• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nevie sa vyprázdniť. Mám mu ďalej pomáhať teplomerom?

4. apríla 2016 
Tie kvapky bio gaia sa davaju aj ked kojim? Dakujem
6. mar 2014 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vsetkych pozdravujem.
Chcela by som sa podelit o skusenost s kakanim, ktoru sa nam verim podarilo uspesne zvladnut.
Moj teraz 3,5 rocny syncek sa nevedel dobre vykakat od priblizne 2 rokov. Stale zadrziaval kakanie, mal velmi tvrde hovienko a najdlsie sme neboli kakat az 5 dni. Pouzivali sme rozne oleje jednak do ritky a aj na papanie - slivkovy, lanovy ... vlakninu, vlocky, kupili dispenzor na vodu, nejedli sladkosti a cokoladu ... proste, kto to nezazil, si moze mysliet, ze asi rodicia nie su uplne v poriadku. Az sa mi podarilo vyrobit paradny - OVSENNY DUSIK /takto ho vola Kubik - ale je to ovsenny dzusik :slight_smile:, ktory pijeme a odvtedy kakame kazdy den.

Takze tu je moj recept:
Zoberieme vacsiu salku priblizne do vysky 3 cm nasypeme ovsenne otruby / zozeniete aj Bille, DM/, zavarite vriacou vodou. Premiesate a nechate cca 10 min takto preliate. Umyjete asi za 2 hrste bezkostkoveho hrozna, date do mixera a zmixujete, uplne na kasu, pridate otruby aj s vodou, mixujete a nakoniec pridate 100% jablkovy dzus - podla chuti.

Styci vypit salku denne a popri tom dodrziavat pitny rezim a Vase dieta kaka jedna radost. Drzim palce!!! Jana
6. máj 2014 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievcata my mame tiez problem s kakanim kakame iba pomocou rurky a to tak ze ma tvrdu stolicu ,nekojime .kakame tak 3x denne vzdy tvrda stolica,kedze primame musime aj vylucivat.myslite ze je to normalne ? Ja chcem aby kakala sama a nie s rurkou prosim o radu mam ju nechat a pockat???? Budeme mat 2 mesiace
27. dec 2014 o 22:21  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v novembri 2014  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaja64 ahoj presne aj ja mam taky problem smojim synom ma 7mesiace a davam mu umele mlieko, lebo sa mu bojim davat stravu či sa vykaka ale zatial len som mu dala bribinacik a nekakal tak zato sa mu bojim dat nasu stravu. Tak mu davam ten teplomer. Ale ked ho krmim s mliekom tak place mi a kope s nozickami lebo chce kakat uz neviem co mu mam kupit.
17. júl 2015 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby. Mam syna 7 mesacneho a nevie sa vykakat uz to ma od malicka,ale on nema tvrdu stolicu ma ju normalnu dakedy ma tu tvrdu stolicu ale stim mu pomaham s teplomerom ale ked hnackuje aj tak nekaka tak tetas neviem kde je chyba lebo len rano sa mi vikaka a uz celi den nic ale ked papa tak place a kope s nozickami lebo chce kakat ale ja mu pomozem s teplomerom aj tak sa napina. Uz aj tu stravu mu sa bojim dat. Co to moza mat.
19. júl 2015 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte mamičky všade čitam ako dietatu uvolniť stolicu teplomerom ale nepochopila som ako..... dakujem (čakam svoje prve babo)
2. apr 2016 o 22:22  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucassia teplomer/rektalna rurka posobi ako uvolnovac zvieraca, aspon si myslim. Ale nema sa to pouzivat casto, aby viac neuskodilo ako pomohlo. Ak je ptoblem s kolikami, radsej kvapky na prdiky. Nam zaberal Espumisan sirup. Rektalnu rurku som pouzila asi dvakrat, ked som si myslela ze sa nevie vytoto, ale nejaky zazrak to nebol
2. apr 2016 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucassia rektalna rurka po zaschnutí do ritulky uvoľní zastavené prdiky:wink:. Samozrejme je dobré pred tým brusko pomasirovat jemné v smere hodinových ručičiek aby sa to trošku v tom brusku pohlo...pretože ležiace babatko si nemá samo ako pomôcť, a ked boli brusko treba pomôcť. Ja som rurku pouzivala pri oboch smeroch, pri jednom viacej lebo mavam koliky a vôbec si na ňu nezvykol. Malý maval také problémy s bruskom že si neviem predstaviť ako by sme to tých 4-5- mesiacov bez rúrky a kvapiek a vselicohk iného ešte zvládli :wink:.
2. apr 2016 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucassia po zasunuti do ritulky -malo byt, sa mi sam upravuje text :wink:
2. apr 2016 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem zenusky
4. apr 2016 o 14:46  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ordancikova žiadne probiotika nedavaj ked kojis, škoda peňazí. To teraz je straaasna novinka. Farmaceutické firmy v zmysle zvysenia zisku a predaja tlacia na seminároch na pediatrov aby ich odporúčali!
4. apr 2016 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Zeny,odkial mate tie polohy kravicky, klbka atd.?Z nejakej knizky?
4. apr 2016 o 19:16  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v auguste 2017 (36. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danii2 Tam bolo poloha konika ....
4. apr 2016 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mackamizjedlaskrecka Ja len sa chcem ucit,cakame babo,tak nasavam informacie.
4. apr 2016 o 21:19  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v auguste 2017 (36. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirkaaa80 ked koji,áno. Ale prospešnosť probiotík je preukázaná, sú ľudia,ktorí majú napr.BKM,a teda si nemajú ako doplniť probioticku kulturu v črevách,jedine probiotikami. My ich tiež užívame dlhodobo,malemu,aj mne, sa neporovnatelne zlepšil ekzem,travenie,obaja mame BKM,maly od narodenia,a až probiotika nám pomohli. Takze to nie je len o komercnosti :wink:
4. apr 2016 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok