Trojmesačná dcérka má problém vyprázdniť sa

patulka1
29. mar 2016

Ahojte, prosím vás, moja trojmesačná dcérka je dokrmovaná Bebou H.A jednotkovou, stále sa aj kojíme, ale bohužiaľ som prvorodička a moje mliečko nestačí jej potrebám. Má obrovský problém sa vyprázdniť, musíme si pomáhať teplomerom alebo rúrkou, už sme skúšali aj odvar z ovsených vločiek ale bez pomoci to aj tak nejde. Prosím, máte s tým skúsenosť? Vedeli by ste mi niečo odporúčiť? Ďakujem

silvia62256
29. mar 2016

Dostatok mlieka nemas preto ze ju dokrmujes...ale to uz je teraz jedno...
Aj plackava? Puci sa? Skusaj urcite.masaze bruska.po kupani,cvicenie s nozickami,existuju rozne maste a pripravky pre lepsie vyprazdnovanie...a tiez skusit vymenit umele mlieko...podla mna jej nemusi robit aj miesanie umele materske...jedno hustejsie jedno redsie

simaaprilova
29. mar 2016

Ak ovsene vlocky nepomohli tak kamilkovy caj je na kakanie.normalne dat prevarenu vodu plus caj 1:1 pomer a do toho zarobit mliecko umele.a moznoze sa musi naucit kakat.tlacit spravne.nepisete ci ju zapeka ak ano tak odporucam ten kamilkovy caj ak ma len problem s tlacenim tak trpezlivost a vela cvicit.hlavne obmedzit pouzivanie teplomeru pripadne rektalnej rurky.ja som sa s dcerkou natrapila aj so zapekanim aj s tym ze nevedela spravne tlacit.zvukovy efekt bol ale bobky nikde😀 niekedy ked tak "tlacila" (tie zvukove efekty myslim) tak som s jou cvicila niekedy aj 45minut s mensimi prestavkami az kym sa nevykakala (podotykam nebola zapecena,stolicu mala ukazkovu takze urcite islo o jej techniku kakania) az sa nakoniec naucila aj spravne tlacit.popri tom 45min kakani samozrejme sme cez den vela cvicili plus na brusko som ju davala ak nevladala na brusku lebo bola malinka tak som si ju dala na predlaktie na brusko a tak som ju nosila....este ak ma napadne nejaky figel tak doplnim🙂

blumka
29. mar 2016

Mojim dceram pomohla vzdy Biogaia. Aj pred 6.rokmi a aj teraz. Uziva sa 5 kvapiek denne. Ale musi sa dlhodobo, ja som u nas videla zlepsenie po 2 tyzdnoch.

patulka1
autor
29. mar 2016

@silvia62256 praveze sme sa kojili vždy a potom mi z ničoho nic začala plakať pri kojeni, pri stlačení pŕs som zistila, ze mi takmer nič nejde. Potom som si to začala na novo rozbiehat litrami pudingov, čajov pre dojčiace ženy, prikladali sme sa na prsia stokrát do dňa, skúšali sme aj kožu na kožu, uz sa to však nerozbehlo tak ako to bolo. Som rada, ze kojim aspoň tak ako kojim.

patulka1
autor
29. mar 2016

Ďakujem vám všetkým, zajtra budeme bojovať, masírovať sa, cvičiť. Skusim aj ten kamilkovy cajik, ak to nepomôže tak aj tu Biogaiu. Uvidím, čo pomôže 🙂 este raz ďakujem

mily7
29. mar 2016

@patulka1 dosť často to býva um,treba vymeniť! Niekedy zapeka práve to um tá znacka ,iná nemusi.

novell11
29. mar 2016

urcite jej masiruj castejsie brusko,kup jej probiotika -probiofix baby,davaj jej pit prevarenu vodu, aj striekackou, mojej starsej dcerke to pomohalo. A ak to nepomoze skus vymenit potom um

ukulela
29. mar 2016

@patulka1 ja by som ozaj menila UM, a teda snazila sa co najviac kojit. (mne pomohlo odsavanie na rozbehnutie mlieka . tiez som musela dokrmovat ale rozbehla som to, no na to sa nepytas 🙂
a tiez urcite nasad probiotika. velmi chvalia biogaiu. treba to riesit,lebo ked si mala zvykne na to,ze pomahate rurkou, moze si zvyknut a mat neskor problem sa sama vyprazdnit