Nechávate počas denného spánku dieťa vyplakať?

cecil36
19. mar 2012

Maminy, zaujíma ma váš názor lebo s mužom sa v tomto nezhodneme. Syn nechce počas dňa spať inde ako v kočíku vonku (balkón nemáme). Samozrejme, chceme ho naučiť spať vnútri lebo inak nič doma nespravím. Zaujíma ma, či nechávate dieťa vyplakať a ono aj po čase zaspí. A ak vôbec nechávate dieťa plakať, ako dlho ho nechať a kedy už ho vybrať z postieľky s tým, že z toho už spánok nebude? Budem rada každej odpovedi.

monnaa
19. mar 2012

3- mesačné dieťa ťa ako matku vééľmi potrebuje, určite by som ho nenechala vyplakať. Dcéru som uspávala do 3,5 roka ( niekedy aj 2 hodiny ), syna doteraz uspávam tiež,musím pri ňom ležať dokým nezaspí. Ale užívam si tie chvíle, deti rýchlo vyrastú a potom ma už nebudú potrebovať pri zaspávaní .
Keď boli malí, asi do 6 mesiacov, uspávala som ich v kočíku a potom vo vaničke z kočíka preniesla do domu , tiež nemáme balkón.

natyadko
19. mar 2012

cecil36
chuda male :( ako mozes nechat plakat 3mesacne babo? To dieta tazko chape co ty od neho chces!!! Urcite na zaciatok dietatu vyhoviet a s postupom casu aj vekom dietatka sa vsetko zmeni. Aj mne kazali dat ho do postielky aby sa vyplakal a potom zaspi. Ale take rady ja mozem... Srdce by mi to nedalo. Syncek bude mat 2roky a zaspava uz sam.

ripmajka
19. mar 2012

ak som si nutne potrebovala niečo porobiť ,tak u nás fungovala babyšatka. Mne zas malý zaspával jedine doma ,na prsníku , v posteli. Skús to , možno to pomôže !

preshibana
19. mar 2012

Aj nasa mala spala len von,bez balkona.Tak nezostavalo nic ine,len s nou ist von.Prve 2 mes.plakala straasne casto,ale urcite sme ju nikdy nenechali,aby zaspala po vyplakani.Zjavne sa jej nieco nepozdavalo,preto plakala.Takze najprv som sa snazila ju utisit a tak uspat,hoc to trvalo aj 3 hodky obcas..pride mi divne nechat take male klbko napospas placu,ani mne sa nezaspava najlepsie,ak ma trapi nejaky diskomfort.Hoci teta,pediatricka,ma ukludnila,ze 15min.placu je neskodnych,pride mi prospesnejsia pozornost venovana babu.Takze suma sumarum,malu som nikdy nenechala len tak vyplakat,ale snazila sa ukludnit ju,aj ked to neslo hned,aspon viem,ze nezaspi od vycerpania z placu.

lauricka
19. mar 2012

manzel alebo starsie dieta predsa mozu kocikovat namiesto teba, kym si porobis. Skus si najst odbornejsiu literaturu o spani deti, ako si s tym poradit. Vyslovene vyplakat do vycerpania nie je pre neho dobre. Porozmyslaj, ako by si sa citila Ty, keby Ta niekto tak ignoroval...Ale najlepsie musis svojmu dietatu rozumiet Ty, kazde dieta je ine.

adkaa
19. mar 2012

Suhlasim s ostatnymi mamickami, 3 aj viacmesacne babatka nechat vyplakat (napr. podla dobre znamej knizky) je podla mna hrozne. To ze nakoniec zaspinka aj same, neznamena,ze sa naucilo, ale ze rezignovalo, pretoze na jeho plac nikto nereaguje. Ale to tu uz bolo velakrat pisane... Je dokazane, ze este vela mesiacov potom, co sa babatka ,,naucili" spat same, je u nich rovnako vysoka hladina stresovych hormonov ako v prvych dnoch, ked plakavali-sa ,,ucili" zaspat same :( Je smutne, ze cloveku-matke, ktorej najviac doveruje, ho takto sklame :( Ja viem, je to tazke, ked si niekedy nemozes ani zapnut gombik 🙂 ale neboj, urcite je to len prechodne obdobie. Este sa vam tolkokrat budu menit situacie, ako bude malinky zaspavat... Skus ak chces babysatku alebo manducu, mne osobne to velmi pomohlo 🙂 Mozno bude zo zaciatku mrncat, lebo nemusi uz byt zvyknute na taky tesny priestor, ale poprechadzaj sa s nim vonku, istotne sa mu to zapaci. A este som chcela dodat, aj ked babatko place a ty ho nedokazes utisit (napr. pri tzv. kolikach-aj ked vtedy by bolo vhodne kontaktovat laktacnu, ale to uz je o inom), je ine ked place u mamy a ine ked place niekde polozene osamote s odovodnenim, ze ved place tak ci tak. Ono totiz citi, ze sa snazis mu pomoct, aj ked sa ti to nedari, ale jeho istota, ze si tu, ked to bude potrebovat sa tymto upevnuje 🙂 Drzim palce, neboj, kazdym dnom to bude uz len a len lepsie 😉

