Nechcem dávať dcérku ku svokre. Máte podobný problém?

saskia.chester
26. aug 2009

ma niekto podobny problem?

viviene1174
6. sep 2009

nieje čo závidieť ani tebe mamutka,fanatizmus je hrozný aj moja svokra si fanaticky zaumienila ma týrať a svojho 42 ročného syna zabudla odstrihnúť od svojej pupočníkovej šnury☹ to že nemože mať rada moju15 ročnú dcéru z prvého manželstva lebo to nieje ich krv to som prehltla,ale že vlastnú vnučku ohovára to nechápem. ☹

lifiatko
7. sep 2009

tiez som kedysi nechapala, ako niekto moze nedat decko k svokre, ked predsa uz par deti vychovala... ale je fakt, ze ludia ktori s deckom nie su v blizsom kontakte, alebo nie su s nimi casto, nevedia ako sa na zaciatku k dietatu chovat... preto by som sa tiez bala zo zaciatku nechavat babetko same s niekym cudzim, lebo ten druhy ho chce zaujat, chce mat babetko usmievave a spokojne, tak si mysli ze ho podplati cukrikom alebo nevhodnym jedlom, lebo to väcsinou na deti zabera... ale ak je to rozumna osoba (a ja tiez), snazime sa spolu najst spolocnu cesticku - sme s babetkom spolu, poviem jej ak sa mi nieco nepaci co robi s malym a ak to berie, zacnem ju nechavat s nim aj samu... ked vidim, ze aj babetko je s nou spokojne a nereve za mnou... ked to vsak takto nepojde, nebudem to umelo natahovat a snazit sa o nemozne

tunylyk
7. sep 2009

dovolila som si nahliadnuť do vašej debaty... tak pridám moju skúsenosť.Moja svokra mi bola svokrou presne 2roky a 2dni,keď pred dvomi mesiacmi náhle zomrela,náš malý ju jednoducho miloval a ona sa v ňom videla,bol pre ňu všetkým,veľmi nám chýba,bola fantastickým človekom,je mi ľúto,že sa-nemohla potešiť z prvých krôčikov a prvých Kubkových narodenín... v deň pohrebu som zistila,že čakáme druhé bábo...

sofik
8. sep 2009

tunylyk mat takú svokru ako ty si mala😉 ale nemože byt každá dobrá 🙂

saskia.chester
autor
16. sep 2009

viviene1174 preboha co za mrcha...ja moju svokru tiez neznasam z celej duse 😠 ...a syn je pre nu prvorady ☹

julinka007
21. sep 2009

ahojte baby 😉 tiez sa pripajam k peticii za neznasanie svokry 🙂 Moja svokra sa nezdrahala pred svadbou vyhodit svojho prvorodeneho syna z domu, lebo nesuhlasila s nasou svadbou (vyjadrila sa, ze ma nemoze vystat, lebo nie som dost pekna) Teraz sa s nami bije zubami-nechtami o nasu dcerku, jej jedinu vnucku - jej sen bolo mat dievcatko. Pred mojim porodom povedala vo svojej rodine, ze nam malu zoberie a vychova si ju sama??? My sme sa s manzelom od svokrovcoch odstrihli, ale obcas k nim zajdeme, lebo manmzela to tam taha. A vtedy sa svokra ide zblaznit, doslova sa sprava akoby bola na praaskoch. beha za malou po styroch, jaci tak, ze mala sa jej obcas az boji, vsetko jej dava pod nos a strieda to tak intenzivne ze mala nestiha reagovat, az je z toho podrazdena, keby sme tam neboli, tak jej da zjest hadam aj ich psa, ktoreho sa mala strasne boji, lebo od mala jej ho vnucovali...no je toho skratka vela ...preto jej nikdy malu nedam...to si radsej zaplatim operku - aj ked ja som s malou stastna a robime spolu uplne vsetko🙂

andosa
22. sep 2009

Ahojte, taktiež sa pridávam k tým, ktoré nedávate dieťa k svokre. Moja svokra stále vyhlasuje, ako by sa ešte dokázala starať o dieťa, pri tom mi ho skoro udusila, keď mal malý cca 2 mesiace. Malý mal od narodenia silný reflux a napriek tomu, že som jej dala pokyny ako s ním treba narábať, robila za mojím chrbtom také ťahy, že mi rozum zastával. Našťastie som bola doma a nebyť toho, fakt by sa bol zadusil. Od vtedy jej už vôbec nedôverujem. Našťastie k nám často nechodí, ale keď príde, tak by chcela, aby pri nej sedel 2 hodiny. Nepoznám také dieťa v jeho veku, ktoré by to dokázalo 😉 .
Svokor žije s družkou cca 70 km od nás a vidíme sa cca raz za 3 mesiace, aj to mám kŕče v bruchu, keď tam máme ísť. Jednak ma totálne ignorujú - rozprávajú sa po maďarsky, pričom vedia, že ja neviem po maďarsky a oni bez problémov hovoria po slovensky, takže tam sedím ako taký puk, takže radšej sa s malým pracem von. Potom je u nich taká špina, že sa mi to tam hnusí 😝 . Kým Danielko lozil, tak im aspoň vyupratoval podlahy a bol chrontavý ako kominár. Neviem, čím to je, ale vždy keď sa od nich vrátime malý ochorie alebo v lepšom prípade je len mrzutý a nervózny. Jedna známa mi hovorila, že sú tam iste zlé energie - neviem ako to je naozaj, ale fakt je, že je potom mrzutý.
Ešteže mám mojich rodičov, na ktorých sa môžem spoľahnúť a aj manžel si s nimi veľmi dobre rozumie. Radšej ide k nim ako k svojim rodičom.

dai
22. sep 2009

niekto tu v debate polozil peknu otazku:
nedavate svokre svoje dieta lebo ju nemate radi? alebo preto ze sa vam Naozaj nevie postarat o dieta ...

ja moju svokru tiez nejak zvlast nemusim, vela veci mi na nej prekaza, ked ju porovnavam s mojou mamou, vidim vela nedostatkou aj co sa starostlivosti o moju malicku tyka... ale nechcem malu pripravit o babku 😔
poviem len moj priklad - moja mamina mala peklo u svojej svokri... ich vztah sa upravuje az teraz, pretoze babka vidi ze mama sa o nu stara pomaly viac ako jej deti... napriek tomu sme k babke a dedovi chodili kazdy rok pomaly na cele prazdniny...
ja som si tiez vztah k babke nevytvorila, vekom som ju zacala akceptovat ako zenu ktoru miluje moj otec, ktoreho zas milujem ja... a teraz ked je stara, tak zacinam mat pocit ze ma babka ma naozaj rada 😅 vdaka tym prazdninam u starych rodicov som ale ziskala cloveka ktory stale pre mna predstavuje synonymum detstva - mojho deda 🙂 zial uz nie je medzi nami, ale ja ho stale velmi milujem...
keby sa moja mamina vtedy zatala ( a to si moja mamina ine veci od nej vypocula a uzila - to co vy pisete su rozpravky proti tomu ☹ ) a nedavala nas svojej svokre, tak by sme ani ja a moji bratia, nemali teraz krasne spomienky na mojho deda 😔

moja svokra nie je super perfektna matka a babka, tou ale nie som ani ja - mam nejake zasady a ona ich respektuje, aspon pokial ja viem - snazim sa neprenasat na jej vztah s malou fakt ze nas vztah nie je ten najlepsi- cas ukaze aky vztah si moja dcera k nej vytvori - od urciteho veku ju neprinutit tam chodit, ak sama nebude nieco k svojim starym rodicom citit...

vacsina z vas svoje matky miluje - spytajte sa same seba, ci veci ktore vam na svokre prekazaju, z lasky k svojej matke u nej netolerujete 🙂 samozrejme nehovorim o pripadoch kedy ide naozaj o zanedbavanie starostlivosti o dietatko a podobne... ale co vacsinou popisujete mi pride ako prkotinky ktore prekazaju starostlivym trosku uzkostlivym mamickam.

andosa, nemoze byt tvoj malicky aj preto nervozny po navsteve tvojho svokra, lebo citi to napatie ktore medzi vami pri navsteve panuje?

andosa
22. sep 2009

Dai, to je možné, že to cíti, preto tam radšej nechodím viac ako je to nutné, aby som ho tomu napätiu nevystavovala a samozrejme ani seba. Pretože od nich prídem domov s tým, že chvála Bohu zase mám na pár mesiacov pokoj. 😖

saskia.chester
autor
23. sep 2009

andosa...hehe...svate slova presne do bodky mam to iste 😒

saskia.chester
autor
23. sep 2009

dai to ja som ju vytvorila a som hrda 😀 😀 😀

zuza.m
23. sep 2009

saskia.chester
ani ja maleho ennecham varovat ,aj ked viež že by mu nedavala nič jest aj by ho stražila ako oko v hlave aj tak nie.ja snou velmi nevychadzam.velmi sa mi sprotivila volakedy svojim chovanim a teras aj ked sa snaži tak jej mam akurat tak plne zuby.už len ked dojde tak sa mi chlpy stavaju.ale maly ju ma velmi rad ked ju vidi tak sa knej aj pyta.ale už to neriešim vie chodit tak si zajde kde chce a ked ju už nechce lahšie odide.volakedy snou musel byt ked sa nevedel vymamit z jej chapadiel.
ale varovavat ho nenechavam nikomu do obchodu a všade idem snim ani neviem prečo...
je velmi spokojny a zabavi sa aj obyčajnym chodenim tak že asi plakat zamnou nebude.asi pre spokojnost musim ho mat na očiach.tak že ked malu nehcceš davat nedavaj maš svoje dovody ,možno ked bude väčšia tak zmeniš nazor.

zuza.m
23. sep 2009

dai ono to chce aj čas ja mam napriklad dieta čo ma len rok ešte nevie pochopit určite veci tak ako by mal ,už len z toho dovodu jej ho nedam.čo ak pride situacia a nastane plač.zachadza sa, tažko sa ukludnuje.to je asi najväčši dovod prečo sa vyhybam varovaniu.ono ak bude mat 3 ,4 a viac rokov určite bude prazdninovat a vyletovat aj s inou osobou ako s mamou. 😅

sjuzi
23. sep 2009

Baby, hlavne tie, čo máte synov. Skúste sa zamyslieť trochu do budúcnosti - i vy raz budete svokry. Mne táto myšlienka vo vzťahu s tou mojou vždy pomáha. Moja mamka je moja mamka, tej sa žiadna iná nevyrovná a proti nej svokra nemá šancu. Ale len preto, že je iná, nie je zlá. Veľa vecí robí inak, varí inak, rozmýšľa inak, ale je to matka môjho manžela, babka môjho syna.
A viem, že ani ja nebudem IDEÁLNA svokra.
Preto častokrát svoj nesúhlas (pokiaľ to nie je niečo veľmi zásadné) preglgnem, alebo v nejakej mierumilovnej rovine si s ňou vysvetlím. Takže skúste rozmýšľať i takto... ja verím tomu, že všetko sa človeku vráti... 😉 😵

viviene1174
23. sep 2009

dai určite žiadna mamina nedáva svoju ratolesť k svokre len preto,že nemá k nej vzťah(aj keď to tu tak rozpisujeme).aj moja svokra je ku mne hrozná,čo som už písala,ale dôvod je jej starostlivosť.moja dcérka je po troch operáciach pečeňe a to má len troška po roku,ona by ju najradšej naštopala všetkým čo sa dá.nechápe že máme určité obmedzenia v strave.nie sme ako zdravé deti ktoré môžu všetko.naša pečeň môže zle zareagovať a už je problém.dokonca nám nefunguje nadoblička a padá glykémia takže pod mojím dohľadom si myslím,že je najlepšie,ale aj tak tam raz ostala chvílu sama a zletela v pavúku po schodoch na medzi poschodie.našťastie stáli pri malej všetci anjeli lebo si "len"udrela bradičku

sofik
24. sep 2009

viviene tak s tou diagnozou by som aj ja mala dieta najradšej u seba - aby som mala prehlad o všetkom. 😉

saskia.chester
autor
30. sep 2009

zuza.m...mame podobne pribehy moja...neznasam ju tak strasne az mi je zle ☹ ....ona v sebe vidi iba synceka ktory ma 28 😠 ona vie najlepsie co je pre jej syna najlepsie...iba ona 😠 a ja som v zduch 😖

atrami
1. okt 2009

Ja som nedával varovať deti do 3 rokov. Bolo jedno, či to bola svokra alebo moja mama. Jednoducho som im neverila. Synovia vedia, čo možu jesť a čo nie. Doma moc sladkosti nejedia a k babkám chodia raz do mesiaca, tak sladkosti si vychutnajú, ale aj tak pýtajú vždy ovocie alebo jogurty.

Ako babka asi budem dobrá, ale ako svokra nie.

zuza.m
1. okt 2009

saskia.chester no to poznam neboj sa
ale už sa naučila rešpektovat mna ako osobu,ale tak že mne nepovie ani slovo a potom za chrbtom hovori aj čo nemusi 😠
aj ked teras som došla k takemu štadiu že poiste ked ju vidim nemam slova,už by som sa aj chcela premoct a začat rozpravat no nejde to .ako ju zbadam nejde mi nič na jazyk.a pritom som dost ukecana.ale pri nej mam taky blok,jednoducho to vo mne vypestovala.nikdy nedavala nejake citi na javo že by bola rada že som tam ako nevesta nič take tak že ani ju nemam prečo mat rada.

no a presne ako atrami tiež som nedala maleho varovat ani mojej mamine.je daleko a ani nieje na to priležitost.jednoducho som na materskej a zadelim si čas tak aby som si postihala s malym.a relax je pre mna maly. 😀 😅

tamarkanasa
3. okt 2009

no baby, vidím, že ja nás dosť nespokojných...možno by sa mi pisalo ľahšie, keby som mala písať o svokre, ale bohužiaľ, musím písať o mojej vlastnej mamine... je síce pravda, že bývajú dosť ďaleko (500km), ale Tamarka bolo ich prvé vnučatko a nejak ju nevedeli prijať... vždy ju porovnávajú so mnou ked som bola malá...a ty si bola smelá, a ona je prečo stále na tebe nalepená (darmo im vysvetlujem, že si k nej musia spraviť cestu sami a nie sa nasačkovať 2x do roka a huráá teraz sme tu tak nás majte radi...) a pritom je Taminka smele vyrovnané decko, ktoré sa , ako vetšina detí v jej veku, nehrnie za cudzími ľudmi, ale po 15-20 minútach ked sa jej niekto povenuje a správa sa k nej milo, sa vie bezproblemov zahrať...
taká som bola nasr....v stredu mala Tami narodky a volala mi moja mama, že jej zablahoželá, ale práve sme šli autom a malá zaspala, tak som jej ju nemohla dať k telefonu. darmo som mame hovorila, že jej zavolám ked sa zobudí...nie, nie to netreba, ona už nebude mať čas...ale ďalších 5 minut kvakať o tom aká je Dianka super šikovná (sestrina malinka má 1rok a 3mesiace) a ake to je zázračné dieťa a ako pekne "rozpráva" a to Tamarka nevedela a blablablabla....lezie mi na nervy, ale neriešim, sama najlepšie viem čo mám doma... 😎
asi to bude tým, že celkove vzťahy medzi mojimi rodičmi a mnou su komplikované...možno dialka spravila priepasť...možno sa sestra sa nevie preniesť cez to, že sa mi darí trošku lepšie ako jej, že mám pozorného manžela a tiež svokrovcov, ktorých nemám dôvod ohovárať ako ona...neviem...verím, že sa to niekedy dá do normálu, ale som realista a ťažko im odpustím ich postoj voči mne, nám... a zveriť im moju malu buchtičku??? to určite nie....ani na 10 minut...o to viac ma to se...že je to o mojich rodičoch..predsa len sú to moji rodičia...

frisbee
3. okt 2009

kočky..ja sa musím pridať,aj keď moja dcéra je už dospelá....moja prvá svokra bola falošná potvora,ktorá keď zistila,že mám iné názory na výchovu dieťaťa ako ona,začala robiť naschvály.Ja mám názor,že malé dieťa potrebuje zdravú výživu a vitamíny,ona do nej pchala sladkosti,ja som malú budila ráno do školky a potrebovala som,aby mala pevný režim,ona ju o polnoci vybrala s postieľky a nechala ju pozerať na telku,pretože to malá chcela,my sme obaja mali náročné zamestnanie,nechali sme malú u svokry 4 dni,keď sme si pre ňu prišli, a podotýkam,že bol november a mráz,malá behala v nejakej šatke,v krátkych rukávoch a sukni ,v sandálkach,úplne premrznutá a modrá...argument svokry bol,že ona to chcela 😠 ...a keď som chcela,aby si malá po sebe upratovala hračky,svokra ronila slzy a provokatívne ju predo mnou hladkala,že chudinko!Nikdy,nikdy by som ju k nej nedala,keby som nemusela,trvalo vždy minimálne týždeň,než som malú dala nejako dohromady...a prečo ku svokre?Moja matka mi nikdy nepomohla,nikdy ju nenapadlo,že by mohla mať o vnučku záujem,ja viem,že to nie je jej povinnosť,ale ona sa nezaujímala ani o narodeniny...tak neviem,čo je väčšie zlo ☹

zuza.m
3. okt 2009

no baby aj to sa stava že jednoducho ani mami niesu niekedy idealne a možne konfliktne vztahy medzi vami riešia s vašimi detmi.ale ja som aj tak takeho nazoru že som dieta chcela a ptreto nevidim dovod aby som ho niekomu strkala do optaery

frisbee
3. okt 2009

zuza..ja to píšem...nikdy som to po matke nechcela,ale ju nenapadlo nikdy,že sú Vianoce alebo narodeniny..mňa to mrzí po psychickej stránke.

tamarkanasa
3. okt 2009

bolo by ideálne, keby som dieťa nemusela strkať do niekoho opatery...ale niekedy sa inač nedá...ked mala Tamarka 18 mesiacov, vrátila som sa do práce a na opatrovanie sme si našli "našu" tetu.. je to teta z rozprávky a poviem vám baby, že jej dôverujem viac ako svokre a vôbec ju nebudem porovnávať s mojou mamou... plne jej dôverujem a nemám žiadne výhrady...svokra je ok, malá sa tam cíti dobre..babina sa s ňou vie zahrať a tak, ale čo sa týka jedenia..no katastrofa...ale to je tým, že u nich su uplne iné stravovaci návyky ako u nás..aj manžela som musela pretvoriť...jednoducho u nich sa nevarí, len príležitostne a preto ked je Tami u nich, tak sa mi ježia chlpy, ked mi svokra odpovedá na otázku "čo dnes malinka papkala?" a ona odpovedá: "nooo...papkala, pekne papkala jogurt, montik, puding..sem-tam nejaké pečivko..a podobne" a ked sa opýtam, či jedla niečo normálne, nastane ticho v telefone a potom ešte zapotí nejaké chrumky či týčinky...
ked som pred asi 3 mesiacmi zbadala na navšteve u nich v malinkej pusinke lýzatko, pobavilo ma to a hovorím " jéééj, to je Taminkyne prve lýzatko v živote!!! to musíme odfotiť!!!" svokra sa zvláštne zatvárila a popod "fúz" nahlas zauvažovala..."myslíš, že je to naozaj prvé lýzatko v jej život???" a bolo mi jasné, že TO určite nie je prve...a zdá sa že ani posledné...
nie sme dokonalé...ale svokru za toto otvorene kritizujem a žiadam ju a prosím a jediné čo mi ostáva je dúfať, že si z toho aj niečo vezme k srdcu a spraví aku-taku nápravu...
tiež nemám pocit, že Tami odstrkujem a niekomu ju strkám...má rada spoločnosť aj niekoho iného ako som ja. obohatí ju to aj preto, že babka jej spravý iný program ako mamina a tetuška ju vezme na iné ihrisko kam s maminkou nechodíme a že tatko ju vezme do OC na vláčik a s každým z nich zažije niečo nové, iné a hlavne zábavné...teší sa, že je s ľuďmi, ktorí ju ľúbia...a aj maminka potrebuje niekedy v kľude požehliť kopy bielizne a umyť okná a tiež musí ísť do práce zarábať korunky...aj ked nie sú všetko je ich treba...

tamarkanasa
3. okt 2009

frisbee....tiež ma nesmierne mrzí, že moji rodičia nejavia záujem, že raz za tyždeň (niekedy ani to nie) vybaví moja matka povinny 1 minutový telefonát a tým pádom to pre ňu končí.... je mi ľúto, že prichádzajú o toto krásne obdobie...myslím si, že Tamarka k nim nikdy nebude mať veľmi dobrý vzťah..ten treba budovať a oni to nevedia..aj ked som "nakydala" na svokru, že jej dáva sladkosti a nevarí, Tamarka ich miluje...a to sa im nedá uprieť...svokra sa s malou donekonečna hrá na "Zmrzlináreň", tancuju spolu na Senzus a dedkove oblubene CD skupiny Katapult si Tami vie už zapnuť sama a hlavne ju zahrňaju nesmiernou láskou...je to vidieť...a my s mužom sa z toho tešíme keď vidíme aká je s nimi šťastná a spokojná... 🙂

tamarkanasa
3. okt 2009

možno píšem "z cesty" ale ked som natrafila na tuto tému, a začala písať...jednoduch je to pre mňa neuveritelny ventyl....je to ako terapia a nejak sa mi z toho uľavuje.....

frisbee
5. okt 2009

tamarka...ja ťa chápem,ani nevieš ako....a k tým telefonátom,naposledy sme sa s matkou videli pred 7.mimi rokmi,a telefonát...pred tromi rokmi,ale taký,že po ňom sa už vo vzťahu nedá pokračovať. ☹

lblb
5. okt 2009

tamarkanasa- uplna s tebou suhlasim, ja som nedavno zalozila podobnu temu Ako povedat svokre, aby neprepchavala moje dvojrocne dieta... a tiez mam pocit, ze pri pisani sa mi akosi ulavovalo...
moji svokrovci maju tiez HROZNY stravoavci rezim, varia si tak 1-2x do tyzdna, aj to skor len nejake huste polievky, ranajkuju okolo obeda, obeduju vecer, dokrmia sa hromadou sladkosti a su pekne vypaseni... a este sa cuduju, preco su taki aki su, ked jedia iba dva krat za den...

lblb
5. okt 2009

inak ked to tu tak citam, tak sa mi jezia vlasy. tie svokry su fakt panovacne a vsetko chcu robiyt s vnucatami po svojom, ako keby ich oni porodili...mne napr. svokra tiez maleho ako babatko budila, ked sme k nim prisli alebo oni ked prisli k nam. ked som ho aj nakojila a chcelo sa mu buvat, tak u nich vydrzal spinkat len 10 minut, lebo bud boli hlucni a nahlas sa rozpravali, alebo ho chodila do spalne tolko kontrolovat, az ho zobudila...svokor ten ho zase celu navstevu nosil na rukach a bolo mu jedno, ci je maly napapany, alebo nie. aj som ho na to upozornila, aby ho nechal chvilu lezat, ked sa nakojil, ale o pat minut ho zase zobral na ruky a takym divnym drzanim okolo bruska ho nosil po celom byte, az vsetko vygrckal. a to bolo pravidelne, nie len jednu navstevu. takze takto sa to pomaly po troche kopilo, az som voci nim stratila doveru a maly moze byt s nimi len v mojej pritomnosti...inak smutne 😒

sirinka
5. okt 2009

tamarka ja mam tiez vacsi problem s vlastnou mamou ako so svokrou...svokra maximalne respektuje nase poziadavky na stravu a rezim klarky, kdezto moja mama je velka hrdinka a potajomky jej da viac cukrikov ako by som odobrila a pod... ale inac sa zase stazovat nemozem, len by mohla moja mama niekedy pochopit, ze uz aj ja som mama 😀