Neznášam svoje dieťa

leni3012
6. júl 2019

Mám depresiu. Pravdepodobne už od pôrodu a neviem ako sa jej zbaviť. Nemám peniaze na sedenie u psychológa a obvodnej lekárke to povedať nemôžem. Ako mám prežiť a nezabiť pritom vlastné dieťa?
Nechcela som ho. Tie čo máte rady typu - čo by iné ženy za to dali - prídete si ho vziať na vám ho darujem. Teraz sa tu s ním pol roka trápim, lebo musím a on noooonstop reve, na rukách, v postieľke, v kresielku, v kočíku, v nosiči,... vôbec neviem čo mu je. Nič nezaberá. Reve zásadne len keď je so mnou. S ostatnými je to zlaté milé dieťa.
Mám stavy kedy mi je to úplne jedno že mi tu reve a proste ho nechám kým neprestane. Nevládzem k nemu ani vstať, mozog mám úplne vypnutý.
Ako sa mám toho pocitu a nechuti starať sa o neho zbaviť? Čo pomôže? 😢
Účet je nový, na MK chodím pod iným účtom. Prosím nerýpať. To mu vôbec nepomôže... niekedy by som ho najradšej dala na adopciu, ale priateľ nesúhlasí. 😢 ja som úplne na dne.

verkverk
6. júl 2019

ano presne,co by som za to dala,keby sa nam konecne podari mat babo...ale,tvoje decko reve lebo to vsetko citi,citi tvoje nervy a to ze ho neznasas,tod vse,nauc sa mat rada seba a svoje malé....

malasandrika
6. júl 2019

@verkverk a autorka za to môže, že nemáš dieťa?! Neuraz sa, ale popôrodná depresia sa môže prihodiť aj žene, ktorá má vytúžené dieťa, tak sa vyventiluj v inej téme.

danula.ch
6. júl 2019

@leni3012 nepodcenuj to v žiadnom prípade. Radikálna situácia vyžaduje radikálne riešenie. Zmen obvodneho lekara, kasli na reci rodiny. Nikto nie je dolezitejsi ako ty a tvoje dieta. Daj sa vypísať k psychologovi. Dovtedy volnopredajne ukludnovaky, mne sa osvedčil persen forte, sú to bylinky. Lepšie ako chlastat. Potrebuješ čas iba pre seba, pokus sa to zariadiť. Ak je tvoj priatel k niecomu dobry, tak ta podpori. Pravidelný čas pre seba, kde budeš riešiť iba seba, napríklad kamoška, alebo cvičenie, prechadzky, čokoľvek.
A za seba musím povedať. ......predstavte si, ale su aj deti, ktoré proste plaču, aj keď sú všetci okolo v pohode a je oňho postarané. Netvrdím, že to nemôže byť aspoň ciastocne tvojou nervozitou, ale je celkom možné, že by proste plakalo aj tak.....dobra správa je, že postupne to bude lepšie. Ten polrok bol pre mňa vždy míľnik, to už sa trochu zabaví aj same, dociahne na hracky, možno sa už začne plazit, stvornozkovať. A potom zase rok, začne chodiť, ešte viac objavovať. Pre mňa je ročné dieťa už maximálne v pohode. Treba vydržať, bude lepšie.

dadulala
6. júl 2019

rozumiem ti uplne, doverne ten stav poznam..ja som neskoncila u psychiatra len vdaka tomu, ze sme v 2 mes.maleho museli ist na par mesiacov byvat ku mojim rodicom a ti pomohli..maly reval rano, na obed, vecer, spal iba ak sa hybal kocik..ja som bola v stave, ze som mala chut ho hodit do postielky a odist..niekedy som radsej odisla z izby aby som mu nieco neurobila..velmi mi pomohlo ked som prestala kojit, vsetci do mna hucali ze musim a musim a ono to malemu nestacilo..postupne sa to lepsilo, ale normalne to s nim nie je ani teraz 😊 a to uz je podstatne starsi..vyhladaj pomoc, ku psychiatrovi urcite ako akutny stav, poporodna depresia je velmi vazny stav..drzim palce nech je to ok

verkverk
6. júl 2019

@malasandrika kto sa ventiluje?ked si nechapava tak nekomentuj

dilino
6. júl 2019

@leni3012 chod nič zato nedaš že pôjdeš k lekárovi oni sú nato a nieje to žiadna hamba treba sa liečiť máš popôrodnu depresiu uvidiš tvoj maličky sa zlepši asi citi stres tak preto plače všetko sa zlepši neboj hore hlavu máš priateľa ktorý ťa ma rad a podporuje ťa.

hastrmistr
6. júl 2019

Podla mna ti ziadny mudry psycholog ani psychiater nepomoze, skor niekto kto ti s dietatom pomoze....to je vsetko unava a z toho si nervozna, psychycky hotova....poznam to, mam 2 deti

uradnikova
6. júl 2019

Aj moja dcerka stale place. Ma 7 mesiacov a stale cakam, kedy to prestane. Venujem jej vsetok svoj cas a viem, ze to prejde, ze z toho vyrastie. I napriek tym nekonecnym placom si vychutnavam kazdy jeden den s nou. Je to moje tretie dieta, viem, ze pri prvom takom by som sa tiez zrutila, ale uz som si pri jej surodencoch zazila vela a viem ze kazde obdobie vyvoja dietata ma svoje plus aj minus. Chce to len vydrzat. Bojovat. Ak citis dlhodobo uzkost mozno aj antidepresiva. Drzim palce. Uplakane deti su vraj inteligentne🙂

petkaaa
6. júl 2019

A čo keby sa to dozvedeli rodičia? Vyhľadať pomoc psychológa alebo psychiatra nie je žiadna hanba. Dáš radšej na adopciu to úbohé dieťa ktoré ma na tomto svete len teba pretože sa hanbíš ísť k psychologovi? Určite vyhľadaj odbornú pomoc, aby to neskončilo zle, pripadne keď ho dáš na adopciu tak aby ti to o pár rokov neprišlo ľúto. Čo ti príde určite

silvia3009
6. júl 2019

Choď k psychiatrovi. Ten je zadarmo, tak ako aj lieky na predpis. To čo tu píšeš je už na psychiatra.

tinuska31
6. júl 2019

@leni3012 choď psychiatričke a ona ti dá odporúčanie psychologovi-vtedy to je zdarma

timilv
6. júl 2019

@verkverk mám kamarátku, ktorá veľmi dlho nemohla mať dieťa a keď sa im konečne zadarilo a malý sa narodil, tak dostala popôrodnú psychózu. Milujúca žena, ktorá donedávna neublížila ani muche a 9mesiacov sa na dieťa tešila sa zrazu stala preň hrozbou a musel byť nonstop niekto pri nej keď bola s malým. Ono to naozaj nie je sranda a bez pomoci lekárov to neprejde. Nie je to len o tom, aby sa naučila mať rada samú seba a dieťa, tu už treba odborníkov...

tinuska31
6. júl 2019

@sweetdreams tam nepotrebuje odporúčanie

matabb73
6. júl 2019

@leni3012 aj ja som z BB. Chodila som k psychologičke Šulajovej. Robila na psychiatrii v starej nemocnici. Ak tam ešte robí, skús sa k nej dostať. Je výborná. Ja som mala úzkostné stavy a za tri mesiace som bola v poriadku len vďaka sedeniam. Ani lieky som nepotrebovala. Ak chceš, pošlem ti do správy číslo na ňu. Je to taká mladšia lekárka.

ribelina
6. júl 2019

Ahoj, aj ja som z bb ak by si potrebovala pomoct, pokocikovat alebo pokecat kludne mi napis.

tinuska31
6. júl 2019

@uradnikova každý máme inú psychiku a rôzne stavy znášame tiež rôzne a odlišne

tinuska31
6. júl 2019

@timilv to sa hovorí tak.ľudovo-že matke udrie mlieko do hlavy.

via88
6. júl 2019

Najprv pises ze si ho nechcela, potom v komentocj, ze si sa tesila... no ja ti neviem.
Verim ti bsetko ze uz mas nervy atd. Ale volba vyrazov a slov naozaj naznacuje, ze obavy o dieha su namieste. Az neviem, ci by nebolo vhodne riesit to za teba, ak to rychlo neurobis sama...
Mate obehanych lekarov? Zistujes priciny aj po odbirnej stranke ci len cakas doma co bude?

verkverk
6. júl 2019

@timilv jasnacka ze neni,urcite potrebuje pomoc,musi mat hlavne rada seba,dufam za sa jej polepsi

dorotik
6. júl 2019

Si v naozaj tazkej situacii. Zlatko, prosimta, nehanbi sa poziadat o pomoc. Urob to pre seba a pre svoje dietatko. Nemozes za to, stalo sa to mnohym zenam. Drzim ti velmi palce.

macekovam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simsalabim
6. júl 2019

@verkverk poporodna depresia je vazna vec.
@leni3012 urcite to ries, nech to neskonci takto
https://www.cas.sk/clanok/810822/v-rusovciach-c...

https://www.cas.sk/clanok/856039/madarsky-dunaj...

Tiez mala poporodnu depresiu.

ukulela
6. júl 2019

@leni3012 ja myslim, ze k psychiatrovi nepotrebujes vymenny listok. toto je poporodna depka ako vysita - treba to konzultovat so psycjiatrom, psycholog je na to uz malo podla mna, mozno je to aj na lieky. hlavne sa za to netreba hanbit. mala som kolegu, co kvoli depresii prisiel o pracu, skoncil u lekara - ale dal to, nehanbil sa o tom rozpravat, bral lieky a aj v praci sa to dalo do poriadku ... mozog je velka chemicka tovaren a ked nieco zahapruje, nejaky hormon/prvok chyba, alebo ho je viac, je to v prdeli hned. a porod je fest silny spustac ... za depresiu sa netreba hanbit, treba ju riesit a liecit. ked budes pod dozorom lekara, depka prejde a aj tie pocity voci dietatu sa zmenia.
najdi dobreho lekara, hned v pondelok volaj, ak sa nechces radoit s obvodnym, volaj rovno do ambulancie, alebo aspon na tie linky, co ti poradili ... inac uz zasa ma fungovat aj linka dusevneho zdravia tusim ... aj tam by mali dat relevantne odporucanie.
a ako pisali baby, zdorazni, ze je to akutne a nie termin o mesiac, ale hned cim skor.
drzim ti palce.
a skus sa uprimne pozhovarat s partnerom, ze totot musis riesit, chces riesit a potrebujes pomoct.

leeenka26
6. júl 2019

Vieš ono, všetky sme si podobnými stavmi a situáciami prešli. A nie vždy je všetko ružové. Moje deti mali reflux plus kolíky a bolo to fakt na maslu, to mi ver. Ale nikdy som nemala takýto postoj. Ten postoj plný nenávisti k vlastnému dieťaťu... To ma veľmi zamrzí keď toto niekto napíše.. To naozaj nechápem, asi máš naozaj poporodnu depresiu a ta je veľmi nebezpečná pre teba aj pre tvoje dieťa. Vyhľadaj co najskôr pomoc, ak to tak nie je, daj dieťa radšej na adopciu. Každé dieťa potrebuje lásku. Len tak dokáže byť spokojne.

ktochytavzite
6. júl 2019

@leni3012 a skusila si ho hopsat na firlopte?Tam sa vela deti ukludni,si s nim sadni a pusti telku a kukaj.A to ze ti je trapne sa s nim rozpravat,no skus to nejak,za tyzden skusania ti to uz ani trapne nebude,si na to zvyknes a uz ti to nepride trapne.

ave17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dorotik
6. júl 2019

@ave17 Nahlasujem tvoj prispevok. Naco pises taketo veci zene s poporodnou depresiou? Chod odtialto prec.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malasandrika
6. júl 2019

@ave17 autorka práve nesie následky, rozhodla sa o svojom probléme nahlas hovoriť, ale ťažko sa problematika popôrodnej depresie vysvetľuje niekomu tak jednoduchému, ako sa prezentuješ vďaka svojmu komentáru Ty. Ukľudni sa a študuj, študuj.

galioska
6. júl 2019

@leni3012 a čo partner, otec dieťaťa si sama?