svetllana
19. mar 2012

Ja som deti nenechavala vyplakat, ale ani som neletela hned po prvej minute plakania. Ale nejak dlho, dajme tomu viac ako 5 minut som to nikdy nedokazala. A to aj kvoli tomu, ze u tak malych deti hrozi pruh, ak velmi dlho narieka. Dnes ma najmladsi 2 roky a ma poobedny spanok, niekedy place, tak tiez tam po par minutach idem, pohladkam, poviem par milych slov a idem prec a to uz vzdy je klud. Ale babatko je ine, to je jasne. Pozri, toto "mini" obdobie utecie ako voda a uz sa nikdy nevrati..preto bud s nim co najviac, aj keby si ho mala chodit hladkat trikrat kym zaspi, ci dokonca pohojdat na rukach 🙂 Uzite si to spolu, kym to je...Aj tak si urcite nesvoja, ak ho pocujes plackat. Tak ho tam nenechaj a pomoz mu zaspinkat 🙂 Na nastolenie rezimu pride rad neskor, ked bude trosku starsi 😉

anjelicek26
20. mar 2012

@cecil36 - mne to srdce trha, ked place a ani z tych "najlogickejsich dovodov", nie som schopna prekonat ten pocit, ze ma urgentne potrebuje, ked place, ved na to ma dovod. Nenechavam ho plakat, ani jedno dieta som nenechala, chodila som pri prvom zapiskani a nebudem to menit, chcem aby moje dieta malo istotu, ze je mama nablizku - nie, ze ich opustila a su same. Ved je to primarny cit chciet bt pri mame, je to vsetko, co maju, na co sa mozu spoliehat.

Su teorie kontrolovaneho placu, ale toto nema zmysel aplikovat na babätko, ale na väcsie dieta, ktore uz VIE, ze mama nezmizla, ale je len vo vedlajsej izbe a ked sa zobudi, tak po neho prijde.

A je to sväta pravda, co mas uz ine na praci ako svoje deti? Domacnost pocka, pri babatku musi, nesnaz sa byt dokonala! Lebo ako pardon - necham dietatko revat - aby som mala umytu dlazku? Ved to je scestne. Mas doma velku dceru, moze ti pomoct, 12 rocnu mozes poslat von aj s tym kocikom okolo domu, alebo ju viac zapriahnut v domacnosti, rovnako manzel, alebo to dorobit vecer.

monika15
20. mar 2012

Urcite nie !!!
kazdy mi hovori ze nechaj nechaj revat to pomaha ... ale velke hoby pomaha...
raz som to skusila a bolo to prvy ap osledny krat....

ked odmieta spat naobed .. neva apson o 6 vecer zalahne a do rana do 8 spinka...
takze urcite nie moja odpoved 🙂

luciana157
20. mar 2012

Malinka v tomto obdobi spavala cez den v zavinovacke na mne.nechcela byt v postielke.neskor ju to preslo,zistila som ze ju treba dat do postielky skor nez zacne plakat od unavy.mas malinke babatko doma na to aby si skusala nechat vyplakat ho.Ja teraz nechavam plakat malinku tak max.5 min,ked vidim ze len trucuje.potom sa sama ukludni alebo ma pride objat a to sa chce udobrit,ale tak ja mam uz vacsie dieta.

ucinka333
15. jan 2014

Keď tu čítam príspevky niektorých mamičiek, až neviem, či sa mám smiať alebo plakať nad tým, čo tu píšu. Akýkoľvek spôsob uspávania (hojdanie, nosenie na rukách, fitlopta, drlinganie v kočíku, držanie za ruku, prítomnosť pri dieťati pri zaspávaní...) sú jednoducho zlozvyky, na ktoré sme deti naučili my, matky, lebo sme mali pocit, že dieťa potrebuje pomoc pri zaspávaní. Ale to je jedna veľká hlúposť, lebo dieťa, takisto ako každý človek sa má od začiatku učiť spávať normálne. Ani nás nikto nehojdá v kočíku ani nenosí na rukách pred zaspávaním. Nie je žiadny rozdiel v tom, či je to malé bábätko alebo dospelý človek. To, že je to malé bábätko neznamená, že potrebuje pomoc so zaspávaním. Ak dieťa naučíme týmto zlozvykom, zaručíme mu, že bude mať na veľmi dlhé obdobie, ak nie aj na celý život, nesprávne spánkové návyky. Tak, ako učíme dieťa správne jesť, používať príbor, piť z pohára, chodiť na WC, umývať si ruky, chodiť a pod., tak ho musíme naučiť aj správne spať. A žiaden z týchto spôsobov nie je správny a strpčujeme tým život nielen sebe, keďže sme otrokmi každého uspávania dieťaťa, ale hlavne bábätku, ktoré už potom nedokáže bez týchto spôsobov zaspať. Veď ako by mu bolo dobre, keby sme ho uložili a ono by nepotrebovalo nič, len pekne zaspať bez pomoci... Zamyslime sa nad tým milé mamičky...

adkahaj
27. mar 2014

No neda mi nereagovat, aj ked nemam rada taketo reakcie. Podla mna su dnes deti problemove presne pre tento chory pristup matiek. Nehnevajte sa na mna, ale co tu skacete do nej ze nechava 3mesacne dieta vyplakat? Ved dieta nevie rozpravat tak sa prejavuje placom. Co je to za matku, ktora nevie rozoznat kedy place dieta od unavy, od bolesti alebo len tak? Ja mam 3 mesacnu dcerku, milujem ju najviac na svete, ale jednuducho ju necham si pomrncat. Nie je spravne byt otrokom dietata, nosit ho cely den na rukach ved sa spamatajte. Ked budete mat 2-3 deti, co budete robit? Ja som vytvorila od narodenia malinkej rezim. Cez den v kociku , poobede este chvilu v postielke alebo v lehatku, vecer kupanie a postielka. Pekne mi spi a malokedy place. Mozno preto som taka prekvapena z vasich nazorov, lebo mam dobre dieta ktore moc neplace a len sa akoby "rozculuje" , co ju jednoducho necham a po 5 minutach je ticho. Ale po vsetkych strankach mi to nepride spravne. Ono totiz deti niekedy chcu plakat, nemozte byt tak uzkostlive

baba24
17. jan 2015

Ja mam 5 mesacne dieta cez den mi spi malo pol hodiny od 10 do 10.30.a poobede tiez pol hodiny ale ked idem s nim spat tak potiahne dve hodiny.problem je vecer a tak som ho nechala vyrevat jeden den reval hodinu a druhy len dvadsat minut a treti nic.moja mama hovori ze kazdy problem trva len tri dni.

maja031
17. jan 2015

moj maly spi cez den iba vonku v kociku, dnu uplne kratucko - max. 20 minut. neriesim to, ked nespi tak sa mu venujem, hrame sa, rozpravame. mam cas, som na materskej 😀 zato v noci spi kvalitne, takze si oddychneme vsetci 🙂 maly je spokojny, vysmiaty, neplace skoro vobec.

jana1223
9. mar 2015

vieš ako sa hovorí - bordel v byte, šťastné díte. skôr treba povedať manželovi, nech ti s domácnosťou pomôže. bábo ťa potrebuje.

patkaza
26. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

také maličké dieťa by sa nemalo vyplakavať a treba ho utíšiť ... a potom už od nejakých pár rokov sa ale nesmiete nechať ovplyvnovat od dieťaťa a nechať ho nech si plače koľko chce, treba aby sa naučilo poslúchať a čo sa patrí a nie aby zakaždým ked zaplače niekto okolo neho skákal ... a spinkať môže aj vonku ale nie stále http://akoapreco.com/ako-spravne-spat/

sophiasan
20. okt 2016

@mandragora22 musim na to reagovat, viem ze je tomu 4 roky co ste odpovedala na danu temu a musim s vami suhlasit. Mam 3 rocnu dceru a dvojmesacne dvojicky chlapcov a byvame sami vo vlastnom dome a manzel je v zahranici v praci. Prva dcerka ked sa mi narodila plakala ci bola na rukach ci v kociari v kuse myslelal som ze sa zblaznim nemala som casu ist ani len na zachod je to smutne lae je to tak. Robila som vsetko preto aby uz len konecne neplakala bola takato do dvoch rokov a ked sme sa konecne odhodlali pre dalsie babo tak som zistila ze cakame dvojicky, vtedy sa mi svet zrutil nie tym zeby som nevedela prijat dve krasne zdrave deti ale ked som si predstavila ake som to mala tazke z 1 dietatom a teraz 3 deti bola som nestastna ako to zvladnem. Teraz dvojicky si aj poplacu ked viem ze su najedene, prebalene a odgrgnute tak sa vlasne neroztrham musim si aj ja na pol hodinky lahnut lebo by som to ani psychicky no ani fyzicky nezvladla. Nebojte sa mamicky nechat trocha deticky poplakat oni vedia ze ich predsa lubite 😍😘

petulda333
20. okt 2016

Vyplakat uplne nie,ale uz viem kedy vymysla a ked nieco robim a on place len tak z ,,nudy,, tak nebezim hned. Nastastie on si lahne do postielky a bez problemov zaspi,akurat vecer sa nevie ulozit tak si lahnem s nim