiaľ si sám nesadne, tak nie do sedu, skrivíš mu chrbátik

viktoriasz
3. apr 2012

adriana84 chcela by som sa Vás opýtať aký športový ste nakoniec kupili? ci klasicky športový alebo také to korýtko...? my máme totižto taký problém,že malý mal minulý týždeň 3mesiace a váži 7,7kg (narodil sa 5050g) a už je nám malá vanička....športový kočík mám klasický (Mutsy 4 rider), dá sa dať do ľahu,ale malý sa tam ide stratiť...keďže začína byť už dosť teplo,tak mám pocit,že fusakom ho už nemôžem vystlať...tak si neviem rady...vedel by mi niekto poradiť či tie korýtka sú vhodné pre také malé mimčo? Ďakujem za rady

yashmin
4. apr 2012

ja mam stale vanicku a ma vyse 7mesiacov vyse 10kg sice je tam len tak tak ale dam mu traky ked chce sedet a ked chce spat tak sa rozvali...sak sa nasedi dost 😀

salma22
4. apr 2012

ak sa dviha tak urcite uz mozes nasa tiez chcela vsetko pozerat ked mala asi tak ako tvoj maly a uz som jej vanicku premenila ved nemusis ho dat priamo sediet ako na stolicku chrbatik sa da regulovat 😉 takze moj nazor preco nie....

luckalucka83
4. apr 2012

Ja mam maleho v sportovom od 4 mesiacov, ale mam sportovy, ktory je vhodny od narodenia, kedze opierka je v polohe lahu, este ho vobec nedavam ani di polosedu ani mu to nesklapam. Vanicka mu bola nesympaticka tak som to vyriesila sportakom a tam si lezi a uz je spokojny a zase mi v kociku spi 🙂

jedina30
4. apr 2012

necitala som vsetky odpovede,ale odpovedam za seba..moju dceru som uz v 5 mesiacov mala v sportovom kociku.. 😵 jej tam bolo dobre..rada vsade pozerala a rychlo mi zaspavala v kociku,kedze sa unavila tym pozeranim 🙂 ..ona mi doteraz zaspava v kociku..jej je jedno ci prsi alebo fuka vietor..,ale mne nie 😀 ...co mam robit..??musim ist..

katkas1
4. apr 2012

aj my sme v sporotvom od 5 mesiacov

stanislavao
4. apr 2012

do sportovej casti a do sedu moze ist babatko, ked uz vie samo poriadne sediet. inak sa mu namaha chrbtica a moze mat v buducnosti problemy.

hajanka
4. apr 2012

ano, dokonca aj ovela skor - pokial mas na to vhodne prisposobenu sportovu cast kocika, mala by byt ako tzv. korytko (podobne ako vajicko) v jemne oblom tvare, babetko sa v nej nesmyka ritkou dole zo sedadla, nepada do stran, nie je v nej stratene. Mala by ho pekne obklopovat, tieto sedacky sa vacsinou nedaju dat kompletne do lahu, su v 30st. uhle (ako pre babetka s refluxom) - to vsak nebrani babetku v nich plnohodnotne spinkat, navyse babetko ma chrbatik stale rovny a ma krasny vyhlad na svet 😉
Neterka bola v sport. sedacke od 3,5mes. v Quinny buzz a od 4,5mes. v Stokke, urcite aj ine kociky maju podobne prisposobene sedacky.
ak nemas podobnu sedacku - tak urcite nie, babetko, ktore nesedi este samo pevne v nej nebude mat oporu, bude padat do stran, ritkou sa bude smykat dole.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli