Kvôli čomu môže mať môj syn nepokojný nočný spánok?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

mám 7-mesačného synčeka, ktorý bol hypotrofický novorodenec s hmotnosťou 2460 g. Od narodenia mal cez deň bolesti bruška, takže cez deň málo spával. V noci spal pekne, zobudil sa 2-3x na dojčenie. Po 4. mesiaci koliky začali poľavovať. Cez deň už spí pekne, aktuálne 3x denne. Spolu 3,5 hodiny.

Zhoršil sa mu však nočný spánok, od 6. mesiaca rapídne. Uspím ho relatívne rýchlo, v noci sa však budí aj 20x, možno aj viac, vôbec sa pri ňom nedá spať. Striedame sa pri ňom s manželom a maminou.

Moja pediatrička tvrdí, že je to normálne a môže to byť prechodom na príkrmy. Zaujímal by ma váš názor, mne to nepríde normálne. Cez deň spí v kočíku aj 2 - 3 hodiny vkuse. Momentálne ani motoricky nezačal robiť nič nové. Už sme z toho naozaj zúfalí.

Kvôli čomu môže mať môj syn nepokojný nočný spánok?

Ďakujem

Dobrý deň,

dôvodov je veľa - ale nakoľko spí cez deň pekne, bude tam asi skôr niečo ohľadom spánkového prostredia v noci.

Nemôžete ho rušiť vy s mužom? Prílišné ticho? Tma? Teplo? Poloha v postieľke?

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas