Neznášam svoje dieťa

leni3012
6. júl 2019

Mám depresiu. Pravdepodobne už od pôrodu a neviem ako sa jej zbaviť. Nemám peniaze na sedenie u psychológa a obvodnej lekárke to povedať nemôžem. Ako mám prežiť a nezabiť pritom vlastné dieťa?
Nechcela som ho. Tie čo máte rady typu - čo by iné ženy za to dali - prídete si ho vziať na vám ho darujem. Teraz sa tu s ním pol roka trápim, lebo musím a on noooonstop reve, na rukách, v postieľke, v kresielku, v kočíku, v nosiči,... vôbec neviem čo mu je. Nič nezaberá. Reve zásadne len keď je so mnou. S ostatnými je to zlaté milé dieťa.
Mám stavy kedy mi je to úplne jedno že mi tu reve a proste ho nechám kým neprestane. Nevládzem k nemu ani vstať, mozog mám úplne vypnutý.
Ako sa mám toho pocitu a nechuti starať sa o neho zbaviť? Čo pomôže? 😢
Účet je nový, na MK chodím pod iným účtom. Prosím nerýpať. To mu vôbec nepomôže... niekedy by som ho najradšej dala na adopciu, ale priateľ nesúhlasí. 😢 ja som úplne na dne.

skumavka
6. júl 2019

@ave17 zato ty si podľa slovníka neskonale imteligentna. Škoda len, že empatie máš menej ako špiny za nechtami...

ukulela
6. júl 2019

@ave17 poporodna depresia je choroba. treba ju liecit. tak, ako rakovinu, tak ako zlomeninu. ani jedno ani druhe same neprejde.

alexandraalexandrova
6. júl 2019

@ave17 no uz len ty si normalna ked sa takto vyjadrujes! Ak nechapes o com to je, tak radsej mlc a chod si svoje nervy ventilovat inde!

klarissa25
6. júl 2019

Ale ved ona píše ze to dieťa nechcela ani keď bola tehotná... To mala už akože aj predporodnu depresiu? Ked ma od začiatku k nemu taky vzťah, neviem neviem ci to ma nejaký zmysel...

taga
6. júl 2019

Ja neverím, že svoje dieťatko neznášas, nehovor si to.. píšeš, že sa on staráš, snažíš sa aby neplakal, len keď vidíš, že nezaberá a dochádzajú nápady, tak príde taká bezradnost. No snažíš sa. Koľko mám si povie že svoje dieťa milujú a nechajú ho plakat vedome, no verím že to nerobíš. Píšeš o svojej mame, možno tam bude kameň úrazu... Možno je to zranenie ktoré potrebuješ v sebe poriešiť, prosím, vyhladaj pomoc, porozprávaj sa s niekým o tom. A skús si každý deň opakovať že robíš všetko najlepšie ako vieš a že svoje dieťa ľúbiš. Keď k nemu pristupujes, keď ho berieš na ruky, povedz to aj jemu... Zvykneš si na to, po čase to pojde aj prirodzene. Nehovor si že si zlá a že ho neznášas, lebo tomu uveris, aj keď to tak nie je

via88
6. júl 2019

@malasandrika dobre, povedzme ze ma poporodnu depresiu (ale ani to nemusi byt), ale halooo, tu je v ohrozeni dieta, ktore za nic nemoze a je prvorade. Netreba si teraz pravda vulgarne nadavat, ale ked ho nechcela nikdy od zaciatku tak vtedy poporodnu depresiu asi nemala, nie? No verim ze autorka sa cim skor poponahla to riesit..

eliska13
6. júl 2019

@dorotik rovnako nevhodne je napisat chorej zene, ze moze zabit seba aj dieta nemyslis?

meluela
6. júl 2019

@leni3012 k psychiatrovi nepotrebujes ziaden vymenny listok, len zavolat a objednat sa a nic neplatis. (k pscychologovi ak chces cez poistovnu tak treba listok a co som videla tak vacsina nerobi cez poistovnu, treba hladat po zdravotnych strediskach) tak ci tak zrejme potrebujes lieky a tie ti psycholog tak ci tak nemoze dat. ak mas niekoho v okoli kto je schopny na nejaky cas postrazit, tak im ho daj nech sa staraju teraz chvilu oni nech sa mozes dat dokopy. drzim palce. je to choroba a bolest ako kazda ina

nika3136
6. júl 2019

@leni3012
Ahoj, nevšímaj si tu niektoré najmúdrejšia matky.
Poviem ti svoj skrátený príbeh
Tehotenstvo skvelé, pôrod relatívne ok, tešila som sa. Mala dostala silnú žltačku, takže zo začiatku vkuse spala, hovorím si PARÁDA! Prišli sme domov z pôrodnice a taký týždeň na to .....horor. Problém s kojením, vkuse rev, jedného dňa plakala 23 hodín, jediné čo miestami od únavy zaspala.
Kúpili sme všetko možné, kresielko, šatku, skúšali sme kočík, hojdať v plachte a neviem ešte čo.
Všetci z nej boli hotoví. A ja obzvlášť. Dostala som tiež depku, v tom najťažšom stave som ani nevychádzala z postele, nejedla, iba som plakala a priateľ mi ju nosil na prikladanie. Keď troška podrástla, vkuse sa jej niečo nepáčilo, nechcela byť na bruchu a keď jej nešlo sa pretočiť cirkus, nevedela sedieť ale pučila sa, lebo chcela, nevedela stáť tak revala, že chce, učila sa chodiť, revala že padá atď..
Teraz má 13 mesiacov a keď má niekto malé bábo smejem sa mu, že by som už nechcela. Aj teraz je prudká, viem, že je proste náročné dieťa, normálne keď sa jej niečo nepáči tak dudre a dupe nohami, stavia sa na špičky, strká do nás, kričí, hodí sa o zem.
Ale snažíme sa s ňou pracovať. Môžem s čistým svedomím povedať, že teraz keď už niečo vie som nesmierne šťastná, že ju mám. Milujem ju a všetky čierne myšlienky prešli...

A ešte doplním
1) lekárka je viazaná lekárskym tajomstvom aj keby to bol neviem kto z rodiny
2) skús psychiatra, keď nemáš na plateného spychológa

saskia_98
6. júl 2019

@leni3012 vyhľadaj odbornú pomoc. Manželova suseda mala takú poporodnu depresiu že az z okna vyskočila. Našťastie dieťa nechala v postieľke a nezobrala ho so sebou... Držím prsty aby to dopadlo dobre. ✊

eliska13
6. júl 2019

@los_andreos take to bolo tazke a cakas druhe babo😉vtedy sa zda vsetko tazke a hlavne, ked je zena nevyspana, unavena...

bruneta880
6. júl 2019

@ave17 ty si teda riadna chudera, a to som ťa ešte pekne nazvala...je mi zle z ľudí ako si ty. Ty si uvedomuješ, že senzibilnejší jedinec, by si po takomto debilnom príspevku aký si napísala, mohol aj niečo urobiť? Ale to je takej chudere, akou si ty, vlastne asi jedno.Choď robiť niečo užitočné a nesmraď tu.

zuzu777
6. júl 2019

@leni3012 v prvom rade je skvele ze si nabrala odvahu a povedala co citis. V dnesnej dobe je coraz viac matiek zien ktore sa po porode trapia a niekedy staci naozaj len malo k tomu aby sme tu zienku podporili a nie ju hned sudili a kamenovali. To urcite danej mamke nijako nepomoze prave naopak moze to danu situaciu este viac zhorsit. Bola som na tom podobne. No ja som sa na babatko tesila. Po porode ale nastalo peklo pretoze malinka mala od narodenia traviace problemy resp velmi silnu alergiu na mlieko. Vobec ho nedokazala travit. Az podpora zo strany mojho manzela a velmi vela vysetreni nakoniec pomohli. Nikdy by som si nemyslela ze tak mala banalita moze narobit tak ohromnu paseku. Dieta mi nikdy nespalo suvisle viac ako 10 min spankom. Ked mi jiekto zahlasil ze sa mam vyspat ked spinka malinka bola som schopna vrazit mu vidlickou do oka. Nakoniec sa k k neustalemu placu a nespaniu pridal reflux ktory malej sposoboval ze prestavala az dychat takze aj ked spala moj spanok bol viac ako papierovy. Takze summa summarum aj napriek tomu ze to bolo moje vytuzene dieta, nedostatok spanku a neustaly plac sposobil ze som mala rovnake pocity ako ta mamka. Mna vsak nikto nesudil. Hanbila som sa o tom rozprava. Mne nakoniec pomohol manzel a moja rodina ale o pomoc som musela poziadat. Samozrejme ze ani ten najuzasnejsi chlap sam od seba nepohne zadkom. Niektorym to proste treba polopate povedat ze si v koncoch a ze potrebujes aby bol teraz naozajstynm partnerom a pomohol s malou. Tou pomocou v tvojom pripade je aby ju braval co mozno najcastejsie vonku a Ty dievca moje si oddychni. Pospi si, pusti si dobru hudbu, falosne si posievaj v sprche, pusti na plne pecky radio a zatancuj si, ale zacni mat svoj zivot rada, lebo je aky je a je uzasny, len pre obrosvku unavu to obcas nie je vidiet. Mimochodm druhe dieta som nechcelaani za nic na svete a cuduj sa svetu mam uz dve krasavice a som za ne vdacna. Ale keby ma v tej mojej depresivnej faze niekto takto napadal a kritizoval ma neviem ako by to dnes vyzeralo. Dakujem svojej polovicke a mojej rodien za podporu. Niekedy ked to od nich najmenej cakate dokazu celkom milomprekvapit. Mila moja mamicka, nezufaj, zaprahni polovicku do starostlivosti a skus si utriedit myslienky. Drzim palce a dufam ze sa to zlepsi. Prajem vsetko dobre

renimac
6. júl 2019

@leni3012 nebudem opisovať svoje stavy po pôrode, ale podozrievam poporodnu depresiu. A u mňa to bolo práveže vymodlene dieťa. Malý bol veľmi náročné bábätko, a vlastne iba zrkadlil mňa. Detto u teba. Plače, lebo cíti z Teba nervozitu a negatívne emócie. Mne pomohlo už jedno sedenie u psychológa. Rozumiem, že peniaze Vám môžu chýbať, ale toto naozaj nie je sranda, neoplatí sa tu šetriť. Držím palce.

janinah
6. júl 2019

Nečítala som príspevky...MUSÍŠ sa LIEČIŤ,nie je to hanba ani koniec sveta,psychiater ti pomôže.

biela_sova
6. júl 2019

@leni3012 Ahoj, ako uz odznelo, k psychiatrovi nepotrebujes vymenny listok. Ked spomenies tazku poporodnu depresiu, mali by Ta zobrat prednostne.
Ale ine som chcela: ako sa priblizit k Tvojmu babatku. Ak mas cudny pocit, ze sa mu prihovaras "umelo" a je Ti to neprirodzene, ver mi, ze staci, ak si ho das k sebe, ked je trosku unaveny a prave neplace, a citaj nahlas to, co prave citas. Aj to je sposob psychickeho intimneho kontaktu s babatkom. Ono miluje pocuvat Tvoj hlas. Skus si napr vybrat poeziu, ktoru mas aj Ty sama rada a sis nou stotoznena... Ja mam rada Svrcka a mravce, Karel Hynek Macha - Maj (po dorecitovani prveho obrazu sa babo uspi zarucene ;), Do skoly, Ezopove bajky... vsetko najdes na internete, nemusi to byt nutne literatura pre babatka. Ked mas detske leporela, idealne so zvierstkami (najdes tu na konikovi za par centovz), Ty mu pasivne citas, on je nadseny rytmiky hlasu a zvieratok. Mate dom do zahradou? Byt s balkonom? Kup mu detsky maly bazenik, sup obaja do plavok a obzvlastnite si den cvachtanim vo vodicke. Ale, iste pomoc psychiatra vyhladaj, uvidis, u prve dni liecby budes ako znovuzrodena!

malasandrika
6. júl 2019

@via88 keby sa o takýchto témach v spoločnosti hovorilo, ženy by sa dnes za popôrodnú depresiu hanbiť nemuseli. Môj stav zľahčoval každý okrem manžela, dieťa som ohroziť nechcela, ale ja som seriózne rozmýšlala, že viackrát vyskočím z balkóna a už budem mať kľud. Pri popôrodnej depresii žiaľ chorý nemá triezvy úsudok, preto je nutná odborná liečba a veľa zaváži okolie, či si niečo všimne. Prvoradá je tá žena, ona musí prijať, že je chorá a liečit sa. Nie je to hanba a nie je ani prvá ani posledná.

leni3012
autor
6. júl 2019

@luu1122 mám stav, že nechcem isť nikam s ním, lebo už len čakám kedy zas bude revať o dušu, nestarám sa o seba tak ako pred tým... dnes som sa po pol roku konečne odhodlala aspoň objednať ku kaderníčke. najradšej len sedím na gauči a čumím do blba a domácnosť stojí... a kým sa spamätám, už zas pýta jesť.
@jaja23 už dlho rozmýšľam, že prestanem kojiť, vlastne od jeho 2 mesiacov. Keď mám nervy, vtedy mu aj tak tám len fľašu lebo sa na to necítim a mlieka mám potom ešte menej ako to málo keď kojím pravidelne... dúfam, že to vyriešim... veď aj na Sunare vyrastie ☹
@monique17 mám kamarátky, no majú aj svoje životy, preto nechodia ku mne tak často. A na druhej strane ja ich vlastne ani nezavolám, som zničená z malého, nestíham domácnosť lebo sedím ako hlupaňa a kukám na bielu stenu. Tak do toho neporiadku sa hanbím ☹
@matabb73 skúsim tú Dr. vyhľadať 🙂
@via88 nechcela som ho, nebolo plánované, nevedela som sa s tým vyrovnať kým som to nepovedala priateľovi... a potom to prešlo, on sa veľmi tešil a ja som sa s tým zmierila, bola som celé tehotenstvo šťastná, vyrovnaná, chystala som mu doma aby mal všetko... dúfala som že to bude ako všetci hovorili - že ten vzťah sa vybuduje sám, že s vlastným je to iné a k nemu si určite nájdem cestu, ale nie... a zhoršuje sa to, kopí sa to zo dňa na deň, až kým vybuchnem tak ako dnes... vyrozprávala som sa tu, cudzím ľuďom a trochu ma to prešlo. Len o pár dní je to tu zas...
@ktochytavzite fitloptu som skúšala, on sa nakoniec ukľudní, často krát aj zaspí... kým ho nepoložím. Potom sa preberie a zas od začiatku.
@galioska mám priateľa, bývame spolu, stará sa a syna miluje. Naozaj miluje. Problém sú dni kedy je 16h v práci a ja neviem ako to zvládnuť 😢

alexandraalexandrova
6. júl 2019

@klarissa25 a ty poznas okolnosti? Poznas jej zivot? Vies cim si presla predtym? Milujem takych ako ty, len sudis cosi co si nezazila a o com nevies nic...vies, ja som praxovala na gynekologickom oddeleni kde lezala mlada baba tehotna po znasilneni. By som sa pozrela ako by si to dieta chcela keby si k nemu prisla za takych okolnosti. Napriklad...skus rozmyslat predtym ako sudis...

zuzu777
6. júl 2019

A na margo ostatnych pripspevkov s nadychom najvyssieho ustavneho sudu, prosim zienky nesuddte nebicujte, ved prisla prosit o pomoc a sila zien rovnako ako moze byt castokrat destruktivna, s pozitivnym pristupom a snahou jenda druhu podporit spolu zvladneme viac. Ved sme fantasticke stvorenia, dokazeme fungovat na 100% v situaciach o ktorym sa chlapom ani len nesnival, nie to aby ich este vyriesili. Preto majme na pamati ze do depky moze sklznut ktorakolvek z nas v akukolvekvek etapu svojho zivota a urcite viac pomoze precitat si povzbudivy prispevok ako osocovanie a sudenie. Drzim vam vsetkym palce. Podme urobit tento svet pre nase deturence lepsim. A zasnime od seba

klarissa25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliska13
6. júl 2019

@leni3012 chod cim skor k psychiatricke urcite Ta vypocuje, poradi da lieky a budes vsetko vidiet realnejsie.Nie som lekar, ale vela zien je takto frustrovanych, nemaju v nikom oporu, neveria si, dieta je nervozne.Vobec si nevycitaj, ze je taky uplakany kvoli tebe.Len ho nenechavaj sameho vyplakat niekde to tam pises...si a budes dobra mama len teraz potrebujes pomoct.Tvoj pocit je umocneny aj tym, ze si sama nemala dobre detstvo to urcite budes preberat so psychologom, psychiatrom
Maly je mozno hladny, idu mu zuby, nema kratku uzdicku v puse casto to byva problem na koliky je uz velky...proste deti placu niekedy len tak.....neber si to osobne, ze place len u teba.drzim Ti palce budes fit

alexandraalexandrova
6. júl 2019

@klarissa25 Pisala som to iba ako prislad...ale faktom ostava ze ty nemas ani sajnu aky je ona pripad! Z toho co sem napisala sa to zistit ani neda...ale ty sa tu nadalej hraj na vseveducu vesticu a pis sem ako by si to ty urcite lepsie riesila keby si bola v jej kozi...pani dokonala🙄

galioska
6. júl 2019

@leni3012 chápem😣, skús sa mu zdôveriť, ber magnézium B6 a toho lekára, drobec je malý tá potrebuje, musíš byť fit, držím palce💕

viki113
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diewcatqoo
6. júl 2019

Ja som to tu uz pisala vo viacerych diskusiach. Poporodna depka je strasna vec. Ten, kto to nezazil, to nedokaze pochopit. Moze sa to prihodit kazdej z vas. Aj zene, ktora sa roky snazi o dietatko. A verte, ze ta matka si to neskutocne vycita, ze nedokaze to dieta milovat tak, ako by chcela. Vy vsetky, co jej tu pisete, aka je hrozna a ze je pi**, dajte si taku facku, aby vam stena dala druhu.

@leni3012 viem, ake to je, tiez som si tym presla. Boli dni, ked som pocas prechadzky rozmyslala, ze necham kocik niekde vonku a uteciem alebo ked vkuse reval, ze vezmem vankus a... a pritom som to dieta milovala najviac na svete a neskutocne som si vycitala, preco sa narodilo prave mne, tak neschopnej matke. Urcite ho milujes aj ty.. keby si ho nemilovala, nestarala by si sa on. Pises, ze mu das papat, masirujes brusko, davas gelik na dasienka.. takze chces, aby sa mal dobre. Nemusis byt ale uplne dokonala matka. Ziadna nie sme dokonala. Snaz sa upokojit, ak place, chod do druhej izby ratat do 10 alebo rob nieco, co ta upokoji. A ked budes kludnejsia, vrat sa k nemu. Babo place pri tebe, lebo citi tu nervozitu. Najdi si nejaky konicek, venuj sa sama sebe aspon pol hodniku denne. Chod sama na nakup do potravin alebo len sa prechádzaj okolo baraku. Sama, bez dietata, precisti si na chvilu hlavu. Najdi si v okoli nejake mamicky na pokec. Neboj sa socializacie, navstiv detske centra, cvicenie pre mamicky s detmi.. hocico, hlavne nesed zatvorená doma s dietatom.
Je mi luto, ze si nemala milujucu mamu a vzor, ako by sa mala spravat mama k svojmu dietatu. O to viac sa mozes posnazit byt ty omnoho lepsou mamou svojmu dietatu, ako bola tvoja mama tebe. Nehanbi sa pomojkat si babo a spievat mu. Akokolvek falosne budes spievat, dietatu sa to bude pacit. Neboj, casom sa to bude vsetko zlepsovat. Nie kazda zena ma trpezlivost na babatka... casom to bude lepsie. Ako bude rast, budete postupne partaci, samo ti povie co chce a prečo place.

klarissa25
6. júl 2019

@alexandraalexandrova nie som, ja verím a dúfam ze to nejako vyrieši. No je mi veľmi ľúto toho dieťatka alebo zjavne sa mu nedostáva toľko pozornosti a lásky aku si zaslúži....

eliska13
6. júl 2019

@leni3012 aj sukromny psycholog pracuje na poistovnu
Treba od obvodnej vymenny listok a mas cca 15 sedeni zadarmo zisti si podla tvojej poistovne a mozu Ti dat aj zoznam najblizsich.Ak nemas v nikom blizku oporu bolo by to fajn.k psychiatrovi mozes ist priamo

slamka555
6. júl 2019

A neplace babo kvoli tomu , ze ho mozno nieco boli ? :/ 2 hodiny plakat ..to uz je dost. Moze ho boliet, usko, brusko . .. :/

sida447
6. júl 2019

@leni3012 ahoj,neviem,co statni pisali,necitala som,mozno sa budem opakovat,urcite dokazes lubit svoje dieta ako aj ostatne milujuce matky,ale musis byt psychicky v poriadku,Tvoje pocity su uplne primerane Tvojmu stavu.Co sa tyka psychologa,nie vsade sa plati,su aj statni,tam sa neplati,ale je zalezi od Tvojho stavu,je to beh na dhsiu trat a niekedy len psycholog nestaci,ak naozaj citis,ze to zacina byt neznesitelne,daj sa odporucitk psychiatrovi,sama sa liecim 10 rokov,viem ako to chodi,mne lieky zachranili zivot.Keby si aj uzivala lieky,na vela druhov mozes aj kludne kojit.Ja som pocas liecby vynosila a kojila styri deti.Uvidis,ked zacnes mat jasnejsiu mysel a opat to budes Ty,prebudi sa aj laska k dietatku a vsetko co k tomu patri,teraz nemoze byt s teba spokojna a stastna mama,drz sa