Nekľudné trojtýždňové bábo

iwanka222
21. dec 2017

Ahojte baby prosim poradte mi. Moj syncek bude mat v sobotu len tri tyzdne ale je velmi nekludny aj dnes mi od 14tej spinkal pol hodinu dokopy aj to sa strhaval zo spanku a inak stale place. Prebaleny je, napapany tiez aj kvapky espumisan mu davam stale pred dojcenim aby ho nebolelo brusko aj som mu brusko masirovala, stolicu mal aj na prechadzke sme boli a on nie a nie spinkat. Neviem co robit vidno ze by uz aj spinkal ale vkuse je nervozny. Skuste prosim nejake rady. Dakujem.

prihlasenemeno
22. dec 2017

@iwanka22 syn bol narocne dieta od narodenia az do jeho 13-14 mesiacov. Pokial nespal, nedojcil sa, alebo sa nenosil, tak plakal. Prakticky som mala cely rok na sebe nosic s malym. Pri takych detoch naozaj pomaha len fyzicky kontakt, dokonca aj pocas spanku - aj pocas spanku cez den som musel byt v posteli s nim, inak sa budil po cca 10-15 minutach. Postupne uplaksnost u syna ustupovala. Teraz uz v jeho dvoch rokoch riesime bezne starosti a radosti takmer dvojrocneho dietata.

lindusss2016
22. dec 2017

@prihlasenemeno
No my sme tiez chvilu mali obdobie, kedy som s malou musela aj cez den lezat v posteli, lebo akonahle som sa pokusila vzdialit, tak sa zapol alarm 😀 ale tak aspon som trosku oddychovala aj ja

iwanka222
autor
22. dec 2017

@lindusss2016 Ano skusali sme menit polohy pri dojceni.

lindusss2016
22. dec 2017

@iwanka222
U nas este zaberalo nechat odgrgnut aj medzi papanim. Ale tak to je otazne, ci tvoj malinky vobec ozaj trpi nejakymi bolestami.
Ale potesim ta, nech je to cimkolvek, bude sa to uz len zlepsovat 🙂 ale chapem, ze ta boli pozerat sa na jeho trapenie. Ja som nezniesla, ked moja mala plakala, asi preto som ju radsej vsade prevlakala ako klokan😀

lavieenrose
22. dec 2017

@lindusss2016 aj ja cely den hore dole po byte vonku v kociari cely den na nohach v pohybe isli mi nohy odpadnut...len aby neplakala...nie ze by som plakala s nou..ale to nebolo take ze me me me....to bol vreskot,bola fialovo modra, zachadzala sa,usi boleli jak keby mi ich rezali..

lindusss2016
22. dec 2017

@lavieenrose
😀 aspon si trenovala kondicku, no za chvilu ma to caka zas. Moja mala bola celkom spokojna, teda az na to, ked ju trapil ten reflux, ale ja som jej moc priestoru na vyrevovanie aj tak nedavala, ale vobec to nelutujem, uz ma skoro dva roky, ten cas rychlo ubehol, uz nikdy si ju nebudem tolko mojkat, aj ked ona je velmi pritulna, nosila by sa aj teraz, ale uz vela nevydrzim

lavieenrose
22. dec 2017

@lindusss2016 no ved ani ja som jej nedavala priestor ale ona hned zachvilu..ona vsetko tobi naplno aj teraz ked ma tiez skoro dva bud sa smeje alebo place ..vsetko do toho da :D

lindusss2016
22. dec 2017

@lavieenrose
😅 tak to bude povaha ako moj manzel, aj ona je bud ano alebo nie 😂 ziadny stred neexistuje. Ale mala sa tiez obcas tak crta...

domichrumi
22. dec 2017

@iwanka222 skus si precitat knihu nejstastnejsi miminko na svete. najdes v panta rhei aj na ulozto. pekne sa tam pise o narocnych detoch ako ich upokojit atd..... moja mala sa narodila v july do augustovych horucav a cez den spala max po dve tri hodiny a mala som pocit ze stale len plakala. neplakala ked som ju dojcila hojdala na tukach atd. niekedy aj hodinu bola na cicke a len si dudlala a ukludnila sa tak. ta kniha mi velmi pomohla pochopit novorodeniatko a jeho spravanie. odporucam. po dvoch mesiacoch ako podrastla aaj sa ochladilo sa upokojila a pekne spinkala aj cez den a bola usmievave a statne babo ako je doteraz. treba len trpezlivost a sebadoveru. dieta citi velmi ak si je mamina neista 😊

iwanka222
autor
22. dec 2017

@lindusss2016 Ja to tiez neznesiem ked viem ze ho nieco trapi a skusam cokolvek a aj tak mi placka :( Tak velmi by som mu chcela pomoct ale neviem taky cas ako ked viem ze som skusala naozaj vsetko :(

iwanka222
autor
22. dec 2017

@domichrumi Dakujem velmi pekne 😉

sivypegas
22. dec 2017

@iwanka222 pravdepodobne nevie sam zaspat,v kociku asi nezaspi,musis mu s tym pomoct,najdi sposob ako ho uspat a predlzit mu spanok.Ruky,fitlopta,satka uvidis co bude mat rad.Ale v kociku asi dam zaspat neviem.Ja mam uz 10m a doteraz mi spi na rukach,od malicka nevedela sama zaspat.

katrin21
22. dec 2017

@lindusss2016 Ved jasne, ked ti to vyhovujee, nie je co riesit, kazda sme ina 🙂

iwanka222
autor
22. dec 2017

@sivypegas Ja ho ani v kociku neuspavam praveze tiez na rukach a ked zaspinka tak ho davam do postielky.

sivypegas
22. dec 2017

@iwanka222 a este,odkisl vies ze ma koliky?Ved ich vobec nemusi mat,len tym ze je nekludny si to myslis,ale to moze byt iny dovod.Nastuduj si prejavy koluk a bolesti bruska a nie od buka davat kvapky.Dalej,nutrilon nedavaj ak je aj po nom nervny.Radsej ho prikladaj kazdu hodinu,mlieka mas dost.Memusi vobec plakat kvoli hladu a brusko ale pravdepodobne len preto ze malo dpi.Najdi spodob ako ho uspat.Nam pomohla len fitlopta,vyskusaj.Moje dieta tiez neznasalo satky,kocik a malo spalo.A bolo to tym,ze jednak povaha,nezrela CNS,tvoje dieta bude drazdivejsie.Skus fitloptu ak nie,tak hladaj sposob ho ukludnit a predlzuj mu spanok,lebo on je hl nervozny preto,lebo nespi.A ak ti zaspi na cicke,tak ho nechaj tak spat,dokial sa nezobudi,ak hlada,nemusi byt hladny,mozno chce len cuckat,tak ho nechaj cuckat.

sivypegas
22. dec 2017

@iwanka222 tak si ho daj do postele a lahni si k nemu.On sa zobudi po 30min???Odsleduj si to.Lebo ked sa ti bude prebudzat,tak sup cicku a mozno zaspi dalej...Alebo ruky....

katrin21
22. dec 2017

@sivypegas jasne, sup cicku a potom takto budu vyzerat aj cele noci a o 2r alebo rok tu bude tema, co robit, lebo dieta sa budi 20x za noc a zaspi len na ciciku a mamina uz nevladze 🙂 to sa da robit len chvilu....
Svagrina mala tak maleho nauceneho na figu, musela pri nom lezat cele dve hodiny cez den, ked chcela aby spal, lebo " on ju kontroluje" ci je pri nom.. By ma svaclo.. ona za cely den nebola schopna chudatko si ani navarit, ani upratat, nic spravit, lebo ten cas, ked spal, nemohla vyuzit .... cele zle.... Varil jej muz po veceroch aj na dva dni a ona bola priam otrokom dietata, vymodlene v 40tke, takze to tak aj vyzeralo. Mam ju velmi rada, je to mila baba, som rada, ze aj deti mame v rovnakom veku,ale v tomto som ju fakt nechapala a nie len ja... maly ma teraz 1a 3/4r a stale ked spi, nemoze sa nejako velmi vzdialit, reps. ani nicim buchnut vedla v izbe a noci su stale katastrofa... maly spi na nej nalepeny, ona nevvyspata. budi sa a je hore a dookola

Radsej chvilu pohojdam na rukach, potom hned polozim, nenosit ked spi, lebo na to sa dieta nauci a potom nechce spat same, iba ked je v pohybe.

lindusss2016
22. dec 2017

@katrin21
No tak s tymto nesuhlasim, moja bola uspavane stylom sup cicku a noci mi od malicka spi krasne, v tomto by som suvis nehladala. V 18 m som ju musela nasilim odstavit, kedze ma kojenie kvoli dalsiemu tehu strasne bolelo a zvladla to uplne lahucko, krasne sa s tym vyrovnala.
A na druhu stranu, poznam aj takmer dvojrocne deti na um, ktore sa v noci budia a tyraju matky 😀
Dieta sa podla mna neda naucit na ruky, akurat tym, ze mu svoje bezpecie poskytnes, kedykolvek to bude potrebovat, vybuduje si k tebe doveru a bude kludnejsie

lavieenrose
22. dec 2017

@katrin21
@lindusss2016 suhlasim s
@lindusss2016 moje dieta bolo nosene ako bola nahle polozena bola hore ale to sa meni ako vsetko aj toto sa zmenilo...potom uz bola uspatelna na ciciku...ale musela som jej byt k dispozicii...a co? ved to je dieta a ja jeho mama...dokonca mi to vyhovovalo lebo som zozaciatku dospavala s nou...ked bola odo mna v postielke bola som v strese a chceli sme ju dat do druhej miestnosti a to som ani oka nezazmurila zo stresu kedy bude plakat...spime spolu mna nevytlaca iba muza ale mu to nevadi...vzdy vravi ze ako sa k nemu tulkala a je stastny...po odstaveni sme zaviedli vodu takze ziadne mlieko...moja sestra zarabala trojrocnej kakavko.inac mala peklo...flaskova od flasky neodstavena..a k tomu neporiadku a vareniu...uz sme si zvykli ze sa vsetko neblisti ako pred prichodom hygieny na stery..neubudlo z nas...neubudlo z nas ani ked sme varili na dva dni vecer..prichodom druheho dietata sa vela veci zmeni a ja viem ze uz budem musiet delit cas medzi dve deti...ale autorka ma prve moze si este uzivat nic nerobenie v posteli...potom bude este s usmevom spominat

lindusss2016
22. dec 2017

@lavieenrose
😲 toto akoby som ja napisala, presne ten isty scenar, presne aj u nas to takto funguje. Ja na tom nevidim nic zle. Dieta laskou nerozmaznas, dieta rozmaznas jedine tym, ze si budes jeho lasku kupovat hmotnymi darmi.
Inak aj my po odstaveni sme presli len na cistu vodu do postele, ziadne take, ze by som v noci vstavala zarabat um

lavieenrose
22. dec 2017

@lindusss2016 este taky argument ze sa bude chciet nosit stale na rukach.my sme potom zrusili nosic ked mala15 kg a bola odstavena a naucila sa zaspavat sama na posteli potom uz v postielke lebo zistila ze vie zliest dolu z velkej...ona uz ani nevie co je nosic a satka mam to v skrini v jej urovni ale nikdy neprisla s tym za mnou....ked treba uspat mimo postielky tak kocik je isty...u svokry hlavne...to zaspi hocikomu a ja mam lazo plazo...na ruky sa pyta iba ked chce vidiet alebo nevladze uz behat ale to kazde dieta.

lindusss2016
22. dec 2017

@lavieenrose
No ja si tiez myslim, ze s dietstom po 1 roku sa uz da dost dobre komunikovat a vklude mu vysvetlit, prisposobit ho novym okolnostiam. Moja este stale nema ani 10 kg, takze som ju donedavna nosila cca v 22tt som prestala, aby som zbytocne neohrozovala babo v brusku, ale tak obcas sa na chvilocku este vypyta, ale to uz skor len posediacky 😀

marion09
22. dec 2017

@prihlasenemeno ........to poznam

sivypegas
22. dec 2017

@katrin21 jj len ked si take dieta nemala tak sa ti lahko pise.Su deti a deti,a moja po 20min hore nevyspata a nervna a nic nepomahalo,tal ked chcea by decko spalo,urobis aj nemozne.To vy pisete,ked vam spaju deti ako dudky,pohojdam hodim do postielky a dieya krasne spi,lebo ma fajny tvrdy spanok.Si myslis ze to tie zeny robia z radosti??Tazko,alebak inak nezaspia su nutene.Boli casy,ked som uspavalabvrieskajuce decko na rukach 40min aked spalo po prelozeni sa hned zibudilo cele toto uspavanie somnsi mohla odznova zacat,,a nikdy sa mi nepodarilo prelozit dieta tak aby spalo a akbaj spalo po 20min hore a nervozne.

tinulka174
22. dec 2017

A nemá v pusinke biely povlak?
Ako ti saje?
My sme dnes boli u doktorky, mala má 4 mes. vkuse mi plakala...
Myslela som si,že je to biely povlak v pusinke ale nakoniec sme zistili ,že ju bolí uško...
Vraj keď leží a zdvihneš bábo ( pri zmene polohy) veľmi place,tak to je bolesť uška ( niekde jej nafúkalo)...

danavdana
22. dec 2017

Ahoj, toto mam cerstvo za sebou, skus Baby calm, ale nam ani to nepomohlo, no kamoske ano.
.
Dam ti jednu vybornu radu, aj ked dokojis, nechaj ho na prsniku dudlovat.
Ja som sa riadila tym, co vsade pisali, ze neuspavat na prsniku - blbost.
.
Pri dalsom dietati uz budem vediet, proste musi byt na prsniku, ine nam teda nepomohlo.
.
Pripadne - skusala si skakat na fitlopte?
Zo zaciatku sme dceru tak uspavali, niekedy sme skakali ako blbci aj hodinu a pol. A raz sme sa vecer zarozpravali, ako som kojila a odvtedy sme to tak robili stale.
Sedeli sme, kecali, zaspala na prsniku, prelozili do postielky a bolo vybavene.
.
Vela stastia a opakuj si, aj ten najhorsi den sa raz skonci.
Okolo 4.mesiaca bude pokoj, ale uz aj po 3.uvidis zlepsenie.
Drz sa 🙂

lavieenrose
22. dec 2017

@tinulka174 co ma stym biely povlak ? myslis ten co maju chory ludia ? lebo vies ked dieta je dojcene na poziadanie a taha si mliecko aj zadne jasne ze ma povlak...moja mala to mala..ale zase je rozdiel povlak a povlak lebo aj ine choroby sa tak prejavuju..

lavieenrose
22. dec 2017

este zavazi aj aky si mala porod ja sekciu mala mala hypertonus preto bola taka napata ...doktorka preto robi test ci sa dieta pritahuje ked ho tahas a ruky..nasa mala sa vtedy zaklanala do zadu..takze sme cvicili..a mam kamaratku co mala strasne rychly porod a babatko malo nieco s chrbatikom ties bola nekludna placliva tahala max 20 min spanky..ledva uspatelna...boli u osteopata ten malu napravil bola tyzden ako vymenena a potom sa to vratilo do starych kolaji

katrin21
22. dec 2017

@sivypegas ale ved toto robila aj ta susedina mala, dala ju na makke a prestalo to... 🙂 treba skusat 🙂 a nemysli si, prvu dceru som mala riadne urevanu do roka... 🙂

katrin21
22. dec 2017

@lavieenrose ani u nas sa to ani nahodou neblisti, ako od hygieny, ale... aspon som si lahla k telke, alebo browsovala na nete, ked mala spala, to je pre mna relax.. Ja zas spat cez den neviem, ani ked som nevyspata, iba ked mam horucku, tak cez den zaspim, takze toto u mna sa neda.... ale inak fakt to je tak, ako som to zazila s prvou, ze sa musela nosit, naucila sa... hold, fakt sa naucila,, potom som ju to musela odnaucat a nebolo to lahke... SU deti, co sa nenaucia , ale tych je menej, ako tych, co sa naucia... Ved takmer denne alebo aspon 2x do tyzdna je tu nova tema, alebo aspon prispevok na temu ze dieta zle spi, uspava sa sanim,( je to zlozvyk), alebo podobna nejaka tema...
Ano, sme mamy, aj je to mile sa pritulit, ale nie kazda si vie cez den pospat, alebo proste nie je vnutorne natollko obetava matka, aby padala dobrovolne na hubu 🙂 radsej si aj oddychne inak a nemusi mi odist chrbat od nosenia.... Ved jasne, ze aj ja som sa deti nanosila dost, hlavne tu prvu, tato druha je kludnejsia, ale mali sme tiez rozne obdobia, aj uspavacie na rukach, aj kratke spanky zo zaciatku ale nastastie sa ton podarilo odstranit rezimom 🙂 takze tak ....
Ono kazda si spravi, ako jej vyhovuje, len my nikdy nevieme, co vyhovuje tej, co sa tu pyta... takze preco nenapisat aj iny nazor, ako len " nos a daj cicik" 🙂.