Nie je to veľa, ak môj syn váži v 6. mesiacoh 8, 5 kg?

mayka103
23. aug 2011

Moj syn Christian sa narodil s vahou 3200 gramov a mal 51cm.Teraz ma 6 mesiacov a vazi 8,5kg.Uz ho nekojim.Neni to vela na pol rocneho chlapca?

vever1
23. aug 2011

no ako ti tu uz baby napisali neries, hlavne ze je zdravy, nas ma 17mesiacov a 8.9kg a 78cm a co sa pokakam? ja na tabulkach uplne dole ale je presne taky ako ma byt. a vobec nie je chudy, na jeho dlzku ma dobru vahu, takze neries, ja zas stale pocuvam aky je malicky, kazde dietakto ej ine, jedno rastie na zaciatku rychlo druhe vytiahne neskor 😉

ju11i
23. aug 2011

nerieš hmotnosť bábätka. Jedine, ak by bol podvýživený, čo určite nie je. Keď mal môj valibuk 6 mesiacov, vážil vyše 10 kg. No a čo??? Má zdravý apetít 😀 Keď začne behať všetko nadbytočné zhodí. A bacuľaté bábätká sú zlatulinké 😉

ikke
23. aug 2011

na chlapca je 8,5kg v 6 mesiacoch uplne normalna, takmer priemerna vaha 😉
pokial k tomu nema 65cm alebo naopak 85cm, mas normalne, dokonca "tabulkove" dieta, co sa rastu tyka.
http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wf...

teddynko
23. aug 2011

Synček mal v 5.mesiacoch 9kíl a ja sa vyžívam a smejem na jeho tučnučkých stehienkach. Dobre papká, dobre spinká, plače len sem-tam a v úsmeve mu žiari prvý zúbok. Nádhera!

majloo
23. aug 2011

moj ma cez 9 kil, tiez vahu neriesim, len vtedy, ked sa chce stale nosit... 😀 vivat manduca! 😉

iwulka23
23. aug 2011

...8,5kil?...musí byť krásny rozkošný buclošik 🙂 moja Timka mala tiež naposledy 8350g 🙂 a to mala 6 mes.. 🙂🙂 takže to voobec neje vela 🙂 ..nechcem uraziť žiadne detičky ani maminy ani nikoho..ale neje krajšie mať doma buclošika ako chudulinké malinké babo?🙂 ja som vždy po ,,kolbaskatých" rúčkach na mojom dieťatku TÚŽILA 🙂 A teraz mááááám..a som šťastná prešťastná...lebo sme zdravý..a to je najdoležitejšie..aj keby mal tvoj malý 10kil..hlavne že je zdravý 😲

rolak
23. aug 2011

jaaaaj, túto otázku musím ukázať mojej mame, ktorá mi vždy nenápadne naznačovala,že by som mala do dcéry viac pchať,lebo je chudá - v polroku vážila okolo 7 kg, a mamaa mi nenápadne pripomenula,že polročné dieťa by maloo vážiť aspoň 8 kg.... 😀 😀 😀 😀

myreason
23. aug 2011

vela?? náš synček má 3 mesiace a 7600g a 68cm!!! takže mne to skôr pripadá málo 😀 😀 😀 A je mi už jedno,že mu hovoria valibuk a blá blá,lebo vôbec nie je tučný,ale nádherne veliký chlapisko 🙂 🙂

syslica
23. aug 2011

Je to v úplnom poriadku a v pohode 😎 Deti sú individuálne aj ich rast... ak sa ti vidí teraz trošku bacuľatejší, aj to je ok, postupne sa začne viac hýbať a aj telíčko sa mu zmení z bábätkovského na "vyšportovanejšie" detské 😉 .

nelicefo
23. aug 2011

ďalšia tabuľková mamina 🙄 🙄

diridonda
23. aug 2011

ahojte, moj maly ma 3 mesiace a vazi 7400g a 70 cm. porodna vaha 4100g a 54cm. tiez mi kazdy hovori aky je velky, no ja som rada, ze pekne rastie a pribera. v rodine mame rocne babatko, ktore vazi okolo 8000g a nas maly ho pomaly prerastie...
moj prvorodeny tiez tak priberal, a teraz ma 11 rokov a je tenky ako spagetka..
bud rada, ze je zdravy a ze mu chuti papat 🙂 🙂 🙂

gabika783
23. aug 2011

pripájam sa...váhu nerieš.. mimoch. aj náš anjelik má 9kg a 5 mesiacov 😉

ela2710
23. aug 2011

nas maly sa narodil s vahou 3750 g a teraz ma 10,5 mesiaca a 11 540 g 😀 ale neriesim to, nepapa vela, len mal obdobie ked vela ,,nabral" - v prvom polroku a preto ma vahu aku ma, ale mne sa takto paci 😵 pribera uz pomenej, vela sa hybe ale tie jeho licka su take rozkosne 😀 nie kazde dietatko je tabulkove tak sa tym neriad 😉 ani vsetci dospelí v rovakom veku nemaju rovnaku vahu, nie? kazdy sme iny 😉

janah9
26. aug 2011

tak nasa mala ma 3 mes a 7kg

piacere
26. aug 2011

Ježiš, baby, čo furt riešite váhy svojich detí? Pokiaľ by nebolo niečo ok, tak sa hádam ozve pediater, či?
Môj sa narodil s váhou 3100g... teraz má 14 mesiacov a váži 9680g 😉 pritom papá dosť, lenže je nonstop v pohybe, keď nespí, tak si na chvíľu nesadne... jednoducho všetko vybehá, vyskáče....

Neriešte 😉

hori
26. aug 2011

suhlasim s tym, ze 8,5 kila je tak akurat 😉
neda mi ale nenapisat trochu opacny nazor, aj ked bude asi jediny. podla mna sa zakladatelka pyta velmi spravne a je uplne normalne, ze vahu svojho dietatka "riesi". ustipacne poznamky tyu "ak je to vela, nedas mu jest?" sa mozu velmi lahko preformulovat na "ak je to vela, je normalne, ze sa jedalny listok prehodnoti ci nahodou nedochadza k prekrmovaniu dietata". myslim, ze na toto sa velmi zabuda, mnohe mamicky radi vidia buclate deticky a obezitu nazyvaju prospievanim. dalsi velky klam je, ze dieta samo najlepsie vie, kedy ma dost a kolko potrebuje - tak toto myslim funguje iba ked je kojene! na krabiciach UM su rozpisane davky, ktore vsak neznamenaju priemer, ale maximum, ktore vyrobca moze uviest, aby sa jeho vyrobok co najrychlejsie predaval.
takze @mayka103 nemusi riesit, ale ako kazda spravna mamina sa zaujima...