Nepokojný nočný spánok

marcakovacova
9. apr 2013

Ahojte, moja 9.mesacna dcera ma velmi, ale velmi nepokojny spanok.stale sa otaca, funi.Zubky uz ma prerezane. Uz ma vobec nenapada aky by mohol byt problem.
Doktorka povedala, ze moze byt hladna, ale vecer sa normalne najeme, po kupani dame aj mliecko-takze predpokladam, ze je vsetko v poriadku.Poradte mi prosim, dakujem pekne.

zuzana9411
9. apr 2013

ja mám ten istý problém. Môj malý má 8 mesiacov a tiež sa v noci stále otáčame. Tiež som myslela že je to hladom, ale aj keď ho nakojím tak sa stále prehadzujeme. Tak fakt neviem čím to je. Takže tiež budem čakať na nejaké rady

venija
9. apr 2013

Moja mala bude mat rok, od 9teho mesiaca zacala spat na brusku a odvtedy sa v noci stale prehadzuje. Ked ju ulozim nabok, v momente je pretocena. Dovtedy spala uplne kludne, teraz ju v noci "nahanam" po posteli.

hradnapani
9. apr 2013

@marcakovacova @zuzana9411 dievcata, vase deti sa dostali do veku, ktore nie je len o zuboch, ale aj o rychlom napredovani (lozenie, sedenie, chodenie, rozpravanie atd atd), a v noci to tie vase deturence spracuvaju. Ten nepokoj v noci je uplne normalny, nie je to u vsetkych deti, ale u mnohych ano. Len trpezlivost...

zuuzka
9. apr 2013

Je to presne tak, nas maly ma teraz 14 mesiacov a uz ten spanok zacina byt v noci pokojnejsi. On sa aj casto budil s placom a jedine, co sa nam osvedcilo, teda pokial sme ho nechceli nechat hodinu plakat, je vziat ho k sebe....pritulil sa a spinkal dalej.

luciahaluskova
9. apr 2013

Moj malinky ma 5 a pol mesiaca a tiez uz ale 3 tyzdne sa v noci niekolko krat zobudi s placom a utisi ho jedine cajik a spinka dalej,ale o taku hodinku to iste.Neviem co sa s nim stalo,spinkaval krasne len raz za noc sa zobudil na mliecko a potom spinkal do rana.

baska1
9. apr 2013

no u nas je to to iste, malý bude mat 9mesiacov a trva to už asi mesiac, zaspi, po hodine sa zobudi so strasnym revom, niekedy sa nam ho podari este uspat, ale po chvilke je zase hore a nepomoze nic ine, len ho vziat k sebe do postele, nakojit a on sa ku mne prituli a zaspi, ale aj tak sa v noci budi viackrat s revom a do 6.mesiaca spaval pekne v postielke, sice sa v noci budil, ale najedol sa a hned zaspal...skusili sme už vsetko, ale nezabera:o( inak zub este ziaden

vandaebie
10. apr 2013

Ahoj mamicky, mam podobny problem ako vy, mam 7mesacneho syna, po vecernej hygiene sa napapame, ulozime, pekne zaspinkame a o dve-tri hodinky to zacne, maly zacne mrncat, krutit sa (od troch mesiacoch sme v spacom vaku) prehadzuje sa, je nepokojny, niekedy place, inokedy len vzdycha, ochka atd..a odvtedy k nemu v podstate nonstop vstavame v rozdielnych intervaloch, niekedy je to kazdych 5min pol hodku a potom hodinku spi a zase, alebo kazdych 15min pocas dvoch, troch hodin, v konecnom dosledku k nemu chodime celu noc, niekedy aj 15-20krat, raz az dvakrat pomedzi to aj papame, rano je hore o siestej a cely den je na houby, nakolko maly je nevyspaty, my tiez a toto mame dookola, v podstate od narodenia..keby to chcel aspon cez den dohnat, ale spinkavame sice kazde dve a pol, tri hodiny, ale tak max 20min a je hore..pani doktorka mi sice povedala, ze take su deti, ze musim to len vydrzat, ale ono sa toho tazko drzi, ked vidim, ake ma maly kruhy pod ocami kazdy den a ake je podrazdeny a unaveny..jedine, co mi bolo pediatrickou odporucene a niekedy, ked sme uz velmi unaveni tak to aj robim je, ze mu do nocnej davky dam stvrtku dithiadenu na skludnenie, ale aj ten "funguje" tak max tri hodinky..neviem, s kym sa mam poradit, lebo toto tempo sa skutocne neda vydrzat a myslim, ze ani na maleho to dobre nevplyva nakolko miesto toho ako robil prirodzene pokroky mi pol dna preplace od unavy a zlej nalady..neviem, ci to len moja pani doktorka ma nato takyto nazor, ze treba len trpezlivost, ale mne to nepride "normalne" mam vela kamaratiek s detmi, sestra ma tiez dve, ale ani jedna nema a nemala podobny problem..

vandaebie
10. apr 2013

este na doplnenie aby som bola kompletna, skusili sme uz opakovane premiestnit postielku a prehodit nabytok, aj ho vziat k nam do postele-to nefunguje vobec, to place ako tur, aj sme mu nechali chladnejsie aj zase ohrievac, aby mal teplejsie, neviem uz co este vyskusat aby sme aspon polku noci prespali:(

hradnapani
10. apr 2013

@vandaebie zial, pediatricka ma pravdu... je to normalne. Najdi si diskusie s podobnou temou tu na MK, aby si nemala pocit, ze si v tom sama (je ich tu dost). Velmi dobre to poznam, tiez mam take dieta, aj na hlavu sa mozem postavit a nepomozem si. Prosim ta, ten dithiaden mu nedavaj ☹ Respektuj , ze je taky, dozrieva, spracuva podnety, ktore ma cez den, tak ho netlm liekmi. Mozno si pospi tri hodiny, ale kvalitne odpocinuty nebude. Ver tomu, ze casom sa to zlepsi ( u nas to bolo najhorsie tak do roka a nieco), len nebude to vtedy, kedy si to prajes, napriek tej hroznej unave a nevyspatiu.

vandaebie
10. apr 2013

@hradnapani dakujem za reakciu, tak potom nam teda neostava ine, ako cakat a dufat, ze sa to zlepsi..

hradnapani
10. apr 2013

@vandaebie niet za co... viem, ze som velmi nepotesila 😒 ale bude lepsie!

lucia006
11. apr 2013

Ja mam to iste smojim syncekom od 3 mes,teraz ma necelych 6mes,sa vkuse pretaca ,pisti,hadze,mrnci no horor.a potom sa na to samozrejme prebudi a to stale dokoka cca 15krat za noc 😒

1979tajus
11. apr 2013

ahoj baby...no my mame tento problem od narodenia...prve tri mesiace este ako tak, to sme boli hore cca kazde dve hodinky no potom sa nieco zlomilo a za noc som hore aj 15-20x...drobec ma 11mes, v noci si ziada este papat tak cca okolo 1hod a niekedy aj okolo 4hod ale to nie je pravidlom, no a medzi tym neustaly nepokoj, plac, cumel vypadne , vyzaduje si pozornost proste..a najnovsie ma chut sa hrat tak cca hodinku ked ma hajat...citala som mnoho clankou, rady mamiciek, odbornikov no na nas nic nezabera a uprimne povedane asi ani nic uz skusat nebudeme...vsetko ma svoj cas tak hadam sa to upraví same...no este jedna poznamocka....zboznujem rady od mamiciek ktore tento problem nemaju a snazia sa nas naviest na cestu ze je to ok tak to ma byt a proste mame si uzivat aj tieto chvile...som zvedava ake rady by ste davali potom ked by ste boli s problem stotoznena na 100%...dufajme ze bude lepsie 😉

katuskaku
11. apr 2013

@marcakovacova ja mam odskusany banan, moja ma 10 mesiacov, dam jej ho tesne pred spanim a vydrzi spat od 20:00 do 03.00.

katuskaku
11. apr 2013

@vandaebie skuste dat banan pred spanim

vandaebie
11. apr 2013

@katuskaku dakujem za typ, mozem to vyskusat, len mi principialne nemame problem s tym, ze by bol maly hladny, on sa na veceru cca o pol 8 pekne napapa, 240 kase, uz sa mi stalo, ze papal az rano o pol 7(co je ale skor vzacnost), my to mliecko volime skor preto, lebo jedine ked sa trosku napije, sa mi ukludni, inak nefunguje nic, dudel, nosenie atd..

paris3
11. apr 2013

nic v zlom, nasa ma 20 mesiacov a stale mava take noci. ale nedepkujte sa, vela deti to casom prejde 😝

mimi76
11. apr 2013

Ahojte dievčatá, teraz ma tu asi všetky ukameňujete, ale mám v tomto smere tiež svoje skúsenosti. čím viac dieťa riešite, tým horšie mu robíte. ponúkanie jedla, čajíku, vyberanie z postielky, prihováranie sa, atd ho ešte viac preberá a je ešte viac nervózne. niektoré deti sú proste také a musia z toho vyrásť ☹

vandaebie
11. apr 2013

@mimi76 a tak preco by sme, ved aj toto je nazor na vec, ale myslim, ze kazda z nas, co ma podobny problem chce naozaj vyskusat vsetko, co sa da, lebo ja verim, ze aj napriek tomu, ze mavame taketo zle noci, ze existuje nieco, co sa da urobit aby bolo dietatku lepsie a budilo sa, ked aj o dva-trikrat menej ako teraz, verim, ze v tejto situacii je aj to, aj ked mala, ale pomoc..aj pre nas mamicky, aj pre drobcov, nech sa lepsie vyspinkaju..

mimi76
11. apr 2013

@vandaebie ono to nie je len môj názor na vec, ale moja reálna skúsenosť s vlastným nespavým dieťaťom, tiež nám už predpísali aj lieky a vyskúšala som všetko možné aj nemožné, aby sa nebudil, ale čím viac som sa snažila mu pomôcť, tým sa frekvencia budenia ešte zhoršovala, až kým mi lekár neporadil, že to síce vyzerá "sadisticky", ale čím menej budem dieťa riešiť, tým mu viac pomôžem a musím povedať, že to naozaj funguje. po asi štyroch - piatic nociach sa začal budiť len trikát za noc a po chvíli znova zaspal

katuskaku
11. apr 2013

@vandaebie banan ma ukludnujuce ucinky, mam to odskusane

vandaebie
11. apr 2013

@mimi76 no ved to, tvoja skusenost, ale nakolko kazde dieta je ine, myslim, ze vyzaduje kazde aj trosku iny pristup, ja som napriklad vcera znova prehodila postielku tak, ako sme ju este nemali a vyskusala som kupit novu kasu na dobru noc a po mesiacoch sa mi maly zobudil za noc iba 4krat, co bol u nas teda uspech nevidany..neviem, ci to tym miestom alebo tou kasou, mozno aj nie, ale mne osobne sa pristup nevsimaj si dieta neoveril ako vhodny, hovori sa, ze ked decko nechas plakat po case prestane, tak u nas to nefunguje ze vobec, intenzita sa stupnuje az ma uz taky zachvat placu, ze zobudi pol baraku a nevieme ho ukludnit pol hodinu..takze stale tvrdim, ze treba skusat co na to ktore plati..

mimi76
11. apr 2013

@vandaebie ale ja som nikdy netvrdila, že dieťa treba zatvoriť do izby a vrátiť sa k nemu až ráno....

vandaebie
11. apr 2013

@mimi76 ved ja to chapem, to ani nehovorim..len ja sa nejak neviem zmierit s tymi nazormi ze neries to, mozno je to aj tym, ze ja trpim nespavostou a ked maly takto spi, pre mna su to prebdene noci velakrat a potom fungovat cez je dost casto samovrazda..

mimi76
11. apr 2013

@vandaebie ja ťa úplne chápem, tiež som mala o desať kíl menej ako teraz (a nie že by som teraz mala nadváhu) a v stave zúfalstva som bola dokonca ochotná voziť ho uprostred noci v kočíku...