Nočné budenie 19-mesačného dieťaťa

sima1415
13. apr 2023

Ahojte , krpec má 19mesiacov a nočný spánok je hotové utrpenie. Cez deň má jeden spánok, spinkať chodí večer medzi 20-21 , zaspáva tak že má musí objímať čo je milé lenže on sa v noci zobudí no nekecam 10x a zakaždým ma musí nahmatať a veru nerobí to s láskou a zaspí iba keď mi chytí vlasy a tie si primojkne čo znamená že mi ťahá vlasy a samozrejme ma tým zobudí. Nie je šanca aby spal sám v postieľke , skúšala som aj dať mäkkú bábiku s vlasmi ale hneď zistí že to nie som ja aj keď ležím hneď vedľa . Je milé že má potrebuje cítiť ale ja už naozaj nevládzem. Nejaké nápady ?

januska12323
13. apr 2023

Daj ho do postieľky po pár nociach si zvykne.

otvorena
13. apr 2023

@sima1415 môj bude mať 20mesiacov a ešte ho kojim v noci aj 4-5x .. postieľku mám spojenú s posteľou .
A tiež niekedy v noci mi ťahá len vlasy alebo ho musím hladkať .
Cez deň pospi hodinku možno dve a večer okolo 21 hod ide spať .. skôr občas sa podarí ale to musíme nabehnat vonku km 🙈

sima1415
autor
13. apr 2023

@januska12323 skúšali sme to týždeň a nezvykol si ...

sima1415
autor
13. apr 2023

@otvorena no pekne tiež si neoddýchneš

ivangeline
13. apr 2023

Hmm. Povaha a vychova robia vela. Moj ma 19m a max sa zobudi raz. Staci ho pohladit alebo povedat tssss (ze je proste niekto pri nom) a spi dalej. Cez den spi raz tiez (hodinu a pol az 2 a pol). Napady. Nie je prestimulovany? Neciti sa odstrceny? Venujes sa mu dost? Spi cez den dost? Nejdu zuby? Nema reflux?

zorkahorka
13. apr 2023

Tiez mam takeho mojkaca. Ma 2,5 roka a musi ma citit. Ked sa v noci zobudí, pritisne sa ku mne - hlavou k tvari,tajze ma stekli 😀 a ked ma nepokojnu noc a vrti sa, vzdy do mna drgne a budi ma. A tiez ma slak triafa. Pomaly uz ale chceme, aby spal sam. Bude to tazke 😒