Mohol si synček zvyknúť na rektálnu rúrku?

Zodpovedané
8. jan 2020

Dobrý deň,

synček bude mať 10.1. 3 mesiace a je plne dojčený.

Zo začiatku som používala rektálnu rúrku asi 1x týždenne, keď mal bruško ako balón a už nič nepomáhalo. Potom sa to upravilo. Teraz už prdká pekne sám, ale zase má problém s kakaním. Predtým kakal asi 3-4x denne. Posledný týždeň sa chúďa iba hnevá stále, čo sa nevie vykakať sám. Tak mu ju vždy nakoniec dám, keďže nič iné nepomáha. Používam ju 1x za 24h.

Niekedy sa vykaká aj sám, ale sú dni, keď za tých 24 hodín iba raz sa trošku sám a potom nič. Keby sa netrápi, tak to neriešim. Viem, že nemusí kakať aj viac dní, ale on len plače a potom s tou rúrkou sa veľa vykaká a uľaví sa mu.

Mohol si zvyknúť na rektálnu rúrku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, mohol si zvyknúť. Nie je to žiadúce, nakoľko dieťa sa musí spontánnemu kakaniu naučiť samé.

Preto obmedzte používanie - 1x denne je naozaj veľa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